Опис та використання вакуумних пакетів

Чим більша сім'я, тим більше одягу, який доводиться зберігати між сезонами. Нею заповнені шафи, балкони, ніші під диванами чи ліжками. Спростити процес можна за допомогою вакуумних пакетів.

вакуумні пакети вигляд

При традиційному зберіганні місце займає як одяг, а й повітря, тому навіть акуратно складеним речам потрібно багато вільного простору. Особливо це актуально для пуховиків, комбінезонів, ковдр.

вакуумні пакети для одягу

Вакуумний чохол потрібен для того, щоб об'ємні предмети займали якнайменше місця, для цього з нього пилососом відсмоктують повітря. Це зменшує обсяг у 2-4 рази.

вакуумні пакети із клапаном

Використовувати пакети зручно для несезезонного гардеробу, у подорожі та при переїзді. Різні ковдри, текстиль, м'які іграшки стануть максимально компактними.

вакуумні пакети фото

Важливо! При вакуумному зберіганні одягу вміст мішка захищений від вогкості, пилу, комах. Додатковий плюс: прозорий поліетилен дозволяє швидко знаходити потрібну річ.

Види вакуумних пакетів

Вироби відрізняються функціональними особливостями та розміром, тому вибирати їх слід з урахуванням потреб:

 • З клапаном зручні для тривалого зберігання, оскільки максимально видаляють повітря. Вони найбільш поширені та бувають різних габаритів.

вакуумні пакети з клапаном варіанти

 • Упаковку без клапана після заповнення білизною закривають на блискавку, залишаючи невеликий отвір для виведення повітря. Після цього згортають знизу вгору в тугий рулон, виштовхуючи руками повітря, і застібають замок. Такий різновид менш ефективний, він підійде, якщо під рукою немає пилососа. Бувають малих та середніх розмірів.

вакуумні пакети без клапана

 • Підвісні моделі не витримують великого навантаження, застосовуються для одягу, який небажано складати, наприклад, пальто та піджаки.

підвісні вакуумні пакети

 • З ароматизацією зберігають постільні речі, трикотаж. Легкий аромат можна отримати самостійно, поклавши всередину будь-якої безповітряної упаковки парфумоване саше.

вакуумні пакети з ароматом

Всі пакети виконані з міцного поліетилену, але чим більша площа, тим міцнішим повинен бути матеріал. Невеликі дефекти можна заклеїти скотчем, при цьому герметичність збережеться. Найтендітніша деталь пристосування – клапан, тому удари об тверду поверхню не бажані.

вакуумні пакети з клапаном фото ідеї

Вибираючи габарити чохла, враховуйте, де він зберігатиметься надалі:

 • 50*60, 50*40 см поміщається у стандартну шафу, ідеальний у подорожі, його зручно використовувати для легких речей, дитячої білизни.

вакуумні пакети для одягу

 • 80*60, 90*55 см та інші мішки менше метра завдовжки можна розмістити на антресолі. Так як часто діставати звідти одяг важко, краще зберігати нагорі те, що не потрібно або шкода викинути.

вакуумні пакети для постільної білизни

 • від 100*80 до 130*90 см підходять для складування подушок, ковдр, несезонного гардеробу. Залежно від габаритів зберігаються у ліжкових та диванних нішах.

вакуумні пакети

 • 90*70, 125*70 см за наявності плічок і вішалки застосовують для зберігання верхнього одягу в підвішеному стані. При виборі такої моделі враховуйте глибину платіжної шафи.

вакуумні пакети для великих речей

Важливо! Перед покупкою вакуумного чохла, виміряйте параметри шафи або ніші, де вона зберігатиметься.

Як правильно використовувати пакети для зберігання речей

Існують різноманітні вакуумні пакети для зберігання речей, як користуватися ними, щоб отримувати максимальну користь:

Все, що планується «консервувати», необхідно випрати та ретельно висушити. В іншому випадку запах вогкості пошириться на всю білизну.

вакуумні пакети

Розсортувати приладдя за сезоном та частотою використання. Не рекомендується спільне зберігання зимових пуховиків, які будуть незатребуваними до наступної зими, з подушками та ковдрами, якщо вони можуть стати в нагоді раз на місяць чи два в залежності від частоти приїзду гостей.

вакуумні пакети фото ідеї

Зверніть увагу! Рідкісне використання позбавить вас постійного повторного складання і продовжить термін служби виробу.

Білизна із заклепками, гострою фурнітурою необхідно запакувати так, щоб усі гострі елементи були заховані всередину. Зазвичай для цього достатньо вивернути речі навиворіт або покласти їх між шарами.

вакуумні пакети для одягу фото

Чохол має бути підібраний правильного розміру та рівномірно заповнений на дві третини з припуском до 10 см біля замку.

вакуумні пакети огляд

Після заповнення замок застібають за допомогою затиску, проводячи їм кілька разів туди-назад. Застібка складається з двох смуг для більшої надійності.

вакуумні пакети застібка

Для герметизації відкривають кришку клапана та пилососом відкачують повітря. З цією метою також можна придбати спеціальний вакуумний насос, він зручний у подорожі.

вакуумні пакети відкачати повітря

Потім закручують клапан та перевіряють герметичність: пласт повинен залишатися твердим, не набирати повітря. Свист – ознака того, що є отвір або погано закрита блискавка.

вакуумні пакети як відкачати повітря

Додаткова інформація. Ступінь відкачування повітря вибирають на власний розсуд. Найчастіше видаляють його повністю, при цьому пакет перестає зменшуватися. Одяг з натуральним пухом не рекомендується стискати максимально, щоб не пошкодити наповнювач.

Як правильно відкривати пакет із одягом

При дбайливому використанні вакуумні мішки підходять для багаторазового застосування.

Відкривати їх слід у зворотному порядку:

 • Спочатку відкрутіть кришку клапана та дочекайтеся припливу повітря.
 • Зип-замок (zip-lock) відкривайте поздовжнім зсувом його смуг щодо один одного. При розтягуванні застібки убік є ризик пошкодити її і цілісність поліетилену.
 • Дістаньте речі, розвішайте або відпарте праскою. Верхній одяг потрібно розпакувати за пару тижнів до носіння, щоб він відновив колишню форму.

вакуумні пакети як відкрити

Додаткова інформація. Кожні 6 місяців поліетиленовий чохол слід роздруковувати та провітрювати вміст.

Який одяг не можна зберігати у вакуумних пакетах

Зберігання у вакуумі підходить для більшої частини гардеробу, виняток становлять вироби з натуральної шкіри, хутра та мембранної тканини, ортопедичні подушки, брудна та сира білизна, гострі ріжучі предмети.

вакуумні пакети

Аналоги вакуумних пакетів

Немає нічого зручнішого, крім як користуватися готовими вакуумними пакетами для одягу, але за відсутності таких, їх можна зробити самостійно. Знадобляться щільний пакет, пилосос та скотч. Щоб домогтися вакууму, потрібно щільно скласти речі, затягнути мішок, залишивши горловину відкритої. Через отвір видалити пилососом повітря і щільно затягнути скотчем. Такий саморобний одноразовий пристрій може з часом набрати повітря, якщо є непомітні отвори.

вакуумні пакети саморобні

Практичність вакуумного зберігання оцінили багато господинь: економить простір, зберігає чистоту білизни та підходить для багаторазового застосування. Вибираючи розмір, віддавайте перевагу декільком невеликим пакетам, а не одному габаритному. В цьому випадку речі будуть розкладені з урахуванням щільності тканини та частоти носіння.

вакуумні пакети види

Перед тим, як прибирати зібрану білизну, рекомендується почекати кілька годин і переконатися в герметичності упаковки.

вакуумні пакети опис

ВІДЕО: Як правильно користуватись вакуумними пакетами.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар