Опис коротких штор на кухню

Короткі штори є одним з найбільш поширених варіантів декорування кухонного вікна. Вони поєднують у собі домашній затишок, оригінальність та стиль, відрізняються ергономікою та практичністю.

короткі штори на кухні

Плюси та мінуси коротких штор на кухню

Користування короткими шторами для оформлення інтер'єру кухні має такі переваги:

 • візуальна легкість та простір приміщення, відсутність обтяження простору;
 • висока ергономічність;
 • простота догляду, тому що короткі штори легше знімати, прати та гладити;
 • збереження відчуття висоти при невисоких стелях;
 • повільне забруднення, оскільки більшість пилу і бруду накопичується внизу;
 • збереження постійного безперешкодного доступу до підвіконня та можливість використання його для господарських потреб;
 • можливість облаштування зони відпочинку біля вікна;
 • нижча вартість порівняно з класичними довгими шторами, що забезпечується дешевшим пошиттям та меншою витратою тканини.

короткі штори на кухню фото

Зверніть увагу! Оскільки довжина коротких штор досягає підвіконня, вони безпечніші для кухні, оскільки знижується ймовірність загоряння тканини.

Можна виділити і ряд недоліків:

 • неможливість використання на кухні з низько розташованими стелями;
 • неможливість повторного застосування в іншому інтер'єрі, оскільки штори шиються під конкретне вікно з урахуванням його особливостей;
 • неможливість прикрити старі радіатори опалення.

короткі штори на кухні ідеї

Види коротких штор

З погляду рухливості всі штори можна розділити на:

 1. Розсувні. Вони кріпляться до звичайного карнизу за допомогою лаштунків, люверсів, петель, зав'язок, тасьми та іншого. Переміщення здійснюється праворуч наліво і навпаки. Для таких штор характерні вертикальні складки.
 2. Підйомні. До цього типу належать австрійські, римські штори та ролети, які встановлюються на спеціальний карниз. Такі штори рухаються зверху донизу і навпаки, формуючи при підйомі горизонтально розташовані складки.
 3. Стаціонарні. Вони зафіксовані на тримачах, кронштейнах чи затискачах, які не передбачають розсування або засув. Ці штори аналогічним чином створюють елегантне драпірування.

короткі штори на кухню ідеї фото

Зверніть увагу! При виборі типу штор варто враховувати як зовнішній вигляд, а й функціональні особливості. Особливо це актуально у разі невеликих квартир, що видно на фото коротких фіранок на кухню на маленьке вікно.

короткі штори на кухні фото ідеї

Французькі

Їхня друга назва – маркіза. Вони сформовані з декількох секцій, які спадають елегантними та м'якими складками. Для цього типу штор використовуються переважно легкі та напівпрозорі тканини, такі як муслін, шовк, атлас, муар та тюль. При цьому йде досить багато матеріалу, через що виріб виходить щільним, що не пропускає протяги. Маркіза відмінно впишеться в приміщення, оформлене в стилі рококо, ампір або модерн, а також класичну кухню.

короткі штори на кухню французькі

Зверніть увагу! Обрамлення вікна французькими шторами виглядає вишукано і навіть розкішно, тому їх не варто вибирати для маленьких кухонь, де складки будуть виглядати громіздко.

Австрійські

Ці завіси поєднують у собі пишність французьких та лаконічність римських штор. Їхні підйомні механізми прикріплюються до неширокої монтажної тасьми, пристроченої вертикально по обидва боки. М'які та пишні складки у вигляді хвиль будуть з'являтися тільки при підйомі, а в опущеному стані фіранки лежать практично прямо, тільки по нижньому краю розташовується кілька невеликих складок. Низ часто оброблений рюшами або оборкою. Можна використовувати будь-яку тканину, проте традиційно перевага надається легким та ніжним текстурам благородного відтінку. Оптимальний варіант для класичної кухні.

короткі штори на австрійські кухні

Нитяні

В основі цих штор лежать нитки, що є джгути з тканини з різною щільністю. Вони розміщуються на загальній тасьмі, пропускаючи в приміщення досить багато світла. Ці завіси немаркі, мають міцну структуру і легко трансформуються. При цьому вони потребують дбайливого догляду, який може бути досить тривалим. Нитяні штори гармонують практично з будь-яким стилем інтер'єру і застосовуються не тільки як віконні завіси, але і для зонування простору.

ниткові штори на кухню

Зверніть увагу! Нітяні штори не слід використовувати, якщо існує ризик взаємодії з ними домашніх вихованців або маленьких дітей, оскільки вони легко можуть бути прийняті за іграшку, що може призвести до травм, так і до поломки конструкції.

Класичні

Вони мають вигляд двох коротких штор, що кріпляться на простий карниз. Традиційно такі фіранки передбачають наявність двох зустрічних шторок, проте цілком допустиме використання лише однієї. У цьому випадку вона просто відсуватиметься убік. При виборі матеріалу перевага надається пастельним однотонним тканинам, які можуть мати різну щільність і, за бажанням, принт. Часто такі штори збираються за допомогою ламбрекенів та підхватів.

короткі штори на кухню

Зверніть увагу! Для того, щоб фіранки органічно виглядали в інтер'єрі, можна продовжити їхнє текстильне рішення в інших елементах, наприклад, декоративних подушках або абажурі. Це правило стосується всіх різновидів штор, проте для класичних воно найбільш актуальне.

Панельні

Інакше їх називають японськими. Це по-східному елегантні та лаконічні штори, які сформовані з рівних полотен тканини, що кріпляться до особливого карнизу. Візуально вони нагадують ширму. Пошиття таких завіс можливе не тільки з класичних тканин, але і з більш екзотичних бамбука та джуту. Особливість цих штор полягає в тому, що на полотнах розміщується малюнок, повністю побачити який можна тільки при розташуванні всіх елементів. При зрушенні одного з них у бік досягається зміна малюнка.

японські штори на кухні

Можна додатково підібрати полотна різних кольорів, що утворюють єдину гаму, що поєднується з інтер'єром кухні. Є й інший варіант – згрупувати панелі різної довжини, що дозволить створити ефектну композицію, яка розбиває монотонність прямих ліній. Однак, для останнього рішення потрібен відповідний розмір кухні.

З ламбрекеном

Ламбрекен є додатковим елементом штор, що є прикрасою основної портьєри. Також він дозволяє маскувати карниз. Традиційно зустрічається в оформленні вікон, що є частиною класичних інтер'єрів, проте сучасні мінімалістичні дизайни іноді також допускають використання ламбрекенів. Завіси, доповнені цим елементом, надають кухні урочистий та дещо помпезний вигляд, а тому таке поєднання буде доречним лише для просторих приміщень.

короткі штори на кухню з ламбрекеном

Зверніть увагу! Ламбрекен можна використовувати при оформленні не тільки портьєр, а й гардин. І тут він виступає у ролі виключно декоративного елемента, не забезпечуючи захист від сонця.

Римські

Вони мають вигляд рівного полотна тканини, що збирається під час підйому в горизонтально орієнтовані складки. Найбільш виграшно цей тип штор виглядає у світлих та теплих інтер'єрах. Основною їх перевагою є універсальність, оскільки для них можна використовувати будь-яку тканину – тонку, прозору або щільну, у будь-якому випадку вийде вишуканий та елегантний результат. Римські штори широко застосовуються в таких стилях, як скандинавський, модерн, класика, прованс, лофт та кантрі.

короткі штори на кухню римські

Зверніть увагу! Римську шторку можна повісити над віконним отвором, так і закріпити на раму, розміщуючи по одній завісі на стулку. Другий варіант досить зручний, тому що дозволяє піднімати полотна окремо, завдяки чому досягається регулювання рівня освітленості.

“Кафе”

Свою назву цей тип штор отримав через те, що спочатку таким чином вішали фіранки в їдальнях та кафе, щоб надати їм затишку та домашнього вигляду. У такому варіанті оформлення карниз міститься посередині вікна, при цьому верхня частина віконного отвору залишається відкритою. Ці штори оптимально підійдуть для кухні, витриманої в стилі прованс, кантрі чи еклектика. Вони пропускають багато сонячного світла і відрізняються максимальною простотою у знятті та пранні.

короткі штори на кухні кафе

Варіанти дизайну сучасних штор до підвіконня

Хай-тек та мінімалізм

Штори, виконані в стилях мінімалізм і hi-tech, істотно відрізняються від виробів в інших стилях. Їх характерні:

 • прямі лінії, чіткі контури та прямокутні форми;
 • відсутність м'яких складок та вигинів, обсягу та пишності;
 • використання тканин, що обробляються сонцезахисними, пиловідштовхуючими та вогнетривкими складами;
 • обмеження використовуваних декоративних елементів та аксесуарів, єдиним винятком з якого є карнизи та люверси;
 • застосування правильної геометрії як у фасоні завіс, так і в тканих візерунках.

короткі штори на кухню хай тек

Під ці вимоги найкраще підходять штори-плісе, вертикальні або горизонтальні жалюзі та японські штори. Допустимим варіантом є портьєри на люверсах, що мають прямий крій, нитки зі стекляруса і сріблястих намистин або монохромна кисея. Класичні тканини не використовуються, і перевага надається високотехнологічним варіантам на кшталт антивідблисків і металізованих тканин. Головною вимогою є багатофункціональність та простота у догляді. При виборі кольору активно застосовується спектр металевих кольорів: золотого, сріблястого, хромованого, бронзового, мідного, латунного, рідкої ртуті, кованого заліза та інше.

короткі штори на кухню сучасні

Класика

До основних особливостей цього стилю відносяться:

 • ретельна продуманість та традиційність дизайну;
 • ретельна вивіреність пропорцій;
 • гармонійне поєднання кольорів;
 • наявність декоративних доповнень;
 • благородство та витонченість тканин.

короткі штори на кухню

У класиці вікно оформляється за допомогою розсувних портьєрів, що складаються з кількох полотен тканини, прикрашаючись ламбрекеном у верхній частині. Фіранки збираються з боків у вигляді прихватів, що виконують як практичну, так і декоративну функцію. У традиційний варіант комплекту входить гардина, виготовлена з тонкої прозорої тканини.

Зверніть увагу! У класичному інтер'єрі можливі відступи від традиційного варіанту оформлення, проте стиль не терпить сміливих експериментів та зайвої простоти.

короткі штори на кухні дизайн

Прованс та кантрі

Основними рисами провансу і кантрі, котрим характерне використання недорогих природних матеріалів, є природність і скромність. Визначальними кольорами для текстилю виступають природні фарби, трохи знебарвлені сонячним промінням:

 • м'ятний;
 • лавандовий;
 • небесно-блакитний;
 • бежевий;
 • блідо-жовтогарячий;
 • світло зелений;
 • перлинний чи вершковий.

короткі штори на кухню кантрі

Як доповнення цієї гами застосовуються теплі відтінки кави, теракоти та охри з вкрапленнями зелені, синяви та бузку. При виборі тканин надається перевага екологічно чистим матеріалам, таким як льон, батист, рогожка, бавовна та ситець. Для сучасних інтерпретацій допустиме використання вуалі, органзи та мережива. Головне, щоб матеріал був легким та повітряним. Простота, властива сільському духу, підкреслюється з допомогою доповнення виробів зав'язками, лаштунками чи петлями. Краї виробу часто обрамляються мереживом або оборкою.

короткі штори на кухню прованс

Матеріали

Віскоза

Віскоза відноситься до синтетичних тканин, при цьому виготовляється з природного матеріалу – целюлози, отриманої з деревини сосни або ялини. Вона відрізняється яскравістю кольорів, м'якістю, легкістю, антистатичністю, гіпоалергенністю, високою міцністю та здатністю красиво драпіруватися. Одночасно з цим тканина сильно зминається, сідає при пранні, після якої схильна до зносу, і вигоряє на сонці.

віскоза

Бавовна

Бавовняні тканини поділяються на такі види:

 1. Сатин. Це бавовняна тканина, що відрізняється переплетенням, схожим на атлас. Полотно характеризується пружністю, гладкістю та матовим блиском. Воно легко драпірується, через що часто використовується виготовлення штор на петлях.
 2. Ситець. Порт'єри, виготовлені з цієї бавовняної тканини, гармонійно доповнять інтер'єр, витриманий у стилі прованс. Завіси з полотняним переплетенням добре виглядають і з жалюзі, з і римськими шторами. Можуть використовуватись без додаткового декору.
 3. Мерсеризовані тканини. Для отримання матеріалів цієї групи застосовується обробка їдким натром і просушування за дуже високих температур. Цей спосіб дозволяє надати полотну об'єм, гарний блиск, стійкість до линяння та вигоряння.

тканина бавовна

Поліестер

Якщо потрібні міцні фіранки, слід зупинити вибір на поліестері. Порт'єри з нього використовуються переважно на кухнях з таких причин:

 • легкість у догляді;
 • стійкість до забруднення та накопичення пилу;
 • висока стійкість до кольору;
 • легкість драпірування;
 • відсутність привабливості для молі;
 • можливість машинного прання.

тканина поліестер

Льон

Це натуральна, гіпоалергенна та екологічна тканина, що має щільну структуру, що надає матеріалу досить високу міцність і суттєво збільшує період експлуатації. Вона має високу повітро- і теплопроникність. З полотна можна пошити як легкий тюль, так і щільні портьєри. До недоліків лляної тканини відноситься усадка після прання (приблизно на 7%) та погана формостійкість, що сильно ускладнює прасування.

лляний матеріал

Важливо! Під впливом агресивної хімії льон швидко стоншується, втрачаючи початкову привабливість. Його не можна відбілювати за допомогою речовин, що містять хлор, оскільки він може покритися плямами.

Як правильно повісити та зав'язати короткі штори

Для закріплення фіранок можна використовувати такі способи:

 1. Кільця з гачками. У верхній частині штори потрібно зробити ряд вертикальних петель з товстих ниток або пришити спеціальну шторну стрічку, що має горизонтальні петлі. У ці петлі вдягаються кінці пластикових або металевих гачків, що одягаються на кільця, які розміщуються на круглому карнизі. Щоб уникнути обвисання верхньої частини штори, необхідно стягнути шторну стрічку по всій довжині.
 2. Пластикові шайби. Для цього способу знадобляться шайби та карниз, що має внутрішній напрямний жолоб. Нижня частина шайби у вигляді гачка вставляється з внутрішньої сторони фіранки в підготовлені петлі, а верхня, у вигляді круглої плоскої конструкції, заводиться в жолоб.
 3. Люверси. Це кріплення підійде для штори, що має щільну верхню смугу. На рівному видаленні необхідно встановити пластикові або металеві люверси, через які завіса одягається на тонкий багет.
 4. Тканинні петлі. Для їх виготовлення можна використовувати обрізки основної тканини та будь-який матеріал, у тому числі контрастного кольору. Ці відрізки прошиваються з обох боків, після чого розрізаються на шматочки потрібного розміру і складаються навпіл. Місцем з'єднання торців вони пристрочуються до верхньої частини штори, і карниз простягається через петлі.
 5. Скріпки. Канцелярські скріпки можна використовувати як тимчасовий захід. Нижня петля скріпки проводиться через отвори в завісі, а верхня – надівається на шпагат.

сучасна кухня з короткими шторами

Короткі кухонні штори – зручний аксесуар, що дозволяє не лише додати приміщенню затишку, але й зберегти максимум функціональності. При правильному виборі стилю, кольору та матеріалу можна отримати надзвичайно оригінальне дизайнерське рішення.

короткі штори на кухню

Відео: короткі штори для оформлення кухні

50 варіантів дизайну коротких штор для кухні

короткі штори на кухні

короткі штори на кухні фото

короткі штори на кухні ідеї

короткі штори на кухні ідеї фото

короткі штори на кухні фото ідеї

короткі штори на кухні дизайн

короткі штори на кухні дизайн фото

короткі штори на кухні фото дизайн

короткі штори на кухні фото дизайну

короткі штори на кухні дизайн ідеї

короткі штори на кухні ідеї дизайн

короткі штори на кухні ідеї дизайну

короткі штори на кухні декор

короткі штори на кухні декор фото

короткі штори на кухні фото декор

короткі штори на кухні фото декору

короткі штори на кухні декор ідеї

короткі штори на кухні ідеї декор

короткі штори на кухні ідеї декору

короткі штори на кухні інтер'єр

короткі штори на кухні інтер'єр фото

короткі штори на кухні фото інтер'єр

короткі штори на кухні Фото інтер'єру

короткі штори на кухні інтер'єр ідеї

короткі штори на кухні ідеї інтер'єр

короткі штори на кухні ідеї інтер'єру

короткі штори на кухні оформлення

короткі штори на кухні.

короткі штори на кухні.

короткі штори на кухні.

короткі штори на кухні оформлення ідеї

короткі штори на кухні ідеї оформлення

короткі штори на кухні ідеї оформлення

короткі штори на кухні варіанти

короткі штори на кухні варіанти фото

короткі штори на кухні фото варіанти

короткі штори на кухні фото варіантів

короткі штори на кухні варіанти ідеї

короткі штори на кухні ідеї варіанти

короткі штори на кухні ідеї варіантів

короткі штори на кухні

короткі штори на кухні.

короткі штори на кухні фото

короткі штори на кухні.

короткі штори на кухні види ідеї

короткі штори на кухні ідеї види

короткі штори на кухні огляд

короткі штори на кухні види дизайну

короткі штори на кухні види декору

Опис коротких штор на кухню

WowCracy
Додати коментар