Опис та характеристики помаранчевих штор

Помаранчевий – яскравий, сонячний та позитивний колір. Він піднімає настрій і бадьорить, допомагає позбутися депресії та посилює концентрацію уваги, стимулює роботи мозку. За допомогою помаранчевих штор на кухні, спальні, дитячій або вітальні можна створити затишну обстановку, але неправильно підібраний відтінок здатний викликати роздратування.

помаранчеві штори

Особливість оранжевого кольору в інтер'єрі

Помаранчевий виходить від змішування червоного та жовтого. Від обох квітів він взяв найкраще. Жовтий приглушив експресію червоного, внаслідок чого вийшов соковитий відтінок, який не тисне на психіку. Як і будь-який інший колір, помаранчевий впливає на людину. У психології він широко використовується для лікування агресивних пацієнтів.

оранжеві штори фото

Помаранчевий допомагає вибратися з депресивної ями та апатії, піднімає настрій, сприяє переговорам. Це активний колір, який викликає дії. Психологи рекомендують використовувати його для оформлення дитячих. Помаранчевий допомагає дитині подолати її природну сором'язливість і почати складний процес соціальної адаптації. Він підштовхує до нових цілей, змушує рухатися. Оскільки колір домінуючий, він легко придушує своїх компаньйонів.

помаранчеві штори ідеї

Помаранчеві штори або меблі приковують до себе увагу. Цю особливість кольору можна використовувати, щоб замаскувати вади приміщення, що йдуть на другий план. Дуже важливо правильно підібрати поєднання відтінків в інтер'єрі. При грамотному оформленні помаранчевий яскравими нотками увіллється в обстановку. Він ідеально підходить для кімнат, де мало сонячного світла.

помаранчеві штори

помаранчеві штори варіанти

помаранчеві штори фото варіанти

помаранчеві штори фото варіантів

Характеристика помаранчевих штор

Помаранчеві штори – досить сміливе рішення, яке можна інтегрувати практично у будь-який стиль. У сучасних напрямках використовують яскраві, а часом навіть епатажні відтінки. Для класичних інтер'єрів підбирають спокійніші тони. Помаранчевий домінує в інтер'єрі, тому багато хто боїться його використовувати через страх зробити кімнату занадто яскравою і несмачною. Цей колір органічно інтегрує в обстановку, якщо дизайнер грамотно використовуватиме його переваги і маскуватиме недоліки.

помаранчеві штори ідеї фото

Гідності й недоліки

Помаранчеві штори мають ряд переваг:

 • Вони допомагають зробити інтер'єр теплішим і наповнюють кімнату сонячним світлом, тому часто використовують в оформленні кімнат, вікна яких виходять на північну сторону.
 • Вони привертають до себе увагу, тому можуть використовуватися лише як акцент.
 • Світлі відтінки помаранчевого допомагають зорово збільшити маленьку кімнату.
 • Створюють ефект декоративного висвітлення. Сонячне світло, яке проходить через тонку тканину штор, гарно розсіюється.

оранжеві штори фото ідеї

У активного кольору є свої недоліки:

 • Темні тони не підходять для маленьких та тісних приміщень.
 • Погано поєднується з іншими соковитими відтінками.
 • Не підходить для кімнат, вікна яких виходять на південь. Достаток сонячного світла у поєднанні з помаранчевими шторами створює відчуття нестерпної спеки.

Види помаранчевих штор

Помаранчеві штори класифікуються на декілька видів залежно від конструкції:

 • Розсувні. Штори закріплюються на карнизі вертикально. Можна регулювати довжину та ширину полотна.
 • Підйомні. Штори за допомогою спеціальних механізмів відкриваються нагору.
 • Стаціонарні. Ці штори виконують виключно декоративну функцію. Вони фіксуються на карнизі, не відкриваються та не закриваються.

оранжеві штори дизайн

До першого типу належать класичні, японські, схрещені штори. До категорії підйомних належать італійські, англійські, римські, французькі, австрійські. Також до неї належать популярні та практичні рулонні та німецькі штори пліссе. Стаціонарні зазвичай використовують у класичних інтер'єрах. Вони ідеально інтегруються в модерн, бідермеєр, палацовий стиль. Для стаціонарних штор помаранчевий колір – не найкраще рішення. Його яскраві відтінки більше підходять до сучасних стилів. З класикою може поєднуватися лише мідний, карамельний, цегляний та охра.

оранжеві штори дизайн фото

Вибір помаранчевих штор, фіранок та тюлю.

Помаранчеві штори, фіранки та тюль – це знімний елемент оформлення, який у будь-який момент можна замінити, але це не означає, що до їх вибору можна підходити безвідповідально. Насамперед потрібно вибрати тип штор. Статичні – це невід'ємний атрибут класики. Вони виглядають помпезно, тому зовсім не підходять до фьюжн, еко-стилю, хайтеку або лофта. Підйомні легко інтегруються як у сучасні інтер'єри, так і в неокласику.

оранжеві штори фото дизайну

Через різноманітність моделей розсувні штори стали універсальним варіантом для будь-яких стилів. До мінімалізм більше підійде компактний японський варіант. З інтер'єром, оформленим у стилі арт нуво, краще поєднуватимуться класичні розсувні штори. При виборі довжини полотна слід спиратися на висоту вікна та навколишнє оточення.

оранжеві штори ідеї дизайну

Якщо під підвіконням стоїть якийсь масивний предмет меблів, то немає сенсу купувати довгі оранжеві штори на підлогу. Тут більше підійдуть короткі фіранки. Витонченість широких панорамних вікон підкреслять довгі розсувні штори, які будуть ідеально поєднуватися з ніжним напівпрозорим тюлем.

помаранчеві штори короткі

Застосування в інтер'єрі

Хоча помаранчевий колір подобається багатьом, його бояться використати в оформленні кімнат. Проблема полягає у поєднанні з іншими відтінками. Деякі кольори він безжально пригнічує, через що інтер'єрна композиція стає несмачна і безглузда. На тлі інших відтінків помаранчевий може піти в тінь, що є неприпустимим для такого активного тону. Навіщо тоді взагалі додавати його до інтер'єру?

оранжеві штори оформлення

Відносини з іншими квітами у помаранчевого не завжди складаються добре:

 1. Помаранчевий із червоним створює психологічний тиск і може викликати агресію, роздратування.
 2. Помаранчевий із чорним виглядає брутально. Подібне поєднання непогано підходить до суворих інтер'єрів, але не підходить для ніжного оформлення.
 3. Помаранчевий з коричневим допомагає розслабитися, утихомирює.
 4. Помаранчевий з білим символізує прагнення до чистоти та невинності. Поєднання легке та повітряне. Ідеально підходить для тісних кімнат.
 5. Помаранчевий із зеленим стимулює мозкову активність, тому може використовуватися в інтер'єрах робочих кабінетів, але зовсім не підходить для спалень.
 6. Помаранчевий та синій створюють контрастне поєднання. Комбінація вважається основою морського стилю.

оранжеві штори з синіми

Для кожного приміщення слід вибирати певний відтінок цього кольору, оскільки він значно впливає психологічний стан людини. Правильно підібрати помаранчеві штори в інтер'єрі допоможуть приклади оформлення з фото.

помаранчеві штори

помаранчеві штори фото

оранжеві штори фото видів

помаранчеві штори

На кухню

Помаранчевий стимулює апетит. Якщо столова зона розташована на кухні, вибір кольору для штор стає очевидним. У цьому приміщенні можна не стримуватись та вибирати соковиті, насичені відтінки. Ідеальний варіант для кухонного інтер'єру – еталонний апельсиновий або насичений морквяний колір.

помаранчеві штори на кухні

Щоб зберегти гармонію в приміщенні, до помаранчевих штор слід підібрати меблі з дерева. Для інтер'єрів у класичних стилях підійде темна деревина. Світле дерево в тандемі з апельсиновими фіранками допоможе візуально збільшити кімнату. Щоб посилити ефект домінуючого кольору, його також можна доповнити “смачними” відтінками (кава з молоком, молочний шоколад, ваніль) в обробці стін.

У спальню

У спальні не рекомендується використовувати яскраві відтінки помаранчевого. Вони занадто бадьорять, а це не спонукає до сну і розслаблення. Для фіранок у спальню можна вибрати золотаво-мідний, карамельний, персиковий або відтінок манго. Його ідеальним компаньйоном для цього приміщення стане білий чи небесно-блакитний.

помаранчеві штори в спальні

В зал

Так як зал – приміщення значних габаритів, тут можна сміливо використовувати насичені відтінки помаранчевого. Така простора кімната сприяє незвичайним експериментам. У залі можна вдатися до складного поєднання помаранчевого та чорного. Якщо кімната оформляється в класичному стилі, то ідеально підійдуть стаціонарні штори, які внесуть в атмосферу нотки елегантності та шику.

помаранчеві штори в залі

У вітальню

Вітальня – це “сімейна” кімната, в якій домочадці збираються для дружніх посиденьок з друзями. Тут важливо створюють затишну обстановку, яка трохи бадьорить і допомагає розслабитися, сприяє діалогу. Для цієї ролі помаранчевий колір підходить ідеально. Можна використовувати як яскраві, і менш насичені відтінки. Помаранчеві штори в інтер'єрі вітальні стають або тлом або акцентом. У першому випадку вони непогано поєднуються з меблями з масиву. Помаранчевий колір відтінить природний рисунок деревини. Коли штори стають акцентною деталлю оформлення, їх доповнять меблі та оздоблення у ніжно-молочних відтінках.

помаранчеві штори у вітальні

У дитячу

Помаранчеві штори у дитячій освіжать обстановку. Психологи давно встановили, що яскраві кольори в інтер'єрі користуються дитині. Вони стимулюють його та піднімають настрій. У дитячій кімнаті можна використовувати сміливі поєднання помаранчевого з бузковим, синім, зеленим або жовтим. Не рекомендується доповнювати яскраві фіранки червоними деталями інтер'єру. Подібне поєднання перевантажує обстановку та дає зворотний ефект. Замість бадьорості воно може дратувати та викликати агресію.

помаранчеві штори в дитячій

Відео: помаранчеві штори в інтер'єрі кімнат

50 варіантів дизайну інтер'єру з помаранчевими шторами

штори помаранчевого кольору

штори помаранчевого кольору фото

штори помаранчевого кольору ідеї

штори помаранчевого кольору ідеї фото

штори помаранчевого кольору фото ідеї

штори помаранчевий колір дизайн

штори помаранчевого кольору дизайн фото

штори помаранчевого кольору фото дизайн

штори помаранчевого кольору.

штори помаранчевий колір дизайн ідеї

штори помаранчевого кольору ідеї дизайн

штори помаранчевого кольору ідеї дизайну

штори помаранчевого кольору декор

штори помаранчевого кольору декор фото

штори помаранчевого кольору фото декор

штори помаранчевого кольору фото декору

штори помаранчевий колір декор ідеї

штори помаранчевого кольору ідеї декор

штори помаранчевого кольору ідеї декору

штори помаранчевого кольору інтер'єр

штори помаранчевого кольору інтер'єр фото

штори помаранчевого кольору фото інтер'єр

штори помаранчевого кольору фото інтер'єру

штори помаранчевого кольору інтер'єр ідеї

штори помаранчевого кольору ідеї інтер'єр

штори помаранчевого кольору ідеї інтер'єру

штори помаранчевого кольору оформлення

штори помаранчевого кольору.

штори помаранчевого кольору.

штори помаранчевого кольору.

штори помаранчевий колір оформлення ідеї

штори помаранчевого кольору ідеї оформлення

штори помаранчевого кольору ідеї оформлення

штори помаранчевого кольору варіанти

штори помаранчевого кольору варіанти фото

штори помаранчевого кольору фото варіанти

штори помаранчевого кольору фото варіантів

штори помаранчевого кольору варіанти ідеї

штори помаранчевого кольору ідеї варіанти

штори помаранчевого кольору ідеї варіантів

штори помаранчевого кольору

штори помаранчевого кольору

штори помаранчевого кольору фото види

штори помаранчевого кольору фото видів

штори помаранчевого кольору види ідеї

штори помаранчевого кольору ідеї види

штори оранжевого кольору огляд

штори помаранчевого кольору

штори помаранчевого кольору види декору

Опис та характеристики помаранчевих штор

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар