Підбір штор на вікна нестандартних розмірів

Сучасні мансардні вікна відрізняються дивовижним різноманіттям. Деякі є похилі карнизні отвори в даху, інші трансформуються в балкон, надставки та інші декоративні елементи.

Штори для мансарди

Після того, як віконні рами встановлені, незмінно виникає питання: як захистити себе від яскравих сонячних променів? Які штори будуть не лише стильним доповненням інтер'єру, а й функціональним елементом?

Трохи історії

Вперше використовувати простір під дахом як житлове приміщення стали відносно недавно – у XVIII столітті. Родоначальником цієї ідеї став французький архітектор Франсуа Мансар. Ця раціоналізаторська пропозиція була прийнята, як то кажуть, «на ура» в Європі, і єдиним незручним моментом у житловому просторі під дахом було недостатнє освітлення.

Дизайн штор

Це питання було вирішено лише у XX столітті датським інженером Віллумом Канном Расмуссеном, який запропонував незвичайну конструкцію віконних отворів – під нахилом. Фактично, саме йому завдячуємо вже звичними нам сьогодні вікнами на даху, завдяки яким приміщення стає таким затишним.

штори для нестандартних вікон напівколо

Особливості мансардних вікон

Мансардні вікна – це найбільш високо розташовані віконні отвори в будинку. Завдяки їм приміщення отримує досить природне світло. Головна особливість – нахил та нестандартні форми (надто широкі, або, навпаки, вузькі, трикутні, напівкруглі або у формі трапеції).

нестандартне вікно

нестандартне вікно

нестандартне вікно

нестандартне вікно

Варто відзначити, що будь-яких правил щодо форми мансардних вікон не існує, ви можете спроектувати їх абсолютно будь-якими, головне – щоб вони вам подобалися.

 • Скошені. Ця форма вважається найпоширенішою. Вікно монтується у дах вертикально, а скошеним виходить за рахунок кутових схилів даху.
 • Карнизні (або фасадні). Це вікна звичайної форми, встановлені у пристінці під дахом.
 • Балконні. Досить великі віконні отвори, при відкритті яких виходить певна подібність виходу на лоджію. Деякі варіанти дійсно мають терасу, на яку можна вільно вийти.
 • Панорамні. Такі незвичайні вікна займають більшу частину схилу даху. Завдяки їм приміщення добре освітлене та візуально здається більше, ніж насправді. Правильний вибір рулонних конструкцій для панорамних вікон гарантує незвичайний інтер'єр.

Нестандартні вікна можуть

Способи затінення

Затінення мансардного простору – питання більш ніж серйозне. У літню пору кімната під дахом нагрівається вдвічі швидше, ніж інші приміщення в будинку. Ще одна особливість – лінія нахилу та нетипові види конфігурації. Все це говорить про те, що прийняті способи захисту від світла і надмірного тепла можуть не підійти.

різні види штор

Розрізняють два способи затінення приміщень:

 1. Внутрішнє – сонцезахисні пристрої монтуються усередині приміщення;
 2. Зовнішнє – встановлення зовні.

До внутрішніх способів захисту відносять ролети з бічними напрямними, жалюзі «плісе», панелі тканин «блек аут», алюмінієві та пластикові жалюзі.

Ролети часто

Ролети з бічними напрямними

Конструкція закріплюється з обох боків за допомогою напрямних. Завдяки цьому полотно не провисає, що особливо важливо для похилих конструкцій. Якщо така модель використовується для вікон, які розташовані дуже високо, краще застосовувати дистанційну систему управління.

Дизайн штор

Переваги такої моделі:

 • Простота конструкції та нескладний монтаж;
 • Надійний захист від яскравих сонячних променів;
 • Доступна вартість;
 • Багатий асортимент кольору та фактури;
 • Завдяки бічним напрямним забезпечується надійна фіксація конструкції;
 • Ви можете вибрати найбільш підходящий варіант кріплення: на стіні, стелі, усередині віконного отвору, на кожній стулці.

затінити по-різному

З недоліків варто згадати про крихкість конструкції, і недовгий період експлуатації. Втім, якщо користуватися підвищеною акуратністю, прослужить така модель досить довго. Крім цього деякі моделі кріпляться на спеціальний скотч, який при підвищених температурах може розплавитися.

Касетні штори

Вибираючи модель цього типу, звертайте увагу на фактуру полотна та його щільність, тому що саме це зрештою і визначить ступінь затемнення.

Рулонні касетні штори

Легкі полотна з натуральних тканин будуть лише трохи розсіювати світло, знижуючи його інтенсивність, але не захистять від палючих променів. Завдяки шторам «Блекаут» з'явиться можливість забезпечити повне затемнення.

Рулонні касетні штори

Касетна конструкція має ряд переваг:

 • Полотно щільно прилягає до віконної рами, не провисає і не стовпиться, можна вільно відкривати і закривати вікно.
 • Оскільки немає зазорів або щілин, полотно зможе забезпечити надійний захист від світла.
 • Така конструкція рулонних штор на мансардні вікна може використовуватися для будь-якого розміру та кута нахилу віконних отворів.
 • Такий різновид штор дозволяє уникнути зайвих отворів у пластиковому вікні, найчастіше конструкція кріпиться на двосторонню клейку стрічку. Отже, і у разі демонтажу не залишиться жодних слідів.
 • Якщо вікно розташоване дуже високо, для регулювання штор використовується спеціальна жердина.

касетні рол-штори

Плісовані штори

Плісе на мансардних вікнах – це функціонально та красиво. Конструкцію можна регулювати як знизу, так і зверху. Все це можливо завдяки тому, що початкове встановлення моделі можливе і зверху, і знизу.

Плісовані штори

Штори пліссе є стиснутою тканиною різних кольорів і щільністю, натягнутою на профіль. Розрізняють дві модифікації такої конструкції: відкрита рольштора та варіант з бічними напрямними.

штори для вікон купити

Другий варіант кращий, оскільки виключає провисання полотна на похилому мансардному вікні, а також поява просвітів між вікном і шторою.

вид завіси

Вибір способу регулювання такої моделі за вами: вручну, за допомогою ланцюжка або спеціальним пультом керування (в останньому випадку це буде штора з електроприводом). Якщо ваші вікна розташовані дуже високо, а пульт керування не передбачений, для механічного регулювання полотен застосовується спеціальний гриф із шарніром.

нестандартні мансардні вікна

Переваги рол-штор пліссе:

 • Можливий монтаж конструкції на вікнах із будь-яким нахилом і навіть на рухомих віконних стулках;
 • Тільки ця модель підходить для оформлення вікон нестандартної форми: трикутники, трапеції з арками;
 • Плісе просочують спеціальним антистатичним складом, завдяки якому полотна не вигоряють, і на них не осідає вуличний пил;
 • Більш дорогі моделі містять вкраплення металевих частинок, що забезпечує максимальну світловідбивну здатність і не дає приміщенню нагріватися;
 • Різноманітність систем регулювання дозволяє вибрати підходящий собі варіант;
 • Штори мають тривалий термін служби, не втрачаючи початкового вигляду.

рулонними конструкціями

Плісовані штори можуть бути виготовлені також з кількох видів тканин різної щільності і відтінків, перетворюючись на модель «день-ніч», тобто, отримуючи здатність повністю захистити від світла ззовні.

Важливо: купуючи плісовані моделі, звертайте увагу на розмір складок: якщо вони занадто великі, штора виглядатиме грубо (особливо в маленькій кімнаті). А якщо складки зовсім крихітні – у просторому приміщенні виглядають вони як мінімум дивно.

Догляд за плісованими

Доглядати за плісованими моделями дуже легко: або просто випрати їх, або протирайте їх мокрою ганчірочкою іноді.

Жалюзі

Цей різновид штор виготовляється з алюмінію, пластику, бамбука або натурального дерева. Останнім часом має попит новий матеріал – ізолайт. Головна перевага конструкції полягає в тому, що вона не заступає панораму, але захищає від сонячного світла.

жалюзі прикрашають інтер'єр

Зміною кута нахилу планок вдається контролювати ступінь освітленості приміщення. Для мансардних вікон, розташованих під кутом, краще використовувати жалюзі зі спрямовуючими зі сталевих струн, замаскованих зверху пластиком або алюмінієм.

штори для вікон скошеного

Головні переваги жалюзі у простоті експлуатації, сполучуваності практично з будь-яким дизайном інтер'єру, можливості ремонту (зламаний ламель просто замінюється на новий) та невисокою вартістю.

плюси жалюзі

Крім цього, жалюзі не вимагають багато часу і сил для догляду, досить іноді протирати планки вологою ганчірочкою.

Догляд за жалюзі

Очевидно, що навіть «примхливі» мансардні вікна можна оформити не лише зручно, а й красиво. Багатий асортимент рулонних штор гарантує, що знайдеться варіант для кожного конкретного приміщення та стилю.

Відео: 10 помилок при виборі та купівлі рулонних штор

Штори для нестандартних вікон

штори для вікон

штори для вікон жовті

штори для вікон більшайте

жалюзі для вікон

штори для вікон світлі

штори для вікон великих

штори для вікон маленьких

штори для вікон косих

штори для вікон великих

штори для вікон трикутні

штори для вікон косі

штори для вікон

штори для вікон півколо

штори для вікон коло

штори для вікон беж

штори для вікон високі

штори для вікон маленькі

штори для вікон рожеві

штори для вікон темні

штори для вікон бордо

штори для вікон білі

штори для вікон метелик

штори для вікон ролет

штори для вікон

штори для вікон трикутні

штори для вікон оранж

штори для вікон чорні

штори для вікон світлі

штори для вікон рожеві

штори для вікон тюль

штори для вікон продати

штори для вікон

штори для вікон блакитні

штори для вікон зелені

штори для вікон тонкі

штори для вікон щільні

штори для вікон квіти

штори для нестандартних вікон

штори для нестандартних вікон великих

штори для нестандартних вікон великих

штори для нестандартних вікон панорамних

штори для нестандартних вікон

штори для нестандартних вікон купити

штори для нестандартних вікон продати

штори для нестандартних вікон

штори для нестандартних вікон

штори для нестандартних вікон

штори для нестандартних вікон

штори для нестандартних вікон

штори для нестандартних вікон високих

WowCracy
Додати коментар