Плед із старих джинсів своїми руками

Джинс та речі з нього – універсальні. Навіть після довгого носіння матеріал не втрачає міцності. І якщо якісь речі з деніму вийшли з моди, викидати їх не обов'язково: можна змайструвати, наприклад, із джинсів клаптикове покривало своїми руками.

Які джинси краще використовувати для покривала

Зі старих, ношених джинсів можна викроїти і потім пошити чудове покривало. Для оформлення виробу в техніці patchwork знадобляться міцні джинсові клаптики.

Ті місця, де матеріал зіпсувався, порвався чи потерся, не слід використовувати. Прослужить тривалий час виріб, виготовлений саме із міцних джинсових шматочків.

Вибираючи джинс для пледа, покривала, варто взяти до уваги таке:

 • Джинсові відрізи беруться ідентичного відтінку.
 • При шитті пэчворк використовуються лише цілісні джинсові клапті та дуже міцні.
 • Шматки матеріалу з накладними кишенями, дірками чи заклепками для пошиття покривала не придатні.
 • Якщо комбінуються клаптики матеріалу різних кольорів, оптимальний варіант – підбір деніму, який ідентичний за товщиною та структурою. Окремі частини полотна не повинні нівелювати загальне враження від виробу або виділятися.

техніка виготовлення пледа зі шматочків старих джинс

Використовують непотрібні джинси, що «вийшли з ладу», бажано якщо це буде кілька пар.

Важливо! Слід ретельно підібрати придатні для роботи над покривалом шматочки матеріалу, місця з кольором, що змінився, жовтизною в шиття не застосовуються.

Як зробити плед із старих джинсів.

Змайструвати оригінальний плед зі старих джинсів досить-таки нескладно. Мати будь-який досвід роботи з подібними виробами зовсім не обов'язково.

Додаткова інформація! Виконана в пэчворк-техніці річ схожа на мозаїку, яка складається з безлічі клаптиків.

види пледів зі старих джинс

Схеми виготовлення покривала

Існує чимало простих схем пошиття джинсового покривала, здолати які за бажання зможе будь-яка майстриня. Безумовно, є і складні техніки зшивання клаптів.

У будь-якому випадку, при такій роботі важливо вміння справлятися з головним – швейною машинкою, оскільки рядки мають бути ідеальними: чіткі та рівні. Терпіння, акуратність, уява – і плед / покривало вийде чудовим.

Найбільш красиві вироби тоді, коли в роботі майстриня використовує ту саму техніку.

Викрійки бувають різні, варіантів існує багато: одні рукоділки вважають за краще застосовувати малі фрагменти тканини, інші – великі. Фахівці у справі пэчворка люблять створювати клаптеві покривала зі шматочків джинси різної ширини/довжини тощо.

А для новачків оптимально використовувати найпростішу методику – клапті, що нарізаються за готовим лекалом. Подібна технологія зшивання шматочків тканини не складна, вона під силу і рукоділок, у яких зовсім немає досвіду. Виріб створюють як із квадратів, так і з:

 • прямокутників;
 • гуртків;
 • трикутничків;
 • інших геометричних фігур.

Головне, «включити» фантазію та довіритися своїй уяві.

клаптикове покривало своїми руками

Клапанне покривало

Коли накопичиться достатньо пар джинсів, можна розпочинати процес шиття.

Спочатку необхідно нарізати рівні прямокутники.

Зверніть увагу! Точність крою забезпечить спеціальний розкроювальний ніж: використання його у цій справі – половина успіху.

Прямокутники слід підігнати по довжині під розміри, далі – пошити у смуги, які мають вийти завширшки від тридцяти до вісімдесяти сантиметрів.

як доглядати за пледом з джинсів

килимок з джинс

покривало з джинс

техніка пошиття пледа з джинс

Технологія роботи

Зшивання клаптиків можна здійснити двома способами, на вибір:

 • “Встик”, робиться шов “зіг-заг”. Такий варіант хороший для виробу на підкладці, підійде і для несипких матеріалів, що відрізняються щільністю;
 • Шов робиться в наявності, поверх його накривають тасьмою. Цей варіант зшивання буде зручний, коли матеріал сипеться і не щільний, а підкладка для виробу, що виготовляється, не передбачається.
 1. При зшиванні смужки слід нарощувати поступово, за методом шов – тасьма (вона береться двох видів: одна – під джинс, друга – блакитна з білим – бавовна три сантиметри).
 2. По довжині чи ширині задуманого пледа утворюють довжину смужок.
 3. Коли вони будуть готові, їх необхідно вирівняти, краї, що виступають, – підрізати. Виходячи різної ширини, довжини при цьому смужки повинні бути однаковою.
 4. Далі смуги зшивають за тією ж технологією. Краї за бажанням можна обробити різними способами: звичайним обметуванням, пришиванням косої бейки, тасьми. Непоганий варіант – і просто підігнути краї.

Ковдра зі смужок з об'ємним візерунком

Існує й інший спосіб виготовлення покривала з клаптиків тканини – об'ємно-візерувальні вироби з денім-смуг. В цьому випадку вийде також зручне та дуже красиве покривало. Але варто зазначити: для деяких новачків-рукоділок цей спосіб може здатися складним. Готова ковдра/покривало відрізнятиметься незвичайністю візерунка.
Як пошити виріб, підкаже відеоролик: https://www.youtube.com/watch?v=LrlVeFHsa3I

лоскутне шиття з джинс

плед із джинс смужками

плед із джинс троянди

техніка плетіння зі старих джинс

Техніка круглого пэчворку

У ході роботи не обов'язково задіяти, наприклад, одні прямокутні або квадратні клапті: деякі майстрині шиють покривала і з круглих фрагментів деніму.

 1. Спочатку слід прогладити джинси, потім з вивороту розкреслити на них заготовки круглої форми. З цією метою задіяли трафарет.
 2. Далі кола вирізують.
 3. З вивороту фрагментів, що вийшли, креслять квадрат. Деталі складають один з одним («обличчям» усередину).
 4. Наступний етап (він більш рекомендований майстриням-початківцям) – намітування деталей.
 5. Робиться рядок на швейній машинці.
 6. Деталі розкладають та випрямляють припуски. На вигині виконують шов “зигзаг”.
 7. Роблять підгин, зшивають деталі.

печворк із джинс

техніка пэчворк зі старих джинс

як пошити плед у стилі пэчворк

покривало з джинс у стилі пэчворк

Інші схеми

Інші популярні техніки:

 • «Швидкі квадрати» – методика найбільш доступна і проста для швачок-початківців, які користуються технікою пэчворк. Потрібно вирізати три-чотири прямокутники з джинси різних кольорів, потім по довгій стороні – стачати. Вийде цілісне полотно, з нього вирізають квадратні блоки потрібного розміру і з'єднують між собою.
 • «Акварель» – в даній техніці виготовити ковдру з джинси хоч і складно, але чітко дотримуючись схеми – можливо. Акварельна методика дозволяє пошити по-різному відтінковий виріб з красивими переливами. Окремі фрагменти послідовно з'єднують, щоб створити яскраву композицію кольорів.
 • «Колодязь» – такий варіант зшивання деталей деніму дуже простий: особливим способом з'єднані клапті ілюзорно створюють глибину колодязя. Основою такої методики є квадрат, що складається з окремих смуг різного матеріалу.
 • По смужках – дана техніка також особливих труднощів не представляє. Основується вона на послідовно зшитих смугах різнокольорового деніму єдиної ширини та довжини, але взятих у різних комбінаціях. Смуги вирізають із старих джинсів, з'єднують, відповідно до підібраної схеми та відтінкової палітри.
 • Божевільний пэчворк – ця методика підійде для використання просунутим майстриням. Тут допускається з'єднання в довільному, хаотичному порядку різних шматків матеріалу будь-якого забарвлення та «геометрії» (підійдуть і красиво обрізані по краях клапті, і обметані). Після чого з'єднані таким чином шматочки тканини декоруються. При зшиванні між собою сторін підготовлених елементів важлива максимальна акуратність.

Порада. Рукоділки з досвідом зазначають, що старі джинси можуть стати невичерпним джерелом для пэчворк-творчості.

плед квадрати з джинс

покривало зі старих шматків джинсової тканини.

правила пошиття пледа зі шматків тканини

різнокольоровий плед із джинс

покривало зі старих джинсових шматочків

кольоровий плед із джинсової тканини

декор покривала з джинс

схеми пошиття пледа зі старих джинс

Особливості декору

Виготовляючи своїми руками пэчворк покривало з джинс ручниця може проявити фантазію та декораторський талант. Так, шви на виробі виглядатимуть виграшно, будучи декорованими:

 • стрічками з мережив;
 • бісером;
 • намистинами;
 • ланцюжками;
 • гарними ґудзиками;
 • стеклярусом і таке інше.

Прекрасним декоруючим елементом може стати вишитий рельєфний або плаский шов. Весь виріб по периметру можна оформити бахромою, створити на ньому всілякі візерунки.

варіанти пошиття покривала зі старих джинс

джинс плед на дивані

покривало для дитини зі старих джинс

як зробити плед зі старих джинс

Як можна використовувати покривало

Варіантів застосування виготовленого в patchwork-стилістиці виробу – безліч. Наприклад, їм можна застеляти диван, задіяти як плед.

Необхідно також відзначити, що покривало з тканини денім підійде для любителів тримати в будинку кішок, собак, оскільки з виробу з такого матеріалу можна швидко та легко прибрати шерсть. Не так просто домашнім вихованцям і порвати його зубами або зіпсувати кігтями.

як використовувати плед зі старих джинс

Особливості догляду

Шиття покривала з клаптів – робота досить трудомістка. І, безумовно, рукодільниці буде неприємно, якщо готовий виріб виявиться зіпсованим через неправильний догляд за ним.

Тому так важливо дотримуватися порад щодо догляду за створеним своїми руками покривалом/ковдрою:

 • Стирають покривало щомісяця, використовують звичайний порошок.
 • Незначні грязьові сліди можна видалити, скориставшись звичайною, попередньо змоченою губкою.
 • Якщо у виробі джинс поєднаний із делікатними матеріалами, стирають покривало виключно руками. Задіють у своїй засіб м'якого дії.

Що стосується просушування покривала після того, як воно було випрано, роблять це, розмістивши виріб в горизонтальному положенні. Такий варіант вважається оптимальним.

плед на дивані

Клапче покривало зі старих джинсів стане трендовою прикрасою дивана або ліжка будь-якого стилю та дизайнерської спрямованості. А пошити таку унікальну річ, як бачимо, нескладно.

Відео: майстер-клас з пошиття пледу зі старої джинсової тканини

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар