Особливості та правила очищення струменевих та лазерних принтерів

Буває, раптово принтер починає «капризувати». Якість друку знижується, літери не такі чіткі, зображення подекуди замилюється і стає розмитим. Щоб виявити причину несправності принтера, необхідно розібратися в пристрої та основних «слабкостях».

Принтер

Причини забруднення

У більшості офісів догляд за принтерами здійснюється час від часу, часто відразу після поломки. Поява темних смуг – одна з головних причин співробітників заглянути під кришку принтера і дізнатися, в чому справа. Як правило, у техніці відбуваються засмічення та забруднення деталей через невідповідні чорнила. Тому перед покупкою нового барвника уточніть, чи сумісні вони з вашою моделлю принтера.

забруднення принтера

Другий поширеною причиною несправності пристрою є періодичний простий. Тоді пігмент густіє і поступово засихає. У друкарську головку забиваються чорнильні фрагменти та погіршують її робочі характеристики. Як варіант вирішення цієї проблеми – періодичне очищення всіх деталей, особливо якщо техніку давно не вмикали.

чистіть принтер

У яких випадках потрібно чистити

Регулярне чищення техніки продовжує термін її служби. Яка б дорога і якісна не була офісна апаратура, вона потребує періодичного «провітрювання» деталей.

Профілактика

Але є кілька факторів, які повинні насторожити вас і негайно розпочати технічний огляд:

 1. Сторонні звуки, не характерні для принтера, повинні вас насторожити. Це означає, що якась деталь забилася, змістилася чи працює «на знос».
 2. Погіршення якості друку. Принтер створений для друкування якісного тексту та зображення. Будь-яка невідповідність між отриманим результатом та виробничою потужністю апарату стане причиною почати профілактику.
 3. На надрукованих аркушах не повинно бути плям фарби. Якщо принтер «плюється» фарбуючим пігментом, починайте чистити техніку.
 4. Звертайте увагу на будь-яке відхилення від норми у роботі техніки. Це допоможе швидко реагувати і навіть запобігти серйозній поломці.

Чи варто чистити самостійно

Техніку можна лагодити та чистити в домашніх умовах. Достатньо розуміти пристрій принтерів та мати під рукою всі необхідні інструменти. Незмінними помічниками майстра стануть ватяні палички, м'які пензлі з натуральним ворсом, паперові серветки або рушники.

чистити принтер

По можливості вам знадобиться навіть технічний пилосос, щоб зібрати пил, тонер та фарбу у важкодоступних місцях.

Як почистити лазерний принтер

Лазерний принтер не можна почистити запуском спеціальної програми. Все потрібно робити вручну, перевіряючи робочі характеристики кожної деталі.

самостійно почистити принтер

Внутрішнє чищення від пилу та тонера

Під час процедури, що очищає, важливо захищати дихальні шляхи, слизову і шкіру від попадання продуктів виробництва нафти. Надягніть респіратор або протигаз, візьміть захисні рукавички.

 1. Вимкніть техніку від джерела живлення. Навіть маленька крапля рідини, що очищає, може викликати замикання.
 2. Протріть сухою або вологою серветкою зовнішній корпус. Часто в офісі техніка місяцями накопичує на собі пил, який потім засмічує робочі частини.
 3. Зніміть кришку, натисніть на фіксатор та витягніть картридж. Витягуйте тонер за допомогою ватних дисків або паличок.
 4. Усередині апарата вичистіть всі кути від пилу, фарби та бруду за допомогою м'якого пензля. Тут вам також допоможуть серветки, змочені у спеціальній рідині.
 5. Як тільки внутрішній корпус принтера став чистим, можна приступати до наступних елементів.
 6. Не можна використовувати для чищення агресивні розчинники, ацетон, рідина для зняття лаку, оцет.

рукавички

Очищення картриджа

Замість фарби у лазерних картриджах використовується спеціальний порошок-тонер. Це зручно, оскільки виключається проблема засихання фарбуючого пігменту. Але сама друкуюча головка нерідко збирає на собі пилюку і бруд, від чого погіршується її робота.

активної експлуатації

Існує кілька альтернативних способів очищення картриджа:

 1. Всередину картриджа заливається засіб для стекол. За допомогою спеціального інструменту-кліпси витягуються залишки тонера. Процедура проводиться доти, доки вихідна рідина не буде безбарвною.
 2. Відмочування рідини для миття вікон. Картридж поринає на рівень не більше сантиметра на ніч. Як тільки рідина, що очищає, потемніє, процедуру припиняють.
 3. Гарячий метод. Суть його в тому, робочу поверхню потримати над гарячою парою 3-5 секунд, а потім пігмент, що проступив, витерти вологою серветкою.

заправляйте картридж

Класична методика очищення картриджів полягає в тому, щоб роз'єднати штифти за допомогою шила, товстої голки або тонкої викрутки. Всі елементи необхідно очистити від сміття, що налип, бруду і тонера за допомогою пензля і серветок. В ідеалі використовуйте мікрофібру, яка не залишає ворсинок.

розбирання принтера

Після складання картриджа та повернення всіх комплектуючих на місце ви можете заправити техніку тонером.

Фотобарабан

Причин забруднення фотобарабану кілька:

 • сильні температурні перепади у приміщенні можуть позначитися якості роботи деталі;
 • постійна підвищена вологість в офісі;
 • попадання сторонніх предметів, наприклад, скріпок;
 • скупчення пилу та бруду.

забруднення фотобарабана

Фотобарабан вимагає чищення, коли під час друку на папері з'являються темні смуги, хаотичні точки та загальна сірість фону.

 1. Після того, як ви витягли картридж, акуратно посуньте захисну шторку. Вам відкриється частина фотовалу.
 2. При обертанні ви можете поступово крок за кроком очищати всі видимі ділянки деталі барабана.
 3. При необережному русі може розсипатися відпрацьований тонер. Подбайте заздалегідь про засоби індивідуального захисту та застеліть підлогу непотрібними газетами.
 4. Для протирання фотобарабану скористайтеся м'якою серветкою, яка не залишає ниток, ворсу або ватяних фрагментів. Це ускладнить якісну роботу принтера надалі.
 5. Не можна користуватися вологими гігієнічними серветками, розчинниками або рідинами на спиртовій основі. Так ви зіпсуєте елемент.
 6. У спеціалізованих магазинах продаються набори для чищення картриджів. Це оптимальне вирішення нагальної проблеми.
 7. Після закінчення процедур, що очищають, помістіть фотобарабан у картридж і поверніть на місце в принтер.

почистіть барабан

Чищення бункер відходів

Бункер відходів часто несправедливо ігнорують під час чищення принтера, вважаючи деталь незначною та не вартою уваги. Тут накопичується невикористаний під час друку тонер, який не годиться для роботи.

Почистити принтер

Якщо не чистити бункер, порошку стає занадто багато. Він починає потрапляти в картридж і на фотовал, що погіршує якість друку на папері. У бункері також накопичується пил із приміщення, що надходить у принтер разом із завантаженим папером.

 1. Залежно від моделі принтера, ємність для відпрацьованого тонера розміщується у різних місцях. Відкрийте ці дверцята.
 2. Ви можете викинути бункер для відходів разом із накопиченим сміттям. Новий контейнер зазвичай йде в комплекті із купленими картриджами.
 3. Можна зберегти старий контейнер. Тоді його вміст викиньте у відро для сміття. Бункер потрібно прочистити спеціальним пилососом.
 4. Пам'ятайте, що тонер є токсичною речовиною, тому дотримуйтесь усіх правил безпеки.

чищення принтера

Правила очищення струменевих принтерів

Конструкція струменевого принтера трохи відрізняється від лазерного. Тут більше деталей, які необхідно розбирати та прочищати окремо.

Як почистити картридж та СНПЧ

Чищення картриджа залежить від моделі принтера. Як почистити картридж у принтері, якщо іноді зустрічаються одразу кілька елементів із фарбуючим пігментом? Кожен із них потрібно прочищати окремо за допомогою спеціальної програми або вручну. Як і у випадку з картриджами струминного принтера, працюють альтернативні методи «гарячої пари» та відмочування.

Після очищення

Система безперервної подачі чорнила (СНПЧ) допомагає заощаджувати власнику техніки на пігментах оригінального виробництва. Як тільки ви міняєте виробника чорнила, необхідно промивати СНПЧ. В іншому випадку друк буде неякісним, а принтеру загрожує раптова поломка.

у принтер

 1. Через заправні отвори медичним шприцем видаліть залишки пігментів, що фарбують.
 2. За допомогою викрутки відкрутіть чіпи та дата-блоки. Витягніть з картриджа чорнило шприцем і зніміть шлейф.
 3. Залийте в резервуари НВПЛ рідину для промивання, а потім злийте в будь-яку ємність.
 4. Заправний засіб можна заливати кілька разів до очищення.

Чищення роликів, піддону та сопел

Для очищення сопел часто використовують засіб для миття вікон. Це бюджетний та ефективний варіант.

 1. Від'єднайте картридж і зануріть його в ємність з рідиною для чищення скла.
 2. Рівень рідини, що очищає, повинен бути такий, щоб не вона не торкалася контактів, але сопла були занурені.
 3. Закріпіть картридж, щоб він не перекинувся, і залиште в такому положенні на добу.
 4. Висушіть картридж. Він готовий працювати.

очищувачами

Ролик подає папір для друку. Тут найбільш активно накопичується пил, бруд і залишки пігментів, що фарбують. Оскільки він є у вільному доступі, принтер можна не розбирати. Достатньо збризкати аркуш паперу засобом для вікон і пропустити через ролик, завантаживши його в друк.

Застосовувати ацетон

Очищення піддону або внутрішніх компонентів принтера здійснюється за допомогою програмного забезпечення.

 1. Завантажте аркуш паперу в задній лоток.
 2. За допомогою кнопки налаштування натисніть + до появи цифри 9.
 3. Виберіть «Чорний».
 4. Папір пройде через принтер і по дорозі очистить піддон.

Очищення памперсу

Памперс називається спеціальна повстяна прокладка, яка вбирає чорнило під час роботи принтера. Щойно адсорбуючий елемент переповнюється, техніка блокується. Використаний памперс можна викинути та замінити на новий.

чистити принтер

Якщо ви не бажаєте чекати або звертатися до сервісного центру, спробуйте його помити самостійно.

 • замочіть памперс у відрі із теплою водою на півгодини;
 • відтисніть та промийте аксесуар під проточною водою;
 • повторіть процедуру, якщо фарба не вимилася з першої спроби;
 • добре висушіть та вставте в принтер.

струминниках

Після самостійного прочищення елемент, що адсорбує, може трохи звалюватися і зменшитися в розмірах. Але він може працювати і може виконувати свої функції.

Особливості пристроїв різних фірм

Кожен виробник принтерів має свої особливості та ховає «секрети» виробництва.

Профілактика

 1. HP. Принтер практично не підлягає ручному розбиранню та чищенню деталей. Його довіряють професіоналам. Щоб витягнути картридж, необхідно провести кілька маніпуляцій: зняти кришку, відокремити відсік для тонера.
 2. Epson. Для виймання картриджа потрібно відкрити передню панель та зняти кришку. Памперс фіксується кількома гвинтами. Техніка важка для розбирання, особливо для новачків.
 3. Canon. Можна легко розібратися у пристрої принтерів. Картридж можна дістати, відстебнувши клямки верхньої кришки.

кожному принтеру

Як почистити друкувальну головку в принтері Canon

Очищення друкувальних головок принтера Кенон може здійснюватися за допомогою програмного забезпечення та вручну.

Апаратне промивання

При апаратному промиванні друкувальну головку можна не знімати. Програму очищення знаходить система під час підключення пристрою до комп'ютера або завантажується з диска, що йде в комплекті.

Цей принтер

Невелика інструкція, як почистити друкувальну головку принтера canon:

 • підключіть принтер, розмістіть папір;
 • через “Панель управління” на комп'ютері зайдіть в “Пристрої та принтери”;
 • у пункті «Властивості та обслуговування» натисніть на вибраний значок з типом очищення;
 • запустити систему очищення через друк;
 • надрукуйте тестову сторінку після завершення процедури.

Ручна

Як почистити принтер canon, якщо немає доступу до ПК. Лише вручну.

ручне чищення принтера

 • помістіть під головкою будь-який адсорбуючий матеріал, наприклад, серветку, змочену в рідині, що очищає;
 • прочистіть забірні отвори, ущільнювачі та корпус;
 • після виведення всієї фарби з голівки, залиште її кілька годин;
 • почистіть голівку за допомогою серветки та засобу для чищення;
 • просушіть та поверніть головку на місце.

ручного очищення

Профілактика проблем

Іноді запобігати поломці простіше, ніж її усувати.

 1. Не примушуйте техніку простоювати. Використовуйте її якнайчастіше.
 2. Вчасно витирайте пил і видаляйте бруд.
 3. Змінюйте картриджі, змащуйте деталі та проводьте профілактику раз на півроку.

Принтер – незамінний помічник у роботі. Але його безперебійна робота вимагає регулярної вашої уваги та дотримання простих правил експлуатації.

Відео: заправка СНПЧ

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар