Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Дивовижна за красою рослина давно здобула загальну популярність. Його цінують за величезну кількість різновидів, невибагливість у догляді та здатність вишукано та доречно доповнити будь-який інтер'єр.

Дивовижна за красою рослина давно здобула загальну популярність.

Кордиліна чи драцена?

Суперечка про те, чи є різниця між цими рослинами, чи це лише різні назви однієї культури, не вщухає довгі роки. Але все ж таки різниця є. Насамперед, відрізнити рослини можна за листям. Листя драцени немає черешків, а прожилки розташовані паралельно одне одному. У кордиліни, навпаки, черешки досить довгі, деякі види досягають 15 сантиметрів. А прожилки на листочках розташовані класичним чином: одна основна посередині і від неї відходять другорядні.

Листя драцени немає черешків, а прожилки розташовані паралельно одне одному.

Ще один спосіб відрізнити драцену від кордиліни – звернути увагу на корінь. Цікавий факт: сама назва, «кордиліна», має латинське походження і буквально означає «гуль» або «вузол». Так ось на корені є характерні потовщення або шишки, а зріз кореня білого кольору, у той час, як у драцени зріз має оранжево-жовте забарвлення.

Цікавий факт: сама назва, «кордиліна», має латинське походження і буквально означає «гуль» або «вузол».

Ще одна різниця між двома рослинами досить відносно, але, на думку любителів домашніх культур, вона все-таки має місце. Драцена більш вибаглива у догляді, погано приживається після пересадок, тоді як її дальня родичка стійкіша до змін.

Драцена більш вибаглива у догляді, погано приживається після пересадок, тоді як її дальня родичка стійкіша до змін.

Види кордиліни

Звідки ж до нас прийшла кімнатна квітка кордиліну? Ця багаторічна рослина представляє сімейство агавових. У природі вона зустрічається у тропічних лісах Австралії, Бразилії та Нової Зеландії. У природних умовах це дерево легко досягає 16 метрів у висоту. У квартирах вона росте досить повільно, але виростити кордиліну 1,5 метра «зростом» зможе навіть квітникар-початківець.

Звідки ж до нас прийшла кімнатна квітка кордиліну?

І якщо в «юності» рослина має безліч листя, то з віком вона втрачає листочки практично по всьому стовбуру, залишаючи лише волохату маківку. Тому часто в народі кордиліну називають пальмою. Хоча, заради справедливості, варто зазначити, що таке найменування не зовсім коректне.

Тому часто в народі кордиліну називають пальмою.

Існує чимало різновидів цієї популярної кімнатної рослини. Зупинимося на затребуваних.

Австралійська

У природі дерево може досягати 12 метрів заввишки. Стовбур ширший у основи і тонкий у верхівки. Листя формою нагадує меч, має насичений зелений колір і помітні білуваті прожилки. Цвіте австралійська кордиліна маленькими білими квітками із приємним ароматом.

У природі дерево може досягати 12 метрів заввишки.

Пряма

Цей різновид має набагато тонший стовбур, ніж австралійський. У висоту пряма корділіна рідко сягає понад три метри. Листя на дотик шкірясте, має зазубрини по краях, а за формою – подовжено-ланцетні. Довжина листя досягає 50 сантиметрів, а ширина – 3 см. У період цвітіння, суцвіття з'являються з пазух листя і є маленькими блідо-ліловими квіточками.

Цей різновид має набагато тонший стовбур, ніж австралійський.

Червона

Назва цього виду кордиліни говорить сама за себе. «Червона» тому що листя має незвичний для рослин колір. Це чагарник, і в дикій природі він досягає висоти 4 метри. Зазвичай він не гілкується. Листя в довжину виростає до півметра, а жолобчасті живці можуть бути до 15 сантиметрів. Це один з небагатьох різновидів, який «воліє» прохолодне місце проживання.

«Червона» тому що листя має незвичний для рослин колір.

Верхівкова

Інша назва – кордиліна чагарникова. Це напівчагарник із тонким і тендітним стволом. У куща може бути кілька стволів. Листя ланцетове м'ясисте, довжиною до 50 см і шириною до 10 см. колір листя або зелений, або з пурпуровим відтінком. На поверхні помітні зелені прожилки.

Інша назва – кордиліна чагарникова.

Корділіна ківі

У природних умовах цей різновид досягає 2-3 метрів заввишки. У горщиках вона зростає до 1,5 метрів, не більше. Характерною особливістю вважається яскраво-зелене забарвлення листя з пурпурною окантовкою. Причому зелень на поверхні листа не однорідна, темніші смуги чергуються з світлішими. Листя жорстке, соковите і з округлою верхівкою.

У природних умовах цей різновид досягає 2-3 метрів заввишки.

Догляд у домашніх умовах

На жаль, далеко не всі види цієї екзотичної рослини виходить виростити у кімнатних умовах. Зазвичай цій тропічній красуні не вистачає світла, простору та вологості – повітря в квартирах (особливо в осінньо-зимовий період) надто сухе для неї.

Комфортні умови:

 • Температура 8 – 23 градуси вище за нуль. Може витримувати +13 в зимовий час, якщо її не поливати.
 • Вологість повітря. Особливо в зимовий час потрібно обприскувати рослину до 7 разів протягом дня та тримати подалі від батарей. Для зволоження ґрунту рослину ставлять у піддон із мокрим керамзитом. Якщо цього не робити, спочатку починає сохнути листя, а потім і вся рослина може загинути.
 • Висвітлення. Рослини із зеленим листям воліють невелике затінення, а яскраволисті краще ростуть при розсіяному яскравому освітленні.
 • Полив. Взимку рослину поливають один раз на тиждень, а в решту часу – 2 рази. Потрібно стежити, щоб ґрунт просихав не більше, ніж на 3 сантиметри.
 • Грунт. Ідеальна суміш для рослини – це 1 частина торфу, 3 частини землі та 1 частина піску.
 • Підгодовувати рослину рекомендується тільки в літній період, один раз на 14 днів, рідким добривом і відразу після поливу.
 • Пересадження. Зрілі рослини пересаджують один раз на три роки, а молоді – щорічно (за потреби), щоразу вибираючи горщик більшого розміру (приблизно на 2см), ніж попередній. Бічних пагонів рослина дає мало, а коренева система росте вглиб, тому віддавайте перевагу високим горщикам. Важливий момент: пересадку слід проводити тільки тоді, коли коріння рослини починає виходити «за межі» горщика. А щороку можна просто замінювати верхній шар ґрунту. І не забувайте про дренаж – покладіть на дно шар керамзиту, без нього коренева система почне загнивати.
 • Розмноження. Ось тут варіантів достатньо: розподілом куща, верхівковими або стебловими живцями, а також насінням.

Відео: Догляд за драценою

Загалом рослина вважається невибагливою, але є деякі особливості, які потрібно обов'язково брати до уваги. Так, у багатьох різновидів стовбур довгий і тонкий. Щоб він не зламався, потрібно підібрати йому підходящу опору: трубку, обгорнуту кокосовим волокном, або бамбукові палички. Якщо ствол товстий, то ніяких опор не потрібно.

Загалом рослина вважається невибагливою, але є деякі особливості, які потрібно обов'язково брати до уваги.

Обов'язково слідкуйте, щоб рослина не стояла на протязі. Також слід уникати різких перепадів температур. Якщо потрібно стимулювати зростання молодих листочків, зріжте слабкі пагони. Листя обов'язково протирайте м'якою та вологою серветкою, завдяки цьому рослина завжди буде добре виглядати, а також дасть додаткове зволоження.

Обов'язково слідкуйте, щоб рослина не стояла на протязі.

Розмноження

Як уже згадувалося, «розмножувати» цю рослину можна або поділом, або живцями, або насінням. При цьому варто відзначити, що останній варіант підійде тільки для видових рослин, оскільки при вирощуванні і насіння сортових варіантів вони втрачають ознаки своїх батьків. Ідеальний час для посіву – перша половина березня.

Як уже згадувалося, «розмножувати» цю рослину можна або поділом, або живцями, або насінням

Не останню роль ступеня схожості грає правильна грунт. В ідеалі це має бути суміш 1 частини дернової землі та 1 частини піску. Насіння поміщають у ґрунт на глибину 1 см, не більше. Горщик накривають плівкою. І ще один важливий момент: не чекайте одночасного сходу всіх насіння.

Не останню роль ступеня схожості грає правильна грунт.

Перші з'являться вже за місяць після посадки, а останні – лише за три місяці, і це нормальний процес. Пересаджувати молоді рослини в окремі горщики потрібно не раніше ніж з'явиться четвертий справжній листочок.

Пересаджувати молоді рослини в окремі горщики потрібно не раніше ніж з'явиться четвертий справжній листочок.

Якщо вам більше подобається працювати з живцями, то пам'ятайте, що запорука успіху – у правильному виборі посадкового матеріалу. Так держак повинен мати не менше 1 вузла. До речі, підійдуть не тільки верхівки рослини, а й частини безлистої втечі. Але посадковий матеріал повинен бути вже трохи здерев'янілим.

Якщо вам більше подобається працювати з живцями, то пам'ятайте, що запорука успіху – у правильному виборі посадкового матеріалу.

Для укорінення найбільш підходящим стане субстрат із торф'яної землі, піску та перегнійної землі, взятих у рівних пропорціях. Місткість з посадковим матеріалом краще помістити в тепле місце (25 – 30 градусів це ідеальний варіант) і регулярно зволожувати з пульверизатора. При хорошому розкладі вже за чотири тижні живці будуть готові до висадки в окремі горщики. Суміш грунту для висаджування трохи відрізняється: перегній, торф'яна земля, пісок і дернова земля в рівних пропорціях.

Для укорінення найбільш підходящим стане субстрат із торф'яної землі, піску та перегнійної землі, взятих у рівних пропорціях.

Ще один спосіб розмножити цю рослину – розподіл. Мабуть, найпростіший варіант. У відокремленого від основної рослини «фрагменту» рекомендується зрізати все коріння і помістити його в суміш, яку використовують для укорінення живців. А після того, як рослина дасть коріння, пересадити в грунт суміш для посадки дорослих екземплярів.

Ще один спосіб розмножити цю рослину – розподіл.

Навіть у випадку, коли від основної рослини випадково відламалася втеча, її можна спробувати вкоренити. Але це виняток із правил. Зламану частину рівно обрізають і ставлять у банку з водою, закритою темною плівкою (або папером). Якщо попадатиме світло, то рослина не дасть коріння. У воду можна додати трохи спеціальної речовини, що сприяє утворенню кореневої системи.

Навіть у випадку, коли від основної рослини випадково відламалася втеча, її можна спробувати вкоренити.

Захворювання та шкідники

Практично будь-яку кімнатну рослину рано і пізно атакують шкідники, або якісь захворювання. Секрет успіху у боротьбі з ними – це раннє виявлення проблеми та якнайшвидше вжиття заходів щодо її вирішення.

 • Якщо на листі кордиліни з'явилися бурі кінчики, значить у кімнаті недостатньо волого;
 • Опадіння листя – це проблема, а закономірний процес. Переживати не варто;
 • Коричневі плями на листочках – це також брак вологи;
 • Гниєння куща – це проблема, яка вказує на те, що ви «залили» рослину. Прийде вкорінювати заново, а для цього відріжте верхівку і помістіть у спеціальний субстрат;
 • Скручування листя. Як правило, це показник того, що рослина «замерзла».

Відео: Шкідники драцени

Серйозну небезпеку для культури становить попелиця та щитівки. Але вчасно помітивши їхню присутність, є можливість вирішити проблему без серйозних втрат. Сьогодні доступні різні засоби для обприскування, за допомогою яких ви зможете позбавитися шкідників раз і назавжди.

Серйозну небезпеку для культури становить попелиця та щитівки.

Важливо: щоб вчасно виявити проблему, під час кожного поливу оглядайте рослину, тоді зможете позбутися непроханих гостей на ранньому етапі.

Хитрощі догляду

Щоб листя мало насичений зелений колір – провітрюйте приміщення щодня. Приплив свіжого повітря посилює обмінні процеси.

Щоб листя мало насичений зелений колір – провітрюйте приміщення щодня.

Крім того, щоб листя не втрачало своєї яскравості і в осінньо-зимовий період, подбайте про додаткове освітлення кімнати. А для того, щоб стимулювати зростання рослин у весняний період, поливайте їх сумішшю курячого посліду та води у пропорції 1:20.

Крім того, щоб листя не втрачало своєї яскравості і в осінньо-зимовий період, подбайте про додаткове освітлення кімнати.

Цікавий факт: щодо кордиліни не існує будь-яких забобонів або прикмет. Тому, відповідаючи на запитання: посадити таку рослину у своїй квартирі чи ні, враховуйте лише свої особисті уподобання. І не сумнівайтеся, ця ефектна рослина зуміє перетворити найскромнішу квартиру або невеликий офіс, на стильне та комфортне приміщення.

50 фото-ідей кордиліни в інтер'єрі

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

Особливості популярної кімнатної рослини Корділіна

WowCracy
Додати коментар