Особливості римських штор в інтер'єрі

У цій статті ми поговоримо про римські штори, що мають універсальну, практичну та перевірену віками конструкцію. Цей елемент інтер'єру підходить практично для всіх стилів, чи то мінімалізм, чи класика, чи сучасний. Перевагами штор можна назвати лаконічну естетику, простий в експлуатації механізм та різноманітність палітри кольорів полотен. Римські штори унікальні тим, що їх можна використовувати у різних частинах приміщення: на вікні, стелі чи стіні. Різноманітне застосування дає простор фантазії при оформленні інтер'єру. Кріплення штор на поверхнях – робота нескладна, але вимагає від майстра обережності та уважності.

римські бежеві штори

Зробивши правильний вибір кольору та виду виробу, ви зможете створити інтер'єр приміщення закінченим та гармонійним. А як це зробити вам допоможуть наші підказки.

Чи знаєте ви, що… Римські штори з моменту винаходу практично залишилися незмінними. Пристрій та дизайн виробів з часом не зазнав будь-яких кардинальних новацій.

Що таке римські штори

Придумані кілька століть тому штори виглядають просто. Це широке або вузьке, довге або коротке тканинне полотно, що має поперечні рейки як вставки. Підйом та опускання штори на необхідну висоту досягається за рахунок карнизів, оснащених підйомними механізмами. Ширина складок регулюється поперечними рейками.

римські бамбукові штори

Вироби виготовляються з різних матеріалів (атлас, льон, шовк, органза та інші). Фактура, оздоблення (вишивка, оформлення низу), забарвлення тканини підбирається з урахуванням вимог інтер'єру. Саме колірна різноманітність і робить римські штори в інтер'єрі універсальними для будь-якого стилю та приміщення.

римські штори на кухні

Історія штор

Римська штора має багату, більш ніж двохтисячолітню історію та ще дві найпоширеніші назви — романська та латинська. Перші згадки про ці текстильні вироби датуються так званою романською епохою, яка панувала у країнах сучасної Європи (переважно у її західній та східній частинах).

римські штори у спальні

Романський стиль став ключовим етапом розвитку мистецтва та культури в період Середньовіччя, хоча свою назву цей напрямок отримав лише на початку XIX століття. Воно відрізняється строгістю форм, лаконічністю, ґрунтовністю елементів. Романський стиль асоціюється з лицарськими замками, зубчастими вежами з бійницями, суворістю середньовічної доби. У цей період штори носили не так декоративну, як практичну функцію. До появи віконниць і скла вони захищали мешканців замку від холоду і протягів. Цей, створений два століття тому елемент інтер'єру, можна назвати родоначальником усіх сучасних виробів, що прикрашають віконні та дверні отвори.

Рулонні та римські штори

Конструкція

Основним елементом римських штор є карниз із прикріпленими до нього шнурами, з'єднаними з полотном. Для збереження форми та положення виробу на випадок негоди, лютих протягів чи суворого вітру в нижній частині конструкції передбачено обтяжений карниз. Якщо потрібно підняти або опустити штори, закріпивши на потрібній висоті, зробити це нескладно. Як кажуть, потягніть за мотузку, вірніше, за ланцюжок, що управляє положенням вшитих в полотно шнурків, і зафіксувати. Механізм регулювання висоти полотна римської штори схожий на принцип роботи звичайних жалюзі.

рулонні штори білі

Виріб складається з наступних елементів:

 • Тканинне полотно (з натуральних чи синтетичних матеріалів).
 • Обтяжувачі в нижній частині (пластикові чи металеві).
 • Стрижні (жорсткі чи м'які).
 • Кулиска або кишенька (від 2 і більше залежно від ширини штори).

римські штори у скандинавському стилі

Гідності й недоліки

Римські штори використовуються в інтер'єрі завдяки численним перевагам, до яких насамперед відносяться простота конструкції, зручність експлуатації, необмежений вибір палітри кольорів. Але у цих виробів є безліч інших важливих плюсів.

Переваги римських штор:

 • Практичні вироби, що підходять для вікон будь-якої ширини та висоти.
 • Універсальність застосування у оформленні інтер'єру приміщення.
 • На відміну від подвійних або пишних конструкцій з тюлем, ці вироби не «крадуть» простір.
 • Не мають обмежень по висоті завдяки регулюванню підйомних механізмів.
 • Полотна штор добре захищають приміщення від яскравих сонячних променів, а його мешканців від сторонніх очей.

римські штори морські з принтами

Недоліком римських штор можна назвати їхню вартість, проте сьогодні в магазинах можна знайти бюджетні варіанти або пошити вироби самостійно, що стане додатковим способом економії сімейного бюджету.

Види римських штор

Вироби з моменту винаходи практично не змінилися. Між собою розрізняються за наявністю чи відсутністю деталей у конструкції.
У дизайні інтер'єрів поширені три види римської штори:

 • Класичний.
 • Каскадна.
 • Безкаркасна.

римські штори

Класична римська штора складається з тканинного полотна з рівними складками, що формуються пластиною або рейкою. Каскадна відрізняється від “класики” наявністю пластин по всій довжині полотна. Штора збирається за типом каскаду під час підняття. Складки остаточно не розгладжуються під час опускання полотна.
Конструкція безкаркасної штори позбавлена рейок. При підйомі складки формуються з боків виробу, утворюючи гарне провисання тканинного полотна.

римські штори хайтек

Як правильно вибрати (за дизайном, типом матеріалу)

Римські штори відрізняються не лише за видом конструкції, а й за типом відкриття. У виробництві виробів використовуються такі варіанти:

 • Мотузковий (шнурочний).
 • Роторно-ланцюжковий.
 • Комбінований.
 • Елементарний.

римські штори комбіновані

Мотузкова штора – найпростіша і найпоширеніша, керується шнурком або мотузкою. Принцип роботи роторно-ланцюжкових моделей схожий на жалюзі. У комбінованих передбачено одночасно використання роторно-ланцюжкового та мотузкового типу відкривання. В елементарних мотузках або шнурках кріпляться до рейок-перекладин.

Римські штори відрізняються також за матеріалом виготовлення:

 • льон;
 • бавовна;
 • шовк;
 • атлас;
 • органза;
 • суміші;
 • синтетичні тканини.

штори червоного кольору

Порада. В оформленні приміщень популярністю користуються лляні штори. Легкий, натуральний та гіпоалергенний матеріал доречно використовувати у спальні, вітальні дитячій. На кухні та балконі від цього варіанта краще відмовитися, тому що льон легко вбирає неприємні запахи та швидко покривається пилом. Для цих приміщень краще вибирати вироби із синтетичними полотнами.

поєднання зі шторами

Використання в інтер'єрі. Фото та малюнки

Римські штори використовують для оформлення холів та номерів готелів, закладів громадського харчування, офісів. Але справжні тепло та затишок вони подарують домашньому інтер'єру. Якщо ви хочете, щоб римська штора стала по-справжньому гармонійним елементом дизайну, дотримуйтесь порад для оформлення наступних приміщень.

фото римських штор

Спальні

Перша функція римської штори в кімнаті для сну та відпочинку – захист від світла та сторонніх очей. Вироби з матеріалів, що просвічують, створять у спальні напівтемрява, у комбінації з портьєрами — повну темряву. Порт'єрну тканину вибирайте відповідно до кольору та матеріалу полотна римської штори. Порт'єра має бути важчою, щільнішою і темнішою за «римку».

Перегляньте римські штори в спальні на фото в інтер'єрах і виберіть потрібний варіант.

римські штори у спальні

Вітальні

Прозорі або напівпрозорі «римки» ефектно виглядають у поєднанні з портьєрами не лише у спальні, а й у просторій вітальні. Для приміщень невеликих розмірів доречним є використання виробів з органзи. Якщо ви шукаєте римські штори у вітальню в сучасному стилі, перегляньте фото інтер'єрів. Для приміщень, оформлених у традиціях лофта, мінімалізму, хай-теку підійдуть однотонні полотна або з геометричним малюнком або фотодруком.

римські шторф в лофт

Зала

Приміщення слугує для прийому гостей, проведення сімейних заходів. При правильному поєднанні кольорів і моделей римські штори нададуть залі родзинку, оживлять інтер'єр, зроблять його святковим або ненав'язливим. Все залежить від того, яку атмосферу ви хочете створити у цьому приміщенні. Приклад оформлення залу стильними римськими шторами на фото.

еркер у залі

Дитячий

Римська штора з рулонним механізмом сподобається дитині, якщо колір виробу не дратуватиме очі яскравістю та надмірною строкатістю. Малюнки, фотодрук, картинки на тканині нададуть оригінальності приміщенню. Якщо в кімнаті використовується багатобарвна палітра, перевагу слід надати монохромним полотнам. Вдалі варіанти використання «римок» у дитячій представлені на фото.

римські штори в дитячій

Кухні

В оформленні інтер'єру кухні не бійтеся експериментувати. Колір, конструкція, довжина не обов'язково повинні відповідати дизайну приміщення. Нехай римська штора буде яскравою плямою! Варіанти штор для кухні:

 • Безкаркасні моделі.
 • Вироби принтом та малюнком.
 • Полотна із закругленими краями.

Порада. Рулонні штори, виготовлені із сумішей, підходять для будь-яких приміщень.

римські штори на кухні

Способи кріплення

На стул вікна

Для прикраси рухомої стулки використовуються римські штори, оснащені міні-карнизом, прихованим під пласким корпусом. Свердлити конструкцію вікна при цьому не потрібно. Для встановлення штори передбачено два варіанти кріплення.

 • На тримач, що самокріпиться. Інструкція
 1. Закріпити гвинтами та гайками кронштейни «римки».
 2. Поєднати з карнизом.
 3. Надягти тримач на раму і закріпити пластиковими гачками.
 • На самоклеючий тримач. Інструкції.
 1. Знежирити раму.
 2. Приклеїти на двосторонній скотч.
 3. Притиснути до скотча верхній карниз виробу.
 4. Навісити штору.

штори на вікні

Порада. Для відкидних віконних стулок використовуйте римські штори з спрямовувачем (струною). Тоді полотно буде щільно притиснуте до стулки і не розвіятиметься під час провітрювання приміщення.

На раму

Процес установки римської штори на раму схожий на кріплення на віконну стулку. Для фіксації конструкції використовується клей або двосторонній скотч.

 • Приклеювання карнизу на скотч чи стрічку. Інструкції.
 1. Візьміть липку стрічку (додається в комплекті) або двосторонній скотч (якщо виріб виготовлено самостійно).
 2. Знежирити поверхню рами.
 3. Приклейте на поверхню рами стрічку, скотч.
 4. Прикладіть та притисніть корпус карниза.
 5. Навісьте полотно на карниз.
 • Установка штори за допомогою клею. Інструкції.
 1. Обробіть раму знежирюючим засобом.
 2. Нанесіть клей.
 3. Прикладіть карниз.
 4. Притримуйте корпус руками, поки клей не висохне.
 5. Навісьте штору.

встановлення штори

На стіну

Перед тим як розпочати монтаж «римки» на стіну, підготуйте необхідні інструменти та матеріали:

 • перфоратор (дриль) для свердління отворів;
 • саморізи та кронштейни для кріплення;
 • будівельний рівень для горизонтування конструкції;
 • будівельний гіпс чи алебастр для фіксації;
 • олівець (крейда) для нанесення міток.

Інструкція по монтажу штори на стіну:

 1. За допомогою рівня та олівця позначте на стіні місця свердління під карниз.
 2. Просвердліть отвори дрилем.
 3. Встановіть кронштейни на шурупи.
 4. Для надійності встановлення конструкції місця свердління замажте гіпсом чи алебастром.
 5. Покладіть скоби на карниз. Навісьте штору.

монтаж на стіну

До стелі

Для встановлення використовується карниз чи рейлінг. Монтаж карниза проводиться аналогічно кріпленню на стіну. Якщо використовується рейлінг, необхідно виконати такі дії:

 1. Позначити на стелі місце встановлення.
 2. Зробити отвори під опорні скоби.
 3. Встановити на скоби рейлінг.
 4. Закріпити полотно на пластикові чи металеві гачки.

Порада. Для кріплення полотна на рейлінг можна використовувати петлі (куплені або пошиті самостійно). Щоб штору було зручно знімати та надягати, бажано зробити їх на ґудзиках чи липучках.

розміщення штори

Поради щодо догляду та чищення

Полотна та конструкція «римок» незважаючи на свою простоту та практичність вимагають дбайливого поводження та відповідного догляду.

Основні правила експлуатації:

 • Прати тканину бажано вручну або в пральній машині в режимі, що щадить.
 • Щоб кольори та фактура не зіпсувалися, вода має бути комфортною 40-градусної температури, не більше (вимога залежить від виду тканини).
 • Перед тим, як приступити до прання, необхідно вийняти з полотна рейки. Елементи видаляються з непростроченої оздоблювальної облямівки. Якщо вона пристрочена, потрібно її розпороти. Після висихання її доведеться знову зашити.
 • Для полоскання краще використовувати не режим віджимання в пральній машині, а звичайний душ.
 • Підсохлу, злегка вологу тканину рекомендується прасувати через марлю.
 • Карниз та інші елементи конструкції слід протирати злегка змоченою ганчіркою.
 • Якщо на виробі виявлені плями, що в'їлися, не виводяться, не варто видаляти їх самостійно, щоб не зіпсувати тканину остаточно. Краще звернутися до хімчистки.

прибирання рулонних штор

Регулярне прання неминуче позначиться на якості полотна. Від частої взаємодії з водою та хімічними засобами колір може потьмяніти, тканина деформуватися. Щоб цього не сталося, краще скоротити кількість прань. Зробити це можна, очищаючи матеріал від пилу хоча б двічі на тиждень. З-за пилу, що осів на тканину, полотно виглядає тьмяно і брудно. Якщо регулярно чистити його щіткою, сухою ганчіркою або пилососом на низькій потужності, часто прати римки вже не потрібно.

Щоб запобігти осіданню пилу, використовуйте антистатичний спрей. Розпорошуйте засіб акуратно, на достатній відстані від штори, щоб на тканині не залишилися розлучення та плями.
Насамкінець дамо господаркам ще кілька корисних порад як прати римські штори.

Ефект прання багато в чому залежить від матеріалу. Синтетичні тканини найменш вибагливі та легко переносять машинне та ручне прання з використанням порошку та миючих засобів. З бамбуковими і джгутовими «римками» справа складніша. Їх не тільки не можна прати, а й хоч якось мочити. Якщо на полотно потрапить волога, волокна тканини набухають, а після висихання можуть деформуватися.

використання засобів для чищення

Порада. Щоб прання в машині-автомат було більш дбайливим, покладіть полотно в спеціальний захисний мішок або на крайній кінець – звичайну наволочку. Це захистить тканину від затягувань та надмірного перекручування в барабані.

Не слід прати штори з фотодруком, вишивкою частіше, ніж двічі на рік. Інакше малюнок поблякне або розтріскається, а на вишитих візерунках з'являться зачіпки.

Якщо ви хочете, щоб штори прослужили вам вірою та правдою протягом тривалого часу, купуйте вироби перевірених виробників. Якщо ви вирішили самостійно пошити «римку», при покупці матеріалу переконайтесь у його якості.

Відео: римські штори в інтер'єрі кімнати

Галерея фото: види інтер'єру з римськими шторами

сірі штори

передпокій з римськими шторами

жовті штори

салатові штори

штори в китайському стилі

штори в смужку

бежеві штори

штори на кухню

римські штори

коричневі штори

штори у спальні

сіра штора

прозорі штори

класичний дизайн

незвичайні штори

передпокій з римськими шторами

незвичайний дизайн штор

рожеві штори

бежеві штори

стильний дизайн

римські штори на кухню

світла кімната

зелені штори

поєднання штор

штори в дитячу

стиль лофт

обідня зона

зона підвіконня

римські штори у спальні

яскравий дизайн штор

незвичайне поєднання штор

штори у темних тонах

сірі штори

штори для обідньої зони

передпокій

спальня з коричневими шторами

обідня зона з римськими шторами

штори в смужку

штори для кімнати

прозорі штори

штори на кухню

штори в передпокій

штори для обідньої зони

зона кухні

кімната для гостей

дизайн кімнати

спальня для відпочинку

поєднання штор у кімнаті

незвичайне поєднання штор

римські штори

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар