Особливості калгону для пральних машин

Створений німецькою фірмою засіб Калгон для пральних машин запобігає утворенню накипу на деталях пральної машини автомат і пом'якшує жорстку воду. Багато хто ставиться до продукту скептично, адже склад досить простий. Основними його компонентами є триполіфосфат натрію із содою. Проте застосування Калгону у певних випадках може мати сенс.

мета Калгону

У квартирі немає системи фільтрації, що пом'якшує воду. Сподіватися на нормальний вміст солей не варто. У звичайному водопроводі показники зазвичай досягають верхнього порогу з допустимих значень.

накип на машинці

Режим прання – 60 градусів і вище. Саме за такої температури утворюються частинки накипу.

температура під час прання

Переваги і недоліки

Виходячи з інформації на упаковці та відгуків споживачів, можна виділити такі позитивні характеристики засобу Калгон:

  • пом'якшує жорстку хлоровану воду;
  • не дає утворитися накипу в процесі прання;
  • захищає запчастини машинки від швидкого зношування;
  • скорочує витрату прального порошку;
  • допомагає у боротьбі з неприємним запахом з барабана;
  • має ненав'язливий легкий аромат.

дія Калгону

Calgon не в змозі усунути наліт, що вже є на ТЕНі та інших деталях пральної машини. Він працює з метою профілактики, але не для видалення сольових відкладень, що накопичилися.

старий накип на машинці

Основним недоліком Колгону вважається його вартість. Зараз на ринку побутової хімії можна підібрати більш дешевий аналог зі схожими ефектами, хай і не такий розрекламований. Крім того, багато пральних порошків-автоматів вже мають у своєму складі пом'якшувачі води.

аналоги калгону

Які є його аналоги

Професійні засоби проти накипу зазвичай містять кислоти. Саме вони розчиняють накип і допомагають очистити машину. Їх використовують не в процесі прання білизни, а окремо, запускаючи цикл у неодруженому режимі, тобто при порожньому барабані.

засоби від накипу в машинці

Але можна періодично застосовувати народні засоби, підтримувати тим самим чистоту механізму.

народні засоби від накипу

Лимонна кислота

Мало чим відрізняється інструкція з чищення прання від накипу лимонною кислотою. 150-200 г засобу поміщають у відділення для прального порошку. Деякі вважають за краще сипати половину лимонної кислоти прямо в барабан, можна й так.

лимонна кислота від накипу

Вибирають на панелі програм найтривалішу з температурним режимом 95 º. Машинку запускають вхолосту. Після закінчення циклу додатково запускають режим полоскання або швидкого прання. Це бажано зробити, щоб частинки накипу ретельно вимилися у злив.

використання лимонної кислоти від накипу

Якщо пральна машина потребує ще й «ударної» дезінфекції, можна використовувати додатковий компонент – хлорку. Лимонну кислоту засипають у той же основний відсік для миючих засобів.

хлорка від накипу в машинці

При цьому барабан додають склянку хлорки. Проводити таку чистку не варто частіше, ніж за 3 місяці. Адже хлор агресивніший і може роз'їдати гумові деталі.

Оцет

Опис маніпуляцій аналогічний, але є невелика відмінність. Приблизно через 15-20 хвилин після включення циклу машинку з оцтом (2 склянки) зупиняють на годину (режим пауза).

оцет від накипу

Потім запускають прання далі. На завершення проганяють систему у режимі полоскання. Ступінь забрудненості води в барабані говорить про обсяг сміття, що накопичилося.

Інструкція по застосуванню

Рекомендовано використовувати Калгон при кожному включенні машинки та будь-якому температурному режимі. Основного прального засобу при цьому насипають менше за схемою для м'якої води.

застосування Калгону

Порошок

Порошковий Калгон додають у відсік для основного прання, позначений на машинці цифрою II. Його засипають поверх звичайного прального порошку.

куди засипати порошок

Дозування залежить від того, як жорстка вода у водопроводі. Для повного захисту від накипу виробник рекомендує свою схему застосування.

калгон у порошку

При твердій воді разовий обсяг сипучого Калгону становить 50 г. Кількість зменшують удвічі, якщо показник солей є середнім. У разі надтвердої води дозу збільшують до 75 г.

порошок калгону 550 гр

Можна підрахувати, що маленької пачки (550 г) у середньому вистачає на 8-10 прань. Є більш економічні упаковки вагою 1,1 та 1,6 кг.

Пігулки

Таблетки Калгон зручні тим, що їх однаково використовують за будь-якого ступеня жорсткості води. На кожне прання достатньо 1 штуки. Вже на етапі покупки достеменно відомо, наскільки вистачить коробки. У продажу є фасування по 12, 15, 35, 40 і навіть 70 таблеток.

таблетки калгон

Згідно з інформацією на упаковці, слід додавати таблетку до лотка для прального порошку. Багато господарок закладають капсулу прямо в барабан, що не тягне за собою особливих змін. Засіб все одно діє, при цьому не шкодить білизні.

прання з таблетками калгон

Гель

Гель представлений у пляшках по 0,75 л та 1,5-2 л. Його заливають у лоток для прального порошку. Рідкий склад хороший тим, що швидко та повністю розчиняється.

гель калгон

Слід користуватися гелем при кожному пранні. 1 повний та ще 2/3 ковпачка додають, якщо вода дуже жорстка. В інших випадках достатньо 1 ковпачка на прання.

куди заливати гель Калгон

Є гель Калгон з ефектом дезінфекції (бірюзового кольору, на пляшці зображений хрестик з позначкою про знищення 99,9% бактерій).

калгон із дезінфекцією

Тут виробник пропонує, крім щоденного застосування, інший варіант. Для повної обробки машинки щомісяця (приблизно через 15 прань) наливають 2 ковпачки засобу, включають цикл з порожнім барабаном при температурі 40ºС.

використання гелю калгон

Відео: короткий огляд засобу від накипу Калгон

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар