Особливості правильного розморожування холодильника

Нині важко уявити життя без холодильника. Його підтримка значуща у господарстві. Це складна система зберігання їжі. Як відомо, вплив знижених температур згубний для розмноження бактерій. У цьому огляді розберемо основні моменти стосовно питання: як розморозити холодильник.

догляд за холодильником

У процесі експлуатації всередині камер може утворюватися крижана шуба, яка підвищує навантаження на компресор, збільшує електроспоживання, надає їжі невластивий запах.

заморожений холодильник

Щоб продовжити термін експлуатації, не псувати смакових якостей продуктів, його необхідно розморожувати. Суворих розпоряджень щодо частоти розморожування агрегату немає.

частота розморожування холодильника

Необхідно враховувати конструктивну особливість холодильної установки (вказується в інструкції із застосування пристрою), а також орієнтуватися на крижану кірку всередині камер.

розморожування холодильника

У старих моделях, в яких немає авторозморозки, очищення від криги необхідно проводити 1 раз на місяць. Сучасні моделі, в яких немає системи No Frost, потрібно розморожувати кожні 4 місяці. Для агрегатів No Frost/Full No Frost достатньо 1 раз на рік.

холодильник ноу-фрост

Відповідаючи на запитання – як часто розморожувати холодильник потрібно, відповідь – залежить від моделі та обладнання.

частота розморожування холодильника

Інструкція з розморожування

Для розморожування обладнання необхідно дотримуватися наступної інструкції.

як розморожувати холодильник

Насамперед необхідно відрегулювати температуру до 0 градусів, відключити живлення. Виняток становлять двокомпресорні прилади. Такі моделі можна очистити від шуби без відключення живлення від мережі, оскільки кожен відсік працює автономно.

відключення холодильника

Витягаємо з камери всю їжу. Для запобігання їх розморожуванню на момент розморожування необхідно винести продукти на балкон, або скласти в каструлю, обклавши кубиками льоду, поставити в прохолодне місце на кухні. Якщо у вас двокамерний агрегат, можна по черзі розморозити спочатку нижній відсік, переклавши продукти у верхню камеру і навпаки. Далі дістаємо всі полиці, ящики та ґрати.

винос продуктів із холодильника

У деяких моделях є дренажний шланг. Скористайтеся ним для зливу води. Потягніть за нього, спрямуйте рідину в таз. Також у деяких пристроях є відстійник для збирання талої води.

otstoiniki для taloi vodi

Якщо ваш агрегат позбавлений даних пристроїв, постільте всередину рушники, а на нижню полицю поставте піддон. Уважно стежте за льодом, що тане, запобігайте появі калюж.

потік холодильник

Вибираємо метод розморожування. Традиційний процес відтавання вважається найкращим способом. Але він досить тривалий і може тривати від 3 до 10 години. Все залежить від товщини крижаної шуби. Зазвичай чекати так довго недоцільно, тому є різні популярні варіанти для прискорення проведення даної процедури.

тривалість розморожування

Перегляньте відео інструкцію як розморожувати холодильник Атлант двокамерний. Там детально описаний весь процес від вимкнення вилки живлення з мережі до остаточного завантаження продуктів.

Скільки по часу?

А ось за допомогою яких хитрощів можна прискорити розморожування льоду:

 1. Відмінний метод – розморожування гарячою парою. Він у рази прискорить танення льоду. Поставте ємність із гарячою водою на полиці, закрийте дверцята. За умови, що шуба порівняно мала, 30 хвилин, і льоду як не бувало. Для того, щоб гаряча тара не пошкодила полиці, необхідно покласти під них ганчірку.
 2. Обприскуйте гарячою водою із пульверизатора стінки холодильної камери.
 3. Змочіть у гарячій воді ганчірку та протирайте поверхню до її розморожування.
 4. Можна вдатися до допомоги фена для прискорення процесу розморожування.

розморожування гарячою парою

розморожування обприскуванням

розморожування з ганчіркою

розморожування феном

Але потрібно дотримуватися деяких запобіжних заходів при його використанні. Переконайтеся, що шнур приладу не стосується води. Щоб уникнути пошкодження пластику всередині відсіків, тримати фен треба з відривом 30 див від нього і направляти повітря рівномірно. Менше спрямовуйте потік повітря на гумову прокладку, щоб вона не пересохла.

 • Можна придбати спеціальний спрей для прискорення розморожування. Його розпорошують на крижану шубу. Необхідно пам'ятати, що засіб токсичний і після його застосування потрібно ретельно змити зі стінок холодильника.
 • Якщо у вас достатньо тепло у приміщенні, можна скористатися вентилятором. Він надує повітря в морозилку. Цей спосіб не такий швидкий як попередні. Але може дозволити скоротити час розморожування льоду на 2 години.

вентилятор для розморожування холодильника

Основна робота виконана, миємо та витираємо холодильник насухо. Він повинен бути максимально сухий перед включенням до мережі, щоб льоду не утворилася знову.

як витерти холодильник

Важливо пам'ятати, що спочатку потрібно включити прилад, дати йому хоча б півгодини попрацювати вхолосту, і потім завантажувати продукти. Це потрібно для того, щоб уберегти компресор від навантаження. На сучасних моделях виробники встановлюють датчики температури, за допомогою яких видно показання внутрішнього середовища.

датчик температури

Розморожування No Frost

У деяких моделях виробники встановлюють систему No Frost. Люди помилково вважають, що така техніка не потребує розморожування. Але в процесі експлуатації з'являються бактерії, що осідає пил. Все це може позначитися на функціональності. Тому його потрібно розморожувати та очищати від пилу 1 раз на рік. Такі заходи убережуть компресор.

розморожування ноу фрост

Також у холодильній камері утворюється цвіль від залежалої їжі. Це відбувається за рахунок підвищеної вологості при автоматичному розморожуванні без відключення компресорів у процесі експлуатації.

пліснява в холодильнику

Для розморожування необхідно:

 1. Вимкнути холодильник від мережі та вивантажити його вміст.
 2. Дістати, помити, протерти всі знімні елементи. Також помити вологою ганчіркою, а потім витерти насухо всередині.
 3. Далі дайте постояти техніці добу з відкритими дверцятами.
 4. Після проведених маніпуляцій завантажити лотки, полиці, продукти. Після цього закрити дверцята, включити в мережу.

миття холодильника

Особливу увагу приділяйте важкодоступним місцям. До них відносяться гуми ущільнювачів на дверях, місця кріплення знімних полиць на стінках відсіку і двері, футляр лампи освітлення та ін.

важкодоступні місця в холодильнику

Справа в тому, що грибки плісняви мають властивість розмножуватися. А якщо ви ретельно не вимиєте камеру, процес появи цвілі відновиться, і вся ваша робота піде нанівець.

суперечки цвілі у холодильнику

Помилки під час розморожування

Для того щоб агрегат служив довгий час, зберігав свої функціональні характеристики, не потрібно припускатися таких помилок при його розморожуванні.

 • Розморожувати у спекотну погоду. Це скоротить термін служби побутової техніки через перепад температур. Але якщо раптом виникла така необхідність, робити це потрібно або вночі, коли температура за вікном знизиться до мінімуму, або охолодити повітря на кухні за допомогою кондиціонера і приступати до відтавання крижаного наросту.
 • Наносити абразивні речовини, такі як пральний порошок. Вони можуть призвести до окислення, а також зіпсувати пластикові та гумові деталі, залишивши подряпини.

подряпини в холодильнику

Особливо згубні для внутрішніх відсіків холодильних установок подряпини. При появі грибки цвілі потраплятимуть туди, розмножуватися, псувати вашу їжу.

Відео: навіщо розморожувати холодильник і як правильно це зробити

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар