Огляд засобів для чищення та миючих засобів

Домогосподарки ще пам’ятають ті часи, коли підтримка чистоти та порядку в будинку вимагала великих зусиль. Чимало труднощів завдавав дефіцит побутової хімії. Доводилося користуватися нечисленними доступними засобами та домашніми хитрощами. З появою на прилавках миючих засобів ситуація змінилася. Виробники пропонують широкий асортимент продукції. Залишається тільки вибрати відповідний за ціною та якістю засіб для чищення.

засоби для чищення

На що звернути увагу при виборі, ви дізнаєтесь у нашій статті. Ми підготували огляд популярних брендів, розглянули їхні переваги та недоліки, а також зібрали народні рецепти засобів для чищення для дому.

Питання очевидне, проте, потребує практичного роз’яснення. Бруд та пил – основні джерела поширення небезпечних для здоров’я мікробів. Запилені меблі, диван із засмальцьованими підлокітниками, дзеркало в брудних розлученнях і немита підлога виглядають непривабливо. Неприбрана кімната виглядає незатишною та занедбаною.

чистячі засоби

Регулярне вологе та генеральне прибирання важливе не тільки для здоров’я, але й для комфорту. Сучасні засоби для чищення відмінно справляються із забрудненнями і ефективно дезінфікують поверхні. Без їхньої допомоги важко досягти чистоти та затишку. Тому в будинку кожної дбайливої господині має бути повний арсенал необхідної побутової хімії.

прибирання та засоби

Огляд засобів для збирання (рейтинги найкращих)

Незважаючи на великий асортимент продукції, лише деякі з них мають попит. Мільйони обирають такі марки миючих засобів.

засоби для чищення

Рейтинг виробників та торгових марок. Таблиця.

Виробник Торгові марки
Henkel Німецький виробник побутової хімії, знайомий завдяки таким торговим маркам, як Пемолюкс, Пемос, Ласка, Дені, Persil, Losk
Unilever Виробник популярного засобу для чищення Domestos. Торгова марка «Доместоса» кілька разів була визнана «Товаром року».
Procter & Gamble P&G є власником популярних торгових марок Міф, Comet, Fairy та Mr.Proper

засоби для чищення

Для миття підлог

Для чищення підлоги виробники випускають спеціальну хімію, яка значно полегшує збирання. Перевага коштів у тому, що вимиті поверхні зайве повторно відмивати. Вони не залишають розлучень, нальотів та інших слідів.

засоби для підлоги

Mr. Proper

У домогосподарок цей засіб популярний не тільки завдяки своїм властивостям, що чистять, а й економності. На стандартне відро достатньо одного ковпачка. Таким розчином можна відмити щонайменше 2 кімнати в квартирі, за умови що проводиться вологе прибирання. Якщо потрібно відмити поверхню не від побутового, а від будівельного бруду, 1 ковпачка буде достатньо. Плюси та мінуси Mr. Proper:

Переваги Не потрібно змивати засіб, оскільки він швидко висихає і не залишає розлучень.
Недоліки Склад засобу не можна назвати натуральним. У ньому міститься хімія, що знищує жир та бруд, що не корисно для алергіків.

Містер Пропер

Glorix

Цей універсальний засіб, завдяки натуральному складу, відносять до продукції категорії еко. Крім дезинфікуючих властивостей, розчин, що чистить, здатний видаляти алергени, такі як пил і кліщі. Цей засіб найбільше підходить для чищення приміщень, в яких мешкають тварини та маленькі діти. Плюси та мінуси Glorix:

Переваги Засіб повністю розчиняється у воді і не потребує додаткового змивання. Чи не залишає липкого ефекту.
Недоліки Хоча подається як натуральне та гіпоалергенне, у складі присутні сильні парфумерні аромати.

Glorix засіб

Лелека

Засіб використовується переважно для миття підлог та сантехнічних поверхонь. Засіб настільки потужний, що його можна використовувати для чищення паркету, лінолеуму, плитки для підлоги. Ефект чистоти досягається за рахунок концентрації засобу (засіб наноситься тонким шаром поверхнею змивається після 20-30 хв). Плюси та мінуси «Лелека»:

Переваги Засіб підходить для різних типів поверхонь для підлоги. Коштує недорого.
Недоліки Можлива особиста нестерпність компонентів засобу.

засіб лелека

Synergetic. Серія «Ніжна чистота»

Крім чистячих властивостей засіб має дезінфікуючі характеристики. Складається з біорозкладних речовин, натуральних ефірних олій та ароматизаторів. Барвник харчовий, отже, абсолютно безпечний. Плюси та мінуси Synergetic:

Переваги Відмінно підходить для вологого прибирання приміщень, де знаходяться діти.
Недоліки У комплекті не вистачає мірного стаканчика. Порівняно з іншими популярними коштами коштує недешево.

засіб для збирання

Для миття скла

Для миття скляних поверхонь рекомендуємо використовувати популярні та перевірені бренди, причому не стільки миючі, скільки дезінфікуючі засоби для дому, що містять у тому числі хлор.

пластикова штора для ванної кімнати

Frosch Glass Cleaner дозволить не тільки начисто мити скло, а й надасть блиску поверхні. У складі присутні біорозкладні компоненти. Засіб відноситься до розряду економічних. Видаляє більшість видів забруднень, при цьому не залишає розлучень.

Frosch Glass Cleaner

Містер Мускул – ще один засіб для чищення таких делікатних поверхонь, як скло та дзеркало. Гіпоалергенний продукт має антибактеріальний ефект, відмінно справляється з жировими плямами і розлученнями.

містер м'язів

На прилавках можна зустріти ще один популярний засіб CIF. Відмінно очищає вікна, плитку та дзеркала.

засіб гіф

Переваг у цього засобу багато, з мінусів можна відзначити різкий запах парфумерної ароматики.

запах засобів

Для видалення нагару та жиру

Духовку періодично потрібно очищати від нагару та сажі, але не всі засоби побутової хімії справляються з цим завданням. З представлених над ринком коштів побутової хімії можна використовувати такі.

 • Попелюшка. Єдиною перевагою цього продукту є ціна. Щоб очистити духову шафу і деко доведеться прикласти чимало фізичних зусиль.
 • Шуманить. Потужний та ефективний засіб, але вимагає дотримання заходів безпеки (обов’язково потрібно надіти рукавички на руки, після обробки поверхонь бажано провітрити приміщення)
 • Спрей Sanita. Справляється навіть із застарілими та давно висохлими плямами жиру. Під час роботи із засобом необхідно використовувати рукавички.
 • Спрей Mr Muscle. Сильне засіб проти плям жиру. Роз’їдає нагар за кілька хвилин.
 • Heitmann. Популярний у домогосподарок завдяки своїй ощадливості. Одної краплі достатньо, щоб відмити духовку та дверцята.
 • Cif Антижир добре справляється з жировими плямами та нагаром, за умови що вони не застарілі. Підходить для періодичного збирання.
 • Cillit Bang Антижир коштує недешево, але заощаджує час збирання та ефективно видаляє забруднення.
 • Unicum відмінно справляється з жировими плямами та нагаром.
 • Amway Oven Cleaner відноситься до розряду екологічно чистих та нешкідливих. Ефективно видаляє нагар та жир. При цьому коштує недешево.
 • Gold відрізняється густою консистенцією. У комплекті з засобом для чищення йде пензлик. Більше переваг у порівнянні з рештою коштів немає.

чистити плиту від їжі, що пригоріла.

Для меблів

М’які меблі дарують затишок, комфорт і, на жаль, нерідко є джерелом пилу та забруднень. Наявність маленьких дітей та тварин посилює ситуацію. Сучасні побутові хімічні засоби дозволяють підтримувати обстановку в чистоті. Але використовувати їх слід регулярно.

Використовуйте очисник

Для виведення плям і засмальцьованих місць (особливо на підлокітниках) можна використовувати перевірені часом та домогосподарками Pip, V clean “proTECt”, Багі Штихоніт, Vanish, Nordland, Unicum та інші.

Чистіть диван

Для унітазу

Санвузол теж потребує уваги господині. Чистота та дезінфекція – обов’язкові заходи щотижневого прибирання приміщень.

Які засоби допоможуть впоратися з іржею та нальотом на унітазі:

 • Cillit Bang.
 • Туалетне каченя.
 • Domestos.
 • Comet.
 • лелека.
 • Sanita Антиіржа.

очищення унітазу

Для труб

Каналізаційні труби необхідно очищати з гігієнічною метою. Щоб у трубах ванної, кухні, туалету не утворювалося засорів та пробок, слід вживати профілактичних заходів.

ТОП 5 засобів для прочищення труб

КРОТ Недорогий та надзвичайно ефективний засіб. Дуже ефективно справляється з грудками з волосся та вовни, найбільш поширених факторів засмічення труб.
ЄРШ Засіб для чищення усуває не тільки засмічення, але і неприємні запахи.
TIRET TURBO Від вітчизняних аналогів відрізняється наявністю безпечної кришки, яку зможе відкрити дитина.
ГЕЛЬ ЧИСТИН Засіб справляється із засміченнями за 15-20 хвилин.
СЕЛЕНА АНТИЗАМІР Засіб випускається у вигляді гранул. Термін дії – 1-2 години. Не потребує додаткових фізичних маніпуляцій. Засіб висипають у трубу, зливний отвір та змивають гарячою водою.

Доглядайте раковину

Для видалення іржавих плям та вапняного нальоту

Вапняний наліт та іржаві плями становлять більше естетичний дискомфорт, ніж гігієнічний. Проти цих видів забруднень можна використовувати засоби, які можна знайти на прилавках більшості магазинів:

 • Cillit Bang;
 • Unicum;
 • Comet Expert;
 • Mr.Muscle
 • Domestos.

Жовтий наліт

Для кухні

У приміщенні, де приймається і готується їжа, буде доречний універсальний засіб для чищення для кухні. Щоб домогосподаркам не потрібно було купувати окремо кошти для кожної поверхні, виробники зробили варіанти побутової хімії, що підходять для різних цілей. До універсальних засобів для чищення, які можна використовувати для очищення кухонних поверхонь, можна віднести такі марки:

 • Frosch.
 • LOC.
 • Cif.
 • Sanita.
 • Cilit.

жир, що неприємно пахне

Дезінфікуючі засоби

У період поширення вірусних інфекцій дезінфекція та вологе прибирання приміщень має велике профілактичне значення. Якщо в будинку знаходиться людина, яка страждає на інфекційне захворювання, в арсеналі побутової хімії для прибирання будинку обов’язково повинні бути дезінфікуючі засоби. Наприклад:

 • Індисепт Ізо.
 • НІКА-2.
 • Біостерол.

дезінфекція

Універсальні

У звичайних квартирах не так багато місця вдається виділити під зберігання широкого асортименту побутової хімії. Тому багато домогосподарок вважають за краще використовувати універсальні в плані застосування засоби. Для кухні та санвузла можна використовувати Frosch, Міф, Bio-mex, Прогрес та інші миючі засоби, які на прилавку позначені ярликом «Універсальне». Ці кошти не становлять небезпеки здоров’ю. Їх можна використовувати для збирання кухні, санвузла, комор.

універсальні засоби

Народні засоби для чищення. Як зробити засіб своїми руками

Засоби, що продаються в магазинах, усім хороші, але можна обійтися і без них. Домашні хитрощі анітрохи не поступаються ефективності та надійності. І стоять на порядок дешевше від магазинних. Якими засобами користувалися наші мами та бабусі в епоху дефіциту побутової хімії? Список виглядає коротко та просто.

 • Мильний розчин. 120 г мила натерти на тертці і розчинити в теплій воді (8 склянок). Рецепт підходить для миття кухонних поверхонь, посуду, сантехніки, підлоги, скляних та дзеркальних поверхонь. Щоб на вимитих поверхнях не залишилося розлучень, бажано кілька разів промити їх водою або протерти папером, якщо це скляні або дзеркальні поверхні.
 • Содово-сольовий розчин. 2 чайні ложки солі змішайте з 1 склянкою соди і залийте гарячою водою, щоб вийшла густа кашка. Цим розчином можна очистити від нагару духовку, відмити плитку у ванній та сантехніку.
 • Оцтовий розчин. Оцет відмінно підходить для миття підлоги. Додайте 1,5 склянки оцту в 2 літри води і у вас вийде ефективний засіб, який продезінфікує підлогу та додасть блиску поверхні.

народні засоби

Чи можна зробити прибирання без коштів

Раніше господині справлялися зі збиранням будинку, не маючи широкого арсеналу побутової хімії. Вода, оцет, сода і мило — ось і весь список засобів для чищення, який був їм доступний. Але, як відомо, попит породжує пропозицію. Хімічна промисловість розвивалася на догоду домогосподаркам, яким підтримки чистоти житла були потрібні як ефективні, а й недорогі кошти. Погодьтеся, підлога, вимита простою водою, і підлога, вимита з додаванням спеціального засобу, це дві великі різниці. У будь-якому випадку використовувати побутову хімію для прибирання будинку або відмовитися від неї — ви повинні вирішити самі.

Відео: огляд миючих та засобів для чищення

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар