Опис карнизів для римських штор

Римські штори швидко завоювали популярність завдяки надійності, практичності та привабливому зовнішньому вигляду. Їх використовують при оформленні будинків, квартир, офісів, ресторанів та інших громадських місць.

Карниз для римських штор

Для кріплення звичайний карниз не підійде, тому потрібно вибрати конструкцію зі спеціальним механізмом кріплення, що дозволяє їх опускати, піднімати або утримувати фіранку в потрібному положенні.

Різновиди карнизів для римських штор

Карниз для римських штор може бути відкритий або закритий. Перший вигляд має винесені за профіль каретки. У закритих конструкціях підйомний привід разом із ними перебуває у корпусі вироби. Спосіб переміщення обох варіантах однаковий: рух тяги здійснюється переміщенням ланцюжка керування. Це призводить до намотування троса на вал та підйому штори.

стандартні штори

Система може відкриватись вручну або автоматично. Для цього конструкцію комплектують електроприводом із вбудованим датчиком. Керувати системою можна за допомогою пульта. У такому карнизі корпус зроблений з алюмінію і є не менше трьох підйомних тросів. Зазвичай його використовують у тих випадках, коли потрібно повісити штори великого розміру.

Профіль підвісу

Нещодавно з'явилися дворядні карнизи. Вони дозволяють зафіксувати одночасно тюль та портьєру. До комплекту подвійного карниза для римських штор входить додаткова липучка, розміщена на задній частині корпусу. Рух штор здійснює ручний ланцюжок.

Щоб регулювати кожну фіранку окремо, сюди додано стопорні заглушки. Дворядні моделі карнизів не займають багато місця. Кріпити їх допускається виключно на стіну або стелю. Через велику вагу установка на вікно або отвір виключена.

Переваги та недоліки таких карнизів

Конструкції, що використовуються для кріплення римських штор, дуже швидко стали популярними. Це стало можливим завдяки їхнім перевагам:

 1. Установка такого карниза може бути проведена навіть у місці з обмеженим доступом на вікно нестандартної форми або розміру. Монтаж зможе провести будь-яка людина. Спеціальних навичок чи обладнання для цього не потрібне.
 2. Римські штори дозволяють зробити фіранку більш функціональною. Якщо шторка повністю опущена, приміщення практично не проникатиме сонячне світло. Піднявши її на потрібну висоту, можна досягти повноцінного освітлення кімнати.
 3. Виріб може мати як ручне, так і механічне управління.
 4. Дизайн комплекту карнизу та римської штори можна вигідно використовувати при оформленні будь-якого приміщення (кухні, спальні, вітальні).
 5. Карниз підходить для кріплення будь-яких типів фіранок – від легкого тюлю до щільних оксамитових або гобеленових портьєрів.
 6. Доступна вартість та величезний вибір моделей.

міцніше повинен

Єдиним недоліком такого виду карнизів є утруднення доступу до вікна. Щоб його відкрити, доведеться повністю піднімати штору.

Характеристики карнизів для римських штор

Для створення таких карнизів використовують різні матеріали (дерево, пластик, алюміній), що дає можливість кожному підібрати той варіант, який буде найбільш доречний в його випадку.

Усередині система

Пластикові моделі відрізняються низькою вартістю. Система управління вони ланцюжкового типу. Такі конструкції компактні, мають незначну вагу, при цьому відрізняються тривалим терміном експлуатації. Карниз, виконаний з якісного пластику, здатний витримувати тривалі навантаження на конструкцію. А завдяки різноманіттю відтінків він зможе вписатися практично в будь-який інтер'єр.

Карнизи із міцного алюмінію здатні якісно затемнити кімнату у сонячну погоду. Найчастіше такі моделі мають автоматичне керування. Дерев'яні моделі виглядають стильно та елегантно. Їх використовують при оформленні приміщення у класичному, етно чи еко стилі. Вони гармонійно поєднуються із фіранками з натурального полотна (льону, бавовни). Карнизи обладнані підйомним кордовим механізмом.

Підйомний механізм

Розміри карнизу бувають стандартні, міні, збільшені. Для мансард передбачені моделі скошеної форми. Деякі виробники, наприклад, «Антей» пропонують виготовлення варіантів нестандартної форми за ескізом замовника.

Як правильно підібрати карниз

Існують деякі нюанси, на які потрібно звертати увагу при виборі карнизу для кріплення римських фіранок.

 1. Вибирати тип конструкції та її підйомний механізм необхідно виходячи з матеріалу, використаного для пошиття штори.
 2. Краще відмовитися від покупки карниза, довжиною понад 4 м. Чим більша його довжина, тим вище навантаження на підйомний механізм. Це може призвести до деформації та поломки виробу. Фахівці радять рівномірно розділяти навантаження на два короткі карнизи.
 3. Важливо звертати увагу на кріплення. Конструкції стандартного або міні розміру встановлюються на 2 кронштейни. Цього достатньо для утримання легких фіранок. Якщо штора довга, із щільної тканини, то в центрі карниза має бути додаткове кріплення.
 4. Вибираючи дизайн штори, потрібно орієнтуватися на інтер'єр приміщення, де вони будуть використовуватися.
 5. Матеріал, з якого виготовлений карниз, повинен відповідати призначенню приміщення. Наприклад, для кухні, варто підібрати модель, яка не вбиратиме запахи і виявиться стійкою до перепадів вологості та температури.

карниз для японських штор

Конструкції таких карнизів

Конструкція карнизу для римської штори є унікальною і складається з декількох частин:

 1. Профіль – основа конструкції. Зазвичай його роблять їх металу, щоб забезпечити стійкість до деформацій та надійність виробу.
 2. Виска – комплектуючий елемент, призначений для навішування штори.
 3. Тягне система і підйомний механізм використовуються для регулювання, управління завісою, утримування її в необхідному положенні.
 4. Додаткова фурнітура – липучки, гачки, ланцюжки, призначені для роботи системи.

карнизах закритого тип

Для розширення функціоналу конструкції вона може бути додатково обладнана:

 1. Відкритою підйомною системою, що дозволяє зробити штору привабливішою. За допомогою ланцюжків вона компактно намотує фіранку на вал. Зачепи та гачки фіксують штору в потрібному положенні.
 2. Пружинний підйомний механізм. Він може бути відкритого чи закритого типу. Такий варіант пропонують вибрати під час оформлення мансарди. Його гідністю стали практичність, функціональність та естетичний вигляд.

карниз

карниз

карниз

Комплектуючі для римських штор

Для виробництва римської фіранки використовують натуральні тканини (льон, парусин). Штора кріпиться до основи карниза.

темні штори

Тканинне полотно може бути:

 • каркасним із жорсткою кордою;
 • безкаркасним – не має жорсткої основи та при підйомі формує ламбрекен.

Додатково штора може бути прикрашена перекидами, декоративними наконечниками, бахромою, тасьмою, намистом. Для декорування рейки підйомного механізму використовують аплікації, елементи у вигляді куточків.

Рулонні штори

Наявність та вид декоративних прикрас залежить від інтер'єру приміщення, дизайну карнизу та переваг власника.

стандартні кольори

Як правильно кріпити карниз для таких штор

Відомо кілька способів монтажу такого карнизу:

 1. Кріплення окремих фіранок для кожної стулки вікна. Такий варіант буде найпрактичнішим, оскільки не перешкоджатиме вільному доступу до підвіконня. Щоб штора могла щільно прилягати до вікна, використовують спеціальні магніти.
 2. Монтаж між стулками. У такому разі карниз буде закріплений на стінах віконного отвору. Місце кріплення та відстань до рами залежить від бажання власника.
 3. Кріплення на рамі вікна. Такий варіант можна зустріти найчастіше. Вибираючи його, потрібно розуміти, що доступ до вікна буде утрудненим.
 4. Фіксація до стіни чи стелі. Перевагою такого кріплення є можливість безперешкодного доступу до вікна під час підіймання фіранки.

штори на низьке вікно

У наборі з карнизом йдуть елементи кріплення, необхідні для його встановлення. Монтаж здійснюється за таким алгоритмом:

 1. Проводиться розмітка місць розташування кріплень. Важливо врахувати, що фіранка має повністю закривати вікно та виступати на кілька сантиметрів з обох боків.
 2. За допомогою дриля роблять отвори, помістивши в них кронштейн і закріпивши шурупами.
 3. Перевірка функціональності штори.

штора

штора

штора

штора

Ремонт карнизів для римських штор

Римські штори досить прості у роботі. Якщо дотримуватись основних правил їх експлуатації, виріб зможе прослужити довго. Але бувають випадки, коли через поломку конструкція потребує ремонту.

Механізм ролштор

Найпоширенішими проблемами, з якими може зіткнутися власник такої фіранки, стає:

 1. Нерівномірне відкриття чи закриття штори. Таким чином, проявляється вихід з ладу підйомного механізму, через що шнур обривається або заплутується. Це може статися внаслідок різкого ривка ланцюжка або перевищення допустимого навантаження на карниз. Для ремонту доведеться повністю перебирати блок або міняти його на новий.
 2. При прокручуванні ланцюга штора не піднімається або не опускається. Причина ушкодження керуючого механізму через використання надто важкого полотна. Ремонт полягає у зміні механізму керування на посилений.
 3. Розрив ланцюга, що керує конструкцією. Таке може статися через застосування неякісного матеріалу при виробництві ланцюжка або його зношування. Щоб усунути несправність, достатньо зробити заміну пошкодженої деталі.
 4. Освіта складки на тканині у незапланованому для цього місці. Причиною цього може стати застосування занадто легкої тканини, ваги якої виявилося замало для її фіксації на підйомному шнурі. Щоб цього уникнути, потрібно використовувати обважнювачі для полотна.

карназ для римської штори

карназ для римської штори

карназ для римської штори

карназ для римської штори

Кріплення римських штор до стелі

Дизайн інтер'єру деяких приміщень, вимагає кріплення карниза до стелі. Монтаж конструкції в такому випадку проводиться аналогічно до її встановлення на стіну:

 • проводиться розмітка;
 • просвердлюються отвори для встановлення кронштейна;
 • кронштейн закріплюється за допомогою шурупів;
 • штора фіксується на карнизі.

кріпити рулонні штори

Римська штора може стати універсальним оформленням вікна. Вона гармонійно вписується практично у будь-який інтер'єр. Але, розкрити їхню красу можна тільки при правильному кріпленні.

касетні штори

Звичайний карниз для цього не підійде, потрібно підібрати спеціальну конструкцію для римських фіранок.

монтажу штор

Відео: римський карниз та римська штора

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар