Огляд ніші для штор у натяжній стелі

Ніша для штор у стелі – практичне конструкційне рішення у випадку, якщо ви встановили натяжні стелі. Таким чином люди отримують можливість встановити будь-який карниз та деяке інше обладнання, але приховати все це від очей.

установки карнизу

Для чого потрібна ніша у натяжній стелі

Ніша в натяжній стелі є дизайнерським рішенням, в результаті чого в кімнаті створюється ефект «шпори, що парить», не закріпленої на карнизі. Присутність такого простору дозволяє приховати від очей не лише карниз, а й дроти, світильники, обладнання для дистанційного керування шторами.

ніша для штор

Візуально відсутність горизонтально розташованих об'єктів призводить до того, що кімната видається вищою. Особливо актуально це для кімнат з натяжними глянцевими стелями, адже на таких поверхнях відбиваються тілі та гардини, в результаті вертикальні лінії стають ще довшими.

встановлення карнизу

Потрібно враховувати, що прихований карниз має багато переваг, про які ми поговоримо далі.

Що таке прихований карниз

Ніша для штор може приховувати звичайний карниз, який закріплений на стіну. Але зазвичай тут встановлюють шину зі стельовим кріпленням і на ній встановлені напрямні для штор.

Ніша для штор

Зазвичай, на цьому елементі можна паралельно розмістити від однієї до чотирьох штор. Розмір виїмки, зокрема її ширина, може відрізнятись, тому прихований карниз може розміщуватися досить далеко від вікна.

пристрій профільного карнизу

Переваги та недоліки конструкції

Ніша в стелі для штор – дуже ефектний спосіб встановлення тюлів, гардин та портьєр.

прихований карниз

Головна перевага цього елемента інтер'єру – можливість приховати непривабливі візуально дрібниці:

 • Карнизи;
 • Кріплення для штор;
 • Провід;
 • Лампочки і таке інше.

підсвічування карниз

Це означає, що дизайнер інтер'єру може зосередитися на функціональності цих предметів, їх міцності та зносостійкості, а не на зовнішньому вигляді. Приховуючи всі дрібниці, дизайнер інтер'єру може створювати мінімалістичний чи модерновий інтер'єр – обидва дуже актуальні.

стінові карнизи

Нестача цього рішення лише одна — складність робіт. Якщо звичайний карниз без проблем закріпить на стіні навіть найдосвідченіший майстер після пари-трійки порад, змонтувати виїмку такого типу значно важче. Але ми розповімо, як це можна зробити.

Особливості виготовлення ніші

Не існує готових наборів для збирання таких об'єктів. Справа в тому, що кожна ніша такого призначення є унікальною.

монтаж карнизу

Її габарити залежать від таких факторів:

 • Розмір вікна (якщо штори закриватимуть лише вікно) або стіни (якщо інтер'єрний текстиль декоруватиме всю стіну);
 • Ширина підвіконня (це особливо важливо, якщо підвіконня широке і суттєво виходить за межі віконного отвору);
 • Рельєфність радіаторів;
 • Кількість текстилю, який потрібно закріпити на прихованому карнизі одночасно;
 • Додаткове обладнання.

краю карнизу

Тому щоразу, перед тим як зробити нішу для штор у натяжній стелі своїми руками, потрібно робити розрахунки. Ширина цього об'єкта зазвичай на кілька сантиметрів перевищує винесення батареї або підвіконня.

Прикладіть карниз

Це потрібно, щоб текстиль вільно провисав, а не лежав на підвіконні чи радіаторі. Якщо правильно розрахувати ширину виїмки, тюль, портьєри чи гардини «паритимуть».

Інструменти та матеріали

Для того, щоб зробити всі роботи, вам знадобляться:

 • Олівець або інший предмет, яким ви робитимете розмітку;
 • Металеві елементи на формування каркаса;
 • Пилка по металу;
 • Шурупи – звичайні і для роботи з гіпсокартоном;
 • Шуруповерт;
 • Дриль;
 • Дюбелі;
 • Гіпсокартон для зашивання;
 • Шпактівка.

інструменти для роботи

Якщо підвісна стеля буде сформована з гіпсокартону, цього набору буде достатньо. Але якщо вам потрібно натягнути тканинний або плівковий варіант, постійне натяг призведе до деформації основи ніші. Щоб цього уникнути, потрібно подбати про присутність заставного бруса, який стане надійною підтримкою для каркасу, а також спеціальних вставок та кріплень-гарпунів.

Стельовий карниз

Радимо також заздалегідь придбати карниз, оскільки іноді виявляється, що його важко встановити, тому що в коробці мало місця. Якщо у вас все обладнання буде придбано заздалегідь, таких казусів можна буде уникнути.

Монтаж каркасу для ніші

Перший етап – підготовка стелі, вирівнювання її.

кріплення карнизів

Потім йде етап розмітки та різання металевих деталей конструкції. За допомогою дриля, шуруповерта, шурупів необхідно встановити напрямні профілі. На них кріпитиметься вся ніша.

ніша для гардин

ніша для гардин

ніша для гардин

ніша для гардин

На ці профілі кріпиться за допомогою шурупів для гіпсокартону дно. Збирати весь об'єкт на стелі не радимо, це дуже незручно. Тому потрібно окремі стінки зібрати на підлозі, зашити їх гіпсокартоном, а потім встановити.

Останній етап – обробка виробу шпаклівкою.

шпаклівка для гіпсокартону

Якщо ви маєте намір натягнути французькі стелі, в конструкції ніші повинна бути закріплена на одній із напрямних заставна під штори під натяжну стелю.

чотирирядний карниз

Це брусок, на який спиратиметься весь комплект кріплень. У такому разі саме цей брусок може замінити собою всю конструкцію ніші.

Встановлення стелі

Жодних відхилень у звичайній методиці встановлення гіпсокартонних або натяжних стель через присутність спеціальної виїмки в кімнаті немає. Якщо правильно встановлений каркас, він витримає навантаження.

монтаж стельового карнизу

Якщо ви встановлюєте гіпсокартонну стелю, відрізок біля виїмки можна декорувати багетами.

Кріплення карнизу

Як правильно повісити штори

Спочатку потрібно правильно вибрати карниз і сам текстиль.

технологію кріплення

Карниз у виїмку оптимально встановити стельовий, з 3-4 напрямними. Це дасть змогу вішати будь-які види штор. За зовнішнім виглядом цієї деталі гнатися не варто, її ніхто не побачить, але обов'язкова функціональність.

металевий карниз

Штори важливо вибрати досить довгі – при вимірах враховується відстань від кріплення до підлоги, а не від підвісної стелі.

Створення ефекту ширяючої штори

Повітряний ефект буде забезпечений, якщо між різними типами текстилю тканини будуть невеликі зазори.

ширяюча штора

ширяюча штора

ширяюча штора

ширяюча штора

Також важливо застосовувати для фіранок тонкі та легкі тканини, у тому числі напівпрозорі. А посилить ефект у вечірній час підсвічування в ніші, яке додасть тканинним виробам легке свічення.

Підсвічування в нішу для карнизу

Здійснити виїмку в підвісній або натяжній стелі своїми руками за бажання зможе кожен. Бажаємо вам удачі у роботі над удосконаленням свого інтер'єру!

ніша для карнизу

ніша для карнизу

ніша для карнизу

Відео: прихована ніша під карниз на натяжній стелі

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар