Особливості та правила прання піджаків у домашніх умовах

«Головне, щоб костюм сидів!», – знаменита фраза зі старої кінокомедії якнайкраще описує важливість правильного підходу до іміджу та зовнішнього вигляду. Однак навіть найкращу тканину і бездоганний крій може зіпсувати лише одну пляму, яка, як правило, виявляється в останній момент.

пляма на піджаку

Зазвичай рятує хімчистка, але що якщо не можна (або колись) скористатися її послугами? У такому випадку необхідно знати основні правила прання піджаків, як правильно прати в пральній машині або руками, які показують, що більшість забруднень можна прибрати і самому.

прання піджака вдома

Самостійне прання: що потрібно знати?

Не кожен чоловічий піджак можна прати навіть вручну, не кажучи вже про жіночі, витонченіші вироби. Зазвичай на ярлику-бирці виробник повинен навести всі умови, які позначають той чи інший спосіб догляду. Пов'язано це з тим, що для пошиття може використовуватися як один певний вид тканини, так і їх комбінації.

заборона на прання піджака

Практично всі сучасні текстильні технології допускають “розведення” тканинного матеріалу особливими добавками, що оберігають готовий виріб від передчасного зношування, усадки або втрати форми.

Чи можна прати піджак у пральній машині?

Деякі піджаки дійсно допускається прати машинним способом, але з обмеженнями та за певних умов. Перше, що потрібно зробити – визначитися із типом тканини. Машинне прання має сенс, якщо піджак пошитий з льону, бавовни або поліестеру.

машинне прання піджака

Зазвичай усі швейні майстерні вказують на своїх виробах правила догляду за речами. Наприклад, для прання у машині – допустимі режими.

прання піджака в машині

Необхідно суворо дотримуватися їх рекомендацій, оскільки технологічні процеси при виготовленні підкладки можуть ґрунтуватися на використанні клею або добавок, які погано переносять екстремальні для них температури, а також такі процедури, як віджимання або сушіння.

рекомендації на бирці піджака

Тому й існують основні правила прання піджаків, як правильно прати в пральній машині – не вигадка виробника, а необхідність.

регулятор на пральній машинці

Коли без хімчистки не обійтись?

Костюми, пальта або куртки вкрай складно упорядкувати в домашніх умовах. Почасти це викликано типом тканини, використаної при пошитті, а частково – характером забруднень: застарілі плями, потертості ворота або засаленість на рукавах, що в'їлися, повністю усуваються лише в спеціалізованих пралень.

хімчистка піджака

Крім того, не можна прати речі із замші чи шкіри. Вовняний одяг вимагає особливого методу очищення, що включає дотримання температурного режиму, так і умов при просушуванні і прасуванні. Те саме стосується і виробів з вельветової тканини. Крім того, унікальний крій, спеціальні види тканин або особлива фурнітура мають на увазі застосування процедур, які неможливо забезпечити вдома.

рожевий піджак чистка

Важливо! Перед тим як приступати до самостійного чищення, слід уважно ознайомитися з рекомендаціями щодо догляду. За найменших сумнівів – краще звернутися до хімчистки!

піджак у пральній машині

Як випрати піджак у пральній машині автомат?

Перед пранням необхідно провести низку підготовчих заходів. У першу чергу потрібно обробити проблемні місця засобом для виведення плям. Якщо забруднення сильне, краще заздалегідь замочити піджак, дотримуючись усіх рекомендацій виробника. Слід пам'ятати, що подібні вироби потрібно прати з використанням режимів, що «найщадніші». Якщо є така можливість, зовсім не задіяти віджимання.

щадний режим для піджака

Основні правила:

 1. Перед закладкою в барабан, очистити всі кишені від сміття та застебнути гудзики.
 2. Додати ополіскувач або пом'якшувач для виробів із бавовняної або лляної тканини.
 3. Виставити потрібний температурний режим.
 4. Вимкнути віджимання або встановити мінімальні оберти.
 5. Бажано помістити піджак у спеціальний мішок, щоб захистити тканину від можливих пошкоджень.

прання в машині автомат

Особливості машинного прання

Необхідно розуміти, що якість того, як пральна машина автомат випрає піджак, залежить не тільки від обраної програми. Велике значення має температурний режим. Наприклад, у надто гарячій воді може відшаровуватися клейова підкладка на лацканах або манжетах.

температурний режим для прання піджака

Крім того, бажано не використовувати звичайний пральний порошок. Найкраще замінити його гелем для дитячих речей. В іншому випадку доведеться включати посилене полоскання, оскільки після висихання можуть залишатися розлучення. Також не рекомендується задіяти віджимання та опцію автоматичного сушіння. Вироби зі світлих тканин не слід змішувати з кольоровим чи контрастним одягом.

гель для прання піджака

Як випрати піджак вручну?

Таке очищення добре підходить для вовняного одягу – прати потрібно лише у холодній воді та намагатися не використовувати звичайний порошок. Після прання одяг вивішується на просушування. Віджимати категорично не рекомендується.

прання піджака вручну

Що стосується інших видів тканин, їх можна прати, дотримуючись загальних правил:

 1. Замочити піджак у мильному розчині кімнатної температури (або підігрітому до 30 градусів). Терти і «тиснути» не можна, краще залишити виріб відмокати довше.
 2. Ретельно виполоскати одяг у холодній воді. Полоскати доти, доки вода не залишиться чистою, без піни.
 3. Чи не віджимати! Вода має стекти сама.
 4. Акуратно повісити на тремпель і дати висохнути.

піджак на тремпелі

Сухе чищення

Цей тип догляду застосовується для виробів, які не допускають прання у будь-якому вигляді. Незважаючи на свою назву, таке чищення передбачає обробку забруднених місць за допомогою спеціальних хімічних засобів. Наприклад, так як почистити комір піджака від засаленості іншими способами вкрай важко, сухе чищення – єдиний можливий спосіб зробити це в домашніх умовах.

сухе чищення піджака

Основний алгоритм дій:

 1. Вивішування піджака на тремпелі або плічках.
 2. Очищає поверхню від пилу або волосся. Не рекомендується використовувати для цього клейові ролики. Найкраще використовувати щітку з м'яким або жорстким ворсом, залежно від виду тканини.
 3. Обробити забруднену ділянку: масляні плями можна почистити бензином, нашатирним спиртом непогано віддаляються плями від кави, а засоленість допоможе прибрати сиру картоплю. Шкіру добре освіжає рідке мило. Проте краще використовувати спеціальні склади, більшість з яких розробляється під конкретні види тканин.

чищення шкіряного піджака

Зверніть увагу! На інформаційному ярлику дозволене сухе чищення позначається тонким колом. Відповідно, таке саме, але перекреслене коло – забороняє її проведення.

сухе чищення рекомендації

Як випрати піджак під душем?

Тут також потрібно вивісити виріб на плічка. Перед обробкою бажано пройтися поверхнею вологою щіткою, щоб прибрати дрібні частки та волосся. Можна попередньо вибити з нього пил, тільки слід бути обережним і не перестаратися, після чого обробити забруднення миючим засобом, використовуючи щітку.

чищення піджака щіткою

Далі, необхідно сполоснути виріб, спрямувавши на нього розпилювач. Вода має текти під гарним натиском. Після цього бажано почекати – з одягу не повинно капати. Однак у жодному разі не можна вичавлювати піджак! Лише після цього можна просушити його праскою, обов'язково використовуючи проміжну тканину-підкладку.

Такий спосіб дозволяє зберегти клеєний прошарок і освіжити зовнішній вигляд. Підходить для слабких забруднень та профілактики.

невеликі забруднення піджака

Чищення окремих елементів

Найскладніше місце при чищенні верхнього одягу – це комір. У зв'язку з тим, що при його виготовленні використовуються всілякі технологічні хитрощі, як слід почистити комір піджака від засаленості, не завжди добре вдається. Зазвичай для цього застосовується підігрітий оцет – добре змоченою ганчіркою або шматком чистої тканини потрібно протерти пляму, після чого прогладити через марлю.

чистка ворота піджака

У ряді випадків стане в нагоді розчин нашатирного спирту або горілка. Те саме стосується лацканів та манжет. Головна умова – треба пам'ятати, що всі ці елементи часто використовують клейову підкладку, тому їх не можна рясно змочувати та піддавати високим температурам. Якщо виникнуть сумніви, бажано провести пробне очищення у малопомітному місці.

чистка лацканів піджака

Як правильно сушити випраний піджак?

Завершальним етапом догляду за верхнім одягом є його правильне висушування і, при необхідності, прасування. У більшості випадків потрібно вивісити виріб на плічка. Слід не допускати повного висихання тканини. Будучи трохи вологим, вона добре піддається розгладжуванню, завдяки чому і вдається домогтися відчуття оновлення та новизни.

висушування піджака

Важливо дотримуватись рекомендованого температурного режиму. Складки та шви краще обробляти праскою з функцією відпарювання. Після прасування речі необхідно знову розвісити, щоб вони, висихаючи, зафіксували остаточну форму.

відпарювання піджака праскою

Зверніть увагу! У процесі прасування категорично не рекомендується розтягувати тканину – це може деформувати її та призвести до спотворення форми після остаточного висихання.

Таким чином, можна зробити висновок, що впорядкувати власний гардероб не так вже й складно. Головне, правильно оцінити стан одягу та самостійно діяти лише там, де це справді виправдано. Основні правила прання піджаків, як правильно прати в пральній машині, ручне прання та чищення «всуху» – лише рекомендації. При правильному підході вони можуть виручити в складній ситуації, при цьому дозволяючи заощадити і кошти, і час.

Відео: як правильно прати піджак

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар