Особливості та виготовлення вбудованих прасувальних дощок

Ергономіка житлового простору сучасної людини потребує переосмислення використання багатьох побутових речей. Все це відбувається тільки тому, що ми не готові достатньо захаращувати вільне місце своїх квартир, а в щоденному ритмі життя необхідно завжди мати під рукою все необхідне для того, щоб не випадати із щільного робочого ритму.

еогрноміка сучасного простору

Прасувальне полотно якраз один із таких інструментів – потрібне практично щодня, але жертвувати заради нього вільним простором готовий далеко не кожен. Тому останнім часом покупцям все більше подобається вбудована прасувальна дошка.

економія простору у приміщенні

Розберемося, якими бувають такі пристрої та як зробити правильний вибір у великому різноманітті запропонованих варіантів.

Механізм вбудованої дошки для прасування

За своєю суттю вбудований тип нічим не відрізняється від звичайного, при цьому даний аксесуар можна легко змонтувати в кухонних меблях, шафі-купе і навіть ніші в стіні.

вбудована прасувальна дошка на кухні

Всі дошки, що вбудовуються, повинні лише якісно виконувати своє головне призначення – допомагати в вигладжуванні речей.

вбудована прасувальна дошка

Види вбудованих прасувальних дощок

На даний момент виділяють три основні типи вбудованих дощок:

  • відкидні;
  • висувні;
  • вбудовані в шафу.

відкидна прасувальна дошка настінна

висувна дошка для прасування біла

вбудована в шафу прасувальна дошка

Відкидні дошки отримали свою назву завдяки механізму кріплення в інтер'єрі. На зберіганні полотно можна сховати у вертикальному положенні паралельно стіні, а при необхідності відкидається і приймає своє робоче положення.

відкидна дошка в вбиральні

З переваг настінної дошки для прасування можна назвати можливість використання будь-яких стінових ніш.

відкидна дошка в коричневій шафі

Цей механізм цінують за його надійність та довговічність, головне правило – не перевантажувати його надмірно. Відкидне полотно можна задекорувати дзеркальними дверима, поєднавши таким чином не тільки пральню, а й примірювальну в одному місці.

наявність розетки поруч із вбудованою дошкою

Також не варто забувати про те, що поблизу місця для випрасування речей повинен розташовуватися джерело електроенергії для праски.

відкидна дошка за дзеркальними дверима

Вбудовувати розетки в самі поверхні не рекомендується через високу пожежну небезпеку – механізм хоч і надійний, але не гарантує повної ізоляції металевих та дерев'яних елементів від електропроводів.

вбудована відкидна прасувальна дошка

Висувні дошки для прасування частіше виготовляються в меблевих майстернях і проектуються під конкретний проект. Звідси і випливає один з головних недоліків цього виду – варто забути запланувати дошку, що вбудовується при проектуванні меблів, і після остаточного збору виділити вільне місце під неї навряд чи вийде.

висувна прасувальна дошка в комоді

Також варто пам'ятати, щоб розкласти габаритну дошку, знадобиться відповідного розміру меблевий комод, чого в умовах ергономіки не завжди вдається досягти. Якщо ж потрібна компактна розкладна поверхня, з цим може впоратися будь-яка вільна шафа.

компактна поверхня розкладної дошки

Завдяки тому, що висувні дошки для прасування можна скласти всередині меблевих ящиків, їх можна розмістити практично скрізь – від шафи в спальні або вітальні, до кухонного гарнітура, а іноді навіть ванної тумби.

висувна вбудована прасувальна дошка

Прасувальна дошка вбудована в шафу тісно переплітається з висувними. Однак це дуже умовна подібність, тому що в умовах меблевої шафи вбудувати дошку для випрасування речей виходить і не використовуючи комодів, шаф або висувних ящиків. Можна просто приладнати механізм до будь-якої меблевої стінки, і за рахунок горизонтального розташування всередині меблів дошка буде вважатися вбудовуваною.

дошка вбудована у шафу

Головне питання – у тому, звідки брати електричне харчування для праски. Це питання має бути добре опрацьоване через підвищену пожежну небезпеку як самої шафи, так і текстильних речей, що зберігаються в ній.

прасувальна дошка, вбудована в шафу

Як правильно вибрати прасувальну дошку

Тут слід передусім відштовхуватися від наявності вільного простору та зручності для людини. Адже завдяки безлічі видів, дошка може бути розташована в будь-якому місці.

наявність вільного місця у квартирі

Хочете мати можливість прасувати речі відразу ж після їх прання – вибирайте висувний тип у ванній мебелі. Подобається приміряти згладжені речі – вам чудово підійде відкидний варіант, що закривається дверима-дзеркалом.

Зверніть увагу! Основний фактор – наявність поряд розетки. Адже прасувальну дошку, до якої тягнуться метри подовжувачів, зручною аж ніяк не назвати.

Як зробити своїми руками

Найпростіше зробити відкидний тип. По-перше, через доступність механізмів для неї, а по-друге, через відсутність необхідності додаткових робіт з організації електричного живлення. Вибрали будь-яку вільну стіну поруч із розеткою – залишається лише виготовити прямокутний короб та закріпити на стіні відкидний механізм.

відкидна дошка своїми руками

Кожен механізм має свої межі максимального навантаження, це теж потрібно обов'язково враховувати. Іноді можна обійтися і без елемента, що декорує, але такий варіант не сильно естетичний.

Механізм кріплення дошки для прасування

Як механізм кріплення полотна можна використовувати просту п-подібну трубу, до якої буде кріпитися основа дошки. З одного боку таке полотно можна фіксувати навіть магнітами або гачками, що продаються в кожному будівельному магазині.

фіксація прасувальної дошки

Складне полотно має упиратися в стіну, і для надійної реалізації цієї можливості достатньо упору, що з'єднує основу дошки та стіну. Краще, щоб на час прасування цей упор фіксувався до обох поверхонь, що стикаються.

Важливо! Висувний варіант вийде зібрати тільки якщо розміри приладу можна вписати в наявні меблеві площі.

Те ж правило діє і для вбудованого в шафу прасувального полотна. Її можна встановити тільки за розмірами меблів з самим прасувальним полотном у вертикальному положенні та наявності механізму.

висувна вбудована дошка своїми руками

Особливості відкидних прасувальних дощок

З механічної точки зору для нормального функціонування такій дошці потрібен механізм, здатний виконувати дві функції:

  1. фіксувати поверхню у вертикальному положенні;
  2. підтримувати конструкцію і наявні на ній речі та побутову техніку при прасуванні.

відкидна прасувальна дошка

відкидна дошка у складеному вигляді

І якщо обидві умови дотримуються, це означає, що дошка протягом тривалого часу зможе виконувати свої функції.

правильний вибір прасувальної дошки

Як бачимо, головне при виборі дошки, що вбудовується, розуміти свої потреби і зіставляти їх з наявною ергономікою того приміщення, в якому планується її розміщення. Гідні варіанти дощок можна легко знайти в безлічі меблевих магазинів по сусідству.

Відео: вбудована прасувальна дошка за дзеркалом своїми руками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар