Опис та використання контейнерів у пральній машині

Пральна машина в будинку – це не розкіш, а потреба. Сучасні агрегати відрізняються дизайном, розмірами та функціональністю. Різноманітність моделей дозволить задовольнити смаки та потреби навіть найвибагливіших споживачів.

пральна машина

Правила використання миючих засобів для пральної машинки

Незалежно від моделі та виробника, всі пральні машини потребують дбайливого відношення та правильного догляду. Від вибору порошку та вміння правильно його використовувати залежить не тільки якість прання, а й продовження терміну експлуатації побутового приладу.

класичні порошки

Багато споживачів вважають за краще застосовувати безфосфатні порошки. Вони не дуже ефективні при інтенсивних забрудненнях, проте не завдають шкоди здоров'ю.

Практично всі склади беруться для прання синтетики, бавовни або льону. Такі тканини як шерсть або натуральний шовк потребують засобів, до складу яких додаються ензими. Вони сприяють дбайливому та ефективному видаленню забруднень.

рідким порошком

Вибираючи порошок, варто звертати увагу на якість та безпеку. До шкідливих речовин належать:

 • цеоліти;
 • фосфати;
 • хлор;
 • фосфонати та А-ПАВ;
 • оптичні відбілювачі.

Зміст перелічених речовин має бути у мінімальній кількості.

Миючі засоби

Порошок для прання в пральній машинці має наступний склад:

 • миючий засіб (порошок або гель);
 • компоненти, активні у процесі прання;
 • відбілювачі;
 • скріплюючі речовини;
 • ароматичні аромати;
 • активні ферменти та речовини.

Різноманітність миючих засобів

Прийнято розділяти миючі засоби на типи:

 1. Універсальний – для прання білизни за будь-якої температури. Ідеальний видалення сильних забруднень.
 2. Спеціальний – призначений для делікатних тканин, шерсті та кольорових речей.
 3. Допоміжний – використовується для виведення жирних плям, попереднього замочування. До його складу входять активні ферменти, які розщеплюють засохлі плями від білків та крохмалів.
 4. Біопорошки – чудово справляються із забрудненнями: молоко, кров, жир, морозиво, томат, соуси та ін. Завдяки їхньому унікальному складу вони використовуються практично для всіх видів тканини.
 5. Речовини, призначені для наступного прання:
  • кондиціонери-ополіскувачі та пом'якшувачі;
  • антистатики.

Універсальні миючі

Особливості завантаження миючого в бак

У жодному разі не рекомендується сипати мийне в бак або барабан прямо на речі – це може обернутися їх псуванням. Особливо згубно така дія для чорних та кольорових виробів – на них можуть з'явитися світлі плями.

річ повинна очищатися

Якщо засипати засіб у бак до завантаження речей, то кілька змиється водою в каналізацію.

У старих пральних машинах висувні контейнери для порошку не найкращої якості. У такій ситуації можна придбати спеціальні кулі чи контейнери для прання. Їх наповнюють порошком або гелем і завантажують у бак з білизною.

спеціальний контейнер

Через спеціальні отвори засіб проникатиме у воду і сприятиме ефективному та якісному пранню.

Куди слід сипати порошок

Грамотне використання пральних порошків та інших засобів, призначених для прання та полоскання білизни, дозволить уникнути деяких неприємних моментів:

 • залишок білих розлучень на білизні;
 • погана якість прання;
 • зіпсовані речі;
 • неприємний запах;
 • поломки.

миючі засоби зі спеціальним призначенням

Елементарні знання допоможуть уникнути непередбачених проблем. Куди заливати кондиціонер у пральній машині. У кожній машинці є висувний лоток для порошку, який зазвичай складається з трьох осередків. Найменший відсік розташовується в середині і позначається квіточкою або зірочкою. Саме сюди заливають кондиціонер.

миючих речовин

Два великі відділи використовуються для порошку, їх позначають літерами А і або римськими цифрами 1 і 2.

Куди засипати порошок у пральній машині. У контейнер А порошок насипають у випадку, якщо обране попереднє прання або замочування. Відсік з літерою використовується для основного прання. Найчастіше він більший за решту двох, а може бути таким же, як і перший.

інструкція

Коли додаємо порошок у барабан

Порошок додати безпосередньо в барабан можна, тільки якщо зламався спеціальний відсік. З технікою нічого не станеться, але порошок розчинятиметься повільніше, і температуру слід встановлювати не нижче 40 градусів.

барабан агрегату

До того ж багато агрегатів на початку запуску звільняються від залишків води, і ця процедура може більшу частину засобу змити в каналізацію.

Куди заливати рідкий порошок у пральній машині

Все більшої популярності набувають рідкі або таблетовані засоби. Вони використовуються виключно для основного прання. Такі порошки можуть відрізнятися консистенцією і змінюватись від рідких до більш в'язких. Все залежить від складу та технології виробника. Виробники рекомендують заливати миючий у головний осередок У висувного контейнера. Після цього вибирається необхідна програма та вмикається запуск.

Гелі

Концентровані густі гелі заливаються в барабан. Деякі виробники випускають такі порошкові склади зі спеціальними дозаторами. Пристрій укладається в агрегат і в процесі прання вимивається.

Щоб густий гель не залишався на стінках дозатора, можна трохи розбавляти водою. Наприклад, у деяких моделях Samsung та Індезит рекомендується наливати в дозатор (контейнер) всі гелеподібні миючі засоби та класти його в барабан з білизною.

спеціальний відділ

У деяких моделях пральних машин Samsung та Бош для використання гелеподібних миючих засобів у відсік встановлюється спеціальна шторка. Дозування здійснюється автоматично. Також у лотку є капсульний відділ. Тому гелі використовувати потрібно не тільки за інструкцією, вказаною на упаковці, але і дотримуватися вказівок прального апарату.

Рідкі порошки

Рідкі порошки краще вимиваються із порошкоприймача. Вони більш екологічні та рідше викликають алергію. Основний недолік таких складів – найвища ціна.

Куди наливати кондиціонер у пральній машині

Зазвичай, якщо висувна каретка має три відділення, як у старих моделях Samsung або Ariston, кондиціонер заливають у середнє, найменше. Однак чим новіша модель, тим більше тонкощів. Наприклад, Bosch відрізняється осередками для рідкого крохмалю або ополіскувача та відділенням для рідких миючих засобів.

використання гелів

Загалом кюветки різних пральних машин схожі.

Куди кладуть капсули з гелем або таблетки для прання

Кошти, що випускаються у вигляді таблеток або капсул, поміщають прямо в барабан. Там вони повністю розчиняються і сприяють якісному процесу прання.

відділів для капсул

Куди лити відбілювач

У різних моделях відбілюючі склади заливаються у спеціальні осередки висувних контейнерів. Є виробники, що пропонують знімні відділення для засобу для виведення плям. Так, наприклад, пральна машина Indesit оснащена такою скринькою, що дуже зручно.

заливки відбілювача

Знімне відділення ділиться на дві секції: для густого відбілювача та для дбайливого відбілювання тканин. Hotpoint Ariston укомплектована таким пристроєм.

Визначення оптимальної кількості коштів

Правильне кількість порошку – дуже важливий момент, який слід звернути увагу. Якщо миючого засобу буде в надлишку, можливе рясне піноутворення, що не дозволить мильним речовинам ефективно видалятися з речей. В результаті після віджиму на білизну можуть залишитися білі розлучення.

інструкція щодо кількості використання миючого засобу

Також надлишок порошку у відсіку не змиється весь і в лотку залишиться мокрий кашоподібний склад. Недостатня кількість миючого засобу також погано вплине на якість прання: речі матимуть не зовсім чистий вигляд, інакше кажучи – запраний.

застираний відтінок

Зазвичай виробники на упаковці вказують необхідну кількість порошку, розраховану на одне прання. Рекомендується використовувати 1 столову ложку засобу на 1 кг сухої білизни. Якщо пральна машина розрахована на 5 кг білизни, потрібно від 4-5 ложок порошку залежно від ступеня завантаженості барабана речами.

Чи можна прати без порошку

Індійські мильні горіхи з'явилися нещодавно, але вже досить популярні. Для тих, хто хоче прати у пральній машині без порошку, вони є паличкою-виручалочкою. Достатньо покласти шкаралупу горіхів у щільно зав'язаний мішечок з тканини та помістити його в барабан прання.

очисні засоби

Напевно, всі вже чули про китайські кулі з мінералами для прання у пральній машині. Вони цілком ефективно стирають одяг та повністю безпечні. Якщо речі не брудні, а просто запилилися, можна запустити агрегат без порошку. Щоб речі стали яскравішими, можна додати 2-3 ст. ложки солі.

пральна машина

Догляд за пральною машинкою

Догляд починається з підтримки машинки в чистоті та порядку. Після кожного прання необхідно протирати її м'якою тканиною з нейтральним миючим засобом, а потім витирати насухо.

барабан пральної машинки

Важливо стежити за станом електричного дроту та шлангів. Уникати потрапляння рідини та не ставити нагору важких предметів. Стежити за чистотою не лише зовні, а й усередині корпусу. Оглядати стан барабана та зливного отвору.

тривалої експлуатації

Можна періодично мити внутрішні частини розчином відбілювача (250 мл) та порошку (500 мл), увімкнувши режим прання не нижче 60 градусів.

Завантаження речей

Перед завантаженням білизни слід видаляти з кишень усі дрібні предмети та монети.
Дотримання таких нескладних правил допоможе продовжити життя коханій та незамінній помічниці всіх господарок.

Відео: куди засипати порошок у пральній машині у який відсік?

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар