Огляд стельового дворядного карнизу

Карниз є обов'язковим елементом обробки віконного отвору, якщо планується прикрашати його за допомогою штори або фіранки. Для фіксації двох типів полотен (штора-тюль) використовуються дворядні моделі. Серед них популярністю користуються стельові карнизи.

карниз стельовий дворядний

Зверніть увагу! Використання стельових карнизів особливо виправдане у невеликих кімнатах, оскільки у поєднанні з довгими шторами до підлоги вони сприяють візуальному розширенню простору.

карниз стельовий дворядний фото

Опис та різновиди стельових карнизів

Стельові карнизи отримали свою назву через місце кріплення і на сьогоднішній день складають серйозну конкуренцію своїм побратимам, що кріпляться до стіни. Вони можуть відрізнятися на вигляд, конструктивним особливостям і матеріалу. Але, незважаючи на всі відмінності, стельові карнизи поєднують два ключові фактори – надійність та зручність в експлуатації. Найчастіше їх виготовляють із металу або пластику.

карниз стельовий дворядний ідеї

Конструктивні особливості

За конструктивними особливостями стельові карнизи можна розділити на:

 • пластикові профільні рейкові (шинні) – максимально щільно прилягають до стелі, штори кріпляться до гачків, які «легко та невимушено» переміщаються вздовж напрямних прорізів;
 • алюмінієві профільні – відрізняються довговічністю та вищою вартістю;
 • однорядні, дворядні, багаторядні – використовуються для одночасного кріплення різної кількості полотен;
 • карнизи-штанги – конструктивно не відрізняються від настінних моделей (напрямні труби з декоративними елементами та кількома кронштейнами для кріплення);
 • багетні – класичні карнизи-штанги, оздоблені декоративною планкою;
 • прямолінійні та криволінійні – дозволяють задрапірувати ділянки різної форми;
 • струнні – зазвичай використовуються для фіксації легких фіранок.

карниз стельовий ідеї

карниз стельовий фото

карниз стельовий ідеї фото

карниз стельовий фото ідеї

Незважаючи на особливості виготовлення, довжина карниза повинна бути на 30-40 см більша за ширину вікна, що дозволить повністю перекривати віконний отвір. Ширина та висота конструкції також є дуже важливими параметрами.

стельові карнизи для штор

Зверніть увагу! Стельові карнизи дозволяють помістити штору на значній відстані від стіни без шкоди надійності кріплення. Це вигідно їх позиціонує в порівнянні з настінними моделями, якщо в кімнаті дуже широкі підвіконня або потужні батареї опалення.

Ширина

У карнизів для стель розміри по ширині безпосередньо залежать від їх конструктивних особливостей. Наприклад, у профільних пластикових моделей в залежності від кількості рядів (1-2-3) ширина дорівнює 37-58-95 мм.

карниз стельовий дворядний ідеї фото

Висота

У різних моделей висота карнизу також може коливатися у значних межах – від 13 мм у профільних пластикових конструкцій до 50 мм у багетних карнизів. Цей параметр особливо потрібний при використанні натяжних стель в оформленні інтер'єру. Мінімальний розмір профільних карнизів робить їх справжніми невидимками і дуже затребуваним елементом декору вікон.

карниз стельовий дворядний фото ідеї

Плюси і мінуси

Вибираючи стельовий карниз для штор дворядний будь-якого розміру, слід звертати увагу на його сильні і слабкі сторони. Достоїнствами таких карнизів є:

 • можливість використання у приміщеннях, де верхній зріз вікна максимально наближений до стелі та для кріплення настінного карниза просто не залишається вільного простору;
 • здатність кріплення на будь-якій відстані від стіни, що дозволяє приховати широкі підвіконня;
 • використання у комбінації з натяжною стелею.

карниз стельовий фото

карниз стельовий фото видів

карниз стельовий види

карниз стельовий фото

Основні побоювання щодо стельових карнизів, особливо пластикових, пов'язані з їхньою довговічністю. Критики вважають, що важкі штори можуть згодом спричинити їхню деформацію. Хоча реальні факти експлуатації свідчать про протилежне.

карниз стельовий дворядний дизайн

Як правильно вибрати

Визначитись з тим, як вибрати карниз розміри та кольорова гама якого ідеально впишуться в інтер'єр кімнати, досить просто. В ідеалі – зовнішній вигляд стельового карниза не повинен дисонувати з рештою елементів інтер'єру, тому непомітні на тлі стелі світлі тони органічно поєднуються з будь-яким стилем.

карниз стельовий дворядний фото

Набагато важливіше – вибирати карниз залежно від очікуваної ваги штори – його конструкція та елементи кріплення повинні гарантовано забезпечувати безпеку користувачів. Стельові моделі в цьому плані набагато краще настінних.

карниз стельовий дворядний фото дизайну

Дворядні карнизи є найбільш популярними на ринку. Навіть якщо спочатку планувалося задрапірувати вікно лише щільною шторою, не виключено, що влітку захочеться додати до неї легкий тюль і дворядна модель буде дуже доречною, оскільки не доведеться купувати і встановлювати новий карниз.

штори на стельовому карнизі

штори на стельовому карнизі фото

штори на стельовому карнизі ідеї

штори на стельовому карнизі.

Зверніть увагу! Пластикові профільні стельові карнизи є на сьогоднішній день оптимальним варіантом по поєднанню ціни та якості.

Як повісити дворядний карниз

Щоб зафіксувати дворядний карниз на стелі, необов'язково викликати майстра. Усі роботи можна виконати своїми руками. З інструментів та витратних матеріалів знадобляться:

 • ударний дриль чи перфоратор;
 • бури або свердла по бетону;
 • дюбеля та саморізи;
 • рулетка та олівець;
 • ножовка по металу.

дриль та саморізи

Обрізка

У переважній більшості випадків стельовий карниз доведеться підрізати, виходячи з розмірів конкретного віконного отвору. Найпростіше зробити це можна за допомогою класичної ножівки по металу. Її використання дозволить зробити максимально рівний зріз з мінімумом задирок.

обрізка карнизу

Кріплення

Кріпленню карниза обов'язково передує операція розмітки. Після того, як визначено всі точки фіксації конструкції, можна приступати до монтажних робіт. Якщо йдеться про залізобетонну стелю, то спочатку доведеться пробурити (просвердлити) отвори під пластикові дюбелі і лише потім закріпити карниз за допомогою шурупів.

монтаж карнизу

При кріпленні карниза на гіпсокартонну стелю слід придбати спеціальні дюбелі-метелики, що забезпечують надійну фіксацію будь-якої конструкції.

Чим відрізняються одно-, дво- та трирядні конструкції

Трирядний карниз стане в нагоді в тому випадку, коли планується використовувати для декорування вікна тюль, штору і ламбрекен одночасно. Подібна композиція, з одного боку, вимагає дуже виваженого ставлення до вибору кольору та фактури тканини, з іншого – дуже критичного підходу до підбору елементів кріплення, оскільки йдеться про серйозне збільшення навантаження на карниз.

карниз стельовий дворядний фото дизайн

Відео: монтаж стельового карнизу для штор

WowCracy
Додати коментар