Опис та особливості вибору штор для еркера

Панорамні еркерні вікна потребують правильного оформлення, а зробити це непросто. Типові портьєри та фіранки не підходять, і в кожному випадку необхідно підходити до роботи індивідуально, враховуючи не лише параметри вікна, а й загальний розмір, дизайн кімнати.

Як оформити вікно, щоб воно виглядало стильно та зберегло свою функціональність?

Що таке еркер

Еркером називають стіну з вікнами, що виступає з фасаду будівлі, що дозволяє поліпшити освітленість кімнат і збільшити площу. Еркерні вікна є прикрасою не лише кімнати, а й будівлі, надаючи їм легкість, легкість.

еркер в архітектурі

По суті, еркер можна якоюсь мірою порівняти із заскленим балконом, але без стіни та дверей між ним та кімнатою.

При такому архітектурному рішенні штори на еркері повинні не перешкоджати інсоляції приміщення та не перевантажувати кімнату зайвим об'ємом.

Переваги та недоліки еркерів у будинку

Наявність еркера в кімнаті дає істотні переваги власнику житла:

 • Збільшує площу приміщення.
 • Покращує огляд вікна.
 • Дозволяє розмістити в додатковому просторі місце для відпочинку чи столик, робочий стіл, місце для дитячих ігор.
 • Добре вписується у будь-який інтер'єр.
 • Покращує освітленість кімнати.

перевага еркера

Недоліків не так багато:

 • Площа невелика, важко підібрати меблі для еркера.
 • Як правило, у кімнаті більше немає вікон, тому еркерне вікно необхідно оформляти так, щоб світла вистачило на всю кімнату.
 • У холодну пору року в еркері температура значно нижча, ніж у кімнаті. Але це індивідуально і залежить від архітектури будинку, якості вікон та джерел опалення.

мінуси еркера

Різновиди еркерів

По висоті еркер може бути на один поверх, а може поєднувати кілька.

По ширині він може займати довжину стіни всієї кімнати, або лише маленького куточка, залежить від архітектурного рішення.

широкий еркер

вузький еркер

За формою еркер може бути будь-яким – напівкруглим (венеціанський варіант), трапецієподібним, прямокутним або квадратним, трикутним, іншого панорамного варіанту.

напівкруглий еркер

трикутний еркер

квадратний еркер

трапецієподібний еркер

панорамний еркер

Як вибрати штори для еркерного вікна

Тюль та гардини для еркера дозволяють створити затишок, зробити приміщення теплим. Використання ж тільки жалюзі вирішить проблему надмірно сліпучого сонячного проміння, але зробить вигляд кімнати похмурим, офісним. Тому потрібно добре продумати вид гардин, щоб прикрасити житло, а не зіпсувати його вигляд.

оформлення еркера шторами

Якщо еркер має ніші або простінки між вікнами, немає необхідності затягувати його однією безперервною шторою, а фіранки краще розташувати на кожному вікні.

Короткі

Короткі завіси будуть відмінним рішенням там, де мало місця або меблі встановлюються близько до стіни, вікон. До коротких варіантів відносяться римські штори або тканинні ролети, які зручні та функціональні, виглядають стильно і не перевантажують собою інтер'єр.

короткі штори в еркер

Якщо вибір зупинився на коротких фіранках із тканини або тюлю, то їх можна в денний час закріплювати на підхватах з боків віконних фрамуг, або у формі пісочного годинника у міжвіконних проміжках.

Довгі

Довгі гардини та тюль підійдуть для великих еркерних просторів, там, де немає необхідності ставити меблі впритул до стіни або вікна. Також довгі варіанти потрібні для панорамних вікон до підлоги.

довгі штори в еркер

У цій категорії найбільш популярні класичні щільні штори у стилі бароко, арт-деко у поєднанні з тюлем чи органзою. Користуються попитом також японські розсувні панелі та багатошарові інсталяції у поєднанні з тюлем, ролетами, австралійськими або римськими шторами.

Кріплення для штор

Якщо висота стель хороша, можна закріпити штори на круглих карнизах з кільцями над вікнами, вони додатково прикрасять інтер'єр. Крім того, чіткі лінії карнизів повторюють геометрію еркера і наголошують на його формі, що може виглядати дуже стильно. Це актуально також за півкола еркерної стіни.

Якщо ж є необхідність витягнути стелі у висоту, варто подумати про стельові карнизи.

стельовий карниз в еркері

При натяжних стелях можна створити ефект штор, що парять у повітрі, використовуючи технологію створення ніші для карниза, що приховує шторні кріплення.

При виборі легких фіранок або шторок у стилі кантрі дуже добре виглядають кріплення на люверсах, великих дерев'яних кільцях або тканинних петлях.

штори на дерев'яних кільцях

Зверніть увагу! Сьогодні карнизи для еркера можна виготовити на замовлення точно за необхідною формою та розмірами. Карнизи можуть бути для кожного отвору окремо, або один карниз по всьому периметру простору.

Правила оформлення еркерного вікна

Оформлений правильно, еркерний отвір створить відчуття легкості, світла в кімнаті, додасть балів до її стилю та затишку.

На кухні

Еркерні композиції на кухні сьогодні не рідкість, додаткова площа дозволяє розташувати на цій площі кавовий або обідній столик, куточок для відпочинку, кухонний гарнітур із робочим столом.

Виграшним варіантом є віконний отвір з низько розташованим нижнім рівнем, що дозволить зробити диванчики з ящиками для зберігання.

Шторки для кухні краще використовувати легкі, що добре розсуваються, що дозволяють без проблем їх знімати та прати, що дуже актуально в умовах кухонного приміщення. Підійдуть і варіанти штор із вирізом у вигляді арки – це додає приміщенню легкості та покращує огляд із вікон.

еркер на кухні

Перевагу варто віддати фіранкам у сільському стилі, прованс, еко, мінімалізм, класика з натуральних матеріалів – бавовни, льону.

Хороші також будуть всі види жалюзі, але короткі варіанти, рулонні, римські, австрійські штори.

короткі штори на кухні

Є варіанти кріплення штор та жалюзі прямо на віконні фрамуги – варто звернути на них увагу, якщо є потреба у частому провітрюванні приміщення.

У вітальні

У вітальні варіантів штор на еркерне вікно більше – це і класика, і портьєри в стилі бароко, і багатошарові інсталяції з ламбрекенами та свагами. За потреби в темний час доби закривати вікна від сторонніх очей, слід розглянути варіанти функціональних розсувних штор.

Порт'єри та тюль – класичне поєднання для великого віконного отвору. Його добре використовувати там, де необхідно закрити кімнату від сторонніх очей і вдень, і вночі. Крім того, тюльові фіранки надають вікну ніжності, легкості, розсіюють світло.

портьєри та тюль у вітальні

Для віталень частіше використовують довгі варіанти завіс. Але можуть бути обрані і короткі, якщо в приміщенні розташовується зимовий сад, бібліотека з диванами вздовж стіни, обладнане робоче місце з письмовим столом.

Як короткі штори добре використовувати римські, рулонні штори в поєднанні з укороченими портьєрами.

Зверніть увагу! Гардини та тюль в еркерному просторі добре поєднувати з подушками на дивані. Можна виконати їх з однієї тканини, що створить стильний образ кімнати з гармонійним сприйняттям простору.

В спальні

У спальному приміщенні вікна еркера повинні не лише закривати його від сторонніх очей, а й стримувати сонячне світло. Щільна тканина для фіранок повинна бути з гарним захистом від променів і створювати в кімнаті напівтемрява навіть вдень, коли є бажання відпочити.

штори у спальні

У спальні хороші багатошарові інсталяції та подвійні портьєри. Перевагу варто віддати довгим варіантам штор, а в самому еркері розташувати мінімум меблів – маленький туалетний столик з пуфом, одне крісло або диван. Тканина краще вибрати затишну, що створює красиві складки чи хвилі – шовк, атлас. Штори з натуральних тканин будуть також гарні, але краще вибирати однотонні двошарові портьєри.

багатошарові штори у спальні

Оскільки в спальні шторні композиції завжди досить важкі, необхідно правильно вибрати карнизи, які витримуватимуть цю вагу та постійні закривання/відкривання. Карнизи з кільцями та деякими видами люверсів будуть також не найкращим рішенням, тому що під час руху створюють шум, який у спальні недоречний.

В залі

В еркері вітальні римські штори використовують для покращення огляду з панорамних вікон, а також для економії площі. Але їх добре доповнити портьєрами із щільних або повітряних тканин, залежно від дизайну кімнати та необхідності перекрити сонячне світло.

еркер у залі

Штори в еркерному отворі в залі повинні поєднуватися із загальним стильовим рішенням кімнати, тому що помилки можуть створити безглузде поєднання та вплинути на цілісне сприйняття простору.

Помилка завішуватиме весь стіновий простір еркера важкими портьєрами і тюлем, у поєднанні з численними свагами і ламбрекенами. Такі композиції виглядають вантажно і архаїчно, позбавляючи еркерний простір переваг – гарної інсоляції та виду з вікон.

Найкращі рішення для залу та вітальні:

 1. Римські або рулонні штори в композиції з легкими портьєрами (частіше мають лише декоративну функцію).
 2. Багатошарові фіранки з органзи, закріплені на підхватах.
 3. Короткі шторки у стилях прованс чи кантрі.
 4. Японські розсувні панелі, якщо дозволяє простір еркера.

римські штори в еркері

штори з органзи в еркері

короткі штори в еркері

японські штори в еркері

При всьому різноманітті варіантів еркерів, форма вікон та їх габарити в більшості випадків типові, що дозволяє легко здійснити вибір портьєра та тюлю. При оформленні еркерного вікна необхідно враховувати насамперед дизайн тієї кімнати, в якій воно розташоване, а також функціональність простору та наявність меблів у ньому. Правильно підібрані штори дозволяють створити затишну композицію та стати хорошим регулятором сонячного світла, що надходить у вікна.

Відео: найкращі моделі штор для еркерів

Варіанти оформлення еркера шторами

штори для еркера довгі коричневі

штори для еркера довгі сірі

штори для еркера

штори для еркера з жалюзі

штори для еркера бежеві

штори для еркера тюль

штори для еркера блакитні

штори для еркера світлі

штори для еркера коричневі

штори для еркера з лепреконами

штори для еркера сірі

штори для еркера з органзи сірі

штори для еркера з пензликами

штори для еркера білі

штори для еркера двошарові

штори для еркера юелі по краях

штори для еркера в квіточку

штори для еркера довгі

штори для еркера з підбором

штори для еркера бежеві довгі

штори для еркера зібрані

штори для еркера кольорові

штори для еркера з диваном

штори для еркера дуже короткі

штори для еркера плямисті

штори для еркера кремові

штори для еркера блакитні

штори для еркера прозорі

штори для еркера світла тюль

штори для еркера великі вікна

штори для еркера сірі зібрані

штори для еркера червоні

широкі штори для еркера

штори для еркера сірі вузькі

помаранчеві штори для еркера

штори для еркера кантрі

штори для еркера в цятку

римські помаранчеві штори для еркера

штори для еркера складні

штори для еркера жовті

штори для еркера з бантами

штори для еркера з люстрою

штори для еркера модерн

штори для еркера в їдальні

штори для еркера бордові

штори для еркера рожеві

штори для еркера рулонні

штори для еркера довгі на кухні

шовкові штори для еркера

штори для еркера чорні

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар