Особливості гардин з електроприводом

Електрокарнизи для штор – це конструкція, що ідеально підходить для будь-яких інтер'єрів, особливо доречна в приміщеннях з високими стелями та важкими портьєрами. Пристрій дозволяє швидко і легко регулювати ступінь освітленості кімнати натисканням кнопки. Гардини рухаються плавно, майже беззвучно.

електрокарниз у великих приміщеннях

Електричний карниз складається із двох основних частин:

 1. Каркас у вигляді алюмінієвого профілю, в якому знаходиться трос, з'єднаний з блоком, що управляє. Ця конструкція переміщує кріплення, на яких висить штора.
 2. Двигун, що приводить у рух трос.

будова електрокарніза

Управління системою здійснюється за допомогою пульта.

Переваги та недоліки електрокарнизів

Електроприводні карнизи – чудова заміна класичним варіантам.

Переваги системи:

 • Естетичність. Основу карнизу можна зробити будь-якої форми, від звичайного прямокутного до довільно вигнутого, що дозволяє вписати пристрій будь-яку дизайнерську концепцію.
 • Універсальність. Електрокарниз можна підібрати під фіранки будь-якого типу, включаючи важкі класичні драпірування та прості ролети.
 • Безшумність. Якісний привід працює без звуку.
 • Зручність. Штори на таких карнизах легко переміщаються за натисканням кнопки, для зміни освітлення в кімнаті навіть не потрібно вставати з місця.
 • Довговічність. Гарний пристрій без проблем переносить тисячі робочих циклів.
 • Простота. Карниз підключається до звичайної домашньої електромережі.

переваги електрокарніза

Електричний тип карнизу можна використовувати для зонування кімнати. Також його успішно застосовують у великих приміщеннях – магазинах, торгових комплексах, ресторанах тощо.

Єдиний недолік системи – досить висока ціна, якщо порівнювати із класичними рішеннями. Але це нюанс окупається насолодою від використання.

ціна електрокарніза

Різновиди таких карнизів

Карнизи для фіранок та штор з електроприводом представлені в широкому асортименті, що дозволяє підібрати конструкцію для конкретної ситуації.

асортимент електрокарнизів

Електричні карнизи бувають за принципом роботи:

 1. Підйомними – для штор французького вигляду, австрійського, рулонних фіранок, що переміщуються у вертикальній площині.
 2. Розсувними – для класичного оформлення вікон, коли тканина пересувається з центру убік та назад.
 3. Комбінованими – використовується для японських штор.

підйомний електрокарниз

розсувний електрокарниз

комбінований електрокарниз

За способом керування електроприводні карнизи бувають:

 1. простими, з централізованим управлінням, яке приводить у дію систему натискання кнопки;
 2. дистанційний, бездротовий – керується пультом з радіопередавачем або інфрачервоним портом;
 3. змішаними – цей варіант відрізняється зручністю, як навіть при відключенні електрики дозволяє регулювати освітленість кімнати.

керування електрокарнизом

Також у електричних моделей розрізняються потужності двигуни. Показник залежить від ваги фіранок, для яких використовуватиметься пристрій. Чим важче штора, тим потужнішим має бути апарат.

потужність двигуна електрокарніза

Як правильно вибрати електричний карниз

У виборі електроприводного керування шторами перше, що потрібно враховувати – дизайн та композицію оформлення вікна. Виробники таких систем надають спеціальні таблиці відповідності ваги гардин із потужністю двигуна.

вибір електрокарніза

Після того, як визначено необхідні показники двигуна, можна перейти до типу керування.

Провідне – найбюджетніший і найпростіший спосіб, фіранки починають рухатися за допомогою звичайного вимикача на стіні. Його недолік – потрібно заздалегідь прокладати дроти.

провідний електрокарніз

Радіоуправління коштує трохи дорожче, але й функціонал у нього ширший. Система плавно рухається та зупиняється, можна вибрати швидкість переміщення фіранок. Є можливість задати положення, що найбільш часто вибирається, і по натисканню кнопки штора переходитиме в нього. При комбінованій системі такі гардини можна закрити та відкрити вручну, якщо електрика вимкнулась.

радіокерування електрокарнизом

Порада. Електричне керування карнизом можна встановити з підключенням до системи «Розумний дім». Це дорожче і вимагає спеціаліста з встановлення, але зручність переважує ці складнощі.

система розумний будинок

Правильність використання таких карнизів

Вибираючи пристрій, необхідно звертати увагу на розмір кімнати. У невеликому просторі доречне керування з кнопки. У просторих приміщеннях зручніше використовувати управління з пульта.

електрокарниз із вимикачем

При встановленні карниза необхідно враховувати матеріал стін, стель, глибину вікна. Від цих параметрів залежить встановлення кріплень.

встановлення електрокарніза

Каркас системи може бути виготовлений із алюмінію, пластмаси або нержавіючої сталі. Матеріал вибирається по довжині та конструкції пристрою, на нього теж впливає вага фіранок. Найбільша вантажопідйомність у сталі, вона витримує до 70 кг. Пластик та сплави ставлять для легших штор.

каркас електрокарніза

Карнизи електричного типу працюють у будь-яких умовах, вони захищені від впливу вологи і не страждають від застосування у душових, на відкритих лоджіях тощо.

захист від вологи електорокарніза

Застосування карнизів з електроприводом в інтер'єрі

Раніше електрогардини вважалися розкішшю для величезних елітних будівель. Тепер такий пристрій можна поставити в будь-яку квартиру, успішно вписати в інтер'єр і насолоджуватися зручністю.

електрокарниз у будь-якій квартирі

Електроприводні карнизи чудово поєднуються з класичним стилем, хай-тек, ретро, лофт та іншими концепціями.

стилі для електрокарнизів

Часто такі системи застосовують у будинках громадського харчування, бізнес-центрах, магазинах, офісах.

електрокариз в офісі

Найкращі моделі та виробники автоматичних карнизів

Купуючи електрокарниз не варто намагатися заощадити на виробнику. Якщо стоїть вибір, купити простіший варіант від перевіреного бренду або зупиниться на більш функціональному, але від невідомої фірми – ставте в пріоритет продукцію добре відомої компанії.

покупка електрокарніза

Популярні виробники електросистем для штор:

 • Somfy – справжній ветеран галузі, французька компанія із п'ятдесятирічної історією. Автоматичні приводи від цього бренду надійні, повністю беззвучно працюють, а асортимент дозволяє підібрати варіант для будь-якої навіть нестандартної обстановки. Використовують якісні матеріали та суворо контролюють виробництво, дбаючи про комфорт своїх клієнтів у всьому світі.
 • Torro – працюють понад 7 років, характеризуються надійними двигунами та великим асортиментом. Підтримують синхронізацію з «Розумним будинком». Регулярно оновлюйте список позицій.
 • G-Rail – якісна голландська апаратура. Штори з такими карнизами плавно та безшумно рухаються.
 • Sundrape – німецька технологія. Вписується в середню категорію за ціною, при цьому надійна та зносостійка.
 • RAEX – дуже популярний бюджетний варіант, що передбачає можливість управління кнопкою або по ІЧ-пульту.

електрокарниз сомфі

електрокарниз торро

електрокарниз раекс

Електричні карнизи потрібно купувати лише у офіційних представників. Підробки можуть коштувати дешевше, але їх параметри не відповідатимуть заявленим, а термін служби ноунейм-виробу на порядки коротший, ніж у оригінального пристрою.

Відео: електрокарнизи для штор

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар