Опис та особливості вибору миючого пилососу

Апарат, який є в будинку у багатьох господинь допомагаючи їм наводити порядок і чистоту – миючий пилосос. Він відноситься до функціональних пристроїв. Здатний проводити очищення підлогових покриттів завдяки спеціальній конструкції та наявності особливих функцій. Миючий пилосос у різних видах давно увійшов у побутове життя людей, які намагаються не відставати від сучасних тенденцій часу.

миючий пилосос

Що являє собою миючий пилосос

Головною особливістю технічного засобу є здатність видаляти частинки дрібного сміття та пилу з підлоги, килимів, доріжок, меблевих покриттів, а також виробляти вологе прибирання. Для виконання вологого прибирання в пилососі встановлено спеціальну деталь – ємність куди наливають воду і додають миючий засіб.

миючий пилосос

Конструкція має простий принцип роботи.

 1. Після заповнення спеціального резервуара миючою рідиною пилосос включають до мережі.
 2. Під впливом високого тиску рідина надходить у шланг і далі рухається у напрямку спеціального розпилювача.
 3. З розпилювача миючий склад виходить на поверхню.

миючий пилосос фото

Завдяки сильному тиску рідини частинки бруду вибиваються з килимових ворсинок і всмоктуються всередину пилососа.

сучасний миючий пилосос

Володіючи високою потужністю апарат, що чистить швидко і ефективно видаляє бруд з будь-якого типу поверхні. Робить чистими не лише килимові, шкіряні покриття. Миючий пилосос для будинку добре працює по кахлю, ламінату, іншим покриттям для підлоги.

насадка для меблів

Плюси та мінуси такого пилососа

Власники миючих пилососів констатують такі переваги, якими вони мають:

 1. Агрегат пристосований для виконання вологого, звичайного, сухого прибирання.
 2. Швидко збирає з підлоги пролиті рідини.
 3. Відмінно видаляє шерсть свійських тварин із поверхонь покриттів.
 4. Користуючись спеціальними насадками для скла, можна чистити вікна.
 5. Пилосос не тільки ліквідує пил та бруд, але й створює в приміщенні свіжий клімат.

миючий пилосос Philips

Одночасно варто з'ясувати недоліки техніки, щоб бути готовим до деяких незручностей. Серед мінусів:

 1. Габаритний корпус Громіздкий апарат займає багато місця. Для невеликих приміщень це створює складнощі.
 2. За вагою миючі пилососи значно відрізняються від звичайних агрегатів. Додатковий тягар створює ємність із водою. Їхнє переміщення вимагає зусиль.
 3. До натуральних килимових покриттів пред'являються особливі вимоги. Такі килими не можна мити. Їх доведеться довго сушити, а тривала вологість може спричинити загнивання матеріалу.
 4. Миючим пилососом не рекомендують мити паркет. Вода може потрапити у щілини між планками та зіпсувати покриття.
 5. Після збирання пилососу необхідне миття зсередини. Внутрішню ємність слід очистити, щоб уникнути в будинку запаху застійної води.

водяний пилосос

Види миючих пилососів

Апарати, що відносяться до миючих типів, поділяють на 2 види:

 1. Звичайний пилосос із ручним керуванням. Представляє корпус, електрошнур та кілька трубок із насадками. Живлення отримує від електромережі, аналогічно простим апаратам, що виконують сухе прибирання.
 2. Роботизований миючий пилосос. Апарату встановлено автоматичний режим роботи за завантаженою програмою. Агрегат не містить дроту та трубки. Для живлення існує вбудований акумулятор.

миючий пилосос робот

Коли необхідно провести повноцінне вологе прибирання, доведеться користуватися великим агрегатом. Локальна щоденна чистка дозволяє використовувати компактний міні-пилосос. Їм легко можна вимити вікна, почистити салон автомобіля, меблі, забрати бруд окремих ділянок підлоги.

миючий пилосос будинку

Миючі міні-пилососи бувають універсальними або з вузькоспрямованою дією, мережні, акумуляторні. Потужність такої технічної “малютки” не менше 100 Вт. Резервуар для апарата підбирається з максимальним обсягом. Основна перевага надається хорошому якісному фільтру.

миючий міні пилосос

Вертикальний пилосос на відміну від звичайного горизонтального, схожого на візок із двигуном та ємністю для сміття, виглядає як тростина. Її нижня частина обладнана закріпленою щіткою. У верхній частині знаходиться ручка. Посередині на корпусі закріплена ємність, у яку збирається пил.

миючий вертикальний пилосос

Наявність фільтрів у пилососах нейтралізує неприємні запахи. Присутність конструкції сепаратора дозволяє здійснювати процес поділу різних за щільністю частинок. Принцип дії пилососа з сепаратором, що представляє частину двигуна, встановлену на моторному валі, виявляється у розкручуванні потоків у ємності з рідиною. Відбувається збивання рідини у резервуарі. Частки сміття, бруду, пилу потрапляють на дно бака та блокуються там. На поверхню надходять чисті водяні потоки.

пилосос томас

Пилосос з аквафільтром до збирання готується заздалегідь. Проводиться заливка води, миючого засобу, встановлюється піногасна присадка. Закінчивши збирання, апарат з аквафільтром промивають. Фільтри чистять і сушать, щоб не виникло неприємного запаху.

пилосос з аквафільтром

Важливо! Циклонні пилососи з аквафільтрами мають недоліки, тому ряд виробників випускають свою продукцію з подвійним призначенням. В агрегатах можна використовувати не тільки свої пилозбірники, але й користуватися звичайними мішками для сухого збирання пилу та бруду.

циклонний пилосос

Сепараторні пилососи з аквафільтрами прибирають засохлий бруд, шерсть, чистять килими, меблі, покривала, штори та інші речі. Сепаратор підходить підлоговим поверхням, які не є вологостійкими, наприклад паркету, ламінату.

сепараторний пилосос

Апарати із взаємозамінними пилозбірниками відносяться до багатофункціональних. Швидке та зручне сухе прибирання створює контейнер з технологією фракційного поділу частинок пилу. Для великого сміття призначений великий центральний відсік, для дрібних частинок два бічні. Перший відсік спустошують відкриття кришки, інші промиваються водою.

як вибрати миючий пилосос

Як вибрати миючий пилосос для будинку

Придбання миючого пилососу має супроводжуватись вивченням його характеристик. Якщо ґрунтуватися на тому думці, що такий агрегат краще звичайного, необхідно мати підтвердження у вигляді ряду переваг, якими миючі апарати, що чистять, наділені в великій мірі. Це вже розглядалося вище.

вертикальні пилососи рейтинг кращих

Одночасно деякі негативні сторони миючих агрегатів, наприклад, такі як неможливість чистити килими з натуральним ворсом, іноді стають домінуючими при виборі і схиляють споживачів купувати різновиди звичайного пилососа.

миючий пилосос

Більшість споживачів намагаються купувати речі певних марок, довіряючи якості продукції конкретного виробника. Так згідно з відгуками, який вибрати миючий пилосос, перевага надається таким компаніям як KARCHER, PHILIPS, Bosch. До списку широкої популярності також входять компанії VAX, ROWENTA, THOMAS. І, звичайно, за своїми характеристиками найпопулярнішими вважаються марки Samsung, DELONGHI, Zelmer.

миючий пилосос Самсунг

За вартістю агрегати можуть істотно відрізнятися один від одного. Нерідко ціна може досягати кількох десятків тисяч. Найдорожчі апарати забезпечені масою функцій, електронним управлінням, відносяться до брендових компаній.

де купити миючий пилосос

За відгуками на форумах тих, хто користується такою технікою, вона зарекомендувала себе з найкращого боку. Найпозитивніші відгуки відносяться до тих видів, з якими легше справлятися. Водночас акцент порівняно ставиться на вартості. Недорогі варіанти мають не менший попит, враховуючи, що на сучасному етапі їх удосконалили.

пилосос керхер

Важливе питання полягає в необхідності купувати миючий або звичайний пилосос. Буває, що обставини вимагають набути звичайної моделі без функції зволоження. Причинами стають малогабаритні параметри квартири, висока ціна виробу, перебування в будинку речей, які потребують сухого очищення.

миючий пилосос для дому

Чи варто купувати миючий пилосос для квартири

Якщо квартира дозволяє проводити вологе прибирання, то за наявності достатніх фінансів від того, щоб купити миючий пилосос ніхто не відмовляється. Водночас низка вимог догляду за технікою, умови її зберігання у квартирі, інші фактори змушують серйозно поставитися до такого придбання. Тільки наявність необхідних передумов робить таку покупку по-справжньому цінною. Головну увагу тут слід звернути на такі моменти:

 1. Квартира має бути просторою. Потрібно виділити місце, де зберігатиметься пилосос.
 2. Покриття, які потрібно чистити, не повинні боятися вологи.

як виглядає миючий пилосос

Якщо ці вимоги не дотримуються, покупка може принести розчарування, незважаючи на всі свої можливості.

бездротовий миючий пилосос

Рейтинг найкращих миючих пилососів

Для огляду можна вибрати кілька кращих сучасних моделей крім вищезгаданих і розмістити їх по черзі згідно зі визнанням користувача. У топі такі види:

 1. Модель Philips FC 7088. У рейтингу 2018 ціна миючого пилососа починалася від ЗЗ тисяч карбованців. Універсальна модель. Може мити будь-які тверді покриття, чистити їх та виконувати просушування. Має ефект «З в 1», коли в роботі задіяні щітки з мікроволокна з миючими валиками, що обертаються. Модель має великий резервуар, що дає можливість за один раз охопити велику площу.
 2. Модель Thomas TWIN Helper. Коштує від 18 тисяч рублів. Має аквафільтр. Забезпечений широким комплектом насадок. Має додатковий резервуар для завантаження миючих розчинів. Може проводити вологе та сухе прибирання.
 3. Порохотяг Polti Unico MCV80. Дорога модель. Коштує від 53 тисяч рублів. Має широкий набір функцій. Має аквафільтр, парогенератор. Завдяки комплекту насадок може мити будь-яку поверхню, включаючи скло. Проводить делікатне чищення. Його можна порадити тим, у кого в будинку є покриття, які потребують акуратного поводження.
 4. Апарат Zelmer ZVC752ST. Дешева польська модель за ціною від 9 тисяч рублів, з електронною системою управління. Миючий пилосос для будинку, рейтинг якого високий, оскільки дуже компактний, зручний у невеликих квартирах. Володіє аквафільтром, регулятором потужності, розташованому на корпусі, знімним резервуаром для рідини, що чистить. Є кілька насадок.

миючий міні пилосос Philips

ВІДЕО: ТОП-5 найкращих миючих пилососів.

WowCracy
Додати коментар