Перекладаємо пластикові вікна на зимовий режим

Пластикові вікна все частіше стали замінювати на стандартні металопластикові ПВХ через легкість та доступність у використанні, а також сучасну красиву фурнітуру та досконалий зовнішній вигляд. Євровікна чудовий варіант заміни старих дерев'яних.

пластикові євровікна

Багатогранні можливості пластикових конструкцій дають змогу використовувати різні варіанти роботи. Але перехід із одного режиму до іншого здійснюється спеціальними інструментами. Якщо враховувати функції зимового та літнього, то можна побачити в чому їх відмінності.

переведення вікон у зимовий режим

Різновиди режимів вікон

У чому основна відмінність? Чим же все-таки різняться між собою?

Основні моменти:

 • розташування різьблення регуляторів у потрібному напрямку;
 • проникнення необхідної кількості повітря у певний сезон;
 • повнота примикання віконних дверцят до планки рамок (взимку – щільніше, влітку – вільніше, а період осінь-весна по центру).

відмінності режимів вікон

Для зручності, комфорту у використанні спеціально створено перемикання.

Зимовий

Щільно притиснута віконна рама до конструкції є гарантією слабкого проникнення холодного повітря в зимовий період. Це сприяє збереженню тепла у будинку. Ви можете самостійно мінімізувати кількість за допомогою спеціальних інструментів.

зимовий режим на вікні

Літній

Дозволяє проникати в повітря вільно і забезпечує необхідне провітрювання приміщення.

літній режим вікна

Стандартний

Проміжний припускає середнє притискання віконної стулки до рами. Склопакети у стандартному режимі не підведуть ні в зимовий, ні у літній період. Створюючи умови збереження потрібного тепла чи вологості.

стандартний режим вікна

Ви можете самостійно налаштовувати варіанти роботи конструкції залежно від пори року. Кількість повітря, що попадає в приміщення від цього залежить безпосередньо.

Зимовий – менше, стулки щільно змикаються з рамою, літній сприяє більшому проникненню, при переході утворюється щілина для попадання більшої кількості в приміщення, а стандартний – золота середина, різьблення по центру і кількість надходить рівно стільки, щоб потрапляла необхідна кількість вологи. Саме ці моменти вважаються головними відмінностями.

регулювання режимів вікна

Як перевести пластикові вікна в зимовий режим

Вікна піддаються самостійній зміні роботи. Кожен може здійснити цей процес та встановити потрібний варіант. Для цього не потрібно особливої майстерності, а навичка та чіткість у використанні. Для цього вам знадобиться шестигранник, плоскогубці та ін.

зміна режиму вікна

Покрокова інструкція

Спеціальний механізм перемички називається цапфа. Найчастіше з різьбленням у формі зірочки, з отвором викрутки або округлі.

механізм перемикання вікна

Як треба діяти:

 1. Ретельно очистіть ущільнювач від забруднення та пилу. Частинки бруду не повинні потрапляти в елементи для переміщення віконних стулок.

  очищення ущільнювача вікна

 2. Визначити де знаходяться потрібні механізми. У більшості випадків їх три: внизу, вгорі та в центрі. При зміні необхідно переключити всі знайдені. Але в деяких конструкціях може бути внизу або зверху віконної стулки.

  визначення знаходження механізмів

 3. Знайти позначення, де вказано в який бік має пересуватися цапфа. На кожній, як правило, є картинка, яка спрямовує у потрібну сторону.

  позначення руху механізму

 4. Повернути механізм у напрямку, як вказано на картинці аж до упору.

  поворот механізму

 5. Якщо ви сумніваєтеся, необхідно переконатися в правильності зміни режимів. Перевірте ще раз, чи є відстань між рамою і стулкою, то це зимовий, якщо воно зосереджено по центру, то стандартний, а якщо зазор за щільністю притискання величезний, то віконна рама знаходиться в літньому варіанті.

  зазор між стулками

Змастити механізми спеціальним машинним маслом, якщо помітите, що механізм працює менш рухомо повторити змащення елементів знову. Вони повинні справно функціонувати, щоб не пошкодити віконну конструкцію.

мастило механізмів вікна

Поворот різьблення всередині цапфи здійснюється спеціальним інструментом. Шестигранник допоможе зробити, встановити перемикання зимового та змінити на літній.

шестигранний ключ

Зимовий режим

Як перевести пластикові вікна у зимовий режим за допомогою шестигранника?

Якщо відкрити стул вікна, то по всьому периметру можна побачити залізні круглі вставки – цапфи.

У кожній такій цапфі є наявність різьблення у центрі для шестигранника.

різьблення для шестигранника

Необхідно вставити шестигранник у центр і повернути до упору, щоб регулювання було спрямоване у бік ущільнювача.

В одній віконній стулці найчастіше цапфа розташована не одна, а решту потрібно також перекласти.

кілька цапф на стулці

Відрегулювавши впритул ставку до рами, це і є зимовий режим – додаткова ізоляція від прохолодного повітря, за рахунок щільності прилягання двох складових частин.

відмінність зимового режиму

Для того, щоб дізнатися, наскільки близька конструкція одна до одної, потрібно вставити листочок щільного паперу. Так ви й побачите, наскільки щільно прилягає рама до вікна.

Альтернативний варіант шестигранника – це звичайна викрутка, але потрібно ретельно підбирати наконечники з різьбленням.

викрутка замість шестигранника

Плоскогубці також можна використовувати у перемиканні режимів. Якщо вміло захопити цапфу та повернути у правильному напрямку, але найкраще для таких цілей використовувати інструмент, призначений для окремих вікон.

Увага! Якщо використовувати предмети непризначені для зміни, можна привести до поломки конструкції. Будьте уважні та дотримуйтесь інструкцій людей, які мають досвід у використанні.

Літній режим

Відрегульований зимовий легко переключити на літній. Переведіть шестикутник у зворотний бік на 90 градусів, то отримаєте літній. Зауважте, що віконниці прилягають один одному не впритул, це означає, що кількість повітря в приміщення потраплятиме набагато більше.

перемикання на літній режим

Важливо!
Поворот до себе до упору – перехід на зимовий, і якщо фіксувати не до кінця, то установка на літній.

Додатковим ключем для зміни може бути викрутка. Але не кожна може підходити до форми різьблення цапфи.

Які бувають помилки

Першого року використовувати постійний стандартний режим. Віконна фурнітура швидко зношується і не потрібно без необхідності перекладати з одного режиму в інший.

перший рік у стандартному режимі

Не використовувати непідходящі предмети для перекладу цапфи.

Намагатися не дряпати віконну фурнітуру шестигранниками та плоскогубцями. Для цього важливо у правильному напрямку прокручувати підшипник.

подряпини на фурнітурі

Зверніть увагу! Намагайтеся берегти дрібні деталі конструкції. Від цього залежить термін експлуатації євровікна та елементів.

Висновок: Потрібно берегти віконну фурнітуру і не допускати помилок у використанні. В іншому випадку вона швидко вийде з ладу, і потрібно буде міняти рами, стулки та інші деталі.

використання віконної фурнітури

Корисна порада

Не допускати використання літнього режиму взимку, а зимового літа. Вікна з можливістю переходу з одного стану в інший спеціально призначені для певного періоду пори року.

використання режимів вікна

Залежно від погодних умов, необхідно встановлювати перехід на інші режими. Від цього експлуатаційний період збільшується у рази.

Відео: як перевести пластикові вікна на зимовий режим

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар