Опис подушки з шовкопряду

Правильно підібрана подушка – один із основних факторів міцного та якісного сну. Шовкові моделі вважаються дуже комфортними, забезпечуючи повноцінний відпочинок.

вплив подушки на сон

Що таке шовкопряд

Шовк є легким і вкрай міцним природним матеріалом, що видобувається з коконів великих одомашнених метеликів – тутових шовкопрядів. Шовкові нитки гіпоалергенні та стійкі до впливу зовнішніх факторів, у тому числі ушкодження кліщами, що досягається за рахунок вмісту серицину. До складу волокна входять протеїни, що містять 18 амінокислот, які благотворно впливають на самопочуття людини.

тутовий шовкопряд

Як його використовують для подушок

Шовкове волокно видобувається двома методами, що впливають на особливості матеріалу:

 • Tussa. Цей вид сировини видобувається з коконів шовкопрядів, що живуть у природному середовищі. Комахи вільно харчуються листям рослин, що призводить до утворення ниток червоного відтінку. Після збору вони піддаються хімічному відбілюванню, яке негативно впливає на структуру матеріалу, що призводить до зниження міцності та еластичності.

  Зверніть увагу! У цьому вся сорті часто розмножуються патогенні мікроорганізми.

  Через час нитки в Tussa починають розповзатися, що пов'язано з активністю шовкопрядів, що дикоживуть, прогризають собі дорогу. Вироби з цього матеріалу недорогі, проте найменш якісні, мають невеликий термін служби та низьку зносостійкість.

 • Mulberry. Це якісніший сорт, одержуваний з коконів шовкопрядів, вирощених умовах неволі. Їхній раціон складається виключно з листя тутового дерева, що дозволяє отримати врожай білих коконів, що перебираються вручну. Шовкові нитки Mulberry відрізняються високою міцністю, перекрученою формою та значною довжиною, що досягає 600 м.

  Ниткам не потрібне хімічне втручання та додаткові обробки, що негативно позначаються на матеріалі. Їх можна легко та оперативно розплутати з кокона та міцно з'єднати між собою. Mulberry поділяється на три категорії – А, В та С. Вироби з матеріалу класу А є найбільш міцними, дорогими та довговічними.

шовк тусу

шовк малберрі

Зверніть увагу! Подушки із сировини категорії А відрізняються першокласними тепловими характеристиками, великим об'ємом, приємним тактильним контактом та тривалим періодом експлуатації без втрати властивостей.

подушки категорії а

Після збирання коконів вони розмочуються у гарячій воді, потім розвертаються та очищаються від гусениць. Шовковина промивається, з неї формуються та просушуються заготовки. Готові вироби мають отвір із замочком, що дозволяє покупцю розглянути наповнювач, оцінивши його якість.

кокони шовкопряда

Часто у продажу зустрічаються подушки, що складаються із мікрошовкового волокна. Це штучний матеріал, створений з еластану та поліестеру. Він відрізняється непоганою якістю, але менш міцним і довговічним у порівнянні з натуральним шовком.

подушки з мікрошовкового вовкна

Переваги та недоліки подушок із шовкопряду

Можна виділити такі переваги шовкових подушок:

 1. екологічність та гіпоалергенність;
 2. бактерицидні властивості, що перешкоджають розмноженню постільних кліщів, плісняви та грибків;
 3. відсутність деформації через зовнішні впливи та тривале збереження форми;
 4. сприятливий вплив на стан шкіри обличчя при регулярному контакті, пов'язаний із вмістом у шовку протеїну фібріона;
 5. якісна терморегуляція, що робить поверхню прохолодною в спеку і теплою в холодну;
 6. гігієнічність, що забезпечує гарну волого- і повітропроникність;
 7. антистатичні властивості;
 8. комфорт сну, що досягається за рахунок розслаблення м'язів шиї.

плюси шовкових подушок

Зверніть увагу! Контакт із шовковою подушкою сприятливо позначається на стані волосся. Після сну локони не сплутуються, мають здоровий вигляд, не ламаються і не січуться.

користь шовку для волосся

Можна виділити і ряд недоліків:

 1. висока вартість;
 2. утворення жовтих плям через вологи, що потрапляє всередину подушки і накопичується там.

недоліки шовкової подушки

Чи можна прати таку подушку

Згідно з рекомендаціями виробників, прати подушку з шовку слід якомога рідше. Це пов'язано зі способом формування наповнення: волокна оформляються в пишний прошарок, при цьому переплетення ниток залишається природним, не простібається і не фіксується. При частих праннях відбувається порушення структури волокна, що призводить до утворення грудок. І через це виріб стає непридатним для подальшої служби.

чи можна прати шовкову подушку

Зверніть увагу! Ряд моделей містить ярлички, в яких вказана сувора заборона прання. Їх слід віддавати у хімчистку. Як правило, це вироби, виконані повністю із шовку.

заборона машинного прання

Як правильно прати

Здійснювати домашнє прання можна за умови утримання 30% шовку у складі наповнювача. Цей процес виглядає так:

 1. Помістити подушку в спеціальний мішечок для прання або чисту наволочку. У другому випадку матеріал має бути білим, натуральним і без малюнків.
 2. Додати до основного відділу машинки рідку речовину для прання. Використовувати порошки не можна, оскільки вони погано вимиваються і здатні завдати шкоди структурі волокон. Білий шовк можна прати у слабкому розчині бури.

  Важливо! Використання відбілювачів суворо заборонено.

 3. Вибрати функцію “шовк”, за відсутності – “делікатний режим”.
 4. Вимкнути віджимання, щоб не допустити псування виробу.
 5. Вийняти подушку з барабана відразу після прання. Якщо не дістати її вчасно, то волокно, висихаючи, підлаштовується під форму барабана.
 6. Залишити виріб для стікання води. Ручний віджимання заборонено.
 7. Повернути подушку махровим рушником або згорнути в рулон.

початок прання подушки

делікатний режим прання

прання подушки в машині

подушку виймають із машини

Чекати, доки подушка повністю просохне, не потрібно. Найкращим рішенням буде провести сушіння вологої матерії, використовуючи праску із середньою температурою.

Зверніть увагу! Якщо виріб висохло самостійно, то його не варто зрошувати водою, оскільки це призведе до появи жовтих розлучень на поверхні.

сушка подушки

Важливо підібрати оптимальну температуру для прання. Допустимий показник вказується на ярличку подушки і найчастіше не перевищує +40°C. Якщо подушка почала линяти, це говорить про неякісності виробу. У такій ситуації максимальна температура води становитиме +30°C.

Зверніть увагу! Вода, що має високу жорсткість, негативно впливає на наповнювач і чохол. Для її пом'якшення можна додати трохи соди.

подушки після прання

Скільки коштує така подушка

Середня вартість шовкових подушок знаходиться в діапазоні від 2400 до 15000 рублів. Виріб розміром 50х70 см можна придбати за 2600-14000 рублів, а 70х70 см – за 2950-14800 рублів. Можна знайти і унікальні моделі, вартість яких складає близько 25 000 рублів.

ціна шовкової подушки

Найкращі виробники подушок із шовкопряду

Івшвейстандарт

Це популярний російський виробник, який застосовує 100% шовкове волокно як наповнювач. Чохли виготовляються із сатину.

Продукція компанії відрізняється зовнішньою привабливістю, високою якістю та унікальними властивостями, що робить її вкрай затребуваною в Росії. Подушки пружні, довговічні та швидко відновлюють початкову форму після використання.

івшвейстандарт подушка

Під час виробництва на фабриках компанії використовується технологія Direct feeding. Це унікальний метод, доступний обмеженій кількості російських фабрик. Технологія полягає у прямій подачі волокна, яке проходить повний цикл, від передпрочесу і кардочесання до утворення восьми вкрай тонких шарів. В результаті виходить рівне та повітряне полотно. При цьому завдяки чіткому налагодженню механізму відсоток шлюбу мінімальний і становить близько 0,2% на 900 тисяч подушок.

виробництво шовкових подушок

OnSilk

Це китайський бренд, який використовує як наповнювач елітний шовк Mulberry у кількості від 30 до 100%. Допоміжним матеріалом виступає шовк Tussa або поліестер. Чохли виконуються зі 100% шовку, жаккардового сатину або бавовни. Подушки компанії добре підлаштовуються під індивідуальні анатомічні особливості людини, відрізняються легкістю та м'якістю.

подушка онсилк

При виробництві останніх лінійок шовкових виробів компанія використовує інноваційне волокно Silk NanoPS, що є натуральним тутовим волокном Мulberry, створене із застосуванням нано-технологій. Нано-обробка безпечна та екологічна, зберігає всі корисні якості шовку та додає волокну міцності та стійкості до миючих засобів. За рахунок уповільнення руйнування молекул рослинного воску та протеїну при активному використанні та пранні вироби із Silk NanoPS мають збільшений термін служби, і їх можна піддавати машинному пранню.

подушки шовкові онсилк

Aonasi (Аонасі)

Подушки цього китайського бренду виготовляються виключно зі 100% шовку Mulberry, що робить цю продукцію елітною та розкішною. Вироби легко приймають необхідну анатомічну форму під час використання, і їхня пружність зберігається протягом 7 років, навіть за умови неодноразових прань і чисток.

подушки аонасі

Наповнювач виробів компанії є 16 шарами шовку, що забезпечує високу м'якість. Анатомічний ефект досягається за рахунок ортопедичних вставок, що збільшують комфорт використання, що забезпечують якісне розслаблення м'язів шиї.

ортопедична шовкова подушка

Вибрати подушку з шовковим наповнювачем означає забезпечити собі комфортний і якісний сон. Це міцний і водночас повітряний виріб, який при правильному догляді прослужить тривалий час.

Відео: огляд подушки з шовковим наповнювачем

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар