Ортопедична подушка для дитини

Звичайні подушки не завжди можуть забезпечити правильне положення голови дитини під час сну. Це може вплинути на розвиток дитячого організму в цілому, стати джерелом серйозних хвороб хребта, тому дуже розумним буде придбати для свого чада ортопедичну подушку.

ортопедична подушка

Про них ми розповімо в цій статті.

Що таке ортопедична подушка

Ортопедичними подушками називають різновид подушок, які завдяки своїй формі та будові сприяють правильному розташуванню голови при сні чи відпочинку в лежачому положенні.

Ортопедичні подушки

Порада. Дуже важливо, щоб дитяча ортопедична подушка була якісною та грамотно підібрана, інакше виріб може не тільки виявитися марним, але й завдати шкоди.

Якщо говорити загально, то вона потрібна для забезпечення нормального сну дитини, а в довгостроковій перспективі є запорукою правильного розвитку хребта до дорослого стану.

виборі подушки

Анатомічна подушка необхідна:

 • Для формування у дитини правильного вигину хребетного стовпа. Сплять діти по 8-10 годин на добу, а то й більше. Організм у цей час продовжує зростати. Від того як це відбуватиметься багато в чому залежить від положення тіла та голови під час сну.
 • Для розвантаження міжхребцевих дисків. Дитина важить менше за дорослого і не піднімає важке, проте діти ведуть дуже активний спосіб життя. Вони бігають, падають, стрибають з висоти, все це, безумовно, надає навантаження на міжхребцеві диски.
 • Для профілактики остеохондрозу шийного відділу хребта та інших захворювань. Деякі з них, отримані в дитинстві, потім дуже складно вилікувати.
 • Для відновлення правильного дихання та оптимального припливу кисню до головного мозку.
 • Для зняття м'язової напруги. Коли голова перебуває в неприродному положенні, деякі м'язи напружуються. Це заважає спокійному і глибокому сну, може викликати болючі відчуття.
 • Для реабілітаційних заходів у разі травм шийного відділу хребта. Тут потрібно бути максимально обережним, подушку вибирати тільки за призначенням лікаря, дотримуючись усіх його рекомендацій.

подушка

подушка

подушка

подушка

З кількох років можна використовувати ортопедичну подушку

У пологових відділеннях дітки лежать без подушок. Через особливості анатомії дитячого організму в такому віці вони їм просто не потрібні, голова і так перебуває в оптимальному стані.

ширину плечей

При нормальному розвитку дитини подумати про купівлю дитячої подушки потрібно лише по тому, як дитині виповниться щонайменше року.

матеріалу наповнювача

Це ранній період, коли подушка може знадобитися. І те, правильніше спочатку порадитися з лікарем. Нехай він огляне ваше дитя.

подушка для дитини

подушка для дитини

подушка для дитини

подушка для дитини

Як правильно вибрати ортопедичну подушку для дитини

До одного року

використовувати контурні

Ортопедична подушка для дітей до одного року необхідна лише у виняткових випадках:

 • Часті відрижки. Навіть дуже дбайлива матуся не може бути біля свого рідного чада без перерв. Після консультації з лікарем придбайте маленьку подушечку. Після чого можете спокійно займатися домашніми справами, не турбуючись за дитину. Рекомендована форма подушки – похила.
 • Гіпотонус та гіпертонус м'язів. Для приведення тонусу м'язів дитини в норму слід купити подушку, яка зафіксує положення головки під час сну.
 • Внутрішньочерепна гіпертензія, пологові травми. При піднятій голівці у дитини нормалізується кровотік і знімаються болючі відчуття. Рекомендована форма виробу – метелик.
 • Деформовані кістки черепа. Не таке страшно, як звучить. Після підбору подушки строго певної форми все нормалізується, і дитина розвиватиметься абсолютно нормально.
 • Кривошия. Теж нічого хорошого, але при правильному виборі ортопедичної подушки проблема вирішувана. Висота вибирається лікарем і коригується у міру одужання.

подушка для дітей

подушка для дітей

подушка для дітей

подушка для дітей

Порада. Звичайна подушка при згаданих вище захворюваннях дитині категорично протипоказана і може призвести до дуже серйозних негативних наслідків.

Старше року

Для дитини молодше 3-х років висота ортопедичної подушки повинна становити не більше 2-3 см. Якщо дитині вже виповнилося 5-6 років, подушку слід вибирати не вище 5-6 см.

інструкцію до подушки

Для школярів початкових класів купуйте подушку не товщі 10 см. Ширина і довжина подушки вирішального значення не мають, їх вибирають за розміром ліжечка і тим, що є в магазинах.

старших дітей

Найчастіше у продажу можна зустріти вироби 25х40 см і 40х60 см. По можливості купуйте саме їх. Легше підібрати наволочки.

Такі подушки

Серед наповнювачів дитячих подушок найпоширеніші:

 • Бамбукові волокна. Воно має антибактеріальні властивості, не викликає алергії, а догляд за ним досить простий.
 • Латекс. Це дуже м'який і водночас пружний матеріал. Завдяки пористій структурі часто використовується в подушках від удушення. До того ж, латекс не утримує вологу і не накопичує пил. Головний недолік – висока ціна.
 • Голофайбер. Не викликає алергії, добре вентилюється, характеризується помірною жорсткістю, проте служить не довго.
 • Поролон та синтепон. Є бюджетними наповнювачами. В міру м'які, зручні, не потребують складного догляду. З мінусів можна відзначити здатність вбирати вологу та небажаність використання дітьми з алергією.
 • Пінополіуретан. Коштує не дорого. Відмінно пружинить і запам'ятовує форму, гіпоалергенний. Термін служби – трохи більше 4-5 років.

матеріалу наповнювача

Крім згаданих, у продажу можна зустріти дитячі подушки з наповнювачем з пуху та вовни. Вони дуже популярні, проте накопичують пил, рай для пилових кліщів, можуть спровокувати алергію, тому, якщо є можливість, виберіть інше.

анатомічних подушок

Виробники дитячих ортопедичних подушок

Найбільш відомими у нас у країні вважаються:

 • Тривес. Вироби цієї компанії представлені двома категоріями: для найменших та для дітей від 3-х років. Наповнювачем є пінополіуретан, перфорований латекс і файбер.
 • Trelax. Випускає подушки для малюків до 3-х років та ортопедичні подушки для дітей від 3-х років. Наповнювач – пінополіуретан, збагачений іонами срібла та з перфорацією.
 • Sissel. Робить подушки для дітей від 3-х років з наповнювачем з в'язкоеластичного пінополіуретану.
 • Rivera. Вітчизняний виробник подушок. Робить їх із наповнювачем з пінополіуретану.
 • Пастер. Випускає подушки метелика для немовлят. Наповнювачем є комфорель (різновид холофайбера). Ортопедичні подушки від цієї фірми добре розвантажують шийний відділ і мають масажну дію.

Порада. При покупці обов'язково звертайте увагу на якість обробки швів та відсутність сторонніх запахів.

Ортопедичні подушки

Ми постаралися розповісти про дитячі ортопедичні подушки максимально докладно, принаймні торкнулися всіх важливих аспектів. Зі статті ви, напевно, зрозуміли, що головне при виборі таких виробів – безпека.

подушка ортопедична

подушка ортопедична

подушка ортопедична

подушка ортопедична

Чи не термін служби, не ціна і навіть не якість, а саме безпека. Здоров'я дитини важливіше за будь-які гроші. Настійно рекомендуємо дотримуватися цього правила, коли підете в магазин.

Відео: як вибрати подушку для дитини?

WowCracy
Додати коментар