Опис рулонних штор «Уні 2» та «Уні 1»

Оскільки рол штори користуються великою популярністю, існує безліч їх різновидів. Спробуємо розібратися у перевагах рулонних штор UNI. Для яких вікон та приміщень більше підходять, у чому особливості кріплення, і наскільки практичні у роботі.

рулонні штори уні

Види рулонних штор

Касетні моделі мають такі різновиди:

 • UNI-1. Оснащена спеціальною коробочкою, всередині якої розташовується ланцюг, що збирає або розкручує полотно. Напрямні, з яких полотно переміщається, мають плоску форму. Монтуються штори до штапиків віконного профілю.

  рулонні штори уні 1

 • UNI-2. Багато в чому схожа на попередню модель, тільки рулонні штори, що направляють, виконані у формі літери «П», і кріпляться до віконної рами. Завдяки системі кріплення є можливість опустити штору, прикривши нижній штапик.

  рулонні штори уні 2

 • UNI-2 із пружинним механізмом. Головна відмінна риса – у системі управління. Щоб розкрутити рулон, потрібно обертати ручку. Коробочка може бути розташована у верхній частині, в нижній або навіть збоку від віконної рами.

  рулонні штори уні 2 фото

Маленька хитрість: якщо ви шукаєте полотно, що максимально захищає кімнату від сонячних променів, просто прикладіть шматочок тканини до скла і перевірте пропускну здатність матеріалу. Головне робити це вдень і краще, якщо день буде сонячним.

рулонні штори уні фото види

рулонні штори уні види

рулонні штори уні.

рулонні штори уні види фото

Способи кріплення

Будь-яка з вищеперелічених моделей кріпиться одним із двох способів:

 1. За допомогою шурупів. Спочатку робляться акуратні та точні виміри, де саме будуть отвори для кріплень. Для цього використовують олівець та рівень. Після цього просвердлюються отвори. Закріплюється одна сторона короба шурупом і розмотується полотно для перевірки, потім закріплюється на два шурупи з кожного краю, і надягають бічні кришки. На заключному етапі регулюється висота ланцюжка та встановлюється обмежувач нижнього положення полотна. Також на ланцюжок кріплять виска.
 2. З використанням двостороннього скотчу. Цей варіант підійде лише для надлегких моделей. Вважається ненадійним. На думку фахівців, таким способом кріплення краще не користуватися, оскільки конструкція може «відірватися» просто тому, що ви потягли за ланцюжок з більшим зусиллям, ніж це було необхідно. З іншого боку, якщо ви впевнені, що ваша штора має скромну вагу, а ви – акуратний користувач, можете кріпити конструкцію за допомогою скотчу.

рулонні штори уні на скотч

Гідності й недоліки

Як і будь-які рулонні штори на пластикові вікна, касетні моделі UNI-1 і UNI-2 мають як сильні, так і слабкі сторони. Розглянемо детальніше.

рулонні штори уні фото

UNI-1

Спочатку про переваги. Вартість UNI-1 трохи дешевша, ніж її конкурента, UNI-2.

рулонні штори уні 1

Крім цього модель вважається компактнішою, а кут відкриття на одинадцять градусів більше. У деяких ситуаціях цей фактор є визначальним у виборі.

рулонні штори уні 1 фото

Тепер додамо «ложку дьогтю». На думку фахівців, недоліків у цієї моделі набагато більше, а саме:

 • Модель не можна назвати універсальною. Прикріпити її можна лише до прямокутного штапика шириною не менше ніж 1,4 см.
 • Конструкція зменшує скло, касета та бічні напрямні перекривають поверхню, утруднюючи миття вікон. Полотно надто щільно прилягає до скла. Якщо в приміщенні підвищена вологість і вікна періодично пітніють, будьте готові, що полотно прилипатиме до скла. А це спричинить те, що зіпсується не лише полотно, а й весь механізм.
 • Якщо є похибки в конструкції вікна, наприклад, ліва сторона на пару міліметрів коротша за праву, то навіть при строго горизонтальному кріпленні до штапика, знизу з'явиться невеликий отвір, який не дозволить надійно захистити від світла ззовні.

рулонні штори уні декор

рулонні штори уні декор фото

рулонні штори уні для пластикових вікон

рулонні штори уні фото декору

Важливо! Якщо вам хочеться встановити штори блекаут, то конструкція UNI-1 може і не підійти, і це теж мінус.

рулонні штори уні фото ідеї

UNI-2

Переваги:

 • Конструкція універсальна, кріпиться до будь-якого вікна, зверху до рами.
 • Оскільки касета та напрямні розміщуються на рамі, конструкція не перекриває скло.
 • Між полотном і склом завжди є невеликий зазор, а отже, навіть якщо на вікнах накопичується конденсат, він не зашкодить ні шторі, ні механізму.
 • Завдяки цій моделі можна приховати деякі конструктивні огріхи вікна.

рулонні штори уні.

рулонні штори уні.

рулонні штори уні.

рулонні штори уні оформлення

Недоліки:

 • Дорожче ніж перша модель.
 • Існує обмеження на відкриття вікна через кріплення касети безпосередньо на рамі.

рулонні штори уні ідеї

І все ж головна перевага UNI-2 криється в справжній універсальності конструкції, адже її можна кріпити на різні вікна.

рулонні штори уні ідеї фото

Отже, це лише на перший погляд усі моделі UNI – це брати-близнюки. Відмінності, і до того ж суттєві, спонукають уважно розібратися в особливостях кожної конструкції і тільки після цього робити свій вибір.

рулонні штори уні дизайн

Варіант UNI-2 традиційно користується більшою популярністю, ймовірно через свою універсальність.

рулонні штори уні

Відео: докладний огляд рулонних штор Уні 1 та Уні 2

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар