Опис довгих штор на кухню

Багато статтях на кухню рекомендують вибирати короткі штори, до підвіконня. Тим не менш, чимала частина людей купує штори на кухню в підлогу такі, що своїми кінцями навіть лежать на ньому. Ця стаття допоможе вам вибрати довгі штори в кухонну кімнату.

Важливо! Враховуючи, що кухня – приміщення, в якому є відкрите полум'я, приділяйте першорядну увагу безпеці.

Плюси та мінуси коротких та довгих штор на кухню

У тих та інших є свої переваги та недоліки. Розкажемо про них.

До плюсів коротких штор на кухню відносять:

 • Легкість в експлуатації та догляді. Короткі штори легше прати, вони збирають менше бруду ніж довгі. Повісити такі фіранки теж незрівнянно легше. Вони менше важать і, внаслідок меншого розміру, не так сильно плутаються.
 • Більша пожежна безпека, ніж у довгих. Останні під впливом вітру можуть торкнутися полум'я плити. Короткі просто не дістануться.
 • Доступ до підвіконня. Довгі штори його закривають. Особливо це незручно, якщо він є функціональним продовженням стільниці.
 • Хороше рішення для кухонь із низькими стелями. Довгі штори крадуть у них і так маленьку висоту.
 • Найменша ціна. Пошиття коротких штор вимагає не так багато матерії, як шиття довгих. Менше витрачається тканини, а отже нижча вартість.

плюси коротких штор

Мінусами коротких штор є:

 • Вузька спрямованість. Шиються короткі штори, як правило, під конкретне вікно. Для віконного отвору інших розмірів, найімовірніше, не підійдуть.
 • Відкриті радіатори опалення Якщо вони негарні та старі, короткі штори не можуть закрити їх.

До плюсів довгих штор на кухню можна віднести:

 • Стильний вигляд. Довгі штори привертають до себе увагу, створюють у кімнаті особливий настрій. Про короткі це рідко коли скажеш.
 • Приховування недоліків. Як останні можуть виступати нерівність стіни або підлоги, потворно виглядають радіатори опалення і т. п.
 • Розширення простору. При правильному виборі кольору та фасону довгі штори роблять приміщення візуально ширшим, місткішим.

Мінуси довгих штор є відображенням плюсів коротких.

У довгих штор:

 • Вища ціна. Тканини на виготовлення йде значно більше.
 • Неможливість у темний час доби використовувати простір підвіконня.
 • Більш важке прання та догляд. Пояснюється це, зокрема, тим, що основний бруд концентрується і збирається ближче до статей.

плюси довгих штор на кухню

Важливо! Те, що здається плюсом для однієї людини, часто може бути мінусом чи нейтральною властивістю для іншої. Зокрема, для власників просторих кухонь можливість мати вільний доступ до підвіконня потрібно далеко не завжди. Для власників маленьких, навпаки, це важливо.

Різновиди довгих штор

Їх існує дуже велика різноманітність. Опишемо найпоширеніші.

Французькі

Від інших штор вони відрізняються тим, що складаються з декількох секцій і мають пишні складки тканини, що спадають вниз по всій довжині полотна. Можуть надати шарм навіть скромній та простій кухні. Прекрасно підходять для кімнат на першому поверсі, тому що добре захищають від сторонніх поглядів.

Складки на французьких шторах зберігаються як за піднятому, і у опущеному положенні. Їх кількість, пишність і висоту можна регулювати на власний розсуд. Головний недолік французьких штор – на їхнє виготовлення витрачається велика кількість тканини. Прання та прасування також потребує чималих зусиль.

французькі штори на кухні

Основними стилями оформлення приміщень, для яких підходять французькі штори: класицизм, неокласицизм, бароко, рококо, ампір.

Нитяні (Кисея)

Цілком нестандартні та незвичні для більшості жителів нашої країни штори. Єдиного тканинного полотна не утворюють. Є безліч ниток, що спускаються вниз, вгорі скріплених міцною, щільною смужкою тканини. Добре пропускають світло. Навіть у похмурий день на кухні не буде темно. Відрізняються дуже великою різноманітністю матеріалів та кольорів.

Нитки, як правило, оброблені складами, які не дозволяють вбиратися в них жиру та інших речовин. Коштують дешевше за інші різновиди штор. Головний недолік – предмети, що рухаються (наприклад, дверцята шаф) можуть легко зачепити і розірвати нитку.

кисейні штори на кухню

Стилями, в яких найкраще виглядають нитяні штори, є мінімалізм, поп-арт, ганьби-тік.

Класичні

Що вони являють собою, вважаємо, знає практично кожен. Це звичайні, звичні всім, штори. Пари фіранок або незбиране полотно від стелі до підлоги. З обох боків обрамлення з двох полотен, зверху для прикраси може бути ламбрекен.

Тканини штор можна комбінувати, як завгодно, особливо якщо кухня простора. Для маленьких кухонь класичні штори до підлоги мало підходять, вони крадуть простір, справляють враження чогось громіздкого, недоречного.

класичні штори на кухню

Використовувати можна у кімнаті з будь-яким стилем інтер'єру.

Панельні (Японські)

Відрізняються від усього, що прийнято вважати шторами. На вигляд швидше нагадують двері шаф-купе. Складаються з панелей 40-80 см завширшки. Тканина натягнута між планками, що рухаються по полозах. При відкритті штор панелі засуваються одна за одну.

Тканини для виготовлення потрібно зовсім небагато. Колір, тип матеріалу, фактура та орнамент можуть мати, які душа власника забажає. Можна зробити не один ряд панелей, а два.

японські штори на кухню

Для деяких вікон зовсім не підходять. Це буває, якщо біля вікон немає місця, куди можна посунути панелі. При установці вони частково блокуватимуть віконний отвір, що для маленької кухні зовсім неприйнятно.

Найгармонійніше виглядають у кімнатах у стилі етно, хай-тек, мінімалізм.

З ламбрекеном

Ламбрекен – це декоративна поперечна смужка тканини зверху штор. По суті, є укороченою горизонтальною завісою.

Крім чисто декоративної функції ламбрекен виконує також практичну, він допомагає приховати карниз та елементи кріплення. При правильному виборі за допомогою ламбрекена можна зорово змінити розміри віконного отвору, розширити його або звузити.

штори з ламбрекеном на кухню

Штори з ламбрекеном підходять для провансу, бароко, класики.

Римські

Поки що не дуже популярні у нас у країні. По вигляду є тканинне полотно, яке при піднятті утворює хвилеподібні складки. З боків тканину утримують поперечні планки.

Підійдуть для будь-якої кухні, але особливо потрібні для маленьких. Виглядають дуже вишукано, при цьому посідають мінімум місця. Із недоліків можна відзначити високу вартість. Купити та поставити замість них звичайні жалюзі вийде дешевше.

римські штори для кухні

Підходять для класики, провансу, модерну, інших стилів.

Важливо! Цим розмаїття типів штор не вичерпується. Є ще штори в стилі кафе, гардини, австрійські штори і т. д. У статті розказано лише про найпопулярніші та найвідоміші.

Варіанти дизайну штор до підлоги (з фото, новинки)

Як приклад розглянемо наочні фото довгих штор на кухнях новинки у різних стилях.

Хай-тек та мінімалізм

 • Фото 1. Бачимо простору кухню. Переважаючі кольори – білий та коричневий. Широка довга стільниця. Частина шаф навісні, але між плитою та вікном меблі на всю стіну. У ньому видно вбудовану техніку. Штори з однотонного, з вигляду коричневого матеріалу, дуже довгі, прямо на підлозі лежать своїми кінцями. Домогосподарці не позаздриш, в ідеальній чистоті все це утримувати дуже складно.
 • Фото 2. У квартирах кухонних кімнат з таким плануванням не буває. Переважаючий колір – білий. Вікно виходить, мабуть, на терасу чи балкон. Стільниця йде вздовж стіни. Посередині від неї виступ (невеликий, метр-півтора), за яким починається обідня зона. Там біля стіни білий овальний столик. Штори світло-світло-коричневі. Напівпрозорі та на межі між чисто білим та світло-коричневим. Створюється відчуття ширяння штор їх над підлогою, ніби тканина ніщо не тримає.
 • Фото 3. Дуже маленька кухня, використовується кожен клаптик вільного простору. Переважаючий колір – білий. Дивуєшся, як у таку обстановку змогли гармонійно вмістити довгу штору до підлоги. Вона напівпрозора, блакитна. Від сторонніх поглядів кухню убезпечують горизонтальні жалюзі, вбудовані між рамами вікна.
 • Фото 4. Кухня у квартирі-студії. Від вітальні її відокремлює … нічого не відокремлює, тільки підлогу іншого кольору. Переважна забарвлення кімнати – світло-сіра. Підлога житлової зони вибивається з цієї картини, її вистилає світло-коричневий лінолеум. Широкі вікна на всю квартиру виготовлені в єдиному стилі. Штори практично прозорі та з легкої тканини.
 • Фото 5. На цій кухні впадає у вічі правильно організований контраст. Вся кімната (навіть підлога) білі. Штори – класичні, за кольором темно-коричневі, на них дизайнер наголосив. Збоку від стільниці, майже перпендикулярно до неї знаходиться витягнутий овальний стіл. Плита для приготування віддалена від вікна настільки, наскільки це взагалі можливо.

штори довгі фото 1

Фото 1

штори довгі фото 2

Фото 2

штори довгі фото 3

Фото 3

штори довгі фото4

Фото 4

Класика

 • Фото 6. Перед нами кухня середніх розмірів, мабуть, у приватному будинку. Про це говорить вхід до кімнати зліва знімка. Таких у квартирах не буває, він практично на всю стіну дверей. Основний колір кухні – білий. Вікно починається від стіни зліва і закінчується приблизно за метр від стільниці праворуч. Штори опускаються прямо зі стелі. Щоб візуально збільшити його висоту, вони виконані у вертикальну смужку.
 • Фото 7. Затишна маленька кухонька, на вигляд здається трохи бляклою. Якби не вікна від стелі до підлоги, можна вважати, що знаходишся в хрущовці. Одна довга штора, зібрана знизу прихватом. На тканині фіранки візерунок із квітів. При добре поставленому освітленні можливо все виглядало красиво, а так створюється враження «затишку в бідності». Все чистенько і прибрано, проте не вистачає різноманітності.
 • Фото 8. Кухня для фанів червоного кольору. Не знаю, чи це можна віднести до кухні в класичному стилі, в коментарі до знімку написано, що кухонна кімната виконана саме в ньому. Фасад шаф зроблений у насиченому червоному забарвленні. Штори біля вікна збігаються з ним навіть за відтінками тону та виконані з щільної тканини, підлоги не торкаються, закінчуються десь у сантиметрах 10 над статевим покриттям. Трохи розвантажує сприйняття протилежна від стільниці стіна. Вона біла, із вбудованими світильниками. Між підвіконням та підлогою дзеркало, у ньому відбивається величезний бутон червоної троянди. Він займає дві третини площі покриття для підлоги.

довгі штори фото 5

Фото 5

довгі штори фото 6

Фото 6

довгі штори фото 7

Фото 7

довгі штори фото 8

Фото 8

Прованс та кантрі

 • Фото 9. Бачимо міську кухню, яка прагне бути схожою на сільську. Різноманітність дерева та інших натуральних матеріалів. Напівпрозорі штори опускаються до підлоги, але не торкаються її. Зверху фіранки обрамляє ламбрекен. Саме вікно дуже широке від стіни до стіни.
 • Фото 10. Маленька, затишна кухня з переважаючим коричневим кольором. Все виглядає гармонійно та природно. Стільниця від одного кінця кімнати до іншого. Колір штор, що буквально лежать своїми нижніми кінцями на підлозі, між жовтим і коричневим. Через освітлення точно не визначиш. Тканина у них виглядає дуже щільною.
 • Фото 11. Приклад кутової кухні у стилі кантрі. Вікна виходять на дві сусідні сторони світла. Стільниця з умивальником відсторонена від найближчого вікна на 50 сантиметрів. На одному з вікон дві штори з напівпрозорої зеленої тканини, на іншому тільки одна. Стіни обклеєні невигадливими шпалерами.

довгі штори фото 9

Фото 9

довгі шторф фото 10

Фото 10

довгі штори фото 11

Фото 11.

Матеріали

Найчастіше штори роблять з віскози, бавовни, поліестеру та льону. Розглянемо їх основні властивості, переваги та недоліки.

Важливо! Враховуючи призначення кухонного приміщення, специфічний мікроклімат у ньому, матеріалам штор потрібно приділити першорядну увагу. Від них багато в чому залежить легкість догляду за виробами, термін служби, безпека.

Віскоза

Штучна тканина із натурального матеріалу, целюлози. Для виробництва останньої найчастіше використовуються ялина та сосна.

До основних переваг віскози можна віднести:

 • М'якість та легкість матеріалу.
 • Яскраве забарвлення. Барвники поглинаються віскозою дуже добре.
 • Гіпоалергенність. Матеріал не викликає алергічних реакцій.
 • Відсутність здатності до електризації. Не притягує до себе дрібне сміття та пил.
 • Можливість достовірно імітувати інші тканини: шовк, льон, бавовна, шерсть.

штори з віскози на кухню

Недоліки:

 • Легко меніться. Це нестача багатьох тканин.
 • Погана стійкість до ультрафіолету. Для штор це особливо критично.
 • Сильно сідає після прання. Якщо у вас на кухні негарні радіатори, які потрібно прикрити, то за кілька днів перед прийомом гостей віскозні штори краще не прати.

Бавовна

Екологічна, натуральна тканина, зроблена з дозрілих плодів бавовнику.

Плюси:

 • Легко фарбується. У домашніх умовах штори без малюнка не важко офарбити в інший колір.
 • Хороша повітропроникність. У холодну пору року бавовняні штори не перешкоджатимуть повітрю від батарей.
 • Невелика вага. Домогосподарка може легко зможе їх повісити і за необхідності зняти.
 • Антистатичність. Бруд до бавовняних шторів не притягується.
 • Прості у виробництві та догляді. Шиття бавовняних штор не відрізняється великою складністю.

штори з бавовни

Недоліки:

 • Штори вигоряють під впливом сонячних променів, поступово стають жовтими.
 • Дають значне усадження після прання, линяють. Сушити в пральній машині не рекомендовано.
 • Легко змінюються. Якщо вирішите їх перевести, наприклад, на дачу і повернете, перед тим, як повісити, доведеться гладити.

Поліестер

Синтетична тканина, виготовлена з поліефірних волокон.

Плюси:

 • Добре переносить вплив сонячного світла, не змінює своїх властивостей.
 • Проста у догляді. Без праці стирається, швидко висихає, практично не помається.
 • Низька, порівняно із натуральними тканинами, вартість.
 • Слабка еластичність. Згодом шори з поліестеру не витягуватимуться.
 • Чи не вбирає запахи. Для штор на кухні це особливо актуально.

штори з поліестеру на кухню

Мінуси:

 • Руйнується під впливом хімічних відбілювачів.
 • Погано фарбується. Зробити малюнок на такій тканині досить складно.
 • Електризується. Для довгих штор цей недолік особливо суттєвий. До них постійно прилипатиме бруд і пил.

Льон

Натуральна тканина, виготовлена з однойменної рослини. Відома з дуже давніх часів.

Плюси:

 • Хороші антистатичні властивості. Пил лляні штори не збирають.
 • Високі зносостійкість та міцність, як наслідок, довгий термін служби.
 • Прекрасна повітропроникність. Взимку штори із льону не заважають батареям виконувати свої функції.

штори з льону на кухні

Мінуси:

 • Легко змінюється.
 • Слабко тримає форму.
 • Сідає при пранні. Не те щоб дуже сильно, але помітно.

Як правильно повісити та зав'язати штори

Це можна зробити чотирма різними способами:

 1. За допомогою зав'язок. Прив'язуємо штору за допомогою смужки чи стрічки до карнизу. Для кухонних кімнат такий метод не дуже підходить. З практичної точки зору теж не є оптимальним. Вішати доведеться довго. Переміщення штори по карнизу здійснюється важко.
 2. За допомогою люверсів. Нагадаємо, що ними називають кільця з металу або пластику, що буквально вшиті в штори. Штори на люверсах швидко вішаються і добре ковзають, дозволяють рівномірно та легко створити симетричні складки. Не підходять для легких та тонких штор.

  штори на люверсах на кухню

 3. За допомогою петель. Вони, як і зав'язки, виконані зі смужок тканини. Швидко вішаються, здатні витримати велике навантаження, універсальні. Якщо петель не має застібок, щоб повісити/прибрати штори, доводиться знімати карниз.
 4. За допомогою кілець. Вони нанизуються на порожнистий карниз окремо, а вже потім штора кріпиться до них. Оптимальний варіант, якщо хочеться підвісити штору із великими складками. З мінусів можна відзначити шумність переміщення карнизом і складність зняття.

  штори на кільцях

Стильні, грамотно підібрані штори на вікнах свідчать про смак і спроможність господарів, проте прагнучи показати все це у кращому світлі, першочергову увагу потрібно звертати на практичність та безпеку. Повітря в кухонній кімнаті має підвищену вологість, містить мікроскопічні крапельки жиру, бруд. Купуйте такі штори, щоб не мучиться з їх очищенням. Обов'язково зробіть все для запобігання займанню цих корисних і красивих виробів.

Відео: довгі штори на кухні

Довгі штори в інтер'єрі кухні.

довгі штори на фіолетові кухні

довгі штори на кухні тюль в смужку

довгі штори на кухню сірі

довгі штори на кухню жовті

довгі штори на кухню широкий тюль

довгі штори на кухні білі

довгі штори на кухні зелені

довгі штори на кухню строкаті

довгі штори на кухню червоні

довгі штори на кухню коричневі з тюлем

довгі штори на кухню мінімалізм

довгі штори на кухню потрійні

довгі штори на блакитні кухні

довгі штори на кухню червоно-білі

довгі штори на кухню на люверсах

довгі штори на кухню бежеві

довгі штори на кухню тюль

довгі штори на кухню рожеві

довгі штори на кухню коричневі

Опис довгих штор на кухню

Опис довгих штор на кухню

Опис довгих штор на кухню

Опис довгих штор на кухню

Опис довгих штор на кухню

Опис довгих штор на кухню

довгі штори на кухню прозорі

довгі штори на кухню римські

довгі штори на кухню з підхватом

довгі штори на кухню сітка

довгі штори на кухню складні

довгі штори на кухню кисею

довгі штори на кухню фіолетові кисейні

довгі штори на кухню смугасті

довгі штори на кухню схрещена тюль

довгі штори на кухні білі з фіолетовим

довгі штори на кухні червоні з малюнком

довгі штори на кухню тюль на люверсах

довгі штори на кухню рожеві атласні

довгі штори на кухню складні фіолетові

довгі штори на кухню тришаровий тюль

довгі штори на кухні тюль з малюнком

довгі штори на кухню фісташкові

довгі штори на кухню світлі

довгі штори на кухню хайтек

довгі штори на кухню малинові

довгі штори на кухні червоні з трояндою

довгі штори на кухню сірі світлі

довгі штори на кухню з оборкою

довгі штори на кухню коричневі з підхватом

довгі штори на кухню з пряжками

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар