Огляд пральних машин активаторного типу

Ніхто не буде сперечатися з тим, що пральні машини – автомати серйозно перевершують за функціоналом всіх своїх “предків”. І все ж конструкції активаторного типу в деяких областях перевершують навіть їх. Отже, все по порядку.

машинка активаторного типу

Особливості влаштування та принцип роботи

То що це таке пральна машина активаторного типу? Конструкція складається з таких основних елементів:

 • панель керування з режимами прання;
 • двигун;
 • активатор;
 • бак для прання.

конструкція активаторної машинки

Агрегат працює за таким принципом: двигун обертає вал з розташованим на ньому активатором, а він обертає білизну всередині прального бака. Після закінчення циклу брудна вода зливається і наливається чиста для полоскання.

робота активаторної пральної машинки

Залежно від моделі пральної машини, функцію активатора може виконувати лопатевий шток (схожий на бур) або активатор-крильчатка. Переважна більшість пральних машин відносяться до останнього варіанту. Саме крильчатка дозволяє завантажувати більше білизни та гарантує більш високу якість прання.

прання в активаторній машинці

Переваги

Переваг у активаторних пральних машин чимало. Зокрема:

 • Необмежений доступ до білизни. Завдяки цьому ви в будь-який момент процесу можете додати порошок або інші засоби, а також додати білизну.
 • Агрегати дозволяють власнику спостерігати за процесом прання. Для цього або купуйте моделі з прозорим люком, або відкрийте люк.
 • Активаторна пральна машина – одна з найдовговічніших. За статистикою, стати непридатним можуть лише два вузли: двигун або таймер. Сьогодні не всі моделі мають міцний пластиковий люк, тож і на нього слід звернути увагу.
 • Оскільки в таких пральних машинах практично немає електроніки, поломки дуже рідкісні. Щодо цього вони набагато надійніші, ніж автоматичні «родичі».
 • Активаторні пральні машини працюють і на порошку для ручного прання. Це перевага, тому що зазвичай такий порошок коштує дешевше, ніж засоби для машин-автоматів.
 • Пральні машини активаторного типу набагато дешевші за автомати.
 • За бажання (або, у разі гострої необхідності) прати можна будь-яким миючим засобом, аж до шампуню та мила.
 • Якщо гарячу воду заливати безпосередньо, то процес прання прискорюється в кілька разів.
 • У більшості моделей немає ТЕНу, а значить, якість води особливої ролі не відіграє і вам не доведеться нести додаткові витрати для встановлення фільтра.
 • У таких машинках можна прати абсолютно все: від брудного робочого одягу до взуття, не боячись пошкодити агрегат.
 • Не витрачається енергія для нагрівання води, оскільки в пральних машинах активаторного типу немає нагрівача, що працює від електрики.
 • Багато активаторних моделей здатні перепрати за один технологічний процес 10 кг білизни, тоді як максимальний об'єм білизни для машин-автоматів становить 8 кг.
 • У процесі віджиму білизни немає сильних вібрацій, оскільки вся білизна виявляється внизу бака.

переваги активаторних машин

Недоліки

На жаль, ще не винайшли побутову техніку, що складається з одних достоїнств. Недоліків у машин активаторного типу небагато, але вони є.

 • Багато ручної праці. Напевно, коли ви сильні та молоді, то жодної особливої проблеми у цьому немає. Однак, з появою проблем зі здоров'ям (слабшає спина, руки), експлуатація такої машини стає просто неможливою.
 • Незважаючи на компактність, розмістити таку машину під раковиною неможливо, оскільки зверху знаходиться люк для завантаження білизни. Тому потрібно знайти потрібне місце для агрегату.
 • Навіть за наявності певних режимів та функцій для вимогливих тканин, по можливості, краще відмовитися від прання таких полотен в пральній активаторі. Ви ризикуєте безнадійно зіпсувати речі.

відкидний верх у пральній машині

Різновиди активаторних машин

На сьогоднішній день доступні машини у трьох варіантах:

 1. Найпростіші з базовим набором функцій. Вони відрізняються обмеженим механізмом активатора і системою ручного віджиму, що складається з двох валів, через які проходить мокра білизна. При непоганій якості прання, подібні агрегати мають ще один незаперечний плюс – доступну ціну. Така пральна машинка – ідеальний вибір для дачних реалій.
 2. Напівавтоматичні пральні машини. Агрегати такого виду є свого роду перехідним варіантом між попередньою моделлю та автоматикою. Окрім основного бака, така конструкція має ще й центрифугу для віджимання білизни. Крім цього, вас приємно здивують такі функції, як делікатний режим та можливість виставити певний час для прання.
 3. Автоматичні моделі, замість барабанного механізму, мають активатор. Відрізняються різноманітнішим набором функцій. Зокрема, полоскання повітряно-бульбашковим способом, злив води, можливість змінювати температуру води, а також спеціальні режими для особливо вимогливих тканин. Не дивно, що саме такі пральні машинки коштують дорожче, перерахованих вище категорій.

проста активаторна машинка

активаторна машинка напівавтомат

активаторна машинка автомат

Популярні моделі

Відразу зазначимо, що попит мають не лише «іноземки» активаторного типу, а й машини вітчизняного виробництва.

вітчизняні машинки активаторного типу

Білосніжка XPB 3000S

Ця пральна машинка чудова альтернатива ручному пранню. Недорога, легка та зручна у транспортуванні. Має вертикальне завантаження. Чудово підійде для будинку чи дачі без централізованого водопостачання. Цілком зможе «обпрати» сім'ю з двох людей. Головними недоліками вважаються занадто короткий електрошнур та шланг, малий діаметр зливальної трубки, а також відсутність захисту від дітей та від протікання.

машинка Білосніжка

Завдяки компактним розмірам міститься навіть у малогабаритних ванних кімнатах гуртожитків. Простота експлуатації, висока якість прання та невелика вага – ось лише деякі переваги цієї «малятки».

Славда WS – 30ET

Машина з гідним набором переваг: легка та компактна, проста в управлінні, з відмінною якістю прання при використанні будь-якого миючого засобу. Працює практично безшумно і за мінімальних витрат електроенергії та води. Нарешті, має режим активного замочування, завдяки якому можна подолати будь-які складні забруднення. До недоліків відносять лише те що, що внутрішній фільтр складно виймати.

Славда WS – 30ET

Renova WS-35E

За деякими відгуками, прати за допомогою такого агрегату зможе навіть дитина. Машинка стане незамінною і для дачних сезонів, і для будинку. Є спеціальний контейнер для збирання пуху та катишків. Компактна, тиха, є три режими прання та реверс. А з мінусів відрізняють лише короткий електрошнур.

машинкаRenova WS_35E

Фея СМ – 2

Гідна якість прання, економне споживання електроенергії, води та миючих засобів, проста конструкція та практично повна відсутність шуму – це сильні сторони агрегату. Говорячи про «мінуси», найчастіше згадують той факт, що при зливі води зливний отвір часто забивається білизною і його доводиться вручну звільняти.

машинка Фея СМ 2

Отже, пральна машина активаторного типу – це, звісно, не автомат. Однак, в деяких обставинах така модель стане для вас незамінною помічницею і вирішить питання з пранням білизни як на дачі, так і в умовах квартири.

Відео: огляди найпопулярніших вітчизняних моделей

Як влаштована та як працює пральна машина активаторного типу Renova:

В чому особливості експлуатації пральної машини-напівавтомата від Славда:

Огляд покупки пральної машинки Фея:

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар