Опис та особливості вибору парогенератора для дому

Парогенератор для будинку виступає альтернативою звичайної праски. Він може замінити функції відпарювача і має додаткові можливості. Щоб зрозуміти, чи потрібен такий прилад вдома, слід вивчити його особливості, види. Також важливо дізнатися, який вибрати парогенератор для дому та як правильно це зробити.

парогенератор та відпарювач для дому

Що таке парогенератор

Парогенератор необхідний для розгладження тканини. Але на відміну від звичного праски, не відбувається зіткнення матерії з гарячою підошвою агрегату. Розгладження вдається досягти завдяки впливу потужного потоку пари, температура якого варіюється в діапазоні 100-140 градусів.

відпарювач та парогенератор

Праска з парогенератором здатна впоратися з великими обсягами речей. Він складається з окремого резервуара, куди необхідно заливати воду, а також підігрівальної частини і самої праски. З останнім генератор пари з'єднується за допомогою шланга. Через нього і надходить пара у процесі використання агрегату.

праска з парогенератором

Додаткова інформація! Пара подається постійно. Завдяки цьому вдається впоратися навіть із найбільш примхливими та складними тканинами.

Користуватися пристроєм легко. Спочатку у спеціальний резервуар наливають воду, не перевищуючи її обсяг, позначений спеціальним обмежувачем. Потім агрегат включають та очікують звукового сигналу. Тільки після цього можна приступати до прасування. Для відпарювання достатньо натиснути кнопку.

праска з парогенератором фото

Дане обладнання вимагає більш обережного поводження, ніж стандартна побутова праска.

Важливо! При роботі потрібно стежити, щоб пара не потрапила на шкіру. Інакше можна отримати опік.

У генератора є низка переваг. Серед них:

 1. Процес прасування ефективний і займає мінімум часу;
 2. Резервуар для води великого обсягу;
 3. Легка конструкція;
 4. Вода не виливається з агрегату у процесі прасування;
 5. Можна використовувати у вертикальному положенні;
 6. Безпечна робота. Ризик виникнення пожежі мінімальний;
 7. Можна пропрасувати навіть товстий матеріал;
 8. Підходить для тонких тканин;
 9. Додаткове чищення. Пара не лише розгладжує поверхню, а й видаляє пил, мікроби. Тому можна використовувати парогенератори для збирання квартири. Наприклад, чистити оббивку меблів та інші поверхні.

парогенератор для прасування

парогенератор для прасування фото

парогенератор для прасування одягу

парогенератор для прасування

Подібний пристрій має полегшувати життя своїм власникам. Але він має деякі мінуси:

 1. Великі розміри. Незважаючи на легкість конструкції, вона має досить значні розміри, особливо в порівнянні зі звичайною праскою;
 2. Незручність шлангу. Він може заважати при використанні;
 3. Шум. При роботі досить шумно через те, що агрегат кип'ятить воду та подає пару;
 4. Відсутність можливості сушіння. Просушити річ подібним обладнанням не можна;
 5. Висока вартість;
 6. Згодом може виникнути потреба замінити деякі деталі, включаючи фільтр для води.

відпарювач та парогенератор

Види парогенераторів та їх принцип роботи

Генератори пари поділяються на декілька видів залежно від цілей використання:

 1. Ручний. Зручний варіант для подорожей та відряджень. Вирізняється компактністю. Легко поміщається у валізу. Але вдома також можна використати. Зручно прасувати речі вертикально ручним виглядом. Але має маленьку потужність. Тому для швидкого прасування простих тканин підійде. Для складніших випадків знадобиться агрегат потужніше. Принцип роботи, як і стандартного генератора пари. Відрізняється меншим об'ємом резервуара, але зручний для прасування штор, які навіть знімати не доведеться;
 2. Підлоговий. З назви ясно, що мобільністю агрегат не відрізняється, але має хорошу потужність. Резервуар великий, що збільшує час, коли можна використовувати парогенератор. Місткість з водою встановлюється на підлозі, а прасування відбувається за допомогою легкого прасування. У комплект входить штатив, що дозволяє вішати речі для зручного відпарювання.

ручний Відпарювач

Також генератори пари поділяються на самоточні та помпові. У перших нагрівальний елемент розташований у самому прасуванні. Він діє на рідину, яка стає парою та виходить назовні. Помпові відрізняються наявністю елемента нагріву в паровій станції разом із резервуаром. Саме в цій секції і відбуваються всі зміни з водою. Вважається, що помповий ефективніший вид через великий обсяг пари, який він подає. Але при цьому його не можна самостійно чистити від слідів накипу.

парогенератор bosch

Також існують комбіновані моделі, що поєднують у собі відразу кілька видів. Їх часто використовують не тільки в прасуванні речей, а й при збиранні будинку. Відрізняється великими габаритами, схожим на пилосос. У комплект додатково входять різні насадки для зручного чищення поверхні.

відпарювач та парогенератор для прасування

Різниця парогенераторів з бойлером та без

Усі парогенератори можна розділити на два основні види. Одні мають бойлер, інші немає. Відрізняються вони зовнішнім виглядом, а пристроєм і принципом роботи.

праска з парогенератором

Агрегат із бойлером утворює пару у спеціальному відсіку, де вода нагрівається до кипіння. Отримана пара нагрівається сильніше і по шлангу надходить до прасування і тканини. Якщо бойлер відсутня, вода по шлангу подається до нагрівального елемента і стає парою. Такий вид має єдину модифікацію і передбачає наявність інших варіацій. Моделі з бойлером можуть бути виконані в декількох варіантах:

 1. наявність однієї ємності для води;
 2. Наявність кількох ємностей.

професійний відпарювач

Відмінність полягає у доливанні рідини. У першому випадку використовується той самий резервуар. У другому варіанті можна наповнювати водою одну ємність і при включенні вона перейде в наступний резервуар. Перевага полягає в тому, що при такій роботі в першому резервуарі рідина завжди буде холодною.

відпарювач парогенератор

Плюсами наявності бойлера є:

 1. Можливість отримати більш суху та гарячу пару, що позитивно відбивається на ефективності прасування;
 2. Можна швидко та якісно погладити більшу кількість речей.

До мінусів відносять:

 1. Великі габарити агрегату;
 2. Довгий розігрів.

вертикальний відпарювач

Моделі без бойлерів мають свої плюси:

 1. Швидке розігрів;
 2. Компактність.

Однак, якість прасування буде дещо нижчою, ніж у моделі, оснащеної бойлером.

Як вибрати парогенератор для дому

Щоб знати, яку краще купити праску з парогенератором, слід розібратися в основних характеристиках та важливих нюансах даного пристрою. Звертати увагу необхідно на такі показники:

 1. Потужність. Чим вона більша, тим вища вартість моделі. Тому потрібно відразу визначитися, для яких речей використовуватиметься генератор пари. Якщо літні речі, то переплачувати за велику потужність не варто. Для домашнього використання підходить модель з потужністю 2600 Вт, яка добре впорається з навантаженням;
 2. Пристрій, що подає пару. Важливим є показник інтенсивності, що вказує, скільки пари виробляється за хвилину. Краще вибирати моделі, здатні подати 90-140 грамів пари за 60 секунд. Також перевагою буде наявність можливості подавати пару у вертикальному положенні;
 3. Час нагріву. Оптимальним варіантом є розігрів за 3 хвилини;
 4. Об'єм резервуару. Чим він більший, тим довше можна використовувати парогенератор, не заливаючи нову воду. Для рідкісного користування підійде найменший об'єм, що становить 400 мл. Якщо планується не тільки прасувати речі, а й робити домашнє прибирання, тоді краще купувати модель з об'ємом 2200 мл;
 5. Наявність у комплекті насадок. Спочатку слід визначитися, як саме використовуватиметься генератор пари, а потім вирішити, чи потрібні ті чи інші додаткові пристрої. Або переплачувати не варто;
 6. Підошва прасування. Якісний матеріал не дозволить зіпсувати речі при прасуванні, а також він буде менше схильний до забруднення, утворення накипу. Алюмінієва підошва нагрівається швидко, недорога, але залишає на тканині потертості. Поверхня з титану не псує речі та нагрівається миттєво. Однак, титанові моделі мають значний розмір. Також є моделі, в яких поєднується алюмінієва основа та покриття з тефлону чи кераміки. У них середня вартість та компактні розміри.

праски та парогенератори для прасування

праски та парогенератори фото

праски та парогенератори

праски та парогенератори для одягу

Рейтинг найкращих домашніх парогенераторів за відгуками

Грунтуючись на відгуках, можна виділити кілька виробників, що випускають найбільш якісні та ефективні парогенератори:

 1. Philips. Протягом багатьох років залишається лідером продажів на ринку. Вартість їх моделей висока, але вони відрізняються довгим терміном служби, високою потужністю, гарною інтенсивністю подачі пари;
 2. MIE. Бренд не надто відомий, але при цьому успішно випускає сучасні прилади для прасування. У їхньому арсеналі є якісні моделі парогенераторів, які не влетять у копієчку;
 3. Tefal. Моделі цього бренду відрізняються надійністю. Прекрасне поєднання вартості товару та його якісних характеристик;
 4. Bosch. Висока вартість моделей не робить їх доступними для всіх, але характеристики у товарів чудові;
 5. Braun. Головними перевагами їхньої продукції є вироблення якісної пари, що дозволяє прасувати речі ефективно.

парогенератор philips

парогенератор tefal

парогенератор braun

парогенератор mie

Парогенератор може використовуватися як помічник у дорозі, подорожі або виконувати роль повноцінного прасувального агрегату будинку. Зручність полягає в тому, що можна застосовувати його при збиранні приміщень. Важливо лише правильно вибрати потрібну модель, яка впорається з поставленими завданнями.

парогенератор для одягу

ВІДЕО: Топ найкращих відпарювачів для одягу.

WowCracy
Додати коментар