Особливості комплекту “штори та покривало”

При виборі штор завжди рекомендують звертати увагу на кольори, які вже є в інтер'єрі кімнати – вони повинні перегукуватися між собою. Зазвичай гармонують кольори штор і меблів (наприклад, оббивка дивана або крісла за кольором повинна бути схожа на штори), але зараз все більше стає популярним варіант комплекту штор на вікно і покривала на диван або ліжко одного кольору або кольорів, що поєднуються. Це виглядає красиво та елегантно і відразу привертає увагу будь-кого, хто опинився у кімнаті.

покривало та штори

Характеристика комплекту штор та покривала

Що зазвичай входить у комплект штор та покривала для спальні? Це завжди одна або кілька гардин, велике покривало для ліжка чи дивану. Ще в комплекті можуть бути такі додаткові елементи як деталі для прикраси штор (ламбрекен або підхвати, наприклад), наволочки для подушок (декоративних та звичайних) та тканинні серветки на столик або тумбочку, щоб доповнити і завершити зовнішній вигляд кімнати.

покривало та штори ідеї

Зазвичай комплект штор із покривалом вибирають під стиль кожної певної кімнати, щоб не виникало дисонансу між усіма основними елементами меблів та покривала зі шторами, тому що це виглядатиме некрасиво. Якщо кімната виконана в класичному стилі, то і комплект потрібно підбирати класичний, а ніяк не етнічний чи інший. До кімнати в стилі ганьби-тік, наприклад, краще підібрати комплект з однотонних тканин, без малюнка і особливого рельєфу (гладкі матеріали).

покривало та штори фото

Плюси і мінуси

Як і всі інші елементи оформлення інтер'єру кімнати, комплект штор із покривалом має свої переваги та недоліки.

покривало та штори ідеї фото

Плюси комплектів штор та покривала:

 1. Можна досить легко доповнити і завершити прикрасу кімнати завдяки елементам декору, що підходять один до одного.
 2. Не потрібно виділяти час (до речі, на це може знадобитися кілька годин) на підбір окремо покривала, окремо штор, які б поєднувалися один з одним.
 3. Гарний вигляд.
 4. Гарна прикраса для кімнати.

Мінуси комплектів штор та покривала:

 1. Можуть не підходити до решти кімнати (потрібно підбирати обережно).
 2. Можуть “надто” наповнювати кімнату одним кольором або малюнком, якщо в комплекті, крім покривала і штор, йшли такі додаткові елементи декору, як наволочки для подушок, серветки тканинні або щось інше. Особливо погано таке нагромадження одного і того ж кольору та орнаменту виглядатиме у маленькій кімнаті.

покривало та штори декор фото

покривало та штори декор

покривало та штори фото декору

покривало та штори фото декор

Різновиди

Фото штор та покривала в комплекті для спальні демонструють неймовірну кількість способів вписати комплект, що складається зі штор та покривала, в інтер'єр будь-якої кімнати. Але які вони бувають ці комплекти?

покривало та штори фото ідеї

Комплект «штори та покривало на ліжко» для спальні вибирається згідно з оформленням кімнати та загальним стилем, якому підпорядкований весь інтер'єр. Розрізняють кілька стилів, в яких виконується абсолютна більшість комплектів покривала та штор:

 1. Класичний. Суворі та стримані орнаменти, рівні лінії, зазвичай матова тканина.
 2. Рококо. Зазвичай блискуча тканина, що так і кричить про розкіш і багатство.
 3. Барокко. Характеризується великою кількістю декору, обшивки та різних дрібних деталей, зроблених для прикраси виробу. Як і в рококо, в бароковому стилі зазвичай використовується блискуча тканина, що струмує.
 4. Авангард. Створює акценти у приміщенні, зазвичай використовується максимально у 2 або 3 кольорах.

покривало та штори дизайн

Як правильно вибрати

Перш, ніж кидатися купувати перший комплект, що сподобався, потрібно визначитися з колірною гамою, яка буде панувати в спальні. Зазвичай спочатку вибирають меблі та шпалери, а комплект вибирають пізніше так, щоб він був на один-два тони темніший за шпалери – так кімната виглядатиме єдиним цілим, а не незв'язними колірними блоками, які з якихось невідомих причин виявилися розташованими в одному приміщенні.

Також існує правило – чим більше малюнків на стінах кімнати, тим менше орнаменту має бути на шторах та покривалі, щоб кімната не здавалася “важкою”. Для цього, обравши рясні шпалери, варто до них підібрати однотонні штори і покривало без візерунків.

покривало та штори дизайн фото

На вигляд тканини

Як вже було згадано вище, комплект із покривала та штор повинен поєднуватися зі стилем кімнати та з використаними в її оформленні квітами. Але іноді хочеться і урізноманітнити зовнішній вигляд житлового приміщення, а для цього можна скористатися такими способами:

 1. Якщо інтер'єр виконаний у класичному стилі, можна вибрати комплект контрастного кольору із жаккарда або блекауту (гобелена)
 2. Кімнату у східному стилі чудово доповнювати штори та покривало яскравого або темного кольору з такою ж формою візерунка, що й на шпалерах. Варто віддати перевагу щільній тканині на зразок жаккарда.
 3. Якщо для інтер'єру був обраний спокійний і лаконічний скандинавський стиль, то варто продовжити його дотримуватися і вибрати не дуже темний комплект без малюнків не надто яскравого кольору. Тут можна зупинити свій вибір на оксамитових чи акрилових шторах.
 4. Якщо для кімнати використовувався стиль «прованс», що характеризується великою кількістю квіткових візерунків, то можна звернутися до правил вибору комплекту покривала та штор для приміщення в класичному стилі, але тут важливо уточнити, що тканина має бути натуральною, на зразок льону або бавовни.

покривало та штори фото оформлення

покривало та штори фото оформлення

покривало та штори

покривало та штори оформлення

Для дитячої кімнати

Для кімнати, в якій живуть діти, необхідно вибирати не просто приємне навпомацки тепле покривало – воно має бути красивим та яскравим, як і штори. Найкращим варіантом буде вибрати комплект із зображенням персонажів із найулюбленішого мультика дитини – зараз, благо, магазини надають покупцям досить багато різних моделей, починаючи від класичних машинок та діснеївських принцес і закінчуючи інопланетянами Террі та Корво із мультфільму «сонячні протилежності».

Вибрати, що більше сподобається самій дитині – найправильніше рішення, тому що так дитина бережніше ставитиметься до речей, тому що вони їй подобаються.

покривало та штори в дитячу

Для оригінального дизайну

Щоб отримати оригінальне інтер'єрне рішення, багато людей зараз намагаються комбінувати стилі та тканини (текстиль для спальні), намагаючись знайти найцікавіший варіант. Для цього зазвичай купують окремо покривало та окремо штори: вони часто різних кольорів, виконані з різних матеріалів та мають зовсім несхожий малюнок. Деяким (особливо, природженим дизайнерам), вдається знайти те нове рішення в оформленні кімнати, поєднуючи між собою елементи, які, здавалося б, взагалі один до одного не підходять.

Можна намагатися поєднувати класику зі східним стилем, класику з бароко чи рококо, рококо та схід. Деякі навіть примудряються поєднувати скандинавський стиль та хай-тек.

покривало та штори фото дизайн

Застосування в інтер'єрі набору штор та покривала

Застосування в оформленні кімнати такого комплекту, що складається зі штор та покривала (опційно додаються інші дрібні декоративні елементи) покликане прикрасити кімнату, привнести в її атмосферу затишку. З цим найкраще справляються тепліші «зимові» комплекти.

Легкі «літні» варіанти зазвичай служать лише як декор та зміна оформлення кімнати у зв'язку зі зміною сезону. Покривалом можна не тільки закривати ліжко протягом дня – його можна використовувати для прикраси дивана, а в інших випадках навіть як плед, якщо текстиль, з якого виконано покривало, досить м'який і приємний на дотик.

покривало та штори варіанти

покривало та штори варіанти фото

покривало та штори фото варіанти

Особливості комплекту "штори та покривало"

Спальні

У спальні, як уже було зазначено, у покривала є відразу кілька застосувань: закривати ліжко, прикрашати диван та використовуватися як плед. Таким чином можна досить швидко прикрасити кімнату незалежно від того, які саме меблі там стоїть, тому що зараз багато людей, прагнучи заощадити кожен квадратний сантиметр вільного простору, відмовляються купувати ліжка і вибирають замість них дивани, що розкладаються, які можна вдень тримати складеними, тому що так вони займають у 2-2,5 рази менше місця, ніж у розкритому стані.

покривало та штори для спальні

Дитяча кімната

Для дитячої кімнати покривало і штори – це, перш за все, ще одна поверхня, на якій зображені персонажі улюблених мультфільмів. Саме з цієї причини покривала в дитячій кімнаті використовуються в основному як прикраса кімнати, ніж щось функціональне. Штори, на відміну від попереднього елемента декору, несуть певну функцію, але для дитини все одно залишаються просто тканиною, на якій намальовані улюблені герої.

покривало та штори для дитячої

Вітальні

Комплект із штор та покривала у вітальні грає найчастіше роль елемента декору, а зовсім не вважається за функціональну річ. Зазвичай покривало накидають на диван (до якого і був підібраний за кольором комплект), щоб зробити обстановку в затишній кімнаті. Штори, що підходять до оббивки м'яких меблів та покривала, завершують композицію інтер'єру кімнати, створюючи відчуття «закінченості» та гармонії. У такому разі під час візиту гостей штори краще тримати повністю закритими або напіввідкритими, щоб подібність тканини гардин і покривала відразу впадала в очі і справляла на відвідувачів потрібний ефект.

покривало і штори у вітальню

Як зробити, щоб штори та покривало поєднувалися

Найлегшим способом, щоб поєднувати штори та покривало, буде, природно, покупка вже готового комплекту. Однак, якщо в наявності немає потрібного комплекту або всі представлені на полицях абсолютно не підходять до інтер'єру кімнати, ось кілька правил, щоб гарно комбінувати покривала та штори.

 1. Колір. Гардини мають бути одного кольору з покривалом, відтінки можуть не сильно відрізнятися (на 3 тони максимум).
 2. Малюнок. Тут простіше вибрати тканину без малюнка взагалі або залишити візерунок лише на одному з двох виробів – або на покривалі або на шторах.
 3. Матеріал. Обидві частини комплекту повинні бути зроблені з того самого матеріалу (можна взяти схожі тканини, якщо однакові знайти не вдається).

покривало та штори фото дизайну

За допомогою всіх правил і порад, наведених вище, можна самостійно підібрати комплект, що складається з покривала та штор, який підійде до кімнати, виконаної в будь-якому стилі.

Відео: красиві комплекти з покривал та штор

50 фото дизайну комплектів з покривал та штор в інтер'єрі

Особливості комплекту "штори та покривало"

комплект із штор та покривала види декору

комплект із штор та покривала види дизайну

комплект зі штор та покривала огляд

комплект зі штор та покривала ідеї види

комплект із штор та покривала види ідеї

комплект із штор та покривала фото видів

комплект зі штор та покривала фото

комплект зі штор та покривала.

комплект зі штор та покривала види

комплект зі штор та покривала ідеї варіантів

комплект зі штор та покривала ідеї варіанти

комплект зі штор та покривала варіанти ідеї

комплект із штор та покривала фото варіантів

комплект із штор та покривала фото варіанти

комплект зі штор та покривала варіанти фото

комплект зі штор та покривала варіанти

комплект зі штор та покривала ідеї оформлення

комплект зі штор та покривала ідеї оформлення

комплект зі штор та покривала оформлення ідеї

комплект зі штор та покривала фото оформлення

комплект із штор та покривала фото оформлення

комплект із штор та покривала оформлення фото

комплект із штор та покривала оформлення

комплект зі штор та покривала ідеї інтер'єру

комплект зі штор та покривала ідеї інтер'єр

комплект зі штор та покривала інтер'єр ідеї

комплект зі штор та покривала фото інтер'єру

комплект зі штор та покривала фото інтер'єр

комплект зі штор та покривала інтер'єр фото

комплект зі штор та покривала інтер'єр

комплект зі штор та покривала ідеї декору

комплект зі штор та покривала ідеї декор

комплект зі штор та покривала декор ідеї

комплект зі штор та покривала фото декору

комплект зі штор та покривала фото декор

комплект зі штор та покривала декор фото

комплект зі штор та покривала декор

комплект зі штор та покривала ідеї дизайну

комплект зі штор та покривала ідеї дизайн

комплект зі штор та покривала дизайн ідеї

комплект зі штор та покривала фото дизайну

комплект зі штор та покривала фото дизайн

комплект зі штор та покривала дизайн фото

комплект зі штор та покривала дизайн

комплект зі штор та покривала фото ідеї

комплект зі штор та покривала ідеї фото

комплект зі штор та покривала ідеї

комплект зі штор та покривала фото

комплект зі штор та покривала

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар