Опис та використання штор у смужку в інтер'єрі

Грамотно підібрані штори в будь-якій кімнаті, що відповідають її стильовій спрямованості, не тільки виглядають красиво, але і виконують певні функції. Особливо привабливі в цьому відношенні штори в смужку, тому що з їх допомогою легко моделювати житловий простір на власний розсуд.

Характеристика смугастих штор

Смугасті штори мають найрізноманітніший дизайн. Вони можуть бути пошиті з тонких тюлевих тканин або важких портьєрних, при цьому вдало поєднуючись з іншими елементами інтер'єру. Це універсальні моделі, які однаково добре підходять для просторих віталень і маленьких кухонь. Вони можуть надійно захищати не лише від сонячного світла, а й від шуму.

дизайн смугастих штор

Якщо потрібно візуально розширити стіни або збільшити висоту стель – це оптимальне рішення. За допомогою смугастих штор легко розставити колірні акценти у кімнаті. Вони можуть бути різної довжини, з драпіруванням і прямими, з доповненнями у вигляді оборок і вшитими в них нитками іншої текстури, що утворюють смужки. Дуже зручні у використанні рулонні та римські смугасті штори.

Гідності й недоліки

У смугастих штор є свої плюси та мінуси. До переваг можна віднести:

 • різноманітність дизайнерських рішень;
 • відсутність складнощів при виборі придатної до інтер'єру кімнати забарвлення;
 • можливість візуально розширювати стіни та збільшувати їх висоту;
 • надійний захист від сонячних променів;
 • вдалі комбінації з однотонними шторами (наприклад, смугасті портьєри та однотонний білий тюль) або шпалерами;
 • лояльна вартість.

плюси та мінуси смугастих штор

До мінусів можна віднести лише наслідки неправильного вибору. Штори в смужку можуть низькі стелі зробити ще нижче, високі підняти, а вузькі стіни звузити. Інший недолік полягає в тому, що гардини з вертикальними смугами доводиться постійно розправляти (особливо в дитячій кімнаті), щоб малюнки не зливались у безформну пляму. Але іноді цю особливість спеціально використовують, щоб зрушити складки та зробити полотно однотонним.

Види смугастих штор

Гардини та портьєри відрізняються за видами тканин, орнаментом та розмірами. Перед тим, як оформити кімнату в певному стилі, краще продумати заздалегідь, які предмети інтер'єру будуть вдало поєднуватися зі смугастими полотнами. Це дуже «примхливий» геометричний малюнок, що вимагає ретельного підбору інших елементів. Види:

 1. широка вертикальна смужка – підходить для великих просторих приміщень із низькими та середніми по висоті стелями;
 2. широка горизонтальна смуга – вдало виглядає у залах та вітальнях з високими стелями, але невеликою площею;
 3. тонка вертикальна смуга – хороший варіант для середніх і дрібних кімнат;
 4. вузька горизонтальна смуга – оптимальне рішення для високих прямокутних вікон;
 5. перетин горизонтальних і вертикальних смуг перпендикулярно – універсальний варіант;
 6. смуги перетинаються по діагоналі – створюють атмосферу спокою та впорядкованості у будь-якій кімнаті.

штори в вертикальну смужку

штори з широкою горизонтальною смужкою

штори у вузьку вертикальну смужку

штори з вузькою горизонтальною смужкою

штори з прямим перетином смуг

штори з діагональним перетином смуг

З горизонтальними смугами

Це можуть бути спокійні переходи кольорів: блакитний – синій, бежевий – коричневий, бірюзовий – бузковий.

Або яскраві контрасти, коли використовується, наприклад, нейтральний білий з іншими насиченими відтінками.

Смуги можуть бути однакової ширини чи різної. Але треба пам'ятати, що дуже широкі або надто вузькі горизонтальні смужки складніше вписати в інтер'єр, ніж спокійніші для сприйняття середні по ширині смуги. Розміщені у віконному отворі між вузькими стінами смугасті портьєри розширять простір, але при цьому візуально зменшать висоту стелі.

горизонтальні смугасті штори

З вертикальними смугами

Штори з вертикальним малюнком дуже зручно використовувати у приміщеннях із середніми по висоті або низькими стелями. Ця зорова ілюзія допомагає моделювати простір на власний розсуд. Якщо при цьому використовувати струнний карниз, який буде замаскований під драпіруванням, то стелі будуть здаватися помітно вище.

штори з вертикальними смугами

Широкі лінії акцентують на собі увагу. Якщо в інтер'єрі кімнати є ще 1-2 предмети зі схожим малюнком, то завдання правильного зонування простору вирішується дуже легко та швидко. Середні та вузькі смужки непогано виглядають у невеликих за площею кімнатах.

Вибір смугастих штор, фіранок та тюлів

Цей вид тканин підбирається в залежності від стилю, в якому оформлена кімната. Це може бути:

 • поп-арт;
 • вінтаж;
 • класика;
 • бароко;
 • кантрі;
 • прованс;
 • модерн.

смугасті штори поп-арт

смугасті штори vintage

смугасті штори класика

смугасті штори кантрі

смугасті штори прованс

смугасті штори модерн

Для оформлення в класичному стилі підходять полотна з благородними, нейтральними відтінками – з витонченим драпіруванням та підхватами.

смугасті штори класичні

Порт'єри в ретро-стилі виграшно виглядають, якщо смуги – спокійних, ненабридливих відтінків з плавними, трохи розмитими переходами.

У кантрі переважають природні відтінки.

Для оформлення в стилі модерн в орнаменті можуть бути вигнуті, неширокі та непомітні лінії (смуги можуть бути оформлені як рослинні мотиви).

Для 2-х шарових штор зазвичай використовується щільна тканина та тюль. Якщо малюнок на портьєрах великий, то тюль краще підібрати однотонний або з вузькими смужками.

двошарові смугасті штори

Підбираючи тканину для пошиття портьєр або завіс, обов'язково враховують моменти:

 1. якщо довжина штор невелика (наприклад, для кухонь), відрізи мають бути нижчими на 10-15 см рівня підвіконня;
 2. для формування м'яких складок ширина полотна має бути більшою в 1,5 разів ширини карниза;
 3. обов'язково враховується припуск на бічні шви.

У будь-якому випадку краще брати тканину із запасом. Матеріалу має вистачати, щоб повністю закрити віконний отвір, і не утворювалося просвітів.

Яка тканина потрібна для штор у смужку

Тканина може бути легкою, майже повітряною або щільною. Іноді на великовагових полотнах присутні нешироке горизонтальне та вертикальне волосся, утворюючи квадрати, і цей малюнок помітно пожвавлює інтер'єр.

Для пошиття легких штор беруть тюль, органзу, шовк, атлас, льон, ситець.

смугаста органза для штор

Дуже оригінально виглядає смугаста сітка.

Порт'єри шиють із жаккарда, вовни, щільного льону, синтетичних тканин.

щільна тканина ля портьєр

Блекаут не тільки не пропускає сонячне світло, а й забезпечує хорошу шумоізоляцію.

Застосування в інтер'єрі

Грамотно використовуючи штори в смужку, можна перетворити кімнату, змінивши нудну обстановку на незвичайний та оригінальний інтер'єр. Тільки для цього потрібно ретельно продумати усі деталі. Широкі смуги доречні у просторих приміщеннях. Чим вони вже, тим менший оптичний обман.

На кухню

Тут підійдуть фіранки з легких, повітряних тканин. Якщо кімната дуже сонячна, можна використовувати другий шар щільніших полотен, наприклад, лляних. Малюнок – непомітний і ненав'язливий. Це може бути поєднання смуг різної ширини або хитромудрий орнамент, що імітує стебла рослин.

Для маленьких кухонь у багатоквартирних будинках вдале рішення – рулонні та римські штори. Вони невибагливі догляду, прості в експлуатації і дуже органічно вписуються в інтер'єр кімнати.

римські штори в смужку на кухні

Тюль в горизонтальну смужку в інтер'єрі їдалень, фото яких – наочний приклад, як краще оформити віконні отвори, може бути набивним полотном з яскравими, контрастними смугами.

У спальню

Ця кімната призначена для відпочинку, а отже портьєри повинні надійно захищати від сонячного світла. Тому можна використовувати щільну синтетику, вовну, жаккард. Бажано, щоб відтінки не контрастували один з одним, а відрізнялися на 1-2 тони. Тоді штори не будуть впадати у вічі, і стомлюватимуть зір відпочиваючих. Заспокійливо діють на психіку блакитний, синій, зелений, оливковий, бежевий, коричневий кольори.

смугасті штори в спальню

В зал

Це простора кімната за розмірами може бути набагато більшою за вітальню. Гарно і гармонійно тут виглядають багаті полотна з драпіруванням та вишуканими карнизами.

За допомогою штор з великими горизонтальними та вертикальними смугами вдається правильно розставити акценти та зонувати простір. Наприклад, на тлі меблевої оббивки та шпалер спокійних відтінків виграшно виглядатимуть полотна з контрастним малюнком. Бажано, щоб якийсь із відтінків поєднувався по тону зі шпалерами чи меблями. Дивані подушки зі схожим орнаментом помітно пожвавлять інтер'єр.

смугасті штори в залі

У вітальню

В даному випадку враховуються не лише загальні розміри кімнати, але також довжина та ширина стін. Якщо потрібно розширити простір між двома стінами, можна вибрати полотна з широкими та середніми горизонтальними смугами.

Інший цікавий варіант: поєднання широких смуг та менш вузьких.

смугасті штори у вітальні

Непогано виглядатимуть і діагональні лінії.

Важливо враховувати стильову спрямованість інтер'єру. Вітальня призначена для приємного відпочинку та прийому гостей, тому бажано підбирати яскраві, життєрадісні відтінки, що викликають позитивні емоції.

У дитячу

Діти не тільки грають у кімнаті, а й відпочивають, тому краще підібрати тканину спокійного забарвлення, але не похмурого. Дуже популярна морська тема: поєднання синіх та білих горизонтальних смуг. Це може бути зображення квітів або дерев, де до горизонтальних та вертикальних ліній додаються оживляючі малюнок деталі у вигляді бутонів або листочків.

смугасті штори в дитячій

Оригінально та барвисто виглядають полотна, де горизонтальні смуги перетинаються з вертикальними, утворюючи квадрати різного кольору. Краще зупинитися на виборі натуральної, м'якої, приємної на дотик тканини. Вона повинна надійно захищати від сонячного світла, але пропускати його таку кількість, щоб у кімнаті не було занадто темно. Бажано, щоб малюнок штор поєднувався з кольором оббивки меблів або покриття для підлоги.

Штори в смужку відрізняються тим, що з їх допомогою можна вдало приховати недоліки кімнати, акцентувати увагу на певних зонах, додати контрастів, що пожвавлюють, реалізувати оригінальні і нестандартні рішення. При цьому акуратні та рівні лінії створюють відчуття впорядкованості, суворості, елегантності. На тлі смугастих штор завжди хочеться щоб кожен предмет інтер'єру знаходився на своєму місці.

Відео: штори в смужку

Приклади штор у смужку на фото

штори в смужку чорно-білі

штори в смужку світлі римські

штори в смужку римські бежеві

штори в смужку бежеві комбіновані

штори в смужку тюль горизонтальний

штори у смужку темні

штори в смужку коричневий тюль

штори в смужку із зірками

штори в смужку коричневі з білим

штори в смужку триколірні

штори в смужку червоні

штори в смужку жовті

штори в смужку червоні з сірим

штори в смужку кремові

штори в смужку червоно-коричневі

штори в смужку коричнево-сині

штори в смужку бежеві

штори в смужку жовті з малиновим

штори в смужку жовті

штори в смужку коричневі

штори в смужку червоно-жовті

штори в смужку червоні з бежевим

штори в смужку рулонні

штори в смужку горизонтальні

штори в смужку червоні горизонтальні

штори в смужку сині

штори в смужку жовті сірі

штори в смужку на люверсах

штори в смужку на петлях

штори в смужку тюль синій

штори в смужку кантрі

штори в смужку рожеві

штори в смужку жалюзі на кужні

штори в смужку сірі

штори в смужку вертикальні

штори в смужку бежеві з синім

штори в смужку білі

штори в смужку світлі

штори в сірий смужку з білим

штори в смужку римські

штори в смужку короткі

штори в смужку тюль

штори в смужку тюль білий

штори в смужку прозорі

штори в смужку зелені

штори в смужку бордову

штори в смужку японські

штори в смужку коричневі на люверсах

штори в смужку зелені вертикальні

штори в смужку жовті з коричневим

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар