Опис фіранок та їх вибір

Фіранки – один із атрибутів оформлення приміщень. З ними квартира, офісна або адміністративна будівля стають затишнішими, інтер'єр неповторним. Фіранки захищають приміщення від яскравих сонячних променів, сторонніх поглядів у вечірній час, можуть візуально збільшити простір, приховати в будинку те, що не призначене для загального огляду.

Фіранки для вікон

Сучасні дизайнери, спираючись на багаторічний досвід попередніх поколінь, здатні при декоруванні вікон створити певну атмосферу: від почуття палацової розкоші до сучасних мінімалістичних рішень.

Види фіранок для дому

Перш ніж почати розбиратися в різних видах штор, варто приділити їхню увагу головним елементам. Фіранка може бути дуже простою і складатися з одного полотна тканини або, навпаки, хитромудрої — з декількома декоративними елементами. Саме вони і задають основний стиль в оформленні вікна та приміщення.

При описі різних видів фіранок зустрічатимуться назви основних елементів. Відразу познайомимося з ними.

Стильні штори

Ламбрекен – додатковий елемент по передній частині фіранки, який розташований паралельно до стелі. Ламбрекени можуть бути прямими, з однією або декількома складками. Кріпляться вони до карниза або прямо до полотна фіранки на спеціальну липку стрічку. Час від часу цей елемент натягнутий на каркас. Головна функція ламбрекену – додаткова прикраса. З його допомогою композиція виглядає завершеною.

жорсткий ламбрекен на шторах

Гардини – це додатковий, так і самостійний елемент композиції з легких напівпрозорих або абсолютно прозорих тканин. Їх не треба зрушувати вдень — світло проходить вільно. Вдень гардини захищають житло від сторонніх непотрібних поглядів роззяв з вулиці.

відповідних гардин

Портьєри – головний елемент. Виготовляються вони із непрозорих, досить щільних видів тканини. Бувають із двостороннім оформленням.

Довгі портьєри

Іноді малюнки різними сторонами різняться. Порт'єри не пропускають у приміщення яскравих сонячних променів спекотним літнім чекаємо, увечері їх зрушують, щоб з вулиці не було видно внутрішнього приміщення.

Для портьєр

Підхвати – додаткові елементи, що розташовуються з однієї або двох сторін, які фіксують штори в розкритому стані. Їх ще використовують для драпірування, коли портьєри чи гардини збираються у складки.

Підхоплення штор

За типом відкривання штори ділять на три групи:

 • стаціонарні;
 • підйомні;
 • розсувні.

Схрещені штори

Перехрещене драпірування – гарне рішення для вікон, що виходять на південну сторону. Такі фіранки створять у приміщенні затишну обстановку, але головне — забезпечать приємні сутінки. Крім того, за допомогою перехрещених штор візуально змінюються пропорції дуже високого вікна (здається ширшим).

Штори роблять будинок наш затишнішим, глушать шум і є важливою деталлю інтер'єру.

Штори роблять

Використовують два варіанти.

 1. Два відрізи тканини внахлест кріплять зверху, а внизу з'єднують стрічками, кистями або підхватами. В цьому випадку потрібні два карнизи.
 2. Суцільне полотно перекидають (перекручують) через карниз. В результаті утворюються схрещені штори, для яких достатньо одного карнизу.

Такий варіант декорування вікна нефункціональний: полотна тканини зрушити не можна.

З ламбрекенами

Фіранки з ламбрекенами – гарне рішення для класичного інтер'єру.

штори на кухню з ламбрекеном

Додаткові елементи можуть кріпитися до портьєрів або власних утримуючих елементів. Ламбрекени можуть бути жорсткою або м'якою конструкцією.

свагами

Для першої використовуються рейки з дерева, для другої підійде тасьма. Для штор із таким ламбрекеном потрібен багаторядний карниз.

Японські

Цей вид шторок добрий для мінімалістичного інтер'єру. Сама конструкція тверда. Полотна тканини шириною не більше 1 м закріплені на каркасі.

японські штори на вікна

Японські штори можна переміщувати вище-нижче, але не за шириною віконного отвору. Ці штори нагадують ширми – кімнатні перегородки.

функціональність японських штор

Російський стиль

Російський стиль у дизайнерському рішенні вікна – це мотиви народних промислів, російської хустки чи сільської природи. Фіранки такого плану можна повісити в будь-якому приміщенні квартири, будь то кухня, спальня або дитяча кімната. Головне, щоб вони гармонійно виглядали з кольором шпалер, меблями та добре поєднувалися з основним стилем цього приміщення.

вигляд штор

Для кухні добре підійдуть синтетичні тканини, тому що тут завжди багато пар та запахів. Гжель, хохломська розпис, веселий горошок, гілки, листя, плоди рослин як принтів на тканини для фіранок- створять особливу «російську атмосферу». У вітальні добре виглядатимуть елементи декорування із застосуванням вологодського мережива. Для дерев'яного заміського будинку – чудовий варіант.

забарвлення штор

Для дитячої – цілком актуальна тема димківської іграшки та російської природи. Фантазія для дизайну вікна в дитячій не завадить, але важливо, щоб кімната для дитини залишалася світлою та веселою.

З використанням російського стилю застосовують і однорядні, і багаторядні карнизи. Головне – правильно поєднувати тканини. Якщо портьєрна тканина обрана яскравого забарвлення, то легка має бути однотонною і навпаки. Милі зав'язки, шнурки або незвичайні магніти додадуть затишку приміщенню з вікном у російському стилі.

З фотодруком

Завіса у вигляді фотографії – досить молодий напрямок по дизайну віконного отвору. Для друку годяться тканини, досить щільні, які не пропускають світло (сатинет, блекаут). Для любителів вранці довше поніжитися в ліжку такий варіант буде знахідкою. Малюнок наносять за допомогою цифрового друку.

На шторах

Причому сьогодні можна купити готовий варіант або замовити друк зображення, що сподобалося. Можна доповнити інтер'єр, продублювавши малюнок на скатертині або постільній білизні.

штори з міккі маусом рулонні

Якщо фотодрук наноситься на тканину, штори можна закривати та відкривати. Але дуже популярні останнім часом рулонні шторки із печаткою. Вони чудово підійдуть і для житлової кімнати, і для офісного приміщення.

Мереживні

Мереживо – тканина, що складається з сплетених між собою, пов'язаних волокон. До 18 століття всі мережива плелися тільки вручну і коштували дуже дорого. Тож таку розкіш могли собі дозволити лише дуже забезпечені люди. З винаходом ткацького верстата вартість мережив значно знизилася.

мереживні штори кантрі

Сучасний ринок відрізняється вибором ажурних фіранок. Це стосується і якості, кольору, і ціни. Традиційне ручне мереживо може бути тільки білим або кольором слонової кістки. Мереживні портьєри додадуть інтер'єру ніжності та легкості, створять неповторну атмосферу домашнього затишку.

штори з мережива кантрі

Мереживні штори використовують по-різному. Традиційний варіант – одне полотно по всій довжині вікна. Для надання закінченого вигляду часто використовують ламбрекени. Вікно у разі візуально стає більшого розміру.

Якісні мережива не лише красиві, а й міцні. Вони повинні добре стиратися у пральній машині на делікатному режимі у холодній воді.

Зверніть увагу! Якщо власник приміщення любить зберігати приватність у вечірній час, то друга штора з щільнішої тканини буде просто необхідна. Тонкі мережива не захистять від сторонніх поглядів увечері при увімкненому світлі.

Ажурні

Такі штори зазвичай виготовляються з найтонших тканин, які додатково можуть бути прикрашені вишивкою, мереживним оздобленням, рюшами, воланами, складочками.

ажурні австрійські штори для спальні

Часто використовують ажурні ламбрекени, які можуть кріпитися на липку стрічку або жорсткий каркас. За бажання перший завжди можна зняти. Такі декоративні елементи збирають багато пилу та вимагають ретельного догляду. Можна за допомогою пилососа з м'якою щіточкою вирішити цю проблему.

австрійські штори для вітальні бароко

Зі складками

Незвичайний вигляд додадуть вікну фіранки зі складками. Як правило, ці елементи виконуються вручну. Тут головне — правильна техніка створення та вибір якісної, придатної для збирання тканини.

структура французьких штор

Варіанти складок бувають різними:

 • бантові;
 • келихами;
 • односторонніми складками.

Важливо! Чим більше складок, тим більше тканини потрібно на штору. Правильно розрахована глибина забезпечить акуратний привабливий вигляд фіранки.

австрійські штори кантрі

Складки у вигляді банта можуть бути розподілені по всій довжині або окремих ділянках. Такий декоративний елемент є в інтер'єрі, створеному англійському стилі. Те саме можна сказати і про складки у вигляді келихів, які виглядають оригінально на матерії середньої щільності.

створити складки на шторах

Односторонні складочки можуть бути як широкими, так і дуже вузькими, що нагадують пліссе. Додаткові елементи у вигляді підхватів і ламбрекенів дозволяють досягти завершеності та оригінальності.

Марокканський стиль

Марокканський стиль в оформленні вікна відрізняється особливим колоритом та яскравими фарбами. Таке рішення підійде і для маленької квартири, і для розкішного будинку. Важливо врахувати такі моменти.

 1. Відтінки африканської природи. Соковиті кольори: зелений, жовтий, оливковий, помаранчевий, пісочний.
 2. Кольори, які є на прапорі Марокко і несуть у собі певне значення. Соковитий червоний – основний. Нерідко зустрічаються синій та золотистий відтінки.
 3. Розкіш у всьому. Часто використовуються портьєри, які привертають до себе увагу.
 4. Використання золотого для акценту уваги на дорожнечі інтер'єрного рішення.
 5. Поєднання кількох яскравих, часом дуже контрастних кольорів. Наприклад, пісочного з фіолетовим чи рожевим.

Яскраві кольори

Вікна, оформлені в марокканському стилі, підходять і для нежитлових, і для житлових приміщень. У будь-якому випадку оригінальність, яскравість, особливий колорит будуть забезпечені.

З бісеру

Штори з бісеру вважаються одним із ефектних декорів. Крім того, вони добре пропускають світло, що є актуальним для приміщень, де світла недостатньо. Рух, гра світла, нестандартність — це доречно, коли йдеться про такий вид завіси.
Бісер довго не вигоряє на сонці, не тьмяніє з часом. Є один нюанс – пил.

Фіранки з бісеру

Пилосос або ганчірка з мильним розчином допоможуть у цьому випадку. Процес створення таких штор трудомісткий, тому вони коштують недешево. Можна набратися терпіння та сплести бісерні фіранки самостійно. Простір для творчості не обмежений. Це і надає особливої принади таким шторам. Прикрасити вікно так, як ні в кого більше, це здорово.

Як підібрати фіранки для квартири чи будинку

Спочатку потрібно визначитися зі стилем, кількістю елементів. Безперечно, важливим моментом є визначення розмірів кожного окремого полотна. Як правильно підібрати розмір?

Він розраховується за карнизом.

 1. Візьміть рулетку та виміряйте робочу довжину карниза до обмежувачів.
 2. Потім проведіть вимірювання відстані від карниза до підлоги.
 3. Коли коротка шторка, потрібно визначити відстань від карниза до верхньої частини підвіконня.

Важливо! Кожен сантиметр має значення.

Довжина полотна

Довжина штори залежить від ряду факторів:

 • типу фіранки;
 • типу кріплення полотна на карниз;
 • припусків на пошиття та обробку країв.

Довгі штори зазвичай мають розмір, що дорівнює відстані від карниза до підлоги з надбавкою 1-2 см.

Штори можуть

Подовжені – відрізняються додатком до того ж відстані 20-30 см. Короткі – відстань від карниза до краю підвіконня (верхнього).

Коли полотно кріпиться на гачки рейкового карниза, відстань вимірюють від гачка до підлоги. За наявності петель або кілець зменшують висоту полотна на розмір таких кріплень.

На припуски зверху та знизу зазвичай беруть по 5 см на додаток до основної довжини шторки.

Ширина полотна

Ширина полотна залежить від пишноти. Сама пишність – від типу тканини. Для різних за густиною тканин — свій коефіцієнт пишності (Кп). Щоб зрозуміти, якої ширини потрібне полотно, множать робочу довжину карниза на Кп (ґрунтуючись на типі вибраної тканини).

виборі штор

Коефіцієнт пишності для різного типу тканин такий:

 • важкі – 2;
 • середньої тяжкості – 2,5;
 • легені – 3.

Коли вибирається штора зі складками, потрібно враховувати їх кількість та ширину. Для кухонного приміщення варто віддавати перевагу моделям з довжиною до підвіконня, з невеликою кількістю складок – їх легше доглядати.

Як правильно вішати фіранки?

Тані в композиції фіранок відрізняються щільністю, а значить і тяжкістю, тому важливо правильно вибрати карниз, аксесуари і кріплення.

Популярні типи карнизів:

 1. Штанга – витримає будь-які за щільністю штори. Може мати кілька рядів.
 2. Струна – годиться тільки для тонких тканин.
 3. Багетний карниз – підходить для будь-яких рішень.
 4. Профільний карниз – буває багаторядним, також може використовуватися для поєднання різних за щільністю тканин.
 5. Гнучкий – добрий для різноманітних дизайнерських ідей.
 6. Телескопічний – для легких легких фіранок.

Важливо! На стіни із гіпсокартону варто вибирати легкі фіранки.

При надяганні полотен потрібно враховувати відстань між кріпленнями – вона має бути однакова.

Висота установки

Штори вішають так, щоб легші напівпрозорі тканини були всередині, а важкі на передній частині. Для надання додаткових форм використовують магніти, прищіпки, зав'язки та інші аксесуари.

Встановлювати конструкцію

Ширина штор також має значення. Важливо, щоб вікон був закритий повністю. Деякі люблять, коли штора займає весь простір від стіни до стіни.

Під раковину

Фіранка під раковину використовується, коли це місце виглядає непривабливо. Побутова хімія, сифон, безліч дрібних предметів псують вигляд приміщення. Хороший спосіб все виправити – пошити підходящу за розміром шторку, яку можна легко зрушувати.

Штора під раковину

Вибравши правильну тканину, що підходить до стін забарвлення, можна надати місцю під умивальником дуже милий вигляд. Добре підійдуть габардин або бавовна. Принт додасть вишуканості.

Зверніть увагу! Тканина краще вибирати темного кольору – вона не так брудниться, за нею легше доглядати.

Повісити шторку під раковину можна на струну або волосінь, тоді вона легко зрушуватиметься. До речі, такою ж шторкою деякі закривають антресолі.

На пластикові вікна до підвіконня

Як повісити фіранки на пластикові вікна? Відповідь будується з міркувань вибору моделі. Дедалі більшою популярністю користуються готові штори у вигляді рулонів. Сучасні виробники виготовляють такі вироби, які готові задовольнити будь-який запит. Безліч варіантів, кольорів дозволять прикрасити віконний отвір у мінімалістичному стилі.

Штори до підвіконня

Для кімнати можна вибрати короткі фіранки до підвіконня, потім доповнити образ довгими шторами будь-якого виду.

Перевага коротких штор у простоті догляду, легкості, зручності. Добре відкритий доступ до підвіконня, що є важливим для любителів кімнатних рослин.

Популярні форми:

 • рулонні штори або роликові;
 • у сільському стилі;
 • римські (зі складками);
 • у японському стилі;
 • австрійські.

Зверніть увагу! Важкі і чорні тканини довжиною до підвіконня виглядають важкувато. Тому краще вибирати фіранки нейтральних відтінків з легких матеріалів.

В баню

Лазня — те місце, де важлива приватність. Фіранки потрібні, щоб приховати внутрішнє приміщення від сторонніх поглядів, і запобігти доступу холодного повітря.

вимоги до тканини для штор

При виборі тканини для вікна у лазню важливо враховувати низку важливих критеріїв.

 1. Стійкість. Перепади температур, пари згубно впливають деякі види тканин. Матеріал шторки має бути водовідштовхуючим. Занадто товсті тканини перешкоджатимуть циркуляції повітря у приміщенні.
 2. Натуральне волокно: льон, бавовна, ситець, батіст. Синтетики у складі не повинно бути.
 3. Простота. Складне драпірування під впливом вологи піддаватиметься деформації.
 4. Доречність. Мається на увазі поєднання фіранки із загальним стилем приміщення.
 5. Кольорова гама. Мається на увазі поєднання із кольором стін. Залежить від того, чим оброблено внутрішнє приміщення. До кахлю підбираються відтінки кольору або на контрасті. З деревом добре поєднуються стиль кантрі чи сільський.

Повісити штору в лазні можна на струну, волосінь, карниз відповідного розміру.

Найкращі виробники фіранок

Вибрати найкращих виробників штор непросто. Якість та прийнятна ціна — саме ті критерії, яких намагається дотримуватись кожен. Однак можна назвати лідерів у громадян РФ і країн СНД:

 • Wisan;
 • Amore mio;
 • Haft;
 • Garden;
 • Primavera;
 • Реалтекс;
 • Zlata korunka.

Купуйте штори

Готові штори купують не всі, багато хто воліє вибирати тканини, а потім звертаються в ательє з пошиття. Найвідоміші компанії, що виробляють високоякісні матерії:

 • Marvic tex tiles;
 • Missoni;
 • Antico setificio fiorentino;
 • Rubelli;
 • Nina Campbell.

Це, звичайно, не всі компанії, а лише частка від загальної кількості тих, які визнані найкращими.

Якісні вироби виготовляють на вітчизняних, турецьких та білоруських фабриках.

 1. Togas. Це російська дочірня компанія грецького виробника. Штори виготовляються будь-якого фасону та стилю. Навіть класичні моделі фабрики виглядають дуже дорого та елегантно. Вартість готового виробу залежить від тканини, її розміру та складності моделі.
 2. Aco Textile. Це турецька фірма із 35-річним досвідом роботи. Її вироби обирають за демократичні ціни. Фабрика розташована у Стамбулі. Покупці – люди з різних країн світу. Легкий турецький тюль вважається топовим товаром. Фабрика шиє штори як у східному стилі, так і на європейський спосіб.
 3. Belshtor. Виробництво розташоване у Республіці Білорусь. «Мануфактура сестер Грекових» вийшла в 2014 році на ринок Росії і набирає все більше популярності. Фабрика шиє на замовлення, точно дотримуючись всіх вимог і нюансів, на які звертає увагу замовник. Ціни варіюються від бюджетних до найвищих — на елітні фасони. Особливість мануфактурного виробництва – робота із змішаними синтетичними тканинами: софтом, вуаллю, жаккардом.

Вибір фіранки до приміщення — дуже відповідальний захід. Тут цілком доречно звернутися за порадою до професіонала – дизайнера або майстра з пошиття.

Відео: як вибрати штори?

Штори в інтер'єрі

фіранки

фіранки жалюзі

фіранки рожеві

фіранки зелені

фіранки прості

фіранки ламбрекен

фіранки фіранки

фіранки білі

фіранки короткі

фіранки стандарт

фіранки не стандарт

фіранки шик

фіранки тюль

фіранки на кухню

фіранки в кімнаті

фіранки в залі

фіранки в будинку

фіранки нитки

фіранки у вітальні

фіранки у квартирі

фіранки купити

фіранки продати

фіранки забрати

фіранки шити

фіранки робити

фіранки щільні

фіранки тонкі

фіранки прості

фіранки драпір

фіранки веселка

фіранки шовк

фіранки дорогі

фіранки дешеві

фіранки квіти

фіранки

фіранки тісні

фіранки світлі

фіранки японські

фіранки

фіранки

фіранки

фіранки

фіранки

фіранки сині

фіранки щільні

фіранки дизайн

фіранки декор

фіранки робити

фіранки хвиля

фіранки принт

фіранки жовті

фіранки блакитні

фіранки

фіранки смужка

фіранки

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар