Опис кутового карнизу для штор у ванній кімнаті

Ванна кімната, як і інші приміщення, вимагає неординарних дизайнерських рішень. Дизайн стін та підлоги, оригінальна сучасна сантехніка, вибір освітлення – це не все, що можна зробити для функціональної зручності та естетичного задоволення. Ще один елемент інтер'єру – кутовий карниз. Думаєте, що нічого складного зі звичайною поперечиною бути не може? «Диявол у дрібницях», враховуючи їх, можна уникнути багатьох не стикувань, і в стандартних умовах створити щось несподіване.

кутовий карниз для ванної

Характеристика карнизу для ванної

Характеристики кутового карнизу залежать від матеріалу виготовлення, які поділяються на металеві та комбіновані:

 1. Металеві:
  • нержавіюча сталь – полірований матеріал, який служить вічно і є дорогим варіантом виробу;
  • тонкостінна сталь – бюджетний варіант, покритий зверху фарбою, схильною до утворення подряпин;
  • алюмінієвий – чудовий варіант для високої вологості.
 2. Металеві за індивідуальним замовленням з металів високою експлуатаційною міцністю:
  • нікельований;
  • латунний;
  • мідний;
  • бронзова.
 3. Комбіновані карнизи складаються з металевого стрижня та пластмасового полімеру, що покриває стрижень, який може згинатися та змінювати форму.
 4. Пластиковий – недорогий, легкий матеріал, підійде не для всіх ванних кімнат.

металевий кутовий карниз

карниз із міцних сплавів для ванної

комбінований карниз для ванної

пластиковий карниз для ванної

Кутовий карниз, на який кріпиться штора – деталь розмежування простору та захист від вологи для інших поверхонь інтер'єру. Його вибирають, коли ванна притиснута у кут, і потрібно закривати одночасно дві сторони. Він перетворить кімнату, утворюючи альків, драпірований тканиною, яку можна зібрати в пучки з боків або зробити акуратні складки.

завдання кутового карниза у ванній

Але навіть сам по собі карниз для штори у ванну може стати прикрасою та складати композицію у загальній стилістиці: пофарбований золотом, блискучий хром, чорний метал, вогненна мідь із природною патиною та пластик усіляких кольорів.

прикраса ванною карнизом

Які бувають

Кутові карнизи бувають г-подібної (кут 90 градусів) та п-подібної форми, з прямим та закругленим кутом. Також для встановлення карниза в кут підійдуть:

 • Дугові, напівкруглі – штанга вигнута півколом у вигляді дуги.
 • Гнучкі – вільно згинається у різній конфігурації, з алюмінієвої профтруби або нержавіючої сталі покритої ПВХ.
 • Телескопічний еспандер – складається з висувної системи, в якій одна поперечка знаходиться в іншій, і разом з'єднуються пружиною.
 • Асиметричні – з'єднуються під різними кутами спеціальними муфтами.

дуговий карниз для ванної

Гнучкий карниз для яванної

телескопічний карниз для ванної

асиметричний карниз для ванної

Плюси і мінуси

Металевий карниз з обробленою поверхнею не іржавіє і не піддається плісняві. Нержавіючі сталі не страшні перепади температур і вологи, тому він прослужить десятиліттями. Витримує важкі штори та не прогинається. Є й недоліки, наприклад, алюміній досить м'який і при навантаженні деформується, а металеві кільця будуть видавати сильний неприємний звук.

плюси металевого карнизу

Пластиковий карниз різноманітний у кольоровій гамі та легкий у догляді, його достатньо протерти вологою губкою. Однак згодом він вицвіте, а то й зовсім поламається. Пластик крихкий матеріал, при перевищенні ваги конструкція провисне та лусне.

пластиковий карниз для штор у ванну

Опис кутового карнизу у ванну кімнату

Надійність моделі залежить від кріплення карнизу:

 1. захоплює штангу на 15 мм для легких штор;
 2. на 20 мм із кріпленнями підвищеної міцності;
 3. на 40 мм зі зварними кріпленнями, заслужено вважаються найнадійнішими.

карниз для легких штор

карниз для середніх штор

карниз для важких штор

Стандартні кутові моделі

Закріплюють кутові карнизи для ванної кімнати г-подібної та дугової форми на дві протилежні стіни без додаткових стельових кріплень. Вони не потрібні, тому що:

 • перекладина виготовлена із цільної сталевої труби;
 • фланці монтуються за допомогою шурупів або шурупів;
 • фланці та поперечину з'єднує фіксуючий гвинт.

стандартний кутовий карниз

Габарити П-подібного та напівкруглого карниза припускають додаткове кріплення, його вішають настінно-стельовим способом на одну або дві точки.

кріплення нестандартного карнизу у ванній

Асиметричні та нестандартні моделі

Конструкція таких моделей дозволяє підібрати карниз за будь-яким контуром ванни. Вони складаються з кількох елементів, які з'єднуються у необхідному напрямку та під різними кутами – асиметричний карниз.

Додаткова інформація! Є виріб з двома паралельними перекладинами, на одну повісити практичну тканину, що не промокає, на іншу – декоративну гардину.

Телескопічна кутова палиця з нержавіючої сталі для ванни має розсувну конструкцію і є не найнадійнішим карнизом, тому потребує хорошого закріплення. Для кріплення варто розглянути стельовий спосіб або ставити додаткову опору від підлоги. Цей варіант не дуже зручний, вертикальна штанга займає місце, але може непогано виглядати в інтер'єрі.

асиметричний кутовий карниз для ванної

Гнучкі різновиди конструкцій

Гнучкий карниз до 50 м довжиною з серцевиною з нержавіючої сталі або алюмінію, покрита якісним полімерним пластиком, здатний гнутися у будь-якій площині. Він набуде форми будь-якої ванни. Встановити його можна згідно з інструкцією на стіну і на стелю, за допомогою кронштейнів із частотою не рідше 35 см.

Гнучкий карниз для ванної

Як правильно вибрати

Матеріал, вироби безпосередньо впливає термін його використання. Метал прослужить довше, ніж пластик, оскільки він стійкіший до пошкоджень. Зносостійкість головна умова для карниза, тому що кільця – кріплення для гардини, що постійно рухаються по кутовому нержавіючому карнизу для ванни і можуть його подряпати. Пластиковий карниз довго не витримає такого використання, але коштує недорого.

вибір карнизу для ванної

Не всі карнизи здатні витримати вагу мокрої тканини. Телескопічна палиця ламається у місці пружинного скріплення, якщо її перевантажити.

Особливості встановлення кутового карнизу

Карниз можна встановити власноруч, не вдаючись до допомоги фахівців. Головне мати в наявності дриль або перфоратор, свердло по бетону та плитці (5мм), рівень, а також кілька шурупів.

встановлення карнизу самостійно

Зверніть увагу! Не робіть мітки маркером, є можливість, що він не змиється. Використовуйте спеціальний будівельний олівець.

 1. Щоб знайти правильне місце для кріплення, потрібно відштовхнутися від краю ванни і встановити вертикально на потрібну висоту.
 2. Висота визначається довжиною штори, оптимальна – мінімум 20 см нижче за борт ванни.
 3. Відзначаємо крапки олівцем.
 4. У зазначених місцях робимо отвори, вставляємо дюбель.
 5. Спочатку один кронштейн або фланець щільно садять на шуруп і вставляють поперечину, на яку нанизують кільця (якщо вони не роз'ємні).
 6. Другий кронштейн або фланець одягаємо на поперечину, і лише потім закріплюємо до стіни.
 7. Поперечина і кронштейн з'єднуються гвинтом, щоб не було видно, кронштейн повертаємо отвором вгору.
 8. У випадку з фланцями передбачена кришечка, що приховує шурупи.

розмітка для карнизу у ванній

кріплення карнизу у ванній

встановлення карнизу у ванній

Важливо! Вибирайте місце для отворів посередині плитки, щоб уникнути сколів.

Різний асортимент карнизів дозволяє вибрати те, що підійде ідеально для ванни. Але якщо все ж таки ідеал не знайшовся, можна замовити виріб за індивідуальними мірками та дизайном.

Відео: встановлення кутового карнизу у ванній кімнаті

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар