Одинадцять років шлюбу – як називається таке весілля

Знання найменувань ювілейних дат терміну спільного життя подружжя допомагає краще організувати свято. Коли пара подолала круглу дату 10 років з дня одруження, варто заздалегідь з'ясувати, 11 років яке весілля. Нехай вітання та подарунки будуть тематичними, це додасть колориту у проведення заходу.

Одинадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Сталеве весілля – це скільки років

Через 10 років з дня одруження, симбіоз двох людей набуває стабільності та міцної основи. І якщо настала 11 річниця весілля, як називається вона легко здогадатися — сталева, утворюючи металевий зв'язок між подружжям.

Їхні стосунки загартували час і пройдений разом. Нареченим прийнято дарувати вироби з блискучого матеріалу або сталі.

Історія назви

У найменуванні свята приховані стосунки подружжя у шлюбі — вони міцні, взаєморозуміння зростає, разом з ним і сімейні цінності. Вони успішно пройшли випробування часом, подібно до сталі тільки загартувалися, здобувши пружність і одночасно, фортецю.

Тепер союзу не страшний вогонь, його не можна розлити водою чи порвати фізичною силою, не розколоти молотком, як попередні роковини. Люди прожили 11 років і продовжують будувати своє життя разом і це багато про що говорить.

Одинадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Сталь – вид сплаву заліза з 0,1 – 2,14% вуглецю, відрізняється високою міцністю. Після механічної обробки стає гладкою та блискучою. Ось і подружжя, проживши 11 років разом, пройшло через вогонь сварок та скандалів, шукало компроміси, долало різні випробування.

Союз двох людей, як сталевий клинок, знайшов гладку і блискучу поверхню зовні та непорушну міцність усередині.

Ще у назві грає роль сама цифра «11» як «1+1», поєднання двох людей у пару. Час не діє руйнівно з їхньої союз, навпаки, загартовує, відносини набули цінність обох, люди зрослися між собою духовно, як сіамські близнюки.

За традицією у день свята річниці, чоловік із дружиною проходять ритуал очищення — купаються оголеними разом. Влітку в будь-якій водоймі поблизу, взимку — вдома, у ванній. Так подружжя змиває негатив, що накопичився за час спільного проживання.

Потім вішають над порогом свого житла сталеву підкову, дійство виконують разом. Наприклад, жінка подає цвяхи чоловікові, а той забиває їх.

Краще дістати справжню підкову з кузні чи місцевої ферми, якою підковували коня. Якщо «ношена» ще краще, головне, щоб залишилася цілою.

Одинадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Символ 11-й річниці з дня весілля

Зрозуміти про 11 років спільного життя, яке весілля, допомагають символічні вироби, що підкреслюють важливість заходу. Залізна підкова оберігає житло сім'ї.

Будуть доречні та інші символи свята, які перелічені у таблиці.

Атрибути Назва та опис
Квіти Іпомея – флористичний символ 11-річного ювілею спільного життя. В'юнка рослина з воронкоподібними ніжними суцвіттями розпускається вранці. Іпомею варто використовувати як живу прикрасу, не зриваючи квіти.
11 тюльпанів замість звичайних троянд може подати дружині уважний чоловік.
Камені Вироби з напівдорогоцінного каміння доречні — жовтий циркон, бірюза, цитрин. Особливо бірюза як символ щастя та вічного кохання. Бірюзове кільце знак відданості та любові, що не виносить зрад. Камінь стає отруйно-зеленим на пальці невірної дружини.

Одинадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Традиції та звичаї на 11 років весілля

Зрозумівши, яке весілля після 11 років спільного життя в шлюбі, варто докладніше вивчити звичаї, що передаються з давніх часів для відзначення річниці:

 • Очищаючий ритуал – вранці подружжя має вимитися в найближчій водоймі, лазні, сауні або ванній. Потім одягти білий одяг як символ чистоти. Раніше батьки пропонували парі на вибір 3 предмети – тісто, клинок або мотузку. Хорошим варіантом вважався меч, що означало довге життя, повне гармонії та любові. Мотузка — витіюваті стосунки та заплутані почуття, тісто — нестійкі стосунки.
 • Чоловік дарує своїй половині букет із одинадцяти квітів — будь-яких багаторічних. Якщо букет простоїть 11 днів і не зав'яне, це хороша прикмета, значить подружжя ще довго проживе разом.
 • «Сталева пара» має повісити над порогом свого житла підкову ріжками вгору. Причому ритуал виконується разом.
 • З житла заздалегідь треба винести все старе і зробити генеральне прибирання. Викинути посуд, що тріснув, оновити меблі по можливості, постільна білизна, штори. Можна виконати косметичний ремонт для створення повного відчуття новизни та перестановки.
 • Запросити сімейну пару на свято, яка прожила багато років разом (більше, ніж наречені).

Подружжя одне для одного є найважливішими людьми. Тому всі перераховані вище дії вони виконують спільно (крім букета).

Одинадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Як відзначити 11 сталеву річницю весілля

Пам'ятаючи про спільно прожиті 11 років, яке весілля і як називається дата, можна заздалегідь скласти сценарій свята, врахувавши побажання обох сторін.

За традиціями прийнято відзначати у вузькому колі, запросивши батьків та близьких друзів. Головне, щоб день пройшов насичено та запам'ятався обом. Наприклад, стрибками з парашутом, походом у гори або поїздкою на гірськолижний курорт, дивлячись які у подружжя переваги.

Варіанти, де відзначити удвох:

 • Влаштувати романтичну вечерю і побути наодинці — вдома, в ресторані, всередині лімузина, на катері, на природі чи на даху багатоповерхового будинку. Без міцного алкоголю, максимум вино чи шампанське. Меню без жирних та «важких» надто гострих страв. Можна замовити у ресторані. У декорі прикрас приміщення переважають елементи сталі. На природі замість приготування шашлику зібрати кошик із бутербродами.
 • Подорож – запланувати поїздку заздалегідь, обравши дату, зручну для обох. Дитину взяти із собою чи залишити, дивлячись як вирішать чоловік із дружиною. Якщо побути наодинці, пара днів у розлуці не зашкодить. Або влаштувати максимально сімейне свято, долучаючи дитину до спільних важливих дат.
 • Екстремальні розваги – полетіти на повітряній кулі, стрибнути з парашутом, зайнятися дайвінгом, пейнтболом чи сафарі.

Розібравшись, як називається 11 років від дня весілля, можна продумати варіанти, як відзначити в сім'ї. Все залежить від усталених сімейних традицій.

Наприклад, зібратися разом за спільним столом, обміркувавши сценарій свята. Організувати конкурси, скласти меню, принести настільні ігри, прикрасити приміщення, додавши колориту. Замість будинку, замовити в ресторані банкет чи виїхати великою групою на природу.

Одинадцять років шлюбу - як називається таке весілля

З друзями має значення кількість людей. Запросивши 2–3 пари або 6 осіб, можна посидіти вдома/в ресторані.

Вдома затишніше, до того ж, можна приділити увагу створенню антуражу та конкурсів. У ресторані все перетвориться на п'янку без організації. Оригінальною стане вечірка на яхті та теплоході, в орендованому трамваї/тролейбусі.

Цікаво відсвяткувати 11 років шлюбу на місці, де пара познайомилася.

Привітання: стандартні та креативні варіанти

Вітальну промову для молодих краще заздалегідь продумати, взявши за приклад готові варіанти початку:

“Любі мої! Ось 11 років пролетіло вмить, річка часу несе ваш корабель все далі і попереду відкриваються нові горизонти. Ви обидва стали надійною командою, пережили разом не один шторм та вузькі протоки. Поступово зміцнювали судно своїх відносин і ось, маленький пліт перетворився на справжній сучасний вітрильник з гарними сріблястими вітрилами. Попутного вітру вам і не зупиняйтеся на досягнутому!

«Нехай час не буде владним над вашим союзом, нехай міцнішими стають узи, що колись з'єднали вас. Замість тонкої шовкової нитки вже сталевий канат. 11-річний шлюб прийнято називати сталевим, це найкраща характеристика вашої родини. Будьте такими ж дружними, веселими та сильними, нехай кохання завжди панує в домі та гармонія!»

«Вітаємо, ви змогли успішно здійснити мрію про затишний будинок і гармонійний союз близьких за духом людей. 11 річниця лише чергове досягнення, далеко не останнє і не найважливіше. Це — сходинка вгору, переступивши через яку, ви, не зупиняючись, йдіть далі, міцно тримаючись за руки!

Одинадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Подарунки на сталеве весілля

Гостям потрібно заздалегідь вибрати, що подарувати на залізне весілля? Для створення оригінальної атмосфери підійдуть сувеніри зі сталі. І орієнтуватися треба на переваги подружжя:

 • кухонні прилади – сито, каструля, сковорода;
 • гриль, шампури, мангали;
 • кінська підкова, бажано справжня (ношена);
 • ювелірні вироби із сталі;
 • хромовані елементи – прикраси;

Вибрати щось корисне у повсякденному побуті чи хобі, може, навпаки, смішне.

Одинадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Що дарують подружжю

Складаючи подарунок із кількох предметів, важливо дотримуватись числа «11». Зазвичай, що дарують на сталеве весілля? Букет з 11 кольорів, набір кумедних матрьошок — також 11 штук, де кожна наступна менша за попередню. А перша – найбільша, як найбільш значуще досягнення зараз.

Це наочний показник розвитку відносин у парі та пройденого шляху. Хороший варіант — генеалогічне дерево зі сталі, де під гілкою буде фотографія члена сім'ї та вигравіруване ім'я зі статусом нижче («син», «чоловік» та ін.). Для романтичних вечорів можна дарувати сталеві свічники.

Можна зробити вітальну листівку спільній парі з теплими побажаннями для обох. Якщо сюрпризи різні, зробити їх взаємопов'язаними чи частинами загального предмета. Адже річниця — свято двох людей, незалежно від особистості того, хто дарує, буде родичем з боку чоловіка чи дружини.

Одинадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Що дарувати чоловікові

Чоловікові можна піднести на річницю весілля:

 • мангал (якщо він любить пікніки та рибалку);
 • вудку з набором приманок та гачків;
 • сталеву попільничку із запальничкою, портсигар, курильну трубку (якщо курить);
 • спортивний інвентар – тренажер, гантелі, гирі;
 • валізка з корисними інструментами;
 • канцелярський набір, ручку у футлярі, портфель зручний для документів;
 • кальян;
 • набір для походу – флягу, термос, ліхтарик, казанок, посуд;
 • запонки, металевий тримач краватки, ремінь.

Вибрати з того, що подобається винуватцю урочистостей і бажано домовитися між собою, не даруючи однакові речі.

Одинадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Що дарувати дружині

Жінці варто піднести такі речі:

 • скринька металева для прикрас;
 • біжутерія із срібла або металевих елементів – браслети, сережки, кільця, кулон або брошка;
 • іменний сервіз;
 • предмети догляду за собою – прасування, фен, плойку або епілятор;
 • парні сталеві або срібні каблучки з гравіюванням на згадку;
 • сталеві статуетки як символ кохання та гармонії;
 • написати клятву кохання та помістити її в металеву рамку;
 • велике (маленьке з ручкою) дзеркало у рамці;
 • дизайнерська сумка з красивими срібними аксесуарами.

Не обов'язково вибирати речі зі сталі чи срібла. Можна сріблястого тону, як кольори річниці, що спрощує завдання.

Розібравшись про 11 років шлюбу, яке весілля за назвою, що потрібно робити в цей день, подружжя та їхні гості зможуть весело провести час. Після такої знаменної дати стосунки вже не можуть зіпсуватися через дрібниці або без приводу. З цього моменту сім'я стає практично непорушною.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар