Особливості прання білих шкарпеток

Білі шкарпетки відмиваються із застосуванням декількох домашніх способів або за допомогою спеціальних засобів, придбаних у магазинах. Усі методи можна назвати ефективними, оскільки кожен дозволяє повернути речам практично первісну білизну. Знати про домашні способи корисно всім господаркам. Відновлення колишнього зовнішнього вигляду білих шкарпеток дозволить не відмовлятися від колись яскравих, стильних, білосніжних виробів після забруднення, не бігти в магазин за новою чистою парою.

Білі шкарпетки відмиваються із застосуванням декількох домашніх способів або за допомогою спеціальних засобів, придбаних у магазинах.

Білу тканину набагато легше швидко забруднити, ніж інші менш світлі тканини. Достатньо носити шкарпетки кілька годин. За цей час з п'яти, стопи та миска шкарпеток гарантовано зійде білизна. Ці ділянки дуже швидко набувають сірого, нерідко навіть темно-коричневого кольору.

Білу тканину набагато легше швидко забруднити, ніж інші менш світлі тканини.

Щоб позбутися бруду, доведеться попрацювати посилено, ніж зазвичай. Зневірятися не варто. Зусилля не пропадуть задарма. Повернення початкового білого кольору стане реальністю. Втілити бажане в реальність допоможе застосування домашніх та спеціалізованих засобів.

Щоб позбутися бруду, доведеться попрацювати посилено, ніж зазвичай.

Правила та рекомендації щодо прання білих шкарпеток

Як відіпрати білі шкарпетки, питання хвилююче багатьох любителів чистих світлих речей. Особливо це важливо для батьків. Дитячі шкарпетки брудняться швидше. Діти дуже спритні, люблять бігати, стрибати. Їхня енергійність часто призводить до того, що речі, які вони носять, швидко втрачають вихідний вигляд. При цьому біла дитяча шкарпетка відноситься до тих речей, які забруднюються одні з перших.

Як відіпрати білі шкарпетки, питання хвилююче багатьох любителів чистих світлих речей.

Надати чистоту білим шкарпеткам допоможе дотримання кількох правил:

 1. Прати речі завжди слід у теплій воді. Краще навіть налити трохи прохолодну воду. Гарячою водою для запобігання негативним наслідкам користуватися не рекомендується. Бруд при пранні шкарпеток у гарячій воді в'їдатиметься у волокна тканини набагато сильніше. Відмити брудну шкарпетку за високої температури води буде набагато складніше.
 2. Не можна забувати про попереднє замочування речей. На попередньому етапі білі шкарпетки замочуються на декілька годинників у теплій воді, налитій у тазик. При цьому проводять обробку шкарпеток, використовуючи справжнє господарське мило. Даний крок дозволяє розчинити більш сильний бруд, що в'ївся, або зробити шкарпетку більш податливим.
 3. Конкретні засоби для прання вибирають з орієнтуванням на матеріал та правила по догляду за ним. Це важливо засвоїти, щоби не зіпсувати речі. Прання бавовняних, вовняних та синтетичних білих шкарпеток виконують по-різному. Якщо не зважати на правила, річ буде безповоротно зіпсована.
 4. Прання білих шкарпеток проводиться окремо з інших речей з іншими відтінками тканин. Це завжди потрібно враховувати, тому що така дія гарантує повернення шкарпеткам вихідного білого кольору. У жодному разі не можна прати білі шкарпетки з чорними та кольоровими виробами, особливо якщо в них присутні сильні барвники. Тоді біла тканина однозначно забарвиться, втратить свій відтінок і відновити його буде дуже складно.

Відео: Чудовий спосіб повернути білизну білим шкарпеткам

Зверніть увагу! Сушіння білих шкарпеток проводять, також керуючись певними положеннями. Для якісного сушіння підійде свіже повітря, але на речі не повинні впливати сонячні промені та опалювальні прилади. Якщо вчинити інакше, інтенсивним тепловим впливом можна в результаті досягти того, що на носках з'являться жовті плями і розлучення.

Які засоби використовувати для прання

Для прання білих шкарпеток у магазинах сьогодні у продажу є багато засобів, зокрема хімічні відбілювачі. Багатьом здається, що тільки ефективна хімія здатна повернути речам колишній вигляд, але найчастіше ця думка далека від істини. Помилково вважати, що підібрати домашній метод для повернення речам білизни неможливо.

Для прання білих шкарпеток у магазинах сьогодні у продажу є багато засобів, зокрема хімічні відбілювачі.

Що жоден із домашніх способів не підходить для того, щоб досягти чистоти білих речей. Це не так. Завжди слід мати на увазі, що хімічні засоби, які часто коштують досить дорого, не обов'язково використовувати, щоб досягти білого кольору. Повернути тканинам вихідний білий тон і зберегти їхню якість легко можуть різні народні засоби.

Завжди слід мати на увазі, що хімічні засоби, які часто коштують досить дорого, не обов'язково використовувати, щоб досягти білого кольору.

Перекис водню

Використовуючи цей засіб, можна швидко досягти бажаного результату. Перекис водню швидко впорається з будь-якими, навіть із сильними забрудненнями, за умови, що вони мають біологічне походження. Це означає, що брудні плями з'явилися від поту, що просочилася крові, інших джерел біологічного походження. Також результатом біологічної дії може стати сірість, жовтизна на тканині.

Використовуючи цей засіб, можна швидко досягти бажаного результату.

Випрати і відбілити шкарпетки за допомогою перекису водню простий домашній спосіб, що представляє невелику кількість дій.

Випрати та відбілити шкарпетки за допомогою перекису водню простий домашній спосіб

Виконуючи прання з перекисом водню, тазик наливають теплу воду. Спочатку, щоб замочити речі, користуються господарським милом або замінюють пральним порошком. У процесі замочування бере участь і сам перекис. Близько 15 мл складу перекису додають у воду до мила або порошку і залишають шкарпетки в тазі на пару годин. Потім проводять прання та остаточне сушіння.

Виконуючи прання з перекисом водню, тазик наливають теплу воду.

Столовий оцет

Є засоби, які годяться не тільки для того, щоб відмити білу тканину, а й для приготування. Такі засоби називають універсальними. Саме до них відносять столовий оцет. Відбілювання шкарпеток подібним домашнім способом вважається ефективним та економним. Такий засіб завжди є у будинку. Якщо оцет потрібно купити, то він коштує недорого.

 1. Щоб виконати прання білої тканини столовим оцтом, беруть 4 столові ложки складу, додають в ємність, куди попередньо наливають два літри теплої води.
 2. У воду занурюється текстиль.
 3. Зверху ємність, таз або каструля, що герметично прикривається харчовою плівкою. Так чинять, щоб не вивітрити оцтові пари. Шкарпетки в оцтовий розчин занурюють рівно на годину. Вичекавши цей період, їх витягують і виконують полоскання.

Особливості прання білих шкарпеток

Особливості прання білих шкарпеток

Особливості прання білих шкарпеток

Борна кислота

Сильнодіючі засоби, до яких відносять борну кислоту, потрібні в крайніх випадках. Сильно забруднені білі шкарпетки, що вимагають повернути собі колишній вигляд саме такий крайній випадок. Звичайні засоби для прання таких речей не мали належного результату. Значить, у справу вступає потужний рятівник від бруду – борна кислота.

Сильнодіючі засоби, до яких відносять борну кислоту, потрібні в крайніх випадках.

Перш ніж почати прати світлі, але забруднені шкарпетки, їх на 3 години замочують у заздалегідь заготовленому засобі: у воді, в якій присутня борна кислота. Розчин з борною кислотою та водою виготовляють у концентрації 1:10. Кислота вважається дуже сильним засобом. Вона добре роз'їдає бруд. Прання з таким засобом буде дуже ефективним.

Перш ніж почати прати світлі, але забруднені шкарпетки, їх на 3 години замочують у заздалегідь заготовленому засобі.

При використанні борної кислоти беруть літр води, яка доведена до теплого стану. Кислоту розводять у воді у кількості 50 мл. Шкарпетки занурюють до складу або заливають отриманим розчином на 3 години. Витримавши цей час, виконують прання звичайним способом.

Шкарпетки занурюють до складу або заливають отриманим розчином на 3 години.

Нашатирний спирт

Нашатир також прийнято використовувати як ефективний засіб для прання білих шкарпеток. Для цього беруть тазик із двома літрами теплої води та розчиняють у ньому 1 велику ложку з нашатирем. На 2 години до складу занурюють білі шкарпетки. Потім їх стирають у машинці або ручним способом.

Нашатир також прийнято використовувати як ефективний засіб для прання білих шкарпеток.

Нашатирний спирт – один з найдоступніших засобів. Воно є у будинку практично у кожного, хто тримає домашню аптечку. Достатньо використовувати лише 70-80 мл. нашатиря. Цього достатньо, щоб розм'якшити міцний бруд.

Нашатирний спирт - один з найдоступніших засобів.

Лимонний сік

Застосування натуральної лимонної кислоти є ще одним із дуже ефективних способів повернення білим шкарпеткам початкового стану. Лимонний сік – чудовий природний відбілювач. Для відпрання кількох пар шкарпеток, необхідно скористатися 3-4 стиглими лимонами.

Лимонний сік - відмінний природний відбілювач

Для початку цитрусові плоди поміщають у мікрохвильову піч і прогрівають їх там протягом 20 секунд. Потім з них віджимається сік, який додається до літра води, підігрітої до теплого стану та налитої в таз. На 5 годин шкарпетки поринають у розчин, потім стираються.

Для початку цитрусові плоди поміщають у мікрохвильову піч і прогрівають їх там протягом 20 секунд.

Білизна

Хороший ефект виходить, коли білі шкарпетки відмиваються Білизною. Цей засіб для прання містить хлор, тому забруднення дуже швидко розчиняються і вироби після прання стають білими. При цьому потрібно пам'ятати про те, що засобами, що містять хлор, користуються лише тоді, коли збираються прати бавовняні, лляні, бамбукові білі шкарпетки. Прання виробів, виконаних із синтетики, слід виконувати, застосовуючи м'якіші розчини.

Хороший ефект виходить, коли білі шкарпетки відмиваються Білизною.

Важливо! Відбілювач не рекомендується брати для прання дитячих шкарпеток. Є ризик, що випрані у Білизні дитячі вироби негативно впливають на дитячу шкіру, спричинивши алергію.

Особливості прання шкарпеток з різних видів тканин

При пранні білих шкарпеток обов'язково враховується тип тканини. Це може бути бавовна, синтетика чи шерсть. Кожен тип матеріалу передбачає певні кроки щодо досягнення якісного результату.

При пранні білих шкарпеток обов'язково враховується тип тканини.

Для розуміння того, як прати білі шкарпетки, при покупці необхідно ознайомитися з інформацією, яка розміщується на бирці. Якщо вироби вже не нові і бирка відсутня, тканина визначається навпомацки.

Для розуміння того, як прати білі шкарпетки, при покупці необхідно ознайомитися з інформацією, яка розміщується на бирці.

Вовняні

Виконуючи прання вовняних шкарпеток можна скористатися лише деякими методами, щоби ліквідувати з них бруд. Випрання проводять, застосовуючи лише теплу або прохолодну воду. Занадто гаряча вода надасть забруднення більше стійкості. До того ж сам виріб може деформуватися, Волокна стануть слабшими, шкарпетки втратять колишній вигляд. Коли стирають вовняні шкарпетки, користуються щадними відбілюючими засобами – перекисом водню, содою.

Виконуючи прання вовняних шкарпеток можна скористатися лише деякими методами, щоби ліквідувати з них бруд.

Тому, хто хоче випрати вовняні вироби, фахівці додатково радять не терти їх енергійно руками. Волокна вовни можуть стертися, стати тоншими. У результаті річ стане непридатною.

Тому, хто хоче випрати вовняні вироби, фахівці додатково радять не терти їх енергійно руками.

Бавовняні

Вироби з бавовни вважаються одними з найзручніших для прання. Вони добре сприймають багато різних пральних засобів. Їх можна прати вручну та машинним способом. Такий матеріал має міцність на високому рівні і з великим запасом.

Вироби з бавовни вважаються одними з найзручніших для прання.

Шкарпетки, виготовлені з бавовни, стирають, користуючись:

– столовим оцтом;

– борною кислотою;

– нашатирним спиртом;

– хлорвмісними відбілювачами, які вважаються дуже агресивними.

Особливості прання білих шкарпеток

Особливості прання білих шкарпеток

Особливості прання білих шкарпеток

Особливості прання білих шкарпеток

Зверніть увагу! Тільки для прання бавовняних шкарпеток дозволяється брати гарячу воду або навіть проводити кип'ятіння. Ні вовна, ні синтетика таке прання не витримують.

Синтетичні

Є тканини, що потребують особливого відношення. Наприклад, для синтетичної тканини потрібен дуже дбайливий підхід. Вироби із синтетики не стирають у гарячій воді, а механічна дія під час ручного прання необхідна акуратна та м'яка.

Наприклад, для синтетичної тканини потрібен дуже дбайливий підхід.

Синтетику не стирають, застосовуючи відбілювачі із вмістом хлору. Матеріал у разі може отримати ушкодження, деформуватися. З народних засобів для синтетичних білих шкарпеток найкраще підходять лимонна кислота, господарське мило. Такі кошти не завдадуть матеріалу шкоди.

Синтетику не стирають, застосовуючи відбілювачі із вмістом хлору.

Який спосіб вибрати: ручний чи машинний

Методи, які дозволяють відпрати шкарпетки білого кольору від забруднень, розділяють на дві основні категорії.

 1. До першої категорії можна віднести білі речі, для яких підходить пральна машинка автомат. Шкарпетки поміщають у машину та налаштовують програму, що підходить під тип тканини. Встановлюються певна температура, час.
 2. До другої категорії відносять речі з включенням таких дрібних предметів одягу, як шкарпетки, які краще прати руками для самостійного контролю процесу.

Особливості прання білих шкарпеток

Особливості прання білих шкарпеток

Додаткова категорія передбачає повернення носках білизни за допомогою кип'ятіння. Класичне прання в цьому випадку не проводиться. Суть такого способу полягає в тому, що на тканину впливає екстремально гаряча вода.

Додаткова категорія передбачає повернення носках білизни за допомогою кип'ятіння.

Корисні поради

Позбавити білі шкарпетки від брудних плям, домогтися того, щоб процес їхнього очищення не був важким, допоможе знання правил поводження з подібними речами.

 1. Перш ніж одягнути білі шкарпетки, потрібно перевірити у якому стані ноги. Це важливо. Особливо якщо тканина швидко мажеться. Коли на стопах ніг є бруд, шкарпетки дуже швидко втратить чистоту. При ходьбі бруд в'їсться у внутрішній бік шкарпеток. Довести речі до первісного стану буде складно.
 2. При носінні білих шкарпеток застосовують лише світлі устілки. Якщо взяти темну підошву, то вона може дуже сильно пофарбувати тканину, і випрати такий бруд буде дуже складно. З білою підошвою такого інциденту не виникне.
 3. Стирають білі шкарпетки часто, оскільки вони забруднюються буквально першого дня носіння. Для нових забруднень на тканині при відпранні не потрібно застосовувати особливі зусилля. Якщо шкарпетки довго не прати, бруд може настільки сильно в'їстися в білу тканину, що позбутися її можна буде насилу, із застосуванням сильних спеціальних засобів.

Відео: Як відіпрати білі шкарпетки в домашніх умовах

Висновок

Чистоту білим шкарпеткам повертають не тільки за допомогою спеціалізованих методів, але, досить часто, вдавшись до домашніх засобів прання. Завжди добре знати, що вдома під рукою є те, що допоможе швидко та якісно позбутися від забруднень та повернути шкарпеткам колишню чистоту.

Завжди добре знати, що вдома під рукою є те, що допоможе швидко та якісно позбутися від забруднень та повернути шкарпеткам колишню чистоту.

Слід лише правильно поводитися з речами. Важливо пам'ятати, що в процесі прання вибирають певну температуру води, а також підбирають засоби для досягнення білизни, які не здатні завдати матеріалу шкоди.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар