Опис та інструкція для гейзерної кавоварки

Як бути, коли хочеться повною мірою насолодитися напоєм, що бадьорить, розкрити всі смакові особливості різних сортів кави, але немає можливості придбати кавомашину? Альтернатив досить багато, проте оптимальним варіантом для домашнього користування є гейзерна кавоварка.

кавоварка гейзерна

Що таке гейзерна кавоварка

Кава, приготовлена у кавоварці, відрізняється як своїм ароматом, так і добре розкритим смаком. Це відбувається за рахунок вилучення ефірних олій у процесі приготування, що досягається пропусканням води через таблетку кави під тиском.

кавоварка гейзерна фото

Гейзерна кавоварка складається з двох з'єднаних різьбленням резервуарів, верхнього та нижнього, та фільтра-воронки. При цьому вона може бути електричною, проте загальної конструкції це не змінює.

кавоварка гейзерна ідеї

Нижній резервуар, або колба, є основою кавоварки, в яку міститься холодна вода. Він має запобіжний клапан, необхідний для випуску пари у разі перевищення ним верхнього значення.

кавоварка гейзерна ідеї фото

У нижню колбу вставляється фільтр-воронка, в який міститься мелена кава. При цьому носик вирви знаходиться на відстані 3-6 мм від дна колби. Іноді фільтрів може бути два, також часто вони знімаються.

кавоварка гейзерна фото ідеї

Верхній резервуар є ємністю готового напою. Він також забезпечений вирвою з фільтром, розташованою носиком догори. Тут фільтр, що утримується силіконовою прокладкою, що знімається, обмежує надходження частинок кави в напій.

кавоварка гейзерна дизайн

Зверніть увагу! Нижній резервуар завжди виготовляється лише з металу – алюмінію чи сталі. Верхній може бути зроблений також зі скла або пластику.

Принцип роботи гейзерної кавоварки:

 1. У нижньому резервуарі вода нагрівається, утворюючи пару.
 2. Тиск пари витісняє гарячу воду, яка проходить через фільтр-воронку, в якій знаходиться кава.
 3. Проходячи через товщу меленої кави вода екстрагує розчинні речовини, а потім виштовхується вгору, надходячи у верхній резервуар.

кавоварка гейзерна Гіпфел

Найкраще вивчити принцип роботи гейзерної кавоварки за допомогою відео.

Плюси та мінуси гейзерної кавоварки

Гейзер – досить популярний різновид домашніх кавоварок. До його переваг можна віднести наступне:

 • Доступна ціна. Хорошу модель можна придбати за півтори-дві тисячі, чого не скажеш про інші типи кавоварок.
 • Зручність. При варінні немає необхідності постійно контролювати процес, а ближче до завершення готування гейзер повідомить про це своєрідним дзюрчанням.
 • Якість кави. Напій виходить міцнішим і концентрованішим, по суті, є чистим еспресо, тільки в більшому обсязі, який залежить від розміру кавоварки. Крім того, отримана кава не містить у собі кавової гущі.

кавоварка гейзерна G.A.T.

кавоварка гейзерна Gefu

кавоварка гейзерна Morosina

кавоварка гейзерна Bialetti

Але, звичайно, має місце і ряд мінусів, а саме:

 • Неможливість контролювати та змінювати міцність та обсяг напою. Кожна модель розрахована на певну кількість меленої кави і води, наприклад, на дві або чотири чашки еспресо, і для отримання іншого підсумкового результату потрібно купувати іншу модель.
 • Складність у догляді. Через його конструкцію гейзер досить складно ретельно вимити. Крім того, найчастіше матеріал його виготовлення – алюміній, посуд з якого не можна мити в посудомийці (а ще використовувати на індукційній плиті). Також періодично необхідно замінювати фільтр і прокладку, тому що їх знос значно впливає на якість кави та працездатність пристрою.
 • Складність у підборі помелу. Він має бути таким, щоб, з одного боку, не застрявати у фільтрі, а з іншого – давати можливість повністю розкрити смак та аромат напою.

кавоварка гейзерна на кухні

Зверніть увагу! Одна порція еспресо – 30 мл.

Щоб краще зрозуміти, яка ця кавоварка в роботі, можна ознайомитися з відгуками тих, хто її використовує. Так, найчастіше зазначають таке:

 • найкраща з можливих альтернатив пити гарну каву вдома;
 • сильна залежність від помелу;
 • присмак металу в алюмінієвих моделях;
 • компактність та безшумність;
 • невеликий вихід напою;
 • інтуїтивно зрозуміле використання;
 • сильне нагрівання нижньої частини, що не дозволяє вимити відразу і приготувати кілька порцій поспіль.

кавоварка гейзерна на плиті

Зверніть увагу! Позбутися металевого присмаку дозволить утворення кавової плівки, для чого варто не відмивати верхній резервуар, а просто споліскувати.

Як користуватися гейзерною кавоваркою

Процес приготування кави у гейзері досить простий. Однак, щоб отримати справді добрий напій, необхідно врахувати всі нюанси того, як користуватись гейзерною кавоваркою.

кавоварка гейзерна для дому

Важливо! У гейзерній кавоварці не рекомендується готувати ароматизовані сорти кави, тому що їхній смак не розкривається, і напій виходить просто гірким. Це пов'язано з покриттям таких зерен невеликою плівкою, яка дає аромат. Те саме стосується і зерна занадто темної обсмажування, хоча там на поверхню виступають природні олії.

кавоварка гейзерна для кухні

Можна використовувати таку схему:

 1. Налаштування помелу. Ідеальний варіант – молоти каву безпосередньо перед варінням, при цьому використовувати зерна свіжої обсмажування. Це дозволить максимально розкрити смакові якості сорту. Помел має бути трохи більшим за той, який використовують для еспресо-машини, проте менше, ніж для краплинних кавоварок. Чим більший обсяг гейзера, тим більшим має бути помел, адже це допоможе уникнути переекстракції. Дрібний помел не використовується через те, що частинки кави забивають фільтр.
 2. Заповнення нижнього резервуару. Для приготування бажано використати чисту холодну воду. Її не варто заливати до країв, однак і замало теж краще не наливати. Як орієнтир можна використовувати аварійний клапан.
 3. Заповнення фільтра-воронки. Молотою кавою необхідно заповнити всю вирву. Якщо хочеться отримати більш насичений смак, можна злегка прим'яти його, проте не трамбувати.
 4. Варка. Варити каву краще на помірному вогні, при використанні газу – на найменшій конфорці. Якщо необхідна терміновість, то спочатку можна включити сильний вогонь, а після розігріву зменшити його. В ідеалі знімати гейзер з конфорки потрібно до початку дзюрчання, адже це означає, що замість води через кавову таблетку починає проходити вогняна пара, що дуже позначається на смакових якостях напою. Після зняття потрібно зупинити екстракцію, для чого нижню частину кавоварки можна помістити під холодну воду або поставити на мокрий рушник. При цьому в нижньому резервуарі залишається невелика кількість води і це нормально.

кавоварка гейзерна фіолетова

кавоварка гейзерна червона

кавоварка гейзерна Ронделл

кавоварка гейзерна зелена

Зверніть увагу! Так як більшість гейзерних кавоварок виготовляються з алюмінію, використовувати їх на індукційних плитах неможливо. У цьому випадку можна або придбати сталеву модель, або використовувати сковороду як підставку для гейзера.

кавоварка гейзерна з капучинатором

Чому може не працювати

Гейзерна кавоварка – досить простий пристрій, тому всі несправності, як правило, пов'язані з неправильною експлуатацією. До найпоширеніших проблем належать такі:

 • При варінні пар виходить назовні. Відбувається через недостатню герметичність конструкції, так що варто просто щільніше закручувати кавоварку;
 • Вода не може пройти крізь фільтр. Причина тут або у використанні кави занадто дрібного помелу, або в засміченні фільтра, який необхідно ретельно промивати після кожного варіння;
 • Вихід напою відповідає заявленому в інструкції. У цьому випадку потрібно ретельніше стежити за кількістю води, що наливається в резервуар;
 • Напій має гіркий смак. Може бути пов'язане з занадто довгим перебуванням на конфорці або з поганим промиванням після використання;
 • У каві з'явилася завись. Тут або використовується занадто дрібний помел, або час замінити фільтр і прокладку.

кавоварка гейзерна ідеї фото

кавоварка гейзерна ідеї

кавоварка гейзерна фото

кавоварка гейзерна фото ідеї

Гейзерна кавоварка – оптимальний варіант приготування кави в домашніх умовах. Її легко використовувати, і при правильній експлуатації виходитиме смачний і ароматний напій, що бадьорить.

кавоварка гейзерна для дому.

ВІДЕО: Як користуватись гейзерною кавоваркою.

WowCracy
Додати коментар