Опис та кріплення штор день-ніч

Для будинків та офісів, вікна яких розташовані на сонячній стороні, дуже важливою є можливість тонкого регулювання обсягу природного освітлення. Це дозволяє уникнути не тільки сліпучих відблисків, а й перегріву повітря. Сучасні рольштори день-ніч ефективно та витончено вирішують проблему за рахунок свого оригінального пристрою.

рулонні штори день ніч

Що таке штори день-ніч

Рулонні штори день-ніч, інакше звані зеброю, з'явилися порівняно недавно, але вже встигли набути популярності. Вони принципово відрізняються від звичайних рулонних штор та жалюзі, поєднуючи переваги обох систем. Основною їх особливістю є можливість регулювання ступеня проникнення світла.

рулонні штори день ніч ідеї

Конструкція штор день-ніч має вигляд подвійного тканого полотна, на якому чергуються напівпрозорі та прозорі горизонтально орієнтовані смуги. У момент підйому штори, що здійснюється за допомогою ланцюга, відбувається зміщення зовнішнього полотна щодо внутрішнього. При цьому сітчасті смуги, що пропускають світло, перехльостуються із щільними смугами, змінюючи інтенсивність пропускання світла та освітлення. Завдяки цим шторам можна створити як невелике затемнення (день), і практично повне (ніч).

рулонні штори день ніч фото

Переваги і недоліки

До переваг штор день-ніч належить таке:

 1. Простота експлуатації, зручність та практичність. Щоб відрегулювати світловий потік у приміщенні, немає потреби повністю прибирати полотно. Досить трохи змінити розташування смуг, що дозволить позбутися відблисків.
 2. Формування оригінального інтер'єру. Чіткі горизонтальні лінії дозволяють візуально розширити простір, роблячи його світлішим. Штори можуть мати будь-який колір та малюнок, а їх виготовлення часто здійснюється за індивідуальними розмірами.
 3. Зручність монтажу. Система має універсальні кріплення, що дозволяють зробити установку на пластикові та дерев'яні рами, стіну або стелю як із проведенням свердління, так і без нього. Конструкція має невелику вагу, і її можна легко зафіксувати в будь-якому зручному положенні по висоті.
 4. Легкість у догляді. Штори не потрібно знімати та прати. Їх достатньо очищати пилососом, вологою ганчіркою або м'якою щіткою. Крім цього, моделі покриваються спеціальними просоченнями, які гарантують не тільки антистатичний ефект, що забезпечує погане скупчення пилу та складність утворення плям, а й тривалу підтримку початкової насиченості відтінків.
 5. Довговічність. Штори мають тривалий період експлуатації без втрати первісних характеристик.

рулонні штори день ніч фото дизайн

рулонні штори день ніч фото дизайну

рулонні штори день ніч ідеї

рулонні штори день ніч ідеї дизайну

Зверніть увагу! Полотно може виконувати самостійну декоративну функцію, так і бути доповненням фіранок або тюля.

Можна виділити і ряд недоліків:

 1. Висока вартість. Вона варіюється в залежності від якості використовуваної матерії, розміру та типу тканини. Її величина обумовлена неоднорідністю структури та залученням більшої кількості тканини.
 2. Обмеження у різноманітності матерії полотен. Штори можуть мати лише вертикальну чи горизонтальну «смугастість».
 3. Складність виготовлення для нестандартних широких запитів. Максимальна ширина конструкції обмежується трьома метрами.

рулонні штори день ніч ідеї фото

Рулонні штори не вдасться повноцінно використовувати у разі низького освітлення, оскільки вони перекривають більшу частину світлового потоку.

Як вони працюють

Пристрій рулонних штор день-ніч включає:

 • кронштейни;
 • механізм керування;
 • нижню планку;
 • трубу-вал;
 • профіль для тканини;
 • тканина.

рулонні штори день ніч фото ідеї

Тканина день-ніч сформована з горизонтально орієнтованих непрозорих і прозорих смуг, що чергуються горизонтально, мають різну ступінь пропускання світла. Полотно одним кінцем кріпиться до спеціального профілю, а іншим – до труби за допомогою клейової стрічки. У момент підйому штори відбувається накручування тканини на вал, при цьому смуги зміщуються одна щодо одної.

рулонні штори день ніч дизайн

З яких матеріалів роблять такі штори

Для виробництва рулонних штор можуть застосовуватись такі матеріали:

 1. Поліестер. Це практичний і довговічний матеріал, що має гарну світлонепроникність, високе світловідбиття і світлопоглинання. Він гігроскопічний і формостійкий, що суттєво полегшує догляд.
 2. Суміш бавовни та поліестеру. Цей тип тканини поєднує натуральні властивості бавовни та всі переваги поліестеру. Штори з даного матеріалу не рекомендується використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю, щоб уникнути можливості сильної усадки.
 3. Суміш сатину або віскози та поліестеру. Комбіновані тканини мають привабливий вигляд і невелику усадку. Однак їх не варто застосовувати в приміщеннях, в яких на штори постійно впливають негативні фактори, наприклад, саунах та лазнях. Спектр місць застосування комбінованих штор розшириться, якщо на полотно нанести захисний шар.
 4. Суміш пластифікованого скловолокна та ПВХ. Цей матеріал використовується при виробництві штор типу «скрин». Вони дозволяють зробити кімнату, що не проглядається з вулиці, зберігаючи можливість людям, що знаходяться в приміщенні, бачити те, що відбувається за вікном.
 5. Суміш поліефіру та поліестеру. Такий матеріал має виражені антистатичні властивості, довговічний, сонце- і пилостійкий. Крім того, його легко доглядати, і найчастіше досить просто сухого чищення. Сильні забруднення видаляються за допомогою вологої серветки.

рулонні штори день ніч фото декор

рулонні штори день ніч фото оформлення

рулонні штори день ніч оформлення фото

рулонні штори день ніч декор

Тканини для зебри можуть мати різну щільність і бути:

 • тонкими напівпрозорими;
 • середньої щільності – напівзатемніють;
 • «Блекаут» – повністю затемняють.

Комплектуючі виготовляються з алюмінію, сталі та пластику. Фурнітура має сірий, білий, чорний або коричневий колір, але може бути виконана на замовлення в будь-якому забарвленні.

рулонні штори день ніч дизайн фото

Різновиди рулонних штор день-ніч

Вільновисні

Рулонні штори мають вигляд двох валів, що встановлюються на кронштейні. На вал за допомогою клейкої основи кріпляться два різні полотна тканини, що скручуються в рулон. Рольштори з вільної системою не мають кріплення для тканини. Нижня виска та краї полотна не закріплені і залишаються у вільному положенні, якщо не використовується додаткове кріплення.

рулонні штори день ніч фото дизайн

Такий тип штор, оснащений двома тканинами, оптимально кріпити в стельову нішу, на стелю, стіну або схил, щоб закрити весь отвір вікна. Це дозволить приховати рулони з тканинами, що зробить монтаж акуратнішим.

Касетні

Рольштори в касеті є більш компактною системою, в якій рулони тканин заховані в декоративний короб. Він кріпиться до стулки вікна на двосторонню стрічку або на шурупи. При цьому обидва полотна і нижні виска фіксуються в П-подібному положенні, що дозволяє забезпечити постійне розташування полотна паралельно стулці, навіть коли вікно відкрито на провітрювання.

рулонні штори день ніч касетні

За типом управління

За типом управління всі зебри поділяються на:

 1. Ручні. І тут реалізується управління з допомогою ланцюга. Вона має вигляд пластикових кульок, нанизаних на високоміцну плетену нитку. При цьому керування однією частиною виробу розміщено ліворуч, а іншою – праворуч.
 2. Автоматичні. Це більш сучасний та зручний варіант. У цьому випадку керування здійснюється за допомогою пульта віддаленого керування або вимикача, розташованого на стіні. Значною перевагою такої системи є можливість керування шторами, встановленими на важкодоступних вікнах – у сходових прольотах та високо від підлоги.

рулонні штори день ніч

Зверніть увагу! Автоматичні рольштори можна підключити до системи «Розумний дім».

Як правильно кріпити шторки день-ніч

Існують такі варіанти кріплення рольштор:

 1. Стінне або стельове. В цьому випадку в стелі або стіні просвердлюються отвори, які встановлюються елементи кріплення. Потім на них закріплюється штатив разом із шторою. Цей спосіб кріплення є найбільш громіздким, і жалюзі займають дуже багато місця.
 2. До віконної рами. Тут отвори просвердлюються у рамі вікна. При цьому важливо бути дуже обережним, ретельно прораховуючи всі параметри, оскільки при монтажі світлофільтрів пластикову раму легко зашкодити.
 3. На віконну стулку. Воно має той самий принцип, що й монтаж до рами. При цьому реалізується максимальна економія простору віконного отвору та з'являється можливість відкриття вікна без підняття штори.
 4. Без свердління. Цей вид кріплення зазвичай застосовується для мінікасетних штор. Він не відрізняється високою надійністю, проте дозволяє зберегти цілісність вікна. Механізм закріплюється у вигляді посиленого двостороннього скотчу чи спеціального клею. Додатково існує можливість кріплення із застосуванням спеціальних кронштейнів.

рулонні штори день ніч фото оформлення

рулонні штори день ніч фото оформлення

рулонні штори день ніч оформлення фото

рулонні штори день ніч оформлення

До стелі

Для монтажу до стелі потрібні кліпси та кріплення. Порядок робіт наступний:

 • закріпити кронштейни шурупами;
 • вставити верхню планку у верхню частину кліпси;
 • енергійно натиснути пальцем на нижню частину кліпси;
 • натиснути на планку до клацання.

рулонні штори день ніч до стелі

До рами вікна

Спочатку необхідно провести розмітку, яка залежить від бажаного місця встановлення:

 • перед віконним прорізом – ширина штор повинна перевищувати ширину вікна на 4-5 см з боків, висота – на 10 см, при цьому вікно має нормально відчинятися;
 • у прорізі – ширина вікна, як і висота, має перевищувати ширину ролети на 2 см по кожному краю;
 • на віконній стулці – ширина рольштори повинна перевищувати розміри скла на 3 см, висота – на 12 см.

рулонні штори день ніч до рами

Зверніть увагу! У випадку, коли вікна розміщуються нарівні з рольшторами, віконна ручка та петлі повинні допускати вільне опускання полотна та користування шторами.

Порядок робіт наступний:

 1. Позначте місце для першого закріплення кронштейна.
 2. Просвердлити отвір у цьому місці та вставити дюбель.
 3. Прикрутити кріплення.
 4. Встановити другий кронштейн.
 5. Розмістити допоміжне кріплення в 12 см від ланцюга регулювання, оскільки саме тут на механізм виявляється найбільше навантаження.
 6. Встановити рольштору в кронштейни з механізму управління.
 7. Встановити коректори та перевірити встановлення.
 8. Закріпити кришки кронштейнів.

рулонні штори день ніч установка

Зверніть увагу! Про правильне встановлення штори свідчить чітке клацання.

Установка рулонних штор день-ніч на пластикові вікна дозволяє підвищити комфорт перебування в сонячному приміщенні, забезпечуючи оптимальне регулювання освітлення. Під час акуратної роботи монтаж конструкції можна провести самостійно.

Відео: встановлення рулонних штор день ніч на вікна

50 варіантів дизайну рулонних штор день-ніч

рулонні штори день ніч

рулонні штори день ніч фото

рулонні штори день ніч ідеї

рулонні штори день ніч ідеї фото

рулонні штори день ніч фото ідеї

рулонні штори день ніч дизайн

рулонні штори день ніч дизайн фото

рулонні штори день ніч фото дизайн

рулонні штори день ніч фото дизайну

рулонні штори день ніч дизайн ідеї

рулонні штори день ніч ідеї дизайн

рулонні штори день ніч ідеї дизайну

рулонні штори день ніч декор

рулонні штори день ніч декор фото

рулонні штори день ніч фото декор

рулонні штори день ніч фото декору

рулонні штори день ніч декор ідеї

рулонні штори день ніч ідеї декор

рулонні штори день ніч ідеї декору

рулонні штори день ніч інтер'єр

рулонні штори день ніч інтер'єр фото

рулонні штори день ніч фото інтер'єр

рулонні штори день ніч фото інтер'єру

рулонні штори день ніч інтер'єр ідеї

рулонні штори день ніч ідеї інтер'єр

рулонні штори день ніч ідеї інтер'єру

рулонні штори день ніч оформлення

рулонні штори день ніч оформлення фото

рулонні штори день ніч фото оформлення

рулонні штори день ніч фото оформлення

рулонні штори день ніч оформлення ідеї

рулонні штори день ніч ідеї оформлення

рулонні штори день ніч ідеї оформлення

рулонні штори день ніч варіанти

рулонні штори день ніч варіанти фото

рулонні штори день ніч фото варіанти

рулонні штори день ніч фото варіантів

рулонні штори день ніч варіанти ідеї

рулонні штори день ніч ідеї варіанти

рулонні штори день ніч ідеї варіантів

рулонні штори день ніч види

рулонні штори день ніч

рулонні штори день ніч фото види

рулонні штори день ніч фото видів

рулонні штори день ніч види ідеї

рулонні штори день ніч ідеї види

рулонні штори день ніч огляд

рулонні штори день ніч види дизайну

рулонні штори день ніч види декору

Опис та кріплення штор день-ніч

WowCracy
Додати коментар