Особливості нашийників проти бліх для котів та собак

У світлі останніх подій, що стосуються східноазіатського вірусу, що розбушувався, ми зовсім забуваємо про братів наших менших. Адже саме вони дозволяють нам відволіктися від повсякденної мирської метушні та метушні. Кішки та собаки – ось та віддушина, яка піднімає настрій. Для них людина – це все життя, тому важливо піклуватися про них.

улюблені домашні вихованці

У цьому огляді поговоримо про засоби захисту та профілактики від комах, які часто завдають вихованцю багато турбот. Який нашийник від бліх для котів підходить найкраще? Який термін використання підійде та чи інша модель? Наскільки шкідливо використовувати ремінець для кошенят?

як вибрати нашийник від бліх для кішки

Ефективність нашийника: доведено чи ні?

Щоб відповісти на це питання, варто зрозуміти, для яких цілей планується застосовувати котячий або собачий нашийник.

Вся продукція, спрямована на запобігання зараженню домашнього вихованця паразитами, підрозділяється на кілька категорій. Ось про що мова:

 1. Біонашийники. Ця категорія є безпечним засобом від шкідливих комах. Основний діючий елемент – ефірна олія, репелент або екстракт трав, якими просочена основа. Як антисептик виробники використовують м'яту, евкаліпт, полин, соснову смолу, дуб, ялицю, розмарин, лаванду, герань та ін.
 2. З хімічними добавками. Так звані інсектициди повсюдно використовують для профілактики, лікування бліх, кліщів. Ремінці можуть просочуватись івермектином, перметрином, фіпронілом, пірипроксифеном. Дана лікувальна продукція для домашніх вихованців є затребуваною, оскільки має найбільшу ефективність при порівняно невеликій вартості.
 3. Із застосуванням ультразвукових хвиль. Принцип дії даного приладу полягає у наявності спеціального передавача (мовника), який на високих частотах передає сигнали. Ці сигнали доставляють масу неприємних відчуттів усім комахам поблизу, при повній безпеці для людей, тварин. Такий нашийник є найдорожчим із усіх варіантів, але найбезпечнішим.

простий нашийник від бліх для кішки

ультразвуковий нашийник від бліх

біонашийник від бліх для котів

всі види нашийників від бліх

сірий нашийник від бліх

вибрати нашийник від бліх для кішки

нашийник від бліх Дана

червоний нашийник від бліх

Господарі домашніх вихованців найчастіше віддають перевагу першим двом варіантам. Тут ідеальний баланс ціни – якості. Ультразвукові прилади – рідкість у зоомагазинах. Більшість господарів скептично ставляться до сучасних технологій у частині дієвості.

Відповімо тепер на питання про ефективність застосування. Тут важливо розуміти, для чого планується використовувати захисний засіб домашньої тварини. Якщо ви хочете захистити кішку від бліх, кліщів, інших паразитів, то нашийник ідеально підійде. Але якщо на вашому вихованці вже з'явилися кліщі, які смокчуть кров, використання нашийника навряд чи допоможе.

навіщо потрібен нашийник від бліх

У деяких запущених випадках з блоками дія приладу так само малоефективна. Так, якщо блохи відклали яйця, застосування такого захисту не забезпечить їх загибель. У цьому випадку необхідно користуватись спеціальними лікувальними шампунями для домашніх тварин.

купати кішку спеціальним шампунем

Тепер ви знаєте, як діє нашийник від бліх для котів. Його головне завдання – відлякати комах від вихованця. Моделі, просочені інсектицидами, також ефективно відлякують кліщів, інших паразитів. А ось при укусах кліщами, у запущених випадках з бліхами, даний вид захисту не підійде.

різні нашийники від бліх

Як діє?

Розглянемо принцип дії найпопулярніших нашийників для домашніх тварин – біо- та інсектицидний.

Обидва засоби від комах діють аналогічним способом. При закріпленні на шиї вихованця, діюча речовина, якою просочений ремінець, починає рівномірно розподілятися по шерсті тварини. Завдяки спеціальній формулі та технологіям, ефірна олія чи інсектицид виділяється порційно. Це дозволяє зберегти ідеальний баланс концентрації діючої речовини, не нашкодити здоров'ю тварини.

як вибрати нашийник від комах для котів

Ефірна олія (інсектицид) підбирається таким чином, щоб виявлялася максимально негативна дія на паразитів при нанесенні мінімальної шкоди кішці (собаку).

ефірні олії від бліх для котів

Після того, як ви закріпите ремінець на шиї свого вихованця, через одну годину просочення рівномірно розподілитися по поверхні вовни, почавши завдавати чимало клопоту паразитам.

безпека нашийників для котів

Плюси і мінуси

Використання ремінця, просоченого ефіром/інсектицидом, має низку переваг та недоліків. До позитивних якостей відносяться:

 • простота застосування;
 • порівняно тривалий термін експлуатації;
 • невелика шкода домашній тварині;
 • ефективність;
 • наявність добрих результатів профілактики.

плюси та мінуси нашийників від бліх

А ось які недоліки притаманні цьому пристосуванню від комах:

 1. Індивідуальність використання. Для кожної тварини необхідно підбирати індивідуальну марку. Різні виробники застосовують відмінні за своїми характеристиками основи, що просочують. Варто з'ясувати, який саме склад підходить для вашої кішки.
 2. Побічна дія. Може виникнути сверблячка, почервоніння на шиї кішки чи собаки. При носінні спочатку необхідно поспостерігати за станом звірка. Якщо він постійно свербить, намагається зняти, гризе нашийник, або на місці зіткнення з'явилися червоні плями, необхідно зняти ремінець, звернутися до ветеринара за консультацією.
 3. Обмеження у використанні для маленьких кошенят, вагітних, кішок, що годують.
 4. Не можна використовувати при лікуванні тварин у запущених випадках, за наявності кліщів.

кішка годує кошенят

Для кошенят, вагітних (годуючих) кішок, виробники випускають спеціалізовані ремінці. Їхньою відмінністю є щадні діючі засоби у складі, менша дозування інсектицидів (трав, олій).

спеціальні ремінці для кошенят

Інструкція з носіння

При покупці захисного ремінця від кровосисних паразитів, господарям необхідно вивчити інструкцію, показання до застосування на конкретний виріб. Виробники випускають різні за складом, призначенням, терміном носіння захисні нашийники.

вибір ремінців протиблошиних

Але є загальні рекомендації лікарів-ветеринарів. Познайомимося з ними ближче:

 1. Купуючи в зоомагазині, звертайте увагу на рекомендації виробників. Найважливіша інформація вказується на лицьовій частині упаковки. Звертайте увагу на рекомендований вік, масу тварини, терміни носіння, речовини, що діють.
 2. Розпаковувати упаковку варто безпосередньо перед тим, як планується надіти ремінець на шию кішки.
 3. Після примірки на коті або собаці, припасуванні по довжині, непотрібну частину слід обрізати. Це необхідно для уникнення потрапляння діючої речовини в організм тварини, оскільки звірятко однозначно буде грати з довгим хвостом.
 4. Не викидайте упаковку. Якщо ви використовуєте нашийник тільки при прогулянках на вулиці, а вдома знімаєте, то старе впакування послужить чудовим місцем для зберігання. Зазвичай виробники випускають зручні пакети з можливістю запечатувати герметично засіб від комах. При зберіганні в упаковці термін придатності надовго триватиме.

поради щодо вибору нашийника від бліх для котів

Часто господарі задаються питанням про те, скільки ж можна носити нашийник від бліх для котів за часом. Відповідей може бути кілька.

За терміном служби. Якщо ви живете в заміському будинку, ваш кіт постійно бігає надвір, йому потрібний цілодобовий захист. У цьому випадку ремінець носиться за максимальним терміном служби.

кішка в заміському будинку

При використанні засобу від комах тільки при вигулі тварин. У цьому випадку ви одягаєте ремінець лише на прогулянку. Тут найважливішим моментом є правильне зберігання.

кішка гуляюча самостійно

Кращі нашийники по виробникам

У продажу є як зарубіжна продукція, і російська. Розглянемо найпопулярніші варіанти.

Марка Hartz

Німецький виробник. Є дорогим засобом від паразитів. Головною діючою речовиною тут є тетрахлорвінфорс. Має тривалий термін служби до 7 місяців. Стійкий до вологи. Таку модель не можна використовувати для кошенят молодше 3 місяців, вагітних, кішок, що годують.

ефективний нашийник від бліх Hartz

Модель Bolfo

Гарне виріб за ціною близько 500 рублів. За терміном експлуатації поступається Hartz. Для захисту від бліх – 4 місяці, від кліщів – 2,5. Застосовується для кошенят старше 1,5 місяців. Протипоказаний вагітним, тваринам, що годують. Діюча речовина – пропоскур.

нашийник від бліх Bolfo

Модель Beaphar

Голландська фірма з виробництва захисних засобів тварин. Ціна починається з 300 рублів. Термін служби – до 6 місяців (від бліх). Має частковий захист від вологи. Заборонено експлуатацію кошенят до 1,5 місяців. Діюче просочення – діазинон.

нашийник від бліх Beaphar

Барс

Російська фірма. Термін експлуатації – 4 місяці від кліщів, 5 від бліх. Діюча речовина – фінпроніл. Для кошенят, молодших 2 місяців не підійде.

нашийник від бліх Барс

Як видно зі списку вище, захисні ремінці зовсім не підходять маленьким кошеням, вагітним кішечкам. Але в крайніх випадках, за потреби, можна проконсультуватися з лікарем-ветеринаром, який зможе підібрати необхідну модель саме для вашого вихованця.

Відео: як діє нашийник від бліх для котів

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар