Перетяжка комп'ютерного крісла своїми руками

Комп'ютерний стіл повинен бути не тільки правильно підібраним по висоті та ширині, але й комфортним. У слово комфорт вміщується маса факторів, це: зручність сидіння, правильна спинка, необхідна висота та чистота. Випадок, коли предмет зношується, його можна перетягувати, не виходячи з дому.

перетяжка комп'ютерного крісла будинку

Особливості комп'ютерного стільця

Головна особливість стільця – це практичність, зручність та відсутність шкоди здоров'ю. Перед покупкою звертайте увагу на матеріал та будову.

 • Каркас вибирайте міцний, таким може бути металевий чи поліамідний.
 • Стійка та практична основа. Ним є 5-ти променева основа з роликами, що обертаються, по своїй осі.
 • Зручність має бути доповнена можливістю плавного хитання, обороту по осі, регулюванням висоти та потужним газпатроном.
 • Спинка є якісною у тому випадку, коли вона повторює вигин спини в ділянці попереку. Бонусом стане наявність фіксації рівня нахилу з регулятором нахилу спинки залежно від ваги сидячого.
 • Спинка не має бути дуже низькою. Оптимальний варіант: або на рівні плечей, або вище за голову.
 • Не забувайте про зручність для рук, його забезпечують підлокітники.
 • Колірна гама і тканина або шкіра залежить від особистих переваг сидячого.

вибір комп'ютерного стільця

Всі ці фактори важливі при виборі предмета не тільки в будинок, але і офіс. Комфорт і здорова спина мають бути у будь-якому випадку.

Як перетягнути комп'ютерне крісло своїми руками

Перетяжка вручну має достатньо переваг перед роботою майстра. Але якщо у вас немає жодного бажання пробувати, як перетягнути старий комп'ютерний стілець своїми руками, тоді краще віддати в майстерню.

перетяжка стільця професійна

Обтяжка всіх елементів триватиме близько 60 хвилин вільного часу.

Зняття мірок

Для вимірювання параметрів стільця варто звернути увагу на їх ширину та довжину. Якщо поролон протерся і його потрібно замінити, додайте ще по 5 см на кожну зі сторін.

вимірювання стільця перед перетяжкою

Для зручності роботи, можна зняти спинку, відкріпити від неї стару оббивку і ґрунтуючись на цьому зробити нову. Подібні дії виконуються з сидінням.

Необхідні матеріали

Зовнішній вигляд крісла залежить від ваших уподобань. Однак не варто обирати:

 1. Штучну шкіру. Від частого тертя вона втратить вигляд.
 2. Тонкі тканини. Схильні до пошкоджень від гострих предметів, ними може бути навіть декор на одязі.

матеріал для перетяжки комп'ютерного стільця

Сідаючи на стілець, хочеться, щоб на ньому було комфортно та м'яко сидіти. У цьому вся допоможе поролоновий наповнювач. Придбати можна у магазинах для швачок. Важливо пам'ятати, що між тканиною та поролоном ще потрібно постелити синтепон.

Підбір інструменту

Щоб знати, як обтягнути комп'ютерне крісло новою тканиною та своїми руками потрібно вибрати інструменти. Голими руками подібних дій не можна виконати. Для цього беруть мінімальний набір:

 • Шуруповерт. Їм розбиратимете конструкцію.
 • Ножиці. Потрібні будуть для обрізання тканини.
 • Степлер для меблів та скоби.

інструменти для перетяжки комп'ютерного крісла

Цього буде достатньо, щоби провести весь процес.

Процес перетяжки

У самому процесі необхідно забезпечити доступ до всіх частин та зручність роботи з ними. Доведеться по черзі розібрати випорожнення, накреслити матеріал і перетягнути його на потрібне місце. Загалом, 3 простих кроки та результат готовий.

процес перетяжки комп'ютерного крісла

Важливо! Не забувайте про техніку безпеки використання інструментів, коли обтягуватимете річ.

Демонтаж елементів стільця

Сам стілець складається з: спинки, сидіння, підлокітників, основи з коліщатками. Останню частину нам розкручувати не потрібно. Адже завдання полягає в тому, щоб змінити оббивку, а не коліщатка. Хоча, подібна потреба може виникати, коли потрібне перетягування одного з видів офісного крісла.

будова комп'ютерного крісла

Знімаємо спинку. Внизу є гвинт з великим капелюшком. Якщо за нього потягнути та розкрити засувки, тоді задня панель легко зніметься.

зняття спинки стільця

Робота над розбиранням сидіння значно легша. Його необхідно перевернути та відкрутити підлокітники за допомогою шуруповерта.

розбір комп'ютерного стільця

Зніміть стару оббивку, розгинаючи скоби. При цьому виберете одне акуратне місце або навіть коробочку, куди складатимете зняті гвинтики. Інакше вони загубляться, і процес зворотного збирання затягнеться.

зняття старої оббивки крісла

Розкрійка матеріалу

Починайте роботу з розкривання поролону. Розкладіть його на підлогу, зверху накрийте сидінням, обведіть та вирізайте по контуру. Подібний процес зробіть і з тканиною. Не забувайте про припуски. Оскільки сидіння крісла кругле, це може вимагати залучення більшої кількості тканини. Подібні дії робимо і для спинки, і для синтепону.

поролон для сидіння комп'ютерного стільця

Перетяжка стільця

Як поміняти оббивку на комп'ютерному стільці, маючи всі матеріали та інструменти? Заміна старого покриття на нове починається з видалення старої тканини.

Нові вирізані елементи потрібно докласти до частин стільця. Загинаємо їх зі зворотного боку та закріплюємо степлером. Важливо акуратно працювати зі скобами, щоб не поранитися. Припуски були потрібні для того, щоб, зібравши весь «бутерброд» із синтепону та поролону, вистачило тканини на обшивку.

перетяжка крісла 1 етап

перетяжка крісла 2 етап

перетяжка крісла етап 3

Подібні дії з тканиною проробляємо, як зі спинкою, так і сидінням.

Кріплення тканини

У ході кріплення тканини можуть залишитися так звані хвостики. Це ті припуски, які залишали, щоб вистачило тканини. Їх треба обрізати.

обрізка хвостів на стільці

Складання стільця

Після того, як тканина була прикріплена степлером, зайве обрізане, у вас залишається завдання зібрати стілець назад. Монтаж проводиться точно так, як і демонтаж, лише у зворотній послідовності. Тут, особливо нагоді рада зі зберігання гвинтиків у коробочці.

Починайте зі збирання сидіння, прикрутіть підлокітники. Потім збирайте каркас і кріпити його гвинтами. Останній крок – це події зі спинкою. Клацніть задню панель з передньої.

збирання комп'ютерного крісла

Завершальний етап

У результаті коли всі комплектуючі змінилися і все зібрано. Поверніть на місце основу, перевірте стілець на зручність.

перевірка стільця

Як уникнути помилок

Припуститися помилок у такому легкому процесі майже неможливо. Але якщо ви вперше цим займаєтесь, звертайте увагу на:

 1. Правильність мірок.
 2. Не забувайте про припуск. Якщо тканини залишається більше, її можна буде відрізати, чим її менше, і вона не зможе покрити всю площу деталі.
 3. Подбайте про зберігання всіх знятих деталей.
 4. Вибирайте правильний варіант оббивки, який тягтиметься і з ним можна буде комфортно працювати.
 5. Якщо ви переживаєте і вам важко запам'ятати послідовність, можна скористатися смартфоном. Робіть фото кожного зробленого кроку і в кінці, складання проводитимете виходячи від зворотного.

правила перетяжки комп'ютерного стільця

Вся справа залежить від вашої уважності та акуратності. І цілком можливо, будучи новачком у подібній справі, зможете без помилок зробити все з першого разу.

Переваги та недоліки самостійної перетяжки крісла

У кожній роботі є щось хороше та щось погане. Якщо дивитися на позитивні сторони процесу, перетягування офісного крісла своїми руками має такі плюси:

 • Відсутність потреби кудись їхати і везти стілець.
 • Значна економія фінансів.
 • Можливість вибрати ту оббивку, яку хочете.
 • Тривалість не перевищує 60 хвилин. І це у разі повільного новачка. Якщо ж, ви активніший, можна впоратися з усіма процесами за півгодини.
 • Не потрібно купувати спеціальні інструменти. Те, що вам потрібно може бути в будинку, або на крайній випадок, попросіть у сусіда на годинку.

переваги перетяжки крісла своїми руками

Серед недоліків складно щось виділити. Хіба що, якщо вам будь-яка механічна робота це в новинку і складно. Тоді це буде вашим індивідуальним мінусом.

Особливості чохла для крісла

При проживанні поодинці або з кимось завжди є ризик забруднити меблі. До того ж ризик додається фактор наявності домашніх тварин. Забруднення можуть знову ж таки стати причиною змінювати обшивку крісла.

Як уникнути цього процесу? Скористайтеся чохлом. Параметри вимірів частин стільця краще не забувати, вони вам знадобляться. Чохли є різні, для комп'ютерного випорожнення підходить чохол-накидка. Щоб замовити в інтернет-магазині, вам доведеться пригадати необхідні параметри. З їх допомогою можна буде підібрати накидку, це може бути євронакидка з гумками, якщо стандартні виміри.

чохол для комп'ютерного крісла

Якщо стілець має інші розміри, доведеться або шити самому, або віддати в ательє подібні запит. Колір та тип тканини вибирайте під свої смаки, але не забувайте про те, що чохол повинен ще добре чиститись.

чохол на замовлення для комп'ютерного стільця

Правила догляду за стільцем

Незалежно від того є забруднення чи ні, доглядати стільця все ж таки треба. Дотримуйтесь простих правил:

 1. Не їжте за комп'ютерним столом. Це позитивно і для самої комп.техніки і для меблів.
 2. Періодично звертайте увагу на коліщатка, їх потрібно протирати від пилу та змащувати, щоб ковзання залишилося нормальним.
 3. Надмірно обертатися і кататися на стільці, відгинаючи спинку, теж не варто. Це шкодить до псування елементів випорожнень.
 4. Під час миття стільця не використовуйте надмірну кількість рідини, це спричинить розтягування оббивного матеріалу.
 5. Проводіть миття брудних плям акуратно, мильним розчином. Усі плями варто відмивати від країв забруднення до центру, щоб не рознести його на велику площу.

чищення комп'ютерного крісла

не гойдайтесь на кріслі

не їжте за комп'ютером

Все, що зроблено своїми руками, приносить задоволення, і виглядає нітрохи не гірше, ніж робота професіонала. До того ж, ви можете знати, які матеріали використовували, і який крок за яким робили.

Відео: як перетягнути комп'ютерне крісло своїми руками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар