Опис та вибір парової швабри для дому

Парова швабра була вигадана з метою спростити процес прибирання у квартирі. Простіше кажучи, цей «гаджет» поєднує функції звичайної швабри і пароочисника. Пара під тиском подається на забруднені місця, бруд розм'якшується і легко забирається вологою серветкою.

швабра парова

Типи парових швабр

Перш ніж бігти в магазин за цим чудовим досягненням науково-технічного процесу, ще вдома вам потрібно визначитися, яка модель ідеально підійде для ваших умов.

парова швабра

Ціна парової швабри варіюється від 600 до 10 000 рублів. І відразу зазначимо, що дешевша модель, тим нижчий термін її служби. Тому робіть розумний вибір.

Класичні

Класичні моделі очищають поверхню без використання побутової хімії. Застосовуються для будь-якого покриття для підлоги: лінолеуму, ламінату, паркету і так далі. Прекрасно справляються з жирними забрудненнями, що в'їлися. Ці швабри мають достатній набір функцій та ідеально підходять для регулярних вологих прибирань.

парові швабри

З електровіником

Часто після збирання класичною паровою шваброю, на підлозі залишаються дрібні крихти. Вибираючи модель з електровіником, ви гарантовано позбавите себе подібних неприємностей. Електровіник є валиком, який обертається зі швидкістю 2500 оборотів на хвилину. Такий пристрій не тільки підбере всі крихти, а й зможе відтерти застарілі плями.

парова швабра з електровіником

Ергономічні

Головна відмінність цих моделей – маневреність. А оскільки більшість із нас живе у скромних квадратних метрах малогабаритних квартир чи типових апартаментів, це дуже важлива перевага. Як правило, ергономічні швабри оснащуються додатковими насадками та функціями, і дуже зручні у використанні.

парова швабра ергономічна

Гідності й недоліки

Спочатку поговоримо про переваги парових швабрів.

 1. Немає необхідності нахилятися під час збирання, а отже, навантаження на спину мінімальне.
 2. Багатофункціональність. За рахунок регулювання інтенсивності подачі пари є можливість не тільки мити підлогу, але й виводити плями на килимах.
 3. Економічність. У процесі роботи пристрою потрібно мінімум води та жодних миючих засобів.
 4. Мобільність та зручність експлуатації.
 5. Поверхня не просто миється, а дезінфікується, а також видаляються неприємні запахи.
 6. Не залишається розлучень.
 7. Парова швабра не займає багато місця, що особливо цінується у маленьких квартирах.

парова швабра фото

парова швабра для меблів

парова швабра для дому

парова швабра

Є й недоліки. Якщо говорити про моделі відомих брендів, їх єдиний недолік – ціна. А ось, купивши дешеві швабри, ви можете виявити й інші слабкі сторони:

 1. Неміцний пластиковий корпус.
 2. Мало режимів відпарювання.
 3. Невеликий водяний резервуар, вода закінчується в самий невідповідний момент, і прибирання плавно перетворюється на біганину.
 4. Серйозні перепади температур пари.
 5. Відсутність фільтру для води.
 6. Незадовільна якість збирання рідини.

парова швабра для збирання

Критерії вибору

На що слід звертати увагу в першу чергу, вибираючи швабру? Є певні параметри, які впливають на термін служби, маневреність та якість роботи.

Зручність експлуатації

Мабуть, це один із найважливіших критеріїв, на які слід звернути увагу, вибираючи парову швабру для дому. Перш ніж оцінювати технічні показники моделі, просто візьміть її до рук і спробуйте «мити» підлогу. Довжина ручки повинна бути оптимальною, щоб не довелося згинатися в три смерті. Крім цього, підніміть швабру і потримайте пару хвилин у висячому положенні, якщо рука втомилася – це не ваш варіант.

парова швабра види

Потужність

Цей параметр визначає швидкість нагрівання води до кипіння, інтенсивність подачі пари, тривалість безперервної роботи. Пам'ятайте, чим більше потужність, тим менше часу вам знадобиться на прибирання, оскільки пара подаватиметься з більшою силою. Швабри потужністю 1,5 кВт можуть працювати без перерви протягом 1 години, вода до потрібної температури нагріється лише за 30 секунд. Моделі потужністю 1,2 кВт нагріють воду за 1-2 хвилини.

парова швабра потужність

Якість води

Вибираючи парову швабру, пам'ятайте, що не кожна модель “прийме” звичайну воду. У деякі можна заливати лише очищену. Швабри, в які можна заливати водопровідну воду, зазвичай додатково оснащуються фільтром, і тоді потрібно дізнатися час роботи такого фільтра і можливість його заміни.

парова швабра з водою

Наявність накладки з мікрофібри

Зазначимо, що це не забаганка, а цілком серйозна «деталь» для швабри. З її допомогою легко і швидко збирається рідкий бруд, що утворюється після дії гарячої пари. Головна перевага такої накладки – це швидкість вбирання вологи та легкість прання. І далеко не всі моделі мають у комплекті цю важливу «запчастину».

парова швабра з мікрофіброю

Об'єм бака

Здавалося б, не найважливіший показник, але… Якщо ваша швабра має надто маленьку ємність для води, вам доведеться періодично зупиняти прибирання та вирушати у ванну, щоб наповнити бак. Для збирання середньостатистичної квартири вистачає 0,3 мл води. Для більш просторих апартаментів її знадобиться вдвічі більше – 0,6 мл.

парова швабра як виглядає

Насадки

Найчастіше зустрічаються круглі, трикутні та квадратні насадки. У порівнянні з круглими та квадратними насадками, трикутні вважаються більш маневреними.

парова швабра насадки

Якщо вам потрібна не просто швабра, а «фахівець широкого профілю», то модель має бути оснащена додатковими насадками:

 • Щітка для чищення м'яких меблів;
 • Скребком для миття вікон;
 • Конусною насадкою, за допомогою якої легко забирається жир з витяжки, пил з батарей тощо;
 • Відпарювачем для розгладження штор та одягу на вішалках;
 • Металеві або нейлонові ручні стимери для чищення ванн, унітазів і раковин.

насадки для парової швабри

насадки для парової швабри види

насадки для парової швабри варіанти

насадки для парової швабри фото

Час роботи

Вибираючи моделі середньої потужності, будьте готові, що їхній час роботи приблизно 15 хвилин, після цього потрібно буде зробити перерву для охолодження. В принципі цього часу вистачає на прибирання невеликої квартири-студії. Але якщо ви плануєте прибирати такою шваброю багатокімнатні апартаменти, потужності буде недостатньо. Кожна господиня приблизно знає, скільки часу їй знадобиться на прибирання квартири, тому й потужність швабри слід вибирати, виходячи з цього.

парові швабри фото

Додаткові функції

Є ще ряд дрібниць, які, на перший погляд, маловажливі, та все ж вони впливають на зручність експлуатації кожної конкретної моделі. Тому, знайомлячись з рейтингом парових швабрів для дому, обов'язково зверніть на них увагу.

парова швабра для ламінату

Наприклад, електрошнур, що самоприбирається. Здається, що це неважливо, однак, намучившись з постійним намотуванням шнура, а потім з його мимовільним розмотуванням, ви приходите до висновку, що варіант, що самоприбирається – це дуже навіть непогано.

парова швабра на кухні

Довжина шнура. Ще один важливий нюанс. Щоб вам не доводилося після прибирання в одній кімнаті йти і вимикати з розетки швабру, а потім вмикати в розетку в іншій кімнаті, вибирайте моделі зі шнуром 5 метрів.

Кнопка увімкнення/вимкнення на ручці. Дрібниця а приємно! Так зручно без зайвих рухів тіла включати і вимикати швабру.

парова швабра як вибрати

Також важливо наявність функції блокування за відсутності води в резервуарі.

Парова швабра полегшить процес збирання та заощадить ваші сили. Головне, вибирайте модель, яка підійде до конкретних умов.

парові швабри для дому

ВІДЕО: Огляд швабри з парогенератором Xiaomi.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар