Особливості домашньої квітки аглаонеми

Перш ніж придбати кімнатну рослину під назвою Аглаонема, слід врахувати, що її сік є отруйним. Особливо важливо звернути на це увагу, якщо у будинку є діти. Ягоди квітки містять речовини, які дратують слизову та епідерміс людини.

аглаонема

Однак це дуже красиві рослини, що відрізняються різноманіттям яскравих фарб, які чудово вписуються в інтер'єр будь-якого приміщення.

Детальний опис рослини

Aglaonema – вічнозелена багаторічна трав'яниста квітка родом із Південно-Східної Азії. Представник сімейства ароїдних залежно від сорту може відрізнятися варіантами забарвлення: від звичайного зеленого до різного роду строкатих поєднань.

аглаонема в домашніх умовах

Рослина кущиста, з прямим м'ясистим стеблом, що має щільне, подовжене, ланцетовидної форми листя, а також невеликі блідо-жовті квіти, зібрані в суцвіття (початок з покривалом). Розвиваються качани по 1-3 штуки, розміщені в пазухах верхнього листя. Вони також можуть бути циліндровими або булавоподібними.

аглаонема як виростити

У природі аглаонема росте в нижній частині тропічних лісів уздовж річок та озер Індії, Таїланду, Лаосу, В'єтнаму, Малайзії та інших країн. Налічується від 20 до 50 сортів та близько 500 гібридів. Перший опис виник 1829 року, найменуванням квітка зобов'язаний ботаніку з Австрії, Генріху Вільгельму Шотту.

Різновиди

Родичка Діффенбахії поки що не дуже часто зустрічається в будинках. Деякі джерела стверджують, що рослина здатна зменшувати вміст бензолу та інших шкідливих шкідливих речовин.

Аглаонема скромна здатна знищити стрептококову паличку.

аглаонема квітка

Квітники люблять цю дивовижну рослину за відносну невибагливість. При дотриманні необхідних умов для вирощування цей вид добре приживається в квартирних умовах, навіть цвіте і утворює плоди частіше, ніж у природі.

Для вирощування у кімнатних умовах підходять близько десяти різновидів. За останні роки селекціонерами Європи виведені нові сорти з дуже яскравим забарвленням листя, існують рослини з яскраво-червоним листям. Найвибагливіший – Трейба, а найпримхливіший – Аглаонема округла.

аглаонема з червоним листям

Як усі рослини тропіків, вони не люблять пекучого сонця, протягів і дуже потребують тепла та вологості.

 1. Аглаонема округла – низькоросла рослина з повзучим стеблом, дуже незвичайного забарвлення: темно-червоне листя з яскраво-рожевими прожилками. Неймовірно вимоглива до умов вирощування.
 2. Аглаонема Крит виростає до 50 см, має листя сіро-зеленого кольору з червоними прожилками та плямами.
 3. Мінлива: пряме стебло висотою до 1,5 м, листова пластина вузька, завдовжки до 30 см, по краях має сріблясту облямівку.
 4. Мінлива, сорт «Maria»: висота до 70 см, темно-зелене або сріблясто-сіре листя, рослина чудово переносить тінь.
 5. Мінлива, сорт «Сільвер Квін»: висота до 40 сантиметрів, листя може бути сіро-блакитне із зеленими плямами, при яскравому освітленні може мати повністю сріблясте забарвлення.
 6. Скромна або помірна: стовбур розгалужений до 50 см, забарвлення смарагдове. Однотонна, тому не вимагає великої кількості світла.
 7. Трейба: пряме півметрове стебло, темно-зелене листя з плямами світло-зеленого або сріблястого кольору.
 8. Ребриста: низькоросла зі стеблом до 20-25 см, серцеподібне листя з невеликими зазубринками по краю, мають темно-зелене забарвлення з блідо-зеленим візерунком.
 9. Блискуча: до 1 м заввишки, листя овальної форми, яскраво-зелене з блиском.
 10. Кучерява: великий кущ з листям, повинен сильно розгалужуватися, до 30 см у довжину, еліптичної форми з округлою основою. Поверхня листочків сріблясто-сіра, качан до 3 см завдовжки.

сорти аглаонеми

Особливості вирощування

Аглаонема даруватиме радість господарям своїм привабливим зовнішнім виглядом при правильному догляді, своєчасному поливанні та підживленні.

Вимоги до вологості приміщення

Так як у природі рослина знаходиться у вологих тропічних лісах, то вимагає додаткового зволоження повітря та відсутності протягів. Особливо влітку необхідно обприскувати до 2 разів на день.

аглаонема кучерява

Взимку мінімальна температура приміщення має бути не нижче 18, вологість повітря – середня. Обприскування проводять 3 рази на тиждень, головне не допустити замокання.

Навесні комфортний режим – 20-22 градуси, при середній вологості та обприскуванні 3 рази на тиждень.

Влітку температура приміщення не повинна перевищувати +25, при високій вологості та щоденному обприскуванні.

аглаонема мінлива

Також слід обов'язково помістити горщик із рослиною у вологий торф, особливо у разі підвищення температурного режиму. При пересиханні рослина почне хворіти і може загинути.

В осінній період температура має бути 20-22 градуси, бажано підтримувати середню вологість і обприскувати 2-3 рази на тиждень.

аглаонема округла

Освітлення

При вирощуванні цього виду слід звернути увагу, що рослини з монотонним забарвленням найкраще вирощувати в півтіні. Сонячні промені прямої дії призводять до опіків листків та вигоряння, рослини втрачають свою яскравість і привабливість, стають блідими. Рослини, що мають більш строкате забарвлення, навпаки потребують хорошого освітлення, але не в яскравих сонячних променях.

аглаонема будинку

Грунт

Аглаонемі для успішного росту і розмноження потрібно дуже легкий субстрат, що добре проникається вологою і повітрям. Чудово росте на гідропоніці. Застосовують такі пропорції для приготування субстратів:

 • три частини листової землі, 1 частина торфу, 0,5 частини перегною, 1 частина піску та 0,5 частини деревного вугілля (3:1:0,5:1:0,5);
 • листова земля – 1 частина, торф – 1 частина, пісок – 1 частина, товчене деревне вугілля – 1 частина (1:1:1:1).

аглаонема в горщику

Схема посадки

При поводженні з цією рослиною слід пам'ятати про запобіжні заходи – краще одягати рукавички, а також обов'язково мити руки.

Посадку або перевалку квітки добре робити у весняно-літній період активності у зростанні та розвитку, тому що в осінньо-зимовий період квіти у стані спокою та їх краще не турбувати.

аглаонема пересадка

Початком пересадки може бути кінець лютого. У горщик висаджують відокремлені від дорослої рослини відростки з декількома листочками та корінням.

Полив

Аглаонеми не терплять сухості ґрунту – особливо в процесі активного зростання потрібний регулярний, але помірний полив. Зайва вологість ґрунту може спровокувати до загнивання кореневої системи. Щоб уникнути цієї проблеми, в горщику має бути отвір та дренаж.

аглаонема полив

Під час вегетації, весна-літо, рослина поливають досить рясно, зливаючи воду з піддону. У період спокою достатньо поливати раз на тиждень.

Обов'язково брати лише відстоєну воду кімнатної температури, особливо в зимовий період.

Добриво

Не варто переборщувати з підживленням мікроелементами. Застосовуються спеціальні мінеральні та органічні добрива для декоративних рослин, які відмінно підходять для ароннікових: Агрікола, Ефектон, Фантазія, Лігногумат та інші. Дані добрива розводять водою відповідно до інструкції.

аглаонема добрива

У період активного зростання з березня по вересень підживлення здійснюють один раз на два тижні. Зі зниженням температури, восени підгодовують один раз на місяць. У зимовий період рослину не підгодовують.

Особливості догляду в період цвітіння

Часте обприскування та рясний полив, відсутність різко мінливої температури обов'язково призведуть до утворення квітконоса. У природних умовах аглаонема зацвітає у червні-серпні, а в кімнатних умовах – листопад-лютий.

аглаонема цвітіння

Температура при цвітінні не повинна бути нижче +20 і слід уникати відкритих сонячних променів. Удобрюють рослину 1 раз на 2 тижні. Після того, як воно припиняє цвісти, квітконос краще видалити, оскільки дозрівання насіння призводить до виснаження рослини та зменшення розміру листя.

Хвороби та шкідники

При надмірно сухому повітрі на листі поселяються шкідники, а при надлишку вологості, поганій вентиляції та низькій температурі можуть виникнути різні захворювання.

аглаонема жовтіє

Ушкоджується трипсами, борошнистим червцем, білокрилкою, попелицею, павутинним кліщем. Розглянемо докладно як доглядати хвору рослину.

Як лікувати

Борошнистий червець: на листовій пластинці крапельки липкої рідини, викликають скручування та висихання листя. Обробляють мильним розчином та змивають. Спеціальні засоби: Актеллік, Карбофос, Фітоферм та ін.

Комахи дрібні, легко виявити на нижній стороні листа. Мильний розчин і душ, оббризкування настоями часнику, полину, хвої та чистотілу або хімпрепаратами.

аглаонема фото

Трипси: сухі плями на листі, що призводить до їх в'янення та обпадання. Необхідно промити аглаонему мильним розчином та замінити верхній шар ґрунту.

Павутинний кліщ: нижня частина листка огорнута тонкими нитками. Теплий душ та регулярне обприскування: Актара, Золон.

Сіра гниль: наліт на поверхні листя, який виникає внаслідок низької температури, надлишку вологості та поганої вентиляції. Допоможе теплий душ і пересадити у новий горщик. Обов'язково дренаж, легкий і дихальний ґрунт і температура в приміщенні не нижче 18 градусів. Гнилі цвілі допоможуть позбутися фунгіцидні препарати.

аглаонема як виглядає

Профілактика

Щоб уберегти від зараження інші домашні рослини, заражені екземпляри відправляють на 2 тижні на карантин із максимальною вологістю та постійною температурою не нижче 22 градусів. Після одужання їх ще на деякий час залишають у карантинній зоні під особливим наглядом та дотриманням усіх необхідних процедур.

аглаонема велика

Регулярний огляд рослин дозволить вчасно виявити шкідників та знищити їх звичайними способами.

Розмноження

Розмноження в основному виробляють навесні та влітку. Воно може здійснюватися трьома способами: насінням, нащадками та живцями.

Розмноження насінням

Після відцвітання квітконіс не видаляють, а чекають на появу плодів і насіння. Стиглі ягоди відрізняються насиченим червоним кольором і при найменшому дотику опадають.

Однонасінні стиглі ягоди гарантують високу схожість насіння. Для цього насіння необхідно підсушити, а потім з настанням весни, кінець лютого та березень місяць, посадити у невеликий горщик і поставити у тепле, добре освітлене та зволожене місце.

аглаонема насіння

Горщик бажано накрити склом та робити обов'язкове провітрювання 2 рази на день.

Пророслі сіянці висаджують по два горщики діаметром 7 см. Притінюють від прямих сонячних променів і поливають помірно.

Для рослин, що мають вертикальне стебло, рекомендують відсікання практично всієї частини стебла до рівня ґрунту. Зрізану частину висаджують у високий горщик із максимально пухким субстратом.

аглаонема паросток

Полив має бути обережним: не можна допустити замокання і не пересушити. Зі сплячих бруньок на стеблі протягом 2-3 тижнів розвинуться коріння. При цьому маточна частина, що залишилася, від якої відсікли стебло, також дасть нові молоді пагони.

Ще один спосіб розмножити рослину здійснюється шляхом розподілу куща: кореневища дорослого куща ділять ножем, і зрізи обробляють активованим вугіллям.

Пересадка

Аглаонема росте дуже повільно, тому дорослі рослини рекомендується пересаджувати раз на 3-4 роки, молоді 1 раз на рік.

Найкращий період для пересадок – кінець лютого та початок весни при температурі не нижче 20 градусів. Пересадку, швидше за перевалку, проводять обережно, не руйнуючи земляний ком навколо коренів.

аглаонема як пересадити

Вибирають для цього горщик на пару сантиметрів ширший за попередній і трохи вищий. Інакше рослина почне активно розвивати кореневу систему, а зростання стебла та листя загальмується.

Посадковий ґрунт можна купити готовий, а можна підготувати самостійно за рецептами, вказаними в пункті «черенкування».

аглаонема красива

Пересаджену рослину на 10 днів поміщають у тепле місце до 23 градусів. Перед застосуванням ґрунт слід пролити окропом або поставити в духовку на 10 хв для стерилізації. Грунт обов'язково повинен бути м'яким і пухким.

Живцювання

Проводиться з метою омолодження рослини, коли відбувається оголення стебла у нижній частині.

Процес живлення складається з наступних етапів:

 1. Оголене стебло зрізають в 2-3 см над рівнем землі в горщику.
 2. Зрізане стебло ділять секатором на кілька частин (по 10-15 см) і видаляють нижні листочки.
 3. Далі необхідно підготувати контейнер: на дно укладають дренаж, а зверху розташовують субстрат для укорінення (суміш із піску та торфу або річковий пісок). Суміш рясно поливають.
 4. У рясно политу суміш занурюють живці приблизно на половину їхньої довжини, ставлять у тепле місце.
 5. У зимовий час укорінення живців відбуватиметься від 4 до 6 тижнів, а влітку – 2-3.
 6. Живці, що благополучно вкоренилися, розсаджують по горщиках. Краще по кілька один горщик на випадок в'янення однієї з рослин, та й композиція з пари стебел виглядає привабливіше.

аглаонема черешок

Які можуть виникнути труднощі при вирощуванні

У квартирі часом дуже складно створити необхідні умови для кімнатних рослин, особливо тропічних. При вирощуванні Аглаонеми можуть виникнути такі проблеми:

 1. При занадто сухому повітрі в приміщенні кінчики листя у рослини стають коричневими, а самі листя виглядають зморщеними.
 2. Дуже холодне повітря, протяги можуть призвести до скручування листя та утворення коричневих країв.
 3. Опік від променів сонця призводить до появи біло-жовтих плям на листі. У таких ситуаціях рослина забирається в тінь, і після остигання обприскується водою кімнатної температури.
 4. Надмірно жорстка, холодна вода уповільнює ріст, листя по краях набуває бурого забарвлення. Звичайну лимонну кислоту можна використовуватиме зниження рівня жорсткості води. Солі кальцію допоможе видалити щавлева кислота: на 10 літрів води додати 0,2 г і дати відстоятися. Поливати рослини, використовуючи тільки прозорий верхній шар води.

аглаонема з ягодами

Дотримання нехитрих правил догляду і спроба перетворити підвіконня на тропічний ліс, допоможуть стати звичайною кухні або лоджією місцем проживання прекрасної квітки – аглаонема.

ВІДЕО: Аглаонема – догляд та утримання рослини.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар