Опис вуличних штор для веранди, альтанки та тераси

Фіранки та шторки в альтанках або на відкритих верандах є не просто прикрасою, а й захистом від сонячних променів, пилу, сторонніх очей, дощу та комах.

Тканини для завіс підходять посилені (армовані), з особливою міцністю та властивостями протистояти сонячним променям та волозі.

тканини для вуличних штор

Характеристика вуличних штор

Так звані вуличні штори для відкритих приміщень з'явилися ще у стародавньому Римі. В наші дні такі типи фіранок використовуються повсюдно, але тканини, на відміну від натуральних давньоримських матеріалів, набагато міцніші саме для вуличного використання.

Видів зовнішніх штор дуже багато, і їх вибір залежить від цілей використання та функціональності, дизайну веранди чи альтанки, довжини отворів, які потребують завішування.

Є й винятково декоративні фіранки, їх розміщують біля колон або стійок будівлі і практично ніколи не розправляють. Вони можуть бути виготовлені з більш легких тканин, ніж функціональні аналоги.

декоративні вуличні штори

Які функції виконують

Зовнішні фіранки для відкритих будівель виконують важливі та необхідні функції:

 1. Захищають від вітру та дощу, зберігають тепло.
 2. Закривають внутрішню частину будівлі цікавих поглядів.
 3. Що стосується «м'яким склом» – зберігають тепло на веранді чи терасі, але з перешкоджають сонячному світлу.
 4. Сітчасті варіанти фіранок захищають від комарів та мух.
 5. Прикрашають будову, а в деяких випадках є гарним маскуванням для не дуже привабливих вікон або стійок.

функції вуличних фіранок

Гідності й недоліки

Майже всі переваги зовнішніх завіс перераховані в функціях – захист майже від усього, що може викликати незручність присутніх на терасі або в альтанці.

Додаткові переваги:

 • Захист «зимового саду» або розсади в холодну пору року, при цьому пропускаючи сонячне світло всередину будівлі (при використанні прозорих чохлів з «м'яким склом»).
 • Захист підлоги, стін, меблів будівель від крапель дощу та сонячних променів, перешкоджаючи вигорянню та руйнуванню.
 • Чохли із щільної непрозорої водовідштовхувальної тканини – відмінне рішення для обтяжки стін вуличного душу та зовнішніх шафок.
 • Оскільки використання фіранок на верандах і альтанках носить сезонний характер, їх роблять такими, що легко знімаються.

переваги вуличних штор

Недоліки також є, частина з них пов'язана з неправильним вибором матеріалів, помилками в експлуатації або монтажі конструкцій:

 • Під сильним вітром деякі штори можуть рватися або розлітатися в сторони.
 • Тканинні варіанти фіранок необхідно періодично знімати для прання, а потім знову закріплювати.
 • Через часті прання (особливо з неправильно обраними засобами), тканини з просоченням можуть втрачати свої властивості пило- і вологозахисту.
 • Фіранки можуть вигоряти на сонці. Пластикові види завіс можна потріскатися в зимовий час.
 • Для важкої тканини потрібні спеціальні посилені карнизи та кріплення.
 • Придбання фіранок на всю терасу або альтанку обійдеться в неабияку суму. Як правило, стандартні варіанти в магазинах не підходять і виникає необхідність індивідуального замовлення на виготовлення або самостійного пошиття.

недоліки вуличних штор

Види штор

Безліч різновидів зовнішніх фіранок дозволяє вирішувати практичні завдання в кожному конкретному випадку, вибрати саме свій варіант:

 1. Класичні фіранки з тканини. Можуть бути як повітряними вуалями, так і щільними полотнами, які можна легко відкрити. Збираються на підхвати біля стійок або з боків отворів.
 2. Тканинні штори-чохли для садового душу та шаф.
 3. Розсувні варіанти: панжури, тканинні або бамбукові ролети, рафштори, рольставні, римські посилені штори.
 4. Гнучкі пластикові захисні екрани із ПВХ. Виконують функцію скла, добре захищають від холоду та вітру, але не перешкоджають світлу. Можуть точно повторювати периметр альтанки, мати отвори «вікон» і «дверей» на спеціальних блискавках.

види вуличних штор

Рулонні штори

Рулонні захисні панелі для веранд та альтанок можуть бути тканинними, солом'яними, тростинними, акриловими.

тканинні рулонні штори

очеретяні рулонні штори

бамбукові рулонні штори

акрилові рулонні штори

Дуже зручні, дозволяють закривати будову тільки з тих сторін, з яких потрібно. При згортанні забираються повністю під дах у вигляді рулонів, що й дало їм таку назву.

Рафштори

Рафштори найчастіше виготовляють з дерева, але можуть бути і з пластику «під дерево».

Мають вигляд горизонтальних рейок, що розташовані один до одного під кутом або торцями, за типом жалюзі. Дозволяють регулювати проникнення світла та повітря всередину будівлі.

рафштори вуличні

Конструкція рафштор важка, стаціонарна, вона не схильна до впливу вітру і добре захистить від дощу. Її не треба знімати зі стіни для прання та чищення.

Класичні штори

Класичні фіранки при використанні на відкритих терасах або альтанках мають свої мінуси, але при цьому вони популярні, тому що дуже прикрашають будівлю та зручні для зняття та прання за потреби.

класичні вуличні штори

Це можуть бути чисто декоративні варіанти, закріплені з боків отворів або біля стійок будівлі, або функціональні, що легко задергаються.

Пластикові (з ПВХ)

Гнучкі прозорі штори пвх використовуються там, де необхідний посилений захист внутрішнього простору приміщення.

Зокрема, вони широко використовуються для обладнання теплиць та веранд, кафе та терас, де навіть у холодну пору року зберігається тепло під впливом сонця чи внутрішнього джерела тепла.

пластикові штори із пвх

У будинках такі штори роблять там, де потрібно організувати зимовий сад, виставляти кімнатні квіти чи розсаду, та не боятися впливу холоду.

Основний мінус – суцільні екрани і отвори, що наглухо застібаються, в них не дозволяють проникати свіжому повітрі всередину, необхідно періодично розкривати і вентилювати приміщення.

Зате прозорі та м'які штори пвх для альтанок та веранд дозволяють приймати сонячні ванни тоді, коли зовні температура ще далеко не літня.

Брезентові

Штори з брезенту є гарним захистом приміщення. Крім того, вони пластичні, і можуть стати окрасою будови, якщо правильно вибрати колір та красиво закріплювати їх на підхватах.

На відміну від класичних шторок, брезент може витримати навіть сильні натиски вітру та зливи.

Брезент – важкий матеріал, тому для монтажу таких фіранок знадобляться посилені кріплення та карнизи. Часто завісу з брезенту встановлюють на сталеві люверси, а карниз вибирають у вигляді сталевої труби.

вуличні штори з брезенту

Акрилові

Тканини з акрилу мають незаперечні переваги перед іншими різновидами – вони легші за брезентові, пластичні та красиві, можуть бути абсолютно будь-якого кольору або забарвлення, а також двошарові або тришарові (блекаут).

акрилові вуличні штори

На відміну від класики, ці штори добре захистять від дощу та сонячного світла, при цьому їх не треба буде часто прати – вони самоочисні.

Парусина

Парусинові фіранки виглядають стильно і свіжо, особливо з дерев'яною обстановкою та меблями з ротанга заміського будинку. Але вони менш практичні за акрилові та брезентові, захистять тільки від яскравого сонця, а от від пилу та дощу – ні.

парусинові штори на вулицю

Найчастіше виконують лише декоративну функцію.

Тканинні

Вибираючи варіант з тканини, потрібно приготуватися до того, що фіранки сильно вигорятимуть на сонці і руйнуватимуться під впливом атмосферних впливів.

тканинні вуличні штори

Використовуються там, де мало прямих сонячних променів і не потрібний посилений захист внутрішнього простору.

Прозорі

Прозорі та напівпрозорі фіранки мало від чого захищають, якщо не йдеться про екрани з ПВХ, або поліетиленові штори, про які ми вже говорили.

Прозорі варіанти можуть бути москітною сіткою, що стримує комах, декоративною тканою сіткою для розсікання прямого світла, прозорою органзою.

прозорі вуличні штори

Як правильно вибрати

Вибирати зовнішні завіси для відкритих терас та альтанок краще за фото, які можна знайти на сайтах про дизайн. Перед вибором форми, моделі та тканини штор потрібно визначитися з тими функціями, які вони мають виконувати.

При покупці готових варіантів фіранок або замовлення в ательє потрібно зняти всі розміри – висоту стелі будівлі, загальну довжину відкритої поверхні стін (кожної стіни окремо), висоту та ширину кожного отвору від стійки до стійки.

вибір вуличних штор

Як зробити вуличні штори своїми руками

Для самостійного виготовлення фіранок для альтанки, перголи або тераси підійде будь-яка тканина, яка до вподоби господареві. Але новачкам для першого досвіду краще взяти натуральні тканини, які менше обсипаються по краях і не ковзають як органза або вуаль.

Для пошиття потрібно приготувати саму тканину, куплену заздалегідь знятими мірками, нитки в тон, швейну машинку, ножиці та трохи терпіння.

матеріали для пошиття штор

Робота має відбуватися поетапно:

 1. Розкласти тканину, розмітити штори за розмірами, додати припуски на підгин і шов з боків та верху – 2,5-3 см, знизу 10 см. Якщо штори передбачається посадити на люверси (обов'язково парна кількість), то зверху та з боків підгин має бути на ширину люверса+2 див.
 2. Змітати штори, за необхідності прогладити згини.
 3. Прострочіть спочатку бічні сторони, потім низ і верх штори.
 4. Люверси покласти на штору там, де вони будуть (через рівні проміжки), обвести внутрішні кола, вирізати їх. Надіти кільце спочатку на виворітний бік навпроти дірки, потім зафіксувати його лицьовим кільцем.
 5. Для того, щоб закріплювати штору з боків на стійки для даху, до неї необхідно пошити і прикріпити пов'язки з обох боків (краще 2-3 по висоті). Замість пов'язок можна зробити підхвати (стрічка шириною 5-7 см і довжиною 40-50 см), які закріплюють на стійці між отворами. До країв підхватів краще пришити липку стрічку або гудзики для застібки.

шиття штор на машинці

Як повісити штори

Підвищена дія кліматичних змін, вітру на фіранки вимагає правильного закріплення шторної конструкції, щоб уникнути її поломки.

 • Зовнішні карнизи мають бути дуже міцними, а у випадку з брезентовими фіранками – посиленими, щоб витримувати таке навантаження.
 • Для закріплення традиційних традиційних варіантів штор, легких вуалей і фіранок підійдуть і стельові полозья, краще з алюмінію.
 • Штори на люверсах достатньо закріпити на карнизах із круглим або квадратним перетином.
 • Готові зовнішні захисні штори завжди мають в комплекті кріплення.

як повісити штори

Перш ніж робити вибір, потрібно познайомитися з усіма варіантами кріплень зовнішніх завіс. У магазинах є поворотні та автоматично закривають механізми, що висуваються кріплення зі скобами, різні види конфігурацій карнизів – у будь-якому випадку, перед покупкою необхідно проконсультуватися у продавця про найбільш оптимальне кріплення та карниз для обраного варіанту.

На веранді

Веранда – максимально відкрита будова з дахом, і прорізи найчастіше до підлоги. Для оформлення веранд потрібні довгі фіранки з тканини, брезента або акрилу, які можуть повністю перекрити всі отвори або зібратися біля стійок на підхвати.

вуличні штори для веранди

Штори краще закріплювати на трубчасті карнизи під стелею або стельові полозья. На невеликих верандах штори можна просто нанизати на мотузку для білизни або провід і натягнути між бічних кріплень, щоб вони не провисли.

На терасі

Тераса – відкрите приміщення, але, на відміну від веранди, воно має стінку-перила по всьому периметру. Якщо поручні не суцільні, штори краще оформити довгі, до підлоги. Якщо стіна суцільна, то підійдуть короткі варіанти завіс.

Найпопулярніший варіант кріплення фіранок на терасах – люверси або тканинні петлі на карнизі з круглим перетином. Підійдуть також стельові шторні полозья.

штори для тераси

У альтанці

Мiсце для вiдпочинку в саду – окрема будiвля з невисокими стiнками i перилами по периметру i столиком з сидiннями в центрi. Зовнішні фіранки для альтанки можуть закріплюватися на вищезгадані карнизи (труба або полозья на стелі), а москітна сітка або м'які вікна та гнучкі штори з прозорої тканини пвх для літніх альтанок – зовні, з боку вулиці, на спеціальні кріплення, що утримують їх у статичному положенні. всьому периметру “стінок”.

вуличні штори в альтанку

Правила догляду

Догляд за фіранками та екранами для відкритих будов залежить від матеріалу, з яких вони виготовлені:

 1. Екрани та штори ПВХ, незнімні жалюзі та рафштори, якщо в підлозі є стік, можна мити напором води зі шланга, захистивши перед цим меблі плівкою.
 2. Після миття екрани «м'яке скло» необхідно витерти насухо м'якою тканиною, щоб на них не залишилося плям від крапель. Щоб матеріал не помутніли, не рекомендується застосування засобів для чищення і щіток.
 3. Тканинні штори необхідно прати в міру забруднення.
 4. Брезентові штори часто прати не рекомендується, інакше вони втратять своє захисне просочення.
 5. Акрилові тканини вважаються самоочисні, і фіранки з них можна просто протирати вологою серветкою в міру забруднення.
 6. Для того, щоб тканини з просоченням не втрачали властивостей, їх не рекомендується прасувати.
 7. Багато видів штор та захисних завіс рекомендується прибирати на зимовий час, щоб під дією морозу та снігу вони не пошкодилися.

Сьогоднішня різноманітність видів зовнішніх штор дозволяє вибрати саме свій варіант, під індивідуальні запити. Якщо дотримуватися всіх правил вибору, закріплення конструкції та експлуатації зовнішніх фіранок та захисних екранів для альтанок та терас, вони будуть служити довго і не вимагатимуть складних методів догляду. Особливою гордістю господарів завжди є штори, пошиті своїми руками – вони прикрашають приміщення та дарують радість.

Відео: різноманітність штор для альтанки та веранди

Різновиди вуличних штор для альтанок та терас на фото

вуличні штори прозорі пластик

вуличні штори коричневі

вуличні штори з плющем

вуличні штори в альтанці

вуличні штори бежеві

вуличні штори у хатинці

вуличні штори жовті

вуличні штори червоні

вуличні штори вузькі

вуличні штори сос камійками

вуличні штори червоні у кафе

вуличні штори білі

вуличні штори світлі

вуличні штори темні

вуличні штори пластикові

вуличні штори бежева тканина

вуличні штори на терасі

улич у полоскуні штори

вуличні штори картаті

вуличні штори прозорі

вуличні штори білі з тканини

вуличні штори бежеві класика

вуличні штори римські

вуличні штори поліетиленові

вуличні штори сірі класичні

вуличні штори сірі довгі

вуличні штори пвх у альтанці

вуличні штори м'яке вікно

вуличні штори пвх червоні

вуличні штори рулонні сірі

вуличні штори рулонні смугасті

вуличні штори довгі в смужку

вуличні штори рулонні пвх

вуличні штори по кутах

вуличні штори пвх на веранді

у пвх у альтанкові штори

вуличні штори пвх із смужками

вуличні штори м'яке вікно ПВХ

вуличні штори рулонні прозорі

вуличні штори класика білі

вуличні штори зелені

вуличні штори рулонні бамбук

вуличні штори рулонні бежеві

вуличні штори органза

вуличні штори прозорі в смужку

вуличні штори органза по кутах

у декоративні особисті штори

вуличні штори напівкругла веранда

вуличні штори пластикові великі

вуличні штори білі з підхватом

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар