Опис та методи знищення земляних бліх

Про існування бліх знає кожна людина, але не всі знають про різноманіття їхніх видів. Існує думка, що основною причиною появи бліх у квартирі є тварини, але це далеко не так. Існують так звані земляні блохи, яких принести в житло можна після відвідування підвалу, будь-якої відкритої вуличної території. Як виглядають земляні блохи, чого боятися, як позбутися їх у будинку, боротьба народними засобами – питання, які розглянемо у цій статті.

земляна блоха

Опис земляних бліх

Свою назву ці паразити отримали за те, що комфортним місцем проживання для них є земля або пісок, підвали, приміщення з антисанітарними умовами. Земляна блоха – це безкрила комаха з круглим тілом, плескатим з обох боків, має кілька пар ніг, покрита міцним блискучим панциром, який захищає її від механічних пошкоджень.

земляні блохи будинку

Тривалість життя – до 1,5 років, причому за ці 1,5 роки одна виводить 500 собі подібних. Спіймати блоху дуже складно, вона миттєво перестрибує з місця на місце, причому так, що простежити напрямок руху не виходить.

Живиться земляна блоха лише кров'ю теплокровних особин, серед яких людина. Про існування у будинку чи квартирі цих паразитів свідчать сліди від укусів на тілі людини – червоні плями, сильні розчеси чи алергія.

укуси бліх

ВАЖЛИВО! Земляна блоха – переносник небезпечних хвороб, що переносить збудників чуми, є причиною пулікозу.

У приватних будинках і квартирах земляні блохи з'являються переважно в літньо-осінній період, рятуючись у оселі людини від спеки та у пошуках їжі.

людина чухає укус

Як позбавитися від земляних бліх у будинку

Головна небезпека земляних бліх для людини – інфекції, що переносяться ними, деякі з них є переносниками більше двохсот вірусів, які провокують смертельні хвороби, дуже часто від укусів бліх виникають алергічні реакції.

алергія на укус блохи

Більшість людей можуть і не здогадуватися про існування в їхньому житлі бліх, адже в процесі своєї появи ці паразити проходять кілька стадій розвитку: яйця дозрівають в утробі самки, потім з'являються личинки, протягом до 21 дня личинка перетворюється на лялечку, а через 7 – 200 днів лялечка стає дорослою особиною.

блохастий пес

Якщо у будинку чи квартирі виявлено присутність земляних бліх, слід розпочинати негайну боротьбу з ними.

Зверніть увагу! Сприятливе середовище для життя та розмноження паразитів – антисанітарія, вологість та тепло. Несприятлива – чистота та сухість.

дезінсекція

На питання, як позбутися земляних бліх у будинку, ентомологи радять почати з гігієни. Необхідно підготувати житло до процедури знищення паразитів, це дозволить швидше та ефективніше вивести їх:

 • провести генеральне прибирання;
 • випрати покривала, м'які іграшки при температурі 50 градусів і більше;
 • ретельно пропилососити м'які меблі та килимові покриття, 80% личинок земляних бліх у будинку розвиваються в килимах, там же проходить і стадія лялечки;
 • обробити всі меблі антибактеріальними засобами;
 • особливу увагу слід приділити прибиранню ванної кімнати, якщо така є, адже вогкість – комфортне місце проживання для бліх.

Генеральне прибирання

прання покривав

пропилососити меблі

обробити меблі

Після підготовчих процедур можна розпочинати обробку житла спеціальними засобами проти земляних бліх, без підготовки ефективність заходів щодо знищення паразитів виявиться дуже низькою.

дезінсекція квартири

Традиційні засоби та методи

Для знищення бліх у будинку використовують інсектицидні препарати, вони не мають їдкого запаху, вони відрізняються діючою речовиною, придбати їх можна у господарських магазинах:

 • Біорін;
 • Сінузан;
 • Емпайр;
 • Спрей Раптор, Комбат.

біорин

Хімічні препарати більш ефективні боротьби з паразитами, проти іншими засобами. Багато шкідників швидко пристосовуються до отрут, тому, у разі повторного виявлення бліх, засіб рекомендується змінити.

засоби від бліх

ВАЖЛИВО! Обробити потрібно не лише житло, а й свійських тварин. Тварини обробляються лише ветеринарними препаратами.

Після знищення бліх у будинку необхідно провести вологе прибирання.

вологе прибирання

Народні засоби та методи

Існують народні засоби, що дозволяють швидко позбавитися земляних бліх у приватному будинку, їх можна комбінувати з хімічними препаратами:

 • розкласти гілочки полину або пижма по всій квартирі чи будинку, також блохи не переносять запах хвої;
 • змішати ефірні олії полину, пижми, шавлії 1 ст. ложку на літр води та розпорошити по житлу;
 • провести вологе прибирання житла із використанням дьогтярного мила;
 • розсипати порошок борної кислоти на килимові покриття та під меблі.

гілочки полину

спрей з ефірних олій

дьогтьове мило

Борна кислота

Що робити, якщо кусають земляні бліхи

Після укусу земляної блохи залишаються дуже неприємні відчуття, що доставляють біль і нестерпний свербіж, тому що через відсутність хоботу, наприклад, як у комара, при укусі вона проникає в шар шкіри, щоб дістатися кровоносної судини. Місце укусу зазвичай набрякає, як після опіку. Головна небезпека укусів земляних бліх у тому, що ці паразити є переносниками інфекцій, бактерій та вірусів, адже кусають вони не лише здорових тварин, а й хворих, які також можуть харчуватися трупами.

укус блохи

І все ж таки реакція кожного організму на укуси земляних бліх індивідуальна. Що робити, якщо блохи встигли покусати? По-перше, необхідно промити ранку милом, продезінфікувати місця укусів антисептиками. Потім для зняття набряку та сверблячки і для попередження алергічних реакцій можна використовувати антигістамінні препарати (зодак, супрастин), також непогано справляються з укусами креми та мазі декспантенол, феністил, синафлан. Особливої уваги вимагають укуси на тілі дитини, потрібно стежити за станом та самопочуттям дітей.

декспантенол

Важливо! Якщо після укусів земляних бліх піднялася температура, з'явився біль голови або інші симптоми поганого самопочуття, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Профілактика появи земляних бліх

Якось зіткнувшись із такою проблемою, як вивести земляних бліх у будинку, постає питання: чи можна якось мінімізувати ймовірність повторної їхньої появи чи запобігти зовсім? Так ось, з метою профілактики появи земляних бліх у будинку, настійно рекомендується дотримуватись наступних рекомендацій: регулярно обробляти шерсть тварин ветеринарними препаратами від бліх. Слідкувати за тим, щоб у будинку не завелися гризуни. Своєчасно проводити прибирання в будинку, обов'язково мити та пилососити щілини та плінтуси. Вологе прибирання проводити рекомендується з використанням ефірних олій (пижми, шавлії).

пропилососити плінтуси

За бажання, трохи витративши часу, можна запобігти появі паразитів у своєму будинку. У будь-якому випадку при проведенні обробки території самостійно краще використовувати перевірені засоби, ефективність яких доведена.

обробка від комах

Відгуки про найефективніші способи

У боротьбі із земляними бліхами складно виділити якийсь один найкращий засіб, всі засоби хороші, але з ряду причин не завжди є можливість використовувати хімічні препарати. У разі є дуже ефективні способи виведення паразитів перевіреними народними способами.

У будь-якому випадку, боротьба з бліхами повинна починатися з генерального прибирання приміщення. При вологому прибиранні необхідно додати у воду нашатирний спирт (1 чайна ложка нашатирю на літр води), або ефірні олії евкаліпта, шавлії, кедра, пижми (5-10 крапель олії на відро води), або настоянку полину. Після цього можна розкласти гілочки полину або хвойних дерев по кутах будинку та під меблі. Важливо повторювати ці процедури щотижня.

хвойні гілки

За численними відгуками, цей спосіб є дуже дієвим та безпечним як для людей, особливо для сімей, де є маленькі діти, так і для тварин.

Якщо в будинку або квартирі планується проведення ремонтних робіт, слід ретельно замазати та закласти всі щілини та отвори, через які земляні бліхи можуть проникнути до приміщення. Потрібно своєчасно викидати сміття та не допускати захаращення та запилення приміщень. Чистота та сухість – вірна ознака того, що неприємне сусідство з такими паразитами, як земляні блохи, не загрожує.

чистота в будинку

ВІДЕО: Як позбутися земляних бліх у квартирі.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар