Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Сучасні технології полегшують як життя дорослих людей. Такий винахід, як «кокон» допомагає малюкові, що тільки що народився, почуватися комфортно, а батькам забезпечує спокій.

Такий винахід, як «кокон» допомагає малюкові, що тільки що народився, почуватися комфортно, а батькам забезпечує спокій.

Що це таке

Кокон є спеціальним матрацом, що точно повторює анатомічну форму тіла малюка. Кокони розрізняються за виглядом та за розміром. Його конструкція влаштована так, що малюк ніби знаходиться в утробі матері, забезпечена максимальна зручність. На думку експертів, це допоможе немовляти зберігати спокій і гарний настрій.

Кокон є спеціальним матрацом, що точно повторює анатомічну форму тіла малюка.

Важливо! Якщо виникає питання, користуватися коконом чи ні, зважте на той факт, що використання подібного гаджета допомагає малюкові краще адаптуватися до зовнішнього світу.

Говорячи про історію створення кокона для новонароджених, варто відзначити, що спочатку він призначався виключно для недоношених дітей. А розробкою даного пристрою займалася ціла команда фахівців, які мають безпосереднє відношення до медицини. Перші кокони стали застосовуватися у Франції, а вже пізніше захопили весь світ.

Говорячи про історію створення кокона для новонароджених, варто відзначити, що спочатку він призначався виключно для недоношених дітей.

Плюси і мінуси

Переваг такого пристосування достатньо:

 • У малюків спостерігається спокійніший сон і сам процес засинання проходить швидше;
 • Цілком виключається поява синдрому плоскої голови;
 • Травний тракт працює краще, знижується болючість колік;
 • Зорово-моторна координація стає кращою;
 • Моделі з вищими бортами гарантують повну безпеку немовляти;
 • Конструкція може бути встановлена прямо на ліжко батьків і не доведеться хвилюватися, що малюку якось зашкодять. Також кокон легко встановлюється в коляску;
 • Кокон можна використовувати і як пеленальний столик з м'якою поверхнею;
 • Є моделі, що використовуються до досягнення дитиною восьмимісячного віку;
 • За статистикою недоношені малюки в таких «пристроях» швидше «наздоганяють» своїх ровесників.

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Недоліки також є:

 • Доводиться сплачувати чималі гроші за відносно недовгу експлуатацію;
 • Використовувати пристрій спекотним літом не дуже доцільно, малюкові може бути жарко, а прати його дуже незручно. Хоча фахівці стверджують, що для недоношених малюків це буде лише «плюсом», а ось тим, хто народився вчасно, справді може зашкодити;
 • Використання кокона не замінює тактильних відчуттів, тому малюка все також треба брати на руки, робити з ним гімнастику.

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Важливо! Оскільки в перші місяці життя можуть спати до 20 години на добу, важливо, щоб спальне місце було максимально зручним. Уважно вивчайте, з чого виконано пристрій. У сучасних моделях зазвичай використовуються високоякісні матеріали, які допомагають зберігати здоров'я і комфорт малюка.

На думку ортопедів, кокон – це один із найчудовіших пристроїв для немовлят у перші місяці життя. А купуючи «гаджет», особливу увагу слід звернути на наповнювач. Кокосова койра – найправильніший вибір. Цей матеріал дозволяє кокону набувати форми тіла малюка та зберігати її, а дитині – перебувати у зручному для неї положенні. Матрац виходить жорстким та анатомічно правильним.

На думку ортопедів, кокон – це один із найчудовіших пристроїв для немовлят у перші місяці життя.

Для якого віку

Кокон зазвичай використовується для дитини віком від 0 до 4 місяців. Тому не дивно, що майбутні батьки заздалегідь доглядають такий пристрій свого малюка і купують ще до пологів. Якщо дитина народжується недоношеною, то використовувати кокон починають ще у пологовому будинку.

Кокон зазвичай використовується для дитини віком від 0 до 4 місяців.

У деяких випадках кокон кладуть прямо в дитяче ліжечко, щоб малюк не боявся великих масштабів навколишнього світу. Таким чином малюк поступово знайомиться з простором і освоює його в міру можливості.

У деяких випадках кокон кладуть прямо в дитяче ліжечко, щоб малюк не боявся великих масштабів навколишнього світу.

Різновиди

Кокон – це загальне визначення пристосування, яке має низку варіацій.

 • Подушка. Її зручно використовувати з перших днів життя під час годівлі, ігор або сну.
 • Гніздечко для новонароджених. Дуже нагадує люльку, яка використовується для захисту дитини. Дно такого пристрою обов'язково має бути міцним та анатомічно правильним.
 • Матрац. Це один із найпростіших різновидів кокона. Можна покласти в ліжечко або коляску. Малюку на такому пристосуванні зручно та комфортно.
 • Пелюшка. Ця модель виготовляється за індивідуальними викрійками. Як кріплення найчастіше використовують липучки, але зустрічаються моделі і на блискавці.

кокон-для-новорожденних

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Кожен різновид має свої переваги та підходить для певних цілей. Якщо порівнювати між собою гніздо та кокон, то можна виділити наступні моменти: кокон дозволить вам не залишати малюка одного, з його допомогою вам просто переноситиме малюка з місця на місце. Гніздечко – це ідеальний варіант, щоб залишити малюка спати поряд з собою, не боячись йому нашкодити. Особливо це актуально, коли мама годує малюка вночі. Тоді вам не доведеться вставати зайвий раз, або чекати, коли малюк насититься.

Кожен різновид має свої переваги та підходить для певних цілей.

Тому порада батькам: перш ніж купувати таке недешеве задоволення, дайте відповідь собі на запитання: для якої мети ви купуєте кокон для новонароджених? Який вид підійде для вашої ситуації найкраще?

перш ніж купувати таке недешеве задоволення, дайте відповідь собі на запитання: для якої мети ви купуєте кокон для новонароджених?

А під час покупки уважно ознайомтеся з інформацією про матеріали, з яких виготовлено пристрій (краще, якщо вони будуть натуральними), а також по можливості, вивчіть відгуки про виробника. Пам'ятайте, цьому пристрою ви довіряєте життя та здоров'я свого малюка.

Пам'ятайте, цьому пристрою ви довіряєте життя та здоров'я свого малюка.

Як пошити кокон своїми руками

Зовсім необов'язково витрачати чималі гроші на придбання кокона. Якщо у вас є навички шиття, ви гарантовано зможете виготовити гніздечко самостійно.

Якщо у вас є навички шиття, ви гарантовано зможете виготовити гніздечко самостійно.

Вам знадобиться:

 • Два шматки бавовняної тканини розміром 70х90 см. Тканина має бути достатньо щільною, щоб витримати наповнювач. Перш ніж приступати до роботи, полотна рекомендується випрати.
 • Наповнювач для основного матраца розміром 35х65 см.
 • Наповнювач для бортів кокона.
 • Набір швейних пристроїв: голки, нитки, ножиці, фурнітуру та мереживо для обробки, кравецька крейда (або обмилок), ватман для викрійки та швейна машинка.

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Форма складається як би з двох частин: основний матрац і борти, що нагадують на формі форму підкови. Однак обидві частини прошиватимемо разом, не відокремлюючи одну від іншої. Викрійку вирізаємо з паперу, потім, приклавши до тканини, робимо надбавки на шви (1 – 1,5 см) і теж вирізаємо.

Викрійку вирізаємо з паперу, потім, приклавши до тканини, робимо надбавки на шви (1 - 1,5 см) і теж вирізаємо.

Спочатку прострочуємо зовнішні шви по краю бортиків і вивертаємо гніздечко. Потім викроюємо наповнювач для матраца, вставляємо його в бавовняну основу і знову прострочуємо по контуру. Потім робимо кілька рядків упоперек матраца. Виходить деяка подоба стьобаного виробу. Тільки не потрібно розташовувати рядки надто близько один до одного. На завершальному етапі набиваємо наповнювачем бортики.

Форма складається як би з двох частин: основний матрац і борти, що нагадують на формі форму підкови.

Як основну тканину для кокона використовують ситець, фланель, фліс, байку або бязь. А для наповнення бортиків застосовують і синтетичні, і натуральні матеріали, але останнім надається більша перевага. Бавовняна вата, пух-перо або бамбукове волокно – відповідний варіант.

Відео: Гніздечко кокон для новонароджених своїми руками пошиття

Як користуватися

При незрозумілості пристосування, що здається, є ряд моментів, які обов'язково потрібно врахувати, перш ніж укладати малюка в кокон (або гніздечко).

При незрозумілості пристосування, що здається, є ряд моментів, які обов'язково потрібно врахувати, перш ніж укладати малюка в кокон

Спочатку відрегулюйте розміри пристрою точно за габаритами малюка. Для цього потрібно зняти наволочку і укласти малюка головою до області, що звужується. При цьому обмежувач має бути розташований точно по лінії сідниць новонародженого, щоб він не зміг сповзти. А ніжки повинні бути підняті догори таким чином, щоб дитина не могла відштовхуватися від бортиків. Після того, як усі маніпуляції проведені, надягайте наволочку та користуйтеся коконом.

Спочатку відрегулюйте розміри пристрою точно за габаритами малюка.

Кокон – зручний пристрій. Звісно, хтось заперечить, що можна обійтися без нього. Але якщо є можливість зробити перші місяці життя малюка більш комфортними та безпечними, чому б їй не скористатися?

Кокон – зручний пристрій.

50 фото-ідей коконів для новонароджених

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

Опис та використання дитячого кокона, гніздечка

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар