Опис Ліани для сушіння білизни на балконі

На жаль, прати та сушити білизну нам доводиться незалежно від погодних умов. І якщо у вашому розпорядженні є закрита лоджія, проблеми зводяться до мінімуму. А як сушити білизну, якщо ні балкона, ні лоджії у ваших апартаментах немає? Тоді на допомогу прийде сушарка для білизни.

сушарка для білизни у квартирі

Принципи вибору

Перш ніж бігти в магазин за сушаркою, дайте відповідь собі на ряд простих питань:

 1. Як часто ви плануєте використати сушарку.
 2. Білизна якого розміру та ваги ви хочете сушити на конструкції.
 3. Тип конструкції, розміри приміщення та система вентиляції.
 4. Спосіб сушіння білизни.
 5. Матеріал, із якого виготовлений корпус.
 6. Вартість конструкції.

Асортимент, що пропонується сьогодні, гарантує гідний вибір для будь-яких умов і обставин.

вибір сушіння для білизни

Матеріал

Від цього параметра безпосередньо залежить термін експлуатації та зручність конструкції.

Алюміній

Моделі, виготовлені з цього матеріалу, відрізняються легкістю та доступною ціною. Єдиний аспект: алюміній вступає в реакцію з водою. За відсутності міцного оксидного покриття (плівки) корпус з часом потемніє і з'явиться ризик забруднити білизну.

сушарки для білизни з алюмінію

Сталь

Відмінними рисами виробів цього металу є міцність, відсутність взаємодії з водою, і, як наслідок, тривала експлуатація конструкції.

сушарки для білизни зі сталі

Пластик

Головний недолік пластикових конструкцій – це невеликі габарити та обмежена вага, яку вони здатні витримати. Так, вони будуть марними, якщо вам постійно доводиться сушити в домашніх умовах об'ємні постільні комплекти, пледи та ковдри.

сушарки для білизни із пластику

Дерево

Дерево – це не найкращий матеріал для сушарок, тому моделі з цього матеріалу найчастіше застосовують, як обов'язкове доповнення до інтер'єру, точно витримане в певному стилі. Тому така сушарка – це скоріше елемент декору, аніж функціональна річ. Ну а щоб продовжити термін служби, конструкцію покривають спеціальними складами.

сушіння для білизни з дерева

Комбіновані

Найчастіше – це «тандем» сталі та алюмінію. Таким чином, досягається баланс між міцністю, якістю та вартістю.

Комбіновані сушіння для білизни

Як це працює

Принцип роботи залежить від особливостей пристрою. Так, розрізняють звичайні та електричні моделі.

Звичайні являють собою портативні конструкції, що дуже нагадують звичайні мотузки для білизни. Їх успішно використовують і в обмежених квадратних метрах квартири, і на вулиці (на лоджії або веранді).

звичайна підлогова сушарка

Електричні моделі ідеальні для використання в холодну пору року. Вони є функція підігріву рейок, тому білизна сушиться набагато швидше. За призначенням сушарки діляться кілька видів.

електрична сушарка для білизни

Стельові

Такі моделі вимагатимуть серйозних зусиль у встановленні, оскільки кріпиться конструкція до стелі за допомогою спеціальних фіксаторів. Висота білизни регулюється залежно від розмірів сушарки.

стельова сушарка для білизни

Стельова сушарка для білизни Ліана – одна з найпопулярніших моделей.

стельова модель ліани

Настінні

Такі моделі використовують на балконах та навіть у ванних кімнатах. Конструкція кріпиться до стіни та зовні нагадує гармошку. У вільному від білизни стан вона складається і займає мінімум місця, що дуже зручно для невеликих ванних, а в розкладеному варіанті витримує навантаження від 2,5 до 10 кг.

настінна сушарка для білизни

Цілком впорається з роллю тримача для рушників. Такий собі, багатофункціональний девайс для ванної кімнати.

настінні сушарки гармошкою

Ці пристрої-малютки призначені для підвішування на радіатор, двері або інші поверхні.

настінна сушарка

Витримають лише дуже легкі предмети гардеробу. Після використання легко забираються.

настінна сушарка на радіатор

Магнітні

Дані моделі не дуже практичні, тому що мають дуже скромні габарити, дозволяють сушити тільки спідню білизну і не завжди можна знайти місце для їхнього кріплення – потрібна металева поверхня.

Для ванної

Існують конструкції, які встановлюються безпосередньо на ванну. Наприклад, сушарка-трикутник кріпиться до бортиків таким чином, що білизна виявляється точно над ванною. Після сушіння білизни конструкція складається та забирається. Дуже зручно, коли доводиться сушити речі без віджиму, і потрібно дати стекти зайвій волозі.

трикутна сушарка

Також у ванній кімнаті встановлюють сушарки-змійки або настінні штанги. Вони можуть бути електричними, водяними, комбінованими. Настінні сушарки монтуються до стіни і відіграють роль сушки для рушників.

сушарка змійкою

Для електричних моделей важливо, щоб поруч була розетка. Водяні моделі підключаються до відводів від стояка та наповнюються гарячою водою. Комбіновані електроводяні конструкції наповнюються водою, у яких передбачена функція підігріву, що особливо цінується під час відключення опалення.

електрична сушарка у ванній

Підлогові

Такі сушарки, мабуть, найзатребуваніші. Зовні вони нагадують прасувальні дошки.

підлогова сушарка

Мобільні конструкції дуже легкі, їх можна поставити у будь-якому приміщенні, і навіть за необхідності винести на вулицю. Вони оснащені зручним складним механізмом, тому після використання їх прибирають, і вони не займають багато місця при зберіганні.

підлогові сушарки для білизни

Сушарка для білизни «Ліана»

Цей різновид сушарок для білизни особливо популярний. І невипадково.

сушарка для білизни ліана

Ось лише деякі переваги моделі:

 • Після сушіння на речах не залишається слідів, як, наприклад, від тонких лісок чи мотузок, які потім дуже важко розгладити праскою.
 • Простота обслуговування. Цю конструкцію дуже легко підтримувати в гідному стані, достатньо лише протирати вологою ганчіркою. А в процесі використання ви можете бути спокійними, що на білизні не залишиться брудних слідів.
 • Компактність. Ці сушарки можна монтувати досить високо, так що в складеному стані «Ліана» буде ледь помітна, та й з розвішаною на ній білизною вона не завдасть вам незручностей.
 • Стійкість до великих навантажень. Одна трубка витримує навантаження до 2,5 кг. Якщо дотримуватись цієї умови і не вішати на окремі трубки речі більшої маси, то сушарка прослужить вам довгі роки, не деформується і не зламається.
 • Простота використання. Система працює за типом ліфта: опускаючи планки до потрібного вам рівня, можна швидко та зручно розвісити речі для сушіння, навіть не встаючи на стілець. Після того, як білизна розвішана, планка піднімається на потрібну висоту.
 • Трубки в процесі роботи піднімаються по черзі, що знижує навантаження на руки та полегшує експлуатацію.
 • Є можливість розташувати трубки каскадом, у такому положенні речі сохнуть набагато швидше.

переваги сушіння Ліана

На жаль, як і в будь-якій конструкції, в сушарці для білизни Ліана є і слабкі сторони:

 • Згідно з численними відгуками, мотузки вискакують із роликів, тому їх потрібно перев'язувати вручну, щоб не було неприємних сюрпризів.
 • Пластикові деталі недовговічні і ламаються, і, як це зазвичай буває, у невідповідний момент.
 • Дуже важлива правильна установка. В іншому випадку конструкція швидко вийде з ладу.

недоліки сушарки ліана

Особливості конструкції

Сушарка Ліана доступна в настінному або стельовому виконанні, і складається з декількох простих деталей:

 1. Одна пара роликових металевих утримувачів;
 2. Металеві або пластмасові трубки, що використовуються для сушіння мокрої білизни;
 3. Кріпильні скоби;
 4. Консолі (залежно від моделі, стельові чи настінні);
 5. Мотузки (або струни);
 6. Ковпачки.

Кількість та довжина пластмасових (металевих) циліндрів може різнитися залежно від моделі. Так, довжина трубок варіюється від 0,5 до 3 метрів, а кількість їх у середньої сушарці зазвичай 4-5. Кожна трубка оснащена двома мотузками різної довжини. Довгий відрізок проходить через один ролик, а через інший проходить як довгий, так і короткий шнур.

комплектація сушарок Ліана

Вся конструкція кріпиться до настінних (або стельових) консолей, які є своєрідною основою пристрою. До кінців мотузок прикріплено ковпачки, завдяки яким трубки можна піднімати або опускати до потрібного рівня.

При монтажі обов'язково враховуйте мінімально допустиму відстань від підлоги – 1,2 метри. І не всі деталі конструкції можна замінити «легким рухом руки». Наприклад, якщо зламається ролик, то доведеться замінювати всю напрямну або навіть цілу конструкцію.

Рекомендації для монтажу сушарки «Ліана»

У цілому нині процес установки не складний. Головне не поспішати, виділити час на вивчення інструкції і потім з почуттям, до ладу прийматися за роботу.

Вам знадобиться:

 • Перфоратори. Якщо його немає, можна використовувати електричний дриль. Вам потрібно буде просвердлити кілька отворів у стіні чи стелі. При цьому, глибина отворів повинна бути такою, щоб проникала не тільки крізь фінішне оздоблення, а й крізь основу бетону або іншого оздоблювального матеріалу.
 • Рулетка та олівець. За допомогою рулетки ви зробите необхідні виміри, а олівцем відмітите місця кріплення конструкції.
 • Кріпильні деталі. Найчастіше вони продаються в комплекті із сушаркою.
 • Акумуляторний шуруповерт (або звичайна викрутка).
 • Ніж.
 • Дюбелі та саморізи.

Ділянку стіни чи стелі очищають від пилу та бруду. Металеві тримачі прикладають до поверхні та олівцем відзначають місця кріплень.

Пам'ятайте, що відстань між утримувачами дорівнює розміру трубок. У намічених місцях просвердлюються отвори. За допомогою саморізів кріпляться настінні (стельові) консолі і скоба, що управляє.

установка сушарки ліана

Далі мотузки пропускають через ролик у правому утримувачі. Шнур більшої довжини додатково пропускають через ролик на лівому утримувачі. А кінці мотузок простягають через ковпачки на керуючій скобі.

Сушарка для білизни “Ліана” – це гідне вирішення ваших проблем. При акуратному використанні конструкція прослужить довгі роки. А встановити її ви зможете самостійно, головне, точно дотримуватися інструкції.

Хитрощі при купівлі та монтажі сушарки “Ліана”

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар