Особливості металевих карнизів

Вибір матеріалу карниза – важливий процес, до якого потрібно підходити з усією ретельністю. Від цього залежить, наскільки надійною та привабливою буде конструкція у контексті приміщення. Метал – найнадійніша сировина, яка менш вибаглива і в більшості випадків має високі експлуатаційні характеристики.

металевий карниз для штор

Переваги та недоліки металевих карнизів

Металеві гардини для штор мають ряд істотних переваг, завдяки яким вони затребувані серед покупців:

 • міцність. Здатні витримати як легкі тканини, і важкі портьеры;
 • довговічність. Не схильні до впливу вологи та змін температур. Якщо доглядати правильно, то конструкція прослужить довгі роки;
 • легкість у догляді, тому що досить раз на місяць протирати вологою ганчіркою. Будь-які спеціальні засоби не потрібні, хіба що в запущених випадках, коли за конструкцією взагалі не стежили довгі роки;
 • різноманітність моделей та дизайнів дозволяє вибрати карниз для будь-якої кімнати та інтер'єру. Іноді сам виріб може стати оригінальним елементом оформлення кімнати.

металевий карниз для штор фото

Недоліки у карнизів із металу теж є:

 • втрачають привабливість без належного догляду: блякнуть і іржавіють;
 • важкі конструкції, з якими складно впоратися, наприклад, під час встановлення або знімання.

Переваг у моделей з металу значно більше, ніж недоліків, до того ж останні мають або тимчасовий або малозначний характер, що говорить на користь вибору таких конструкцій, а не навпаки.

металевий карниз для штор ідеї

Характеристики металевих карнизів

До основних характеристик металевих моделей карнизів належать:

 • Матеріал, з якого виготовлено конструкцію. Це може бути алюміній та нержавіюча сталь, рідше використовуються інша сировина, тому і залізні карнизи трапляються рідко. Вироби з алюмінію легші, але й менш міцні, на них значно рідше розміщують важкі фіранки, оскільки є ймовірність їхньої деформації під впливом ваги.
 • Форма практично всіх моделей однакова – це металева труба, на яку надягають кріплення для шторки або пласка панель. Їх може бути від одного до трьох рядів, також вони прикрашаються декоративними елементами.
 • Різноманітність кольорів дозволяє вибрати карнизи будь-якого відтінку починаючи з білого і закінчуючи кислотними.
 • Тип кріплення карнизу залежить від того, на яку поверхню розміщується конструкція: стеля або стіну.

металевий карниз для штор

металевий карниз для штор.

металевий карниз для штор

металевий карниз для штор.

Різновиди

Залежно від кількох критеріїв металеві карнизи бувають різних типів.

Один із найпоширеніших і значущих параметрів – це спосіб монтажу. За цим параметром вони поділяються на два види:

 1. Настінні.
 2. Стельові.

металевий карниз для штор ідеї фото

У кожному з цих видів існує своя класифікація, що характеризується формою виробу.

Настінні

Настінний тип карнизної конструкції є більш популярним та різноманітним. Такі моделі кріпляться до стіни безпосередньо над віконним отвором.

Настінні карнизи бувають:

 • Круглими. Класичний варіант, що є круглою трубою або штангою, на яку кріпляться кільця з гачками для штор. Цікавим і привабливим дизайном мають ковані вироби;
 • Струнними. Подібні до попереднього вигляду, але в основі сильно натягнута струна;
 • Профільними можуть бути конструкції як з круглим, так і з плоским перетином, хоча другий варіант зустрічається частіше. У цих моделей є рейковий механізм, яким пересуваються штори. Є підвиди: гнучкі та шинні вироби. Перші підходять для нестандартних вікон, а другі є жорстким плоским профільом, який дуже міцний, що дозволяє вішати на нього важкі тканини.

металевий карниз для штор.

Важливо! Найнадійнішими є ковані вироби.

У настінних карнизів може бути від одного ряду до трьох.

Однорядні та дворядні конструкції найпоширеніші, тому що вони підходять для всіх типів завіс і не зменшують простір кімнати, чого не можна сказати про трирядні моделі. Вони призначені для створення складних шторних композицій, але через багатошаровість візуально «з'їдають» добру частину приміщення.

Із встановленням настінних конструкцій практично не виникає складнощів. Вони підходять всім типів приміщень. Єдина причина, через яку найкращим варіантом буде стельове кріплення – неможливість свердління стін.

металевий карниз для штор дизайн

Стельові

Цей тип конструкцій кріпиться до стелі.

Сьогодні все більше сімей віддають перевагу саме цьому типу карнизів, оскільки вони повністю закривають стіну від стелі до підлоги, приховуючи недоліки ремонту. Крім того їх можна встановити в приховану нішу, що створюватиме відчуття, ніби штори виходять прямо зі стелі.

Металеві стельові конструкції дуже надійні та міцні. Вони дозволяють вішати на них фіранки будь-якого типу. Як і з настінними конструкціями існують вироби з кількома рядами, які необхідні створення багатошаровості.

металевий карниз для штор

Існує і варіативність дизайну. Деякі металеві моделі комбінують з іншими матеріалами, наприклад деревом або пластиком, щоб підвищити зовнішні та технічні характеристики. Для надання конструкції оригінальності та стильності використовуються багетні пластини, що приховують механізм карнизу.

Крім того, крім ручного управління деякі моделі стельових карнизів можуть керуватися дистанційно за допомогою спеціального пульта.

металевий карниз для штор.

Круглі

Настінні одинарні круглі металеві карнизи для штор у російських квартирах використовуються частіше, ніж будь-які інші. Справа в тому, що вони дуже надійні, а їх пристрій простий.

Круглий настінний карниз – це сильна труба, на яку зазвичай нанизані кільця з гачками. На ці гачки і кріпляться штори. Вони можуть бути як з одним рядом, так і з двома чи навіть трьома. Самі вони кріпляться до стіни за допомогою кронштейнів.

металевий карниз для штор.

металевий карниз для штор дизайн ідеї

металевий карниз для штор ідеї дизайн

металевий карниз для штор ідеї дизайну

Ці конструкції невибагливі і чудово виглядають у будь-якому приміщенні, при будь-якому дизайні, так як здебільшого нейтральні. Є моделі з незвичайним оформленням, наприклад, ковані штангові вироби відрізняються оригінальним дизайном.

Плоскі

Плоскі чи шинні металеві карнизи є підвидом профільних. Є плоскою жорсткою перекладиною, на яку навішані гачки. Найчастіше виготовляються не зі сталі, та якщо з алюмінію.

Також можуть мати кілька рядів, якими переміщуються штори різних типів. Дуже міцні та надійні конструкції, які можуть утримати навіть важкі портьєри, при цьому анітрохи не прогнувшись під їхньою вагою.

металевий карниз для штор декор

Як дизайнерський елемент сама система закривається привабливою багетною планкою, зробленою з дерева або пластику.

Ковані

Карнизи можуть виконуватись методом кування. Головною перевагою таких виробів є не експлуатаційні характеристики, тому що вони дуже схожі в цьому з круглими конструкціями, а в естетичній привабливості.

Ковані карнизи дуже міцні, тому на них найчастіше вішають найважчі штори.

металевий карниз для штор кований

Важливо! Мають значний зовнішній вигляд, через що легкі фіранки не будуть виглядати на них привабливо.

До недоліків таких моделей можна віднести те, що вони дуже тяжкі. Це викликає проблеми при їх встановленні, тому що потрібне надійне кріплення до стіни, яке витримає не тільки вагу самої конструкції, а й штор.

Застосування металевих карнизів в інтер'єрі

Металевий карниз можна використовувати як непомітну конструкцію, яка утримує штори, а можна з його допомогою створити цікавий інтер'єр. Бувають і такі вироби, які самі собою виглядають як самостійний елемент прикраси кімнати. Як правило, це куті карнизи з декором, виконані під бронзу.

металевий карниз для штор інтер'єр

металевий карниз для штор інтер'єр фото

металевий карниз для штор.

металевий карниз для штор.

Декоративні

Декоративні моделі відрізняє незвичайність кування та елементи прикраси, які найчастіше розміщуються на кінцях конструкції, але зустрічаються і такі вироби, на яких вони можуть бути влаштовані вздовж усієї довжини чи зверху. Це можуть бути геометричні фігури, квіти, тварини та інші об'ємні зображення.

Найпростішими, але водночас популярними декоративними карнизами є трубчасті. Вони виготовляються за особливою технологією кування, завдяки якій виходить незвичайна кручена фактура. Такі вироби виглядають стильно та цікаво у багатьох інтер'єрах. Сучасні моделі роблять так, що ковані фігури на кінцях замінюються.

металевий карниз для штор кований

Вони можуть бути тільки сталевими, що деякі конструкції виглядають, як бронзові, пов'язано з тим, що їх фарбують під цей благородний метал.

Такі вироби можна зустріти як у продажу у магазинах, так і замовити.

Оригінальні карнизи

Оригінальні карнизи найчастіше доводиться замовляти індивідуально у майстерні, інакше свою оригінальність вони втратять.

Оригінальність обумовлена індивідуальним дизайном замовника. Наприклад, багато декоративних конструкцій є ще й оригінальними, тому що не мають аналогів і були виготовлені за конкретним замовленням.

металевий карниз для штор оригінальний

Як оригінальний елемент також використовується багет. Він може бути виготовлений з дерева, пластику або металу і призначений для приховування самої конструкції карниза. До них застосовуються будь-які дизайни та оформлення, що дає простір фантазії.

Вибрати металевий карниз і просто, і складно. Простота полягає в тому, що він підійде для будь-якого приміщення, а своєрідна складність – у дуже великому виборі моделей. Але і це лише привід для експериментів та цікавих знахідок для дому.

металевий карниз для штор

Відео: металеві карнизи для штор

50 фото дизайну металевих карнизів в інтер'єрі

металеві карнизи для штор

металеві карнизи для штор фото

металеві карнизи для штор ідеї

металеві карнизи для штор ідеї фото

металеві карнизи для штор фото ідеї

металеві карнизи для штор дизайн

металеві карнизи для штор

металеві карнизи для штор.

металеві карнизи для штор.

металеві карнизи для штор дизайн ідеї

металеві карнизи для штор ідеї дизайн

металеві карнизи для штор ідеї дизайну

металеві карнизи для штор декор

металеві карнизи для штор декор фото

металеві карнизи для штор фото декор

металеві карнизи для штор.

металеві карнизи для штор декор ідеї

металеві карнизи для штор ідеї декор

металеві карнизи для штор ідеї декору

металеві карнизи для штор інтер'єр

металеві карнизи для штор інтер'єр фото

металеві карнизи для штор фото інтер'єр

металеві карнизи для штор.

металеві карнизи для штор інтер'єр ідеї

металеві карнизи для штор ідеї інтер'єр

металеві карнизи для штор ідеї інтер'єру

металеві карнизи для штор

металеві карнизи для штор

металеві карнизи для штор.

металеві карнизи для штор.

металеві карнизи для штор

металеві карнизи для штор ідеї оформлення

металеві карнизи для штор

металеві карнизи для штор

металеві карнизи для штор

металеві карнизи для штор фото варіанти

металеві карнизи для штор фото варіантів

металеві карнизи для штор варіанти ідеї

металеві карнизи для штор ідеї варіанти

металеві карнизи для штор ідеї варіантів

металеві карнизи для штор

металеві карнизи для штор

металеві карнизи для штор.

металеві карнизи для штор.

металеві карнизи для штор

металеві карнизи для штор ідеї види

металеві карнизи для штор огляд

металеві карнизи для штор

металеві карнизи для штор

Особливості металевих карнизів

WowCracy
Додати коментар