Огляд подрібнювачів харчових відходів – диспоузер.

Утилізація харчових відходів одна із важливих проблем сучасного суспільства. Тому зараз дуже популярними є подрібнювачі для продуктів. Професіонали називають такий прилад диспоузер.

диспоузер

Диспоузер для раковини – що це таке

Диспоузер – це механізм, який вбудовується під миттям кухні. Завдяки таким пристроям усі дрібні відходи продуктів перемелюються і цим утилізуються. Це сприяє зменшенню походів винесення сміття і найголовніше – звільнення від неприємних запахів у квартирі.

диспоузер на кухні

Частки їжі, потрапляючи в зливну трубу, стають причиною засмічення. Ця несправність не завжди швидко вирішується за допомогою чищення спеціальними хімічними засобами. Диспоузер дозволить назавжди забути про засмічення зливу на кухні.

пристрій диспоузера

Основні переваги знищувача харчових відходів для раковини – це легкість експлуатації та великий термін служби. При правильному та дбайливому поводженні прилад може прослужити від 10 до 15 років. Якісне подрібнення продуктів сприяє швидкій утилізації відходів, очищаючи труби від утворення нальоту жиру.

диспоузер фото

До недоліків електричного приладу можна віднести:

 • значне збільшення споживання води;
 • велике використання електрики;
 • подорожчання комунальних платежів.

У цьому плані економнішим є індукційний варіант, який не потрібно підключати до мережі, але можливе збільшення витрати води.

кухонний диспоузер

Ще один істотний недолік подібних приладів – це дуже галаслива робота, особливо при подрібненні твердих відходів.

Як працює знищувач харчових відходів

Цей кухонний прилад подрібнює відходи, що потрапляють у стік, і тим самим спрощує процес проходження стоків по зливній трубі. Він працює від електромережі та встановлюється на виході зливу під раковиною. Подрібнювач має форму бака, в який вбудований двигун, а також у ньому розташована камера для подрібнення їжі зі спеціальною терткою. Під силою тиску відходи проходять через спеціальні насадки у вигляді терок, які перетворюють їжу на кашу. Вона, взаємодіючи з водою, легко просувається каналізаційними каналами.

диспоузер під раковиною

За принципом роботи диспоузери поділяють на два основні види:

Електричний – працюючий від електромотора. Продукти в такому апараті за допомогою відцентрової сили поступово розподіляються по стінах камери, на яких вмонтовані терки. Після подрібнення вони вирушають у каналізацію та утилізуються. Електричні подрібнювачі поділяють на:

 • прилади безперервної роботи;
 • з частковим завантаженням відходів.

При використанні системи значно підвищуються витрати на електроенергію та споживання води.

електричний диспоузер

Індукційний – рухається автономно. Підключення до електромережі не потрібне, тому економиться електрика. Проте середня витрата води збільшується. У конструкції встановлені спеціальні ножі, які розташовуються на потрібній відстані від зливного отвору і працюють від потоку води. Вони абсолютно безпечні для людини.

диспоузер індукційний

Як правильно підібрати його для своєї кухні

Хтось віддає перевагу перевіреним брендам, а комусь більше імпонують економічні та функціональні моделі. Роблячи вибір, слід виходити з:

 • параметрів миття;
 • функціональні особливості;
 • надійність виробника.

подрібнювач харчових відходів

При виборі подрібнювача харчових відходів для кухні необхідно звернути увагу на такі критерії:

 1. Потужність двигуна. Від нього залежить як ефективність приладу, а й термін експлуатації.
 2. Розмір корпусу має велике значення. Чим він більший, тим більше подрібнених відходів зможе пройти через нього за одиницю часу.
 3. Важливо брати до уваги кількість режимів. Деякі включають кілька швидкостей. Вони сприяють найбільш ефективному подрібненню відходів, що мають різну щільність.
 4. Багато виробників випускають пристрої з різними насадками, що значно розширює спектр відходів, що обробляються.

як вибрати подрібнювач харчових відходів

Ідеальний варіант диспоузера повинен мати такі опції:

 • вбудований автоматичний захист від перевантажень;
 • підвищеною шумоізоляцією;
 • функція реверсивного обертання;
 • антибактеріальне покриття усередині конструкції.

Додаткові критерії

Деякі пристрої можуть мати додаткові функції.

Якщо необхідно позбутися запахів із зливного отвору мийки, а також уникнути розмноження бактерій, слід вибирати моделі зі спеціальним антибактеріальним покриттям, яке розташоване у внутрішній частині корпусу.

подрібнювач харчових відходів фото

Кнопка для включення може вбудовуватись у стільницю поруч із раковиною. Також вмикачем може служити кришка подрібнювача, поворот якої включає прилад.

У сучасні моделі виробники додали додаткові функції: пневмовиключатель і захист від перевантажень.

Швидкість обертання дисків

Безпосередньо залежить від потужності двигуна. Для споживання великого та безперебійного потоку відходів знадобиться дуже потужний двигун, який задаватиме максимальну швидкість обертання дисків.

як вибрати диспоузер

Вона дуже важлива під час переробки твердих продуктів. Однак, щоб уникнути поломки подібних систем, слід уникати влучення в них металевих, скляних, пластикових та інших дрібних, але досить міцних предметів. Більшість сучасних пристроїв оснащені системою автоматичного відключення, але все ж таки не варто ризикувати.

диспоузер під раковину

Потужність

Вибирається залежно від призначення обладнання. Висока потужність буде актуальною для використання подрібнювача у великих барах або ресторанах. Для домашнього споживання цілком достатньо застосування із нижчим показником потужності, що дозволить заощадити комунальні платежі.

як влаштований диспоузер

Чим потужніший агрегат, тим більше шуму він видає, що не дуже добре для нервової системи домочадців. За звуками вони нагадують роботу електром'ясорубки, яка постійно увімкнена. Тому для дому не рекомендують використовувати в мийках подрібнювачі харчових відходів із безперервною роботою.

Місткість циліндра

Цей аспект залежить від масштабів споживання диспоузера. Чим більший і частіше експлуатується прилад, тим більше потрібні розміри подрібнювальної камери. Чим більша потужність, тим об'ємнішим буде циліндр. Від його розмірів залежить розмір подрібнювального механізму. Це взаємопов'язані речі, якими можна легко визначити призначення агрегату.

подрібнювачі для кухні

Щоб кулачковий механізм дроблення та камера не піддавалися іржавінню та корозії, а також не виходили швидко з ладу, їх виготовляють із міцної нержавіючої сталі.

Для громадського харчування краще використовувати потужні електромоделі з безперервною роботою. Для будинку цілком підійде і механічний варіант, який має на увазі порційне завантаження продуктів. Однак він не потребує споживання електроенергії. Такі моделі недоречні при великому потоці відходів, тому що не дуже зручно відміряти певну кількість продуктів і лише після запускати механізм.

диспоузер у раковину

Як підключити подрібнювач

Підключити та встановити подрібнювач харчових відходів під раковину можна як за допомогою спеціалістів, так і самостійно. Для цього знадобляться мінімальні інженерні навички та інструменти для роботи.

монтаж диспоузера

При встановленні слід врахувати деякі важливі моменти:

 1. Пристрій монтується під раковиною, а це зона підвищеної вологості. Отже, слід вибирати розетку із заземленням та захистом від вологи.
 2. Більшість моделей розраховані на раковини зі зливом діаметром 90 см. Необхідно збільшити отвір або замінити мийку.
 3. Краще віддати перевагу каналізаційним трубам з гладкими стінками, а не гофрованими. Між складками гофри залишаються відходи та викликають неприємні запахи, а також сприяють розмноженню бактерій.
 4. Встановлювати прилад необхідно відповідно до інструкції, що додається. Якщо в подібній справі немає ніякого досвіду, то краще звернутися за допомогою до фахівців.
 5. При самостійному монтажі дуже важливе дотримання певної послідовності:
 • від'єднати від миття зливну трубу та добре прочистити всі елементи зливної системи;
 • у комплекті з диспоузером йде гумове прокладання, яке слід закріпити під фланцем раковини;
 • далі встановлюється монтажне кріплення, що додається до подрібнювача. Його приєднують безпосередньо до самого приладу;
 • використовуючи спеціальні перехідники, один кінець зливної труби приєднують до пристрою, а інший – до каналізації;
 • диспоузер залишилося включити до електромережі – і він готовий до роботи.

підключення диспоузера

Рейтинг найкращих подрібнювачів відходів для кухні

Безліч фірм, що зарекомендували себе на ринку побутової техніки, пропонують користувачам різні моделі подрібнювачів. Кожна з них має як переваги, так і недоліки. Щоб вибрати оптимальний варіант, необхідно зіставити найпопулярніші моделі у лінійці найкращих виробників. Для цього у статті зроблено невеликий огляд.

Midea MD1 C-38

Потужність двигуна – 380 Вт. Швидкість обертання із завантаженням – 2600 (об./хв), без завантаження – 42000 (об./хв). Захист від перевантаження, ручний перезапуск. Є пристрій запобігання заклиненню, тривала робота під навантаженням, триступенева система подрібнення. Відрізняється простотою установки, низьким рівнем шуму та захистом від каналізаційних засмічень. Напруга 220-240 В, 50 Гц.

диспоузер Midea MD1 C-38

Bone Crusher BC 610

Незважаючи на порівняно невеликі габарити, прилад оснащений безліччю опцій. Він просто ідеальний для економних споживачів, що легко справляється з усіма відходами. Завдяки особливій будівлі камери після завершення роботи залишки їжі повністю видаляються. Швидкість обертання двигуна – 4000 у момент запуску, а із завантаженням – 2600 (об./хв).

диспоузер Bone Crusher BC 610

Дробильні механізми виготовлені з міцної нержавіючої сталі. Технології нового покоління забезпечують ще комфортнішу роботу. Високі обороти та плавність ходу домагаються лазерним балансуванням всіх рухомих частин диспоузера та двигуна. Це дозволяє знизити рівень шуму та вібрацію під час роботи, що робить використання більш комфортним.

Технологія кріплення приладу до раковини за допомогою трьох гвинтів та замків є кнопкою пневматичного відключення.

Status Premium 300

Виробник – Італія. Найфункціональніша, тиха модель, водночас і найпотужніша. Підходить для всіх типів мийок. Забезпечує ретельнішу переробку відходів та терміни утилізації. Зменшує витрати під час переробки.

Корпус, диск, молоточки, всі елементи перемолки, замок кріплення та полірувальний фланець виконані з нержавіючої сталі. Оснащений 3-х рівневою системою подрібнення та тягою бустером, індукційним двигуном з великим крутним моментом.

диспоузер Status Premium 300

Тип завантаження безперервний. Автоматичний захист від перевантажень, диск із болтовим з'єднанням, плавний пуск, автоматичний реверсивний механізм. Вбудована система пневматичного керування, кнопка може бути вбудована в стільницю біля раковини.

In Sinkerator M46

Виробник – США. Спосіб завантаження безперервний. Індукційний двигун. Кулачки подрібнюють на шарнірному механізмі з кутом 360 градусів. Всі елементи, що подрібнюють, виконані з нержавіючої сталі.

Призначений для невеликої родини. Має систему поліпшеного шумоподавлення. Система захисту від навантажень автоматичного типу. Завантаження безперервне.

диспоузер In Sinkerator M46

Перемелююча камера має антикорозійне покриття, всі механізми, що подрібнюють, виконані з нержавіючої сталі. Габарити: висота – 318 мм, діаметр – 173 мм, вага – 7160 гр. Є підключення до посудомийної машини.

Модель оснащена автоматичним реверсом, який звільнить від засорів у трубах. Механізм досить дрібно перемелює відходи, що видаляються з потоком води в каналізацію. Вмикається прилад за допомогою натискання кнопки, а при відпусканні – вимикається. Вбудований захист від перевантажень захищає двигун і він не згорить навіть при сильному перевищенні допустимого навантаження, а просто вимкнеться.

Thor T22

Країна-виробник – Китай. Модель електрична із пневмокнопкою, без комплекту зливної арматури. Механізми дробильної камери виготовлені з нержавіючої сталі. Тип завантаження безперервний, захист від навантаження, пневматичний вимикач.

диспоузер Thor T22

Максимальні обороти двигуна – 1430 (об/хв), висота – 327 мм, діаметр – 182 мм, об'єм – 1,2 літра, потужність – 372 Вт.

Bone Crusher BC810

Виробник – США, країна-виробник – Китай. Розрахований на сім'ю їх 4-х осіб. Відрізняється універсальними показниками за технічними можливостями та відмінними характеристиками шумоізоляції.

Швидкість – 4000 оборотів, з навантаженням – 2600 оборотів. Матеріал робочої камери – високоміцний композит, оброблений за спеціальною технологією та запобігає появі хвороботворних мікробів. Завдяки унікальній будівлі камери відходи повністю видаляються в каналізацію. Термін служби приладу понад 25 років.

диспоузер Bone Crusher BC810

Дробильні механізми із нержавіючої сталі. Магнітний двигун, автоматична система перевантажень, метод переробки – потоковий. Кнопка пневматичного увімкнення, повна звукоізоляція.

Це інноваційна модель, керована дистанційним пультом. Дуже проста в управлінні та безпечна, нею можуть користуватися навіть діти. Економить час та гроші.

При виборі пристрою слід звертати увагу на комплектацію. До неї обов'язково повинні входити:

 • гумові прокладки;
 • елементи кріплення;
 • набір спеціальних ключів;
 • пневмошланг з пневмокнопкою та випускне відведення (якщо вони передбачені в даній моделі).

диспоузер Bone Crusher BC810 фото

Незалежно від рейтингу та популярності виробника, подрібнювач харчових відходів зможе прослужити довше, якщо кілька разів на рік проводити його чистку спеціальними засобами для чищення. Найкраще використовувати гелі, а не порошки з абразивними частинками. Крім побутової хімії можна застосовувати і прості домашні засоби для чищення: сода, лимон або кубики льоду.

ВІДЕО: Огляд диспоузера BoneCrusher BC 610.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар