Особливості та правила очищення лінолеуму від бруду, що в'ївся.

Лінолеум вважається матеріалом для покриття підлоги в будь-якій житловій зоні. Постійно підтримувати його у чистоті та порядку – це трудомісткий процес. Якщо добре розумітися на особливостях очищення лінолеуму, можна зберегти його зовнішній вигляд і збільшити термін експлуатації. Таким чином, постає питання, як ефективно очистити лінолеум?

як помити лінолеум

Головні правила очищення лінолеуму від плям

Для того щоб лінолеум зберігав свій початковий зовнішній вигляд і у нього не знижувалися його захисні характеристики, необхідно власноруч наносити на нього спеціальні хімічні речовини, такі як поліроль. Плівка, що утворюється від цієї речовини, створює додатковий захист від пошкоджень та забруднень. Якщо в приміщенні багато пилу, що осідає, можна протерти лінолеум шваброю з мокрою ганчіркою. Для більшого результату можна використовувати спеціальні миючі засоби.

догляд та чищення лінолеуму

Усунення побутових плям

Після тривалого терміну служби на будь-якій старій поверхні з'являються механічні пошкодження, такі як тріщини, бруд, що має властивість в'їдатися. Будь-які плями рекомендують очищати за допомогою миючих засобів на водяній основі. Також необхідно постаратися зробити очищення в найкоротший термін, промивши спеціальною речовиною. Для кращого результату можна викликати спеціальні служби, які вичистять його до невпізнання. Що стосується свіжих плям, то вони відмиваються звичайною водою.

прибирання лінолеуму

Особливості очищення після ремонту

Рівень складності очищення лінолеуму залежить від рівня забруднення. Початкове прибирання слід надати будівельній компанії, що займалася ремонтом. Потрібно помити підлогу від забруднень та підготувати її до експлуатації. Для цього знадобиться використання спеціальних розчинів з оптимальним вмістом різних розчинників та наповнювачів.

лінолеум після ремонту

Перед початком ремонтних робіт рекомендується прокласти захисну плівку, яка дозволяє проникати бруду, пилу і вологи. Якщо забруднення підлоги незначне, можна періодично проводити суху приладку, використовуючи пилосос чи віник.

Якщо бруд сильно в'ївся, необхідно проводити тривале очищення. Для цього знадобиться універсальний очищувач, змішаний із водою у співвідношенні один до трьох. Цей розчин наноситься на лінолеум і залишається на десять хвилин. Після цього, шпателем видалити бруд і провести стандартне вологе прибирання.

Якщо плями або забруднення залишилися в деяких місцях, необхідно нанести нерозведені миючі засоби на деякий час: 5-10 хвилин.

очищення лінолеуму

Під час ремонту може також потрапляти клей. Якщо він ще не застиг, його можна промити мильним розчином. Якщо клей засох, його необхідно промити бензином або уайт-спіритом. Видалити сліди від скотчу можна так само, як і для клею.

відтерти клей із лінолеуму

Побілку можна видалити за допомогою кількох нанесень мильних засобів.

Видалення різних речовин з лінолеуму

Що стосується попадання фарби на лінолеум, то цю пляму можна помити олією. Для цього необхідно нанести на фарбу пару крапель олії, почекати деякий час, витерти все сухою ганчіркою або губкою. Після цього помити підлогу мильним розчином. Фарбу, що в'їлася, можна очистити уайт-спіритом.

чищення лінолеуму

Як відмити лінолеум від бруду, що в'ївся.

Найпростіший спосіб – очищати брудний лінолеум стандартним миючим засобом. Після миття поверхню витерти сухою ганчіркою та добре відполірувати. Також можна почистити за допомогою оліфи.

полірування лінолеуму

Ефективно очищає лінолеум вовняна ганчірка. Це більш трудомісткий процес. Для цього необхідно помити підлогу спочатку теплою водою, потім прохолодною, а потім промити її молоком, чому лінолеум почне блищати.

Жирні плями потрібно постаратися швидше витерти миючим засобом. Після цього промити підлогу кілька разів водою.

прибирання лінолеуму

Якщо на лінолеумі з'явилися сліди від іржі, їх можна видалити за допомогою спеціалізованих засобів, таких як анти-іржа. Якщо купити цей розчин немає можливості, можна спробувати відмити пляму оцтом та лимонним соком. Ще одним способом є використання гасу. Для цього потрібно змочити місце рідиною, залишити на 30 хвилин, промити водою.

відмити лінолеумом гасом

Що робити категорично не можна

При початковому покритті лінолеуму небажано протягом 30 днів проводити його вологе прибирання, краще підмітати або пилососити.

пропилососити лінолеум

При плямах, що в'їлися, заборонено використовувати підвищену концентрацію розчинів, від чого можуть залишитися світлі сліди.

Також основними засобами, якими не дозволено користуватися для очищення лінолеуму, є:

 1. Їдкі луги.
 2. Абразиви.
 3. Кошти, до складу яких входить хлор.
 4. Використовувати багато хімічних розчинників фарб, які можуть пошкодити структуру лінолеуму.
 5. Використовувати відбілювачі.

швабра для лінолеуму

Не можна протягувати важкі предмети по цій підлозі, вони залишать подряпини.

Таким чином, при виборі очищувача необхідно визначитися, який саме матеріал чи забруднення потрібно обробляти.

прибирання підлоги

Які інструменти можуть знадобитися

Основними інструментами, що використовуються для очищення, є:

 1. Ганчірка і губка.
 2. Швабра.
 3. Пилосос та віник.
 4. Перчатки для захисту шкіри рук від миючих засобів.

ганчірка та губка

швабра мотузкова

порохотяг

рукавички

Які хімічні речовини можна використовувати

Для звичайного щоденного збирання використовувати хімічні речовини не варто, можна просто промивати підлогу водою. У разі забруднень, що в'їлися, варто використовувати спеціальні речовини, що діляться на побутові та професійні. Стандартні розчини наносяться за допомогою швабри або коротковорсових ганчірок. Що стосується професійних речовин, то вони більш ефективно видаляють плями та інші забруднення, створюючи при цьому захисну плівку. Вони мають відмінний антибактеріальний і антистатичний ефект.

вологе прибирання лінолеуму

Наприклад, Mr. Proper, Glorix, Mr. Muscle, це стандартні очищувачі, що впораються лише зі свіжими забрудненнями. Для ретельного догляду рекомендують використовувати такі засоби як: Mellerud, Wa-Lin, Econa-Konzentrat, Forbo.

Mr. Proper для підлоги

Також для глибокого очищення при можливості використовують стрипери. Але цей варіант не дуже підходить для квартир, тому що вимагає наявність спеціалізованої техніки.

Як помити лінолеум за допомогою народних методів

Ефективно відмивається лінолеум та з використанням народних засобів. Одним із способів є молоко з водою. Для цього достатньо промити матеріал змішаною водою із молоком. Після цього ганчіркою з вовни, намоченої в невеликій кількості рослинної олії, протерти підлогу.

миття лінолеуму

Наступним способом є використання картопляного крохмалю, що вважається чудовим варіантом для видалення плям йоду. Для цього потрібно на короткий час нанести на пляму розчин із водою та крохмалем.

За допомогою використання звичайної гумки можна легко прибрати плями від гумової підошви.

Сліди від ручки можна видалити за допомогою розмочування сірки і нанесення її на пляму.

Наступним способом використання соку капусти. Цей спосіб ефективно роз'їдає бруд через високий вміст кислоти.

сік капусти

Жирні плями можна відмити нанесенням кашки з бузини на деякий час.

Ще одним практичним способом є суміш солі, оцту та води. Даний розчин видаляє бруд, не пошкоджуючи при цьому лінолеум.

Особливості очищення шорсткого лінолеуму

Очистити шорсткий лінолеум трохи складніше, ніж звичайний. Для початку потрібно розмочити частки, що в'їлися, теплим миючим розчином і залишити його на деякий час. Після цього необхідно потерти потрібне місце щіткою, поверхня якої не повинна бути сильно жорсткою.

лінолеум

Як відновити блиск покриття

При початковому прокладанні лінолеуму краще відразу покрити його підлоговим лаком. Найстандартнішою умовою забезпечення блиску є використання молока з водою. Даною рідиною потрібно промити підлогу і після її висихання відполірувати вовняною ганчіркою.

покриття лінолеуму лаком

Ще одним способом є використання рослинних олій. Для початку потрібно спробувати нанести олію на невелику ділянку, щоб переконатися, що цей спосіб не зруйнує матеріал. Якщо ніяких реакцій немає, потрібно помити підлогу теплою водою або миючим засобом. Після висихання нанести олію або оліфу. Підлога краще натирати ганчіркою з вовни.

догляд за лінолеумом

Також за можливості можна викликати фахівців.

Основні правила догляду за лінолеумом

 1. Поліпшення зовнішнього вигляду лінолеуму з використанням води та молока.
 2. Кілька разів на місяць протирати лінолеум олією або оліфою. Також можна використовувати поліроль.
 3. Мити лінолеум можна або водою, або миючими засобами з використанням їх правильної концентрації у воді.
 4. Лінолеум необхідно захищати від пошкоджень. Меблі краще розміщувати на килимах.
 5. Слідкувати за тим, щоб на лінолеум не попадало багато сонячних променів.
 6. Перед миттям підлог лінолеум рекомендують очищати від сухого пилу пилососом або віником.
 7. Пам'ятати про засоби, якими користуватися не можна при чищенні лінолеуму.

чим відмити лінолеум

Таким чином, існує багато різних побутових способів, що допомагають ефективно відмити лінолеум від забруднень. Для кращих результатів рекомендують частіше проводити вологе прибирання покриття для підлоги, щоб не доводилося використовувати токсичні хімічні засоби. При правильному та акуратному догляді за лінолеумом він прослужить довго, зберігаючи свій природний вигляд.

Відео: як відмити лінолеум у домашніх умовах

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар