Переваги, недоліки та особливості вибору індукційної плити

Багато людей при купівлі вбудованої панелі на кухню стикаються з величезним асортиментом в магазині, не тільки у виборі фірми, але і за принципом роботи. У цій статті ви докладно дізнаєтеся, що ж є індукційна плита, принцип її роботи, плюси і мінуси, чи варто зупиняти на ній свій вибір, яку краще вибрати і чим вона відрізняється від інших.

індукційна плита

Що таке індукційна плита

Індукційна плита – це, мабуть, найсучасніша, на сьогоднішній день, варильна панель, яка прийшла до нас із Європи. Головною особливістю такої плити є те, що її поверхня залишається абсолютно холодною, нагрівається лише посуд, що стоїть на ній. Як це відбувається і за яким принципом вона працює дивіться нижче.

індукційна плита фото

Принцип роботи

Замість нагрівального елемента всередині індукційної плити знаходиться індукційна котушка, що складається з мідного дроту, що створює магнітне поле між поверхнею плити та посудом при подачі електричного струму від 20 до 100 кГц. Магнітне поле, своєю чергою, спрямовує свої вихрові потоки крізь склокерамічну поверхню посуду з магнітним дном, яка у разі виступає у ролі провідника із замкнутим контуром. В результаті руху електронів виділяється тепло, завдяки якому нагрівається посуд з його вмістом.

індукційна плита з посудом

Індукційна плита – плюси та мінуси

Основні переваги індукційної плити:

 • ККД таких плит прагне до 90%, що значно вище за стандартні варильні панелі, у них ККД у середньому становить від 50 до 60%.
 • Значна економія електроенергії: поверхня нагрівається дуже швидко і при знятті посуду з плити вона автоматично відключається.
 • Небезпека при використанні індукційної поверхні зведена до мінімуму за рахунок того, що при експлуатації поверхня залишається холодною.
 • У зв'язку з тим, що сама панель не нагрівається, до неї не прикипають шматочки їжі та відсутній запах гару, що значно спрощує збирання кухні.
 • Вибір програм дуже різноманітний і дає широку можливість приготування складних страв.

посуд на індукційній плиті

Основні недоліки індукційної плити:

 • Для подібного виду плит необхідно придбати спеціальний посуд, так як індукційна поверхня реагує тільки на каструлі і сковорідки з магнітним дном.
 • Експлуатація індукційних плит можлива тільки при новій проводці у зв'язку з тим, що робота від мережі дає чимало навантаження на електричні дроти і при старій проводці виникає небезпека замикання.
 • Вартість таких плит значно перевищує приблизно в 3-4 рази звичайних електричних варіантів, але слід враховувати той факт, що відбувається економія електроенергії, що може окупити високу вартість плити.
 • Є невеликий шум при приготуванні їжі на індукційній поверхні.
 • Якщо на індукційній плиті встановлено частотний генератор, а це бюджетні варіанти, то при включенні всіх конфорок падає ККД (зниження потужності).
 • Вченими ще досі до кінця не вивчено шкоду, яку завдає електромагнітне поле на центральну нервову систему людини. Але при численних дослідженнях було доведено, що в процесі використання таких плит шкода мінімальна і в побуті існують прилади з таким самим впливом на організм (наприклад, мікрохвильові печі).

індукційна плита на кухні

При використанні індукційної плити:

 1. Не застосовуйте неметалічні столові прилади.
 2. Не використовуйте посуд із вигнутим (опуклим) дном, а також пошкоджений.
 3. Посуд повинен бути розміщений по центру області нагрівального елемента і покривати всю робочу поверхню.
 4. Перебувайте подалі від індукційної плити під час приготування їжі та не чіпайте поверхню руками.
 5. При придбанні посуду звертайте увагу на позначки, які вказують на те, що його можна застосовувати на індукційній плиті.

індукційна плита зі сталевим посудом

У середньому витрата електроенергії однієї конфорки становить 2-3 кВт на годину, здається багато. Але економія полягає в тому, що індукційна плита одну і ту ж каструлю з водою при однаковій потужності доведе до кипіння в 5 разів швидше, ніж звичайна тенова. Індукційна плита нагріває посуд миттєво, а електрична змушена спочатку прогріти корпус конфорки, далі повітряний прошарок, потім саму каструлю. Все це займає до півгодини, на відміну від індукційної, вона впорається за 6 хвилин. Різниця очевидна.

індукційна плита для кухні

Вивчивши велику кількість відгуків споживачів індукційних плит, можна сказати, що вплив будь-якого негативного фактора таких поверхонь на здоров'я людини не проявив себе протягом декількох років. Однак, якийсь негативний вплив може проявитися не відразу, а через десятки років.

індукційна плита переваги

Тому варто купувати індукційну варильну панель чи ні – вирішувати вам.

Як вибрати індукційну плиту

Щоб легко визначитися у виборі індукційної варильної поверхні варто визначити для себе такі параметри, як стиль оформлення кухні, кількість членів сім'ї, необхідний у використанні функціонал.

сковороду на індукційній плиті

Технічні характеристики, які також впливають на правильний вибір, наведені нижче:

 1. Необхідна кількість конфорок.
 2. Максимальна потужність – 2 кВт/год повинна мати високу енергоефективність, такі марки відзначені спеціальним знаком А+ та А++.
 3. Перемикальні елементи можуть бути як сенсорними, так і в механічному виконанні.
 4. Індукційні плити можуть бути великими, вбудованими, чотири-, п'ятиконфорочними, шириною від 55 до 80 см і вузькі двоконфорочні – від 30 до 52 см. Також існують окремо стоять з однією конфоркою – це компактні і місткі плити їх розміри становлять 29 см завширшки і 32 в глибину, що найкраще економить простір, їх також можна встановити на стіл, не виділяючи багато вільного простору.
 5. Кількість додаткових опцій відіграє визначальну роль у ціновій політиці, тому варто заздалегідь визначити, які з функцій вам точно потрібні (наприклад, захист від дітей, автоматичне відключення, відстрочка часу приготування, переміщення потужності нагріву конфорок, площа нагрівання, що розширюється, та інше)

кухня з індукційною плитою фото

кухня з індукційною плитою

кухня з індукційною плитою ідеї

кухня з індукційною плитою ідеї фото

Раніше про індукційні плити домашнього побуту навіть ніхто не чув. Виробники випускали такі варильні поверхні тільки для професійного використання в кафе, ресторанах і т.д. Але зараз почали випускати й домашню серію плит. Найкращі з них представлені нижче, рейтинг найпопулярніших за співвідношенням ціна – якість.

готування на індукційній плиті

Electrolux IPE 6453 KF

Безрамкова із чотирма конфорками (діаметр 14,5 – 21 см), має овальну форму, функцію блокування та автовідключення. Просте керування та швидке нагрівання, але 4 конфорки включити одночасно неможливо.

варильна панель Electrolux IPE 6453 KF.

Bosch PIE631FB1E

Панель преміум-класу, 17 рівнів потужності, економічна, можливість поставити на паузу, функцію розпізнавання посуду. Має 4 конфорки із сенсорною поверхнею. Німецька якість збирання, висока вартість, великий функціонал.

варильна панель Bosch PIE631FB1E

Не меншою популярністю користуються такі марки плит:

 1. Hotpoint-Ariston IKIA 640 C
 2. Siemens EH675MV17E
 3. Zanussi ZEI 5680 FB
 4. AEG HK 634200 XB
 5. Gorenje ECT 330 CSC
 6. LG KVN6403AF

варильна панель AEG HK 634200 XB

варильна панель Zanussi ZEI 5680 FB

варильна панель Siemens EH675MV17E

варильна панель Hotpoint-Ariston IKIA 640 C

Електричні варильні панелі з керамічними конфорками

Так само як і індукційна плита, електрична панель з конфорками теж покрита склокерамікою. Але основною відмітною ознакою є те, що “склокерамічна плита” містить нагрівальний елемент у вигляді галогенів, стрічки або спіралі. У індукційних він відсутній.

варильна панель склокераміка

Склокераміка – це ідеально гладка поверхня, під якою заховані нагрівальні елементи або перетворювачі магнітного поля, у разі індукційного типу. Склокерамічна поверхня має підвищену міцність і захищена від ударів. А теплове розширення настільки незначне, що при проливанні холодної води на розпечену плиту тріщин не буде. Статичне навантаження витримує до 23 кг/див. кв., а термін служби щонайменше 10 років.

варильна панель склокераміка фото

Більш детальне порівняння цих двох варильних панелей наведено нижче:

 1. Склокераміка кип'ятить той самий об'єм води вдвічі довше, ніж індукційна, що значно економить час приготування їжі, а значить і електроенергію.
 2. Індукційний варіант значно безпечніший, ніж електромагнітний у тому, що в першому випадку варильна зона не передає тепло при знятті посуду.
 3. При користуванні індукційною плитою вам не варто турбуватися про те, що під час приготування їжі може щось «вибігти» з каструлі, так як автоматика сама відключає електричну подачу струму, вам потрібно лише задати правильний час приготування.

особливості варильних панелей

Яку краще вибрати

Індукційна панель не потребує посиленого догляду, вона менше забруднюється і простіше відмивається. Але за вартістю вона в рази дорожча за електричну, і посуд потрібний спеціальний з товстим дном. Натомість час приготування їжі в 2 рази скоротиться за рахунок високого ККД, а ціна окупиться протягом 1 року за рахунок зекономленої електроенергії. У безпеці склокерамічна сильно програє індукційною.

індукційна плита

При виборі плити також варто звернути свою увагу на виробника та клас споживаної електроенергії. Індукційні плити все більшої популярності займають на Російських ринках, оскільки вони мають менше недоліків у порівнянні зі своїми конкурентами. Але ж вибір залишається за вами!

індукційна плита на кухні

ВІДЕО: Індукційна плита чи електрична – як вибрати.

WowCracy
Додати коментар