Очищувач кавомашини

Будь-яка побутова техніка потребує постійного обслуговування, і кавоварка не виняток. Частота очищення залежить від систематичності експлуатації приладу та «жорсткості» води. При коректному відношенні та перманентному догляді кавоварки можна уникнути витрат на дорогий ремонт. Для цього необхідно дотримуватися інструкцій при користуванні, знати особливості заварного механізму та своєчасно його декальцинувати.

Фото кавоварки Delonghi

Діагностування проблеми

Користувач може зіткнутися з безліччю проблем, коли кофемашина:

 • Не варить кави.
 • Чи не формує таблетку.
 • Чи не набирає воду (або не гріє її).
 • Не спінює молоко.
 • Чи не перемелює зерна.
 • Проблема із капсулою.
 • Шумить, гуде і т.д.

чищення кавомашини

Щоб усунути несправність, необхідно розібратися у можливих причинах поломки. Серед основних можна виділити:

 • Пошкоджено ущільнювач.
 • Засмічився фільтр.
 • Зламався нагрівальний елемент.
 • Забилися повітряні клапани.
 • Вийшла з ладу система контролю тиску.
 • Згорів електродвигун.
 • Зламалася кавомолка.
 • Засміялася гідросистема.

чищення кавомашини фото

Важливо пам'ятати, що зміна смаку напою – перша ознака наявності накипу, частинки якого потрапляють у напій, і утворюють осад на дні чашки. У нагрівальній системі кавомашини відсутні датчики накипу, машина лише підраховує кількість використаних літрів води. Скупчення на деталях накипу та кавових масел є найчастішою причиною виходу апарату з ладу. При зношуванні деталей або поломці внутрішньої конструкції, ймовірно, вирішити проблему самостійно не вийде, а ось своєчасне очищення кавоварки допоможе уникнути утворення іржі.

накип у кавомашині

У процесі приготування кави пар під тиском проходить через перемелену каву. В результаті в місцях випаровування скупчуються кавові (або ефірні) олії та жорсткі солі, утворюючи накип і утруднюючи роботу кавоварки.

як почистити кавоварку

Чи можливо почистити кавоварку від накипу самостійно

Відповідь – так, можливо. Є моделі, в яких є функція самоочищення, в інших випадках обслуговувати апарат необхідно вручну. Слід звернути увагу, що якщо вода, яка використовується для приготування кави, «м'яку» чистку слід проводити раз на рік, якщо ж «жорстка» – то перевіряти машину на наявність накипу необхідно не рідше ніж раз на кілька місяців. А ось блок заварювання, так само, як і система подачі молока вимагає щоденного промивання. Крім того, заварювальну групу необхідно змащувати кожні два місяці.

очищення кавомашини

Основні частини конструкції кавомашини:

 • Гідравлічна система.
 • Система нагріву.
 • Блок живлення.
 • Знімні елементи.

чищення кавомашини будинку

Серед методів очищення в домашніх умовах можна виділити такі:

 • Спеціальні очисні засоби (рідкі розчини або таблетки)

Рідкі декальцинатори розчиняють згідно з інструкцією, заливають у контейнер і «проганяють» через апарат. Звичайна побутова хімія для ванни або плити, засіб для миття посуду тощо категорично не годяться, тому що в ній містяться агресивні речовини, здатні зіпсувати деталі конструкції. Найчастіше фірми пропонують спеціальні засоби для чищення своїх кофемашин, оскільки вони розроблені з урахуванням особливостей виробника. Більш дорогі кошти можуть бути концентрованішими, а значить їх вистачить на більшу кількість використань.

декальцинація кавомашини фото

Є й універсальні очищувачі, наприклад Top House. Цей засіб допоможе не тільки впоратися з накипом, а й запобігти корозії. Topper – ще один універсальний засіб, розроблений з урахуванням того, що конструкція кавоварки містить делікатні металеві або пластикові деталі. Німецька фірма Glotuclean пропонує цілу лінійку засобів для кухні, серед яких є спеціальна рідина для очищення кавомашини від накипу. Продається ця рідина в літровій упаковці, що робить її вигіднішою порівняно з конкурентами.

таблетки від накипу

Таблетки для кофемашин бувають двох типів: для видалення накипу та очищення від масел. Перший тип таблеток необхідно розбавити водою та залити рідину в резервуар для води. Другі кладуть у відсік для меленої кави. Подібні таблетки випускають фірми Bosch, Jura, Krups та ін. Спеціальні кошти коштують дорожче, ніж народні, але варто пам'ятати, що вони не залишають після очищення неприємного запаху або присмаку.

таблетки для кавоварки

 • Народні засоби

До складу більшості засобів для видалення накипу в кавомашині входить лимонна кислота. Вона абсолютно безпечна як для техніки, так і для людини, а придбати лимони можна в будь-якому супермаркеті, та й вартість значно нижча, ніж у спеціальних засобів.

чищення кавомашини лимонною кислотою

Щоб приготувати розчин, необхідно сік 1 або 2 лимонів (або 30 грам порошкової лимонної кислоти) розвести літром води. Рідину залити в бункер для води та залишити на кілька годин. Після цього часу запустити програму приготування кави, поки не буде використана вся рідина. Після цього промити заварювальний блок проточною водою. Таке промивання слід проводити двічі. Недоліків такого способу немає.

Ще один народний засіб – оцтова кислота. Для розчину потрібно розбавити склянку звичайного столового оцту трьома склянками води, тобто в пропорції 1:3. Як і у випадку з лимонною кислотою, рідина заливається в резервуар і вмикається режим приготування кави.

чищення кавомашини оцтом

Варто звернути увагу, що цей спосіб має значні мінуси: різкий запах і неефективне видалення кавових олій, які змішаються з оцтом і зіпсують смак напою. Також категорично не рекомендується використовувати соду чи кока-колу.

Для капсульних кофемашин необхідності в очищенні немає, оскільки заварювальним блоком є сама капсула. У ріжкових агрегатів перед проведенням очищення необхідно вручну зняти ріжок та промити проточною водою.

капсульна кофемашина

Важливо: виробники рекомендують після подібного очищення приготувати кілька кухлів кави, але не для вживання, а для того, щоб бути впевненим, що ні засіб, що чистить, ні частинки накипу не залишилися на внутрішніх поверхнях механізму і не потраплять у напій.

 • Механічна чистка деталей

Піддон для зливу та ситечко для макухи рекомендується чистити щодня. Для очищення жорен кавомолки є спеціальні таблетки, які поміщаються у відсік для зерен та включається функція помелу. Також від залишків кавової макухи слід чистити щіткою і милом (або в посудомийній машині) всі знімні деталі. Капучинатор слід мити після кожного використання. Його слід зняти з трубки для подачі води та пари та промити всі знімні деталі водою.

почистити кавоварку

Змащувати деталі харчовим силіконом так само досить просто. Вірну послідовність підкаже інструкція, але загалом алгоритм дій такий:

 • Зняти заварювальну групу.
 • Нанести силікон на поверхні, що труться, і рівномірно розмазати пальцем або щіточкою.

чищення кавомашини своїми руками

Як і у випадку із засобами для боротьби з накипом виробники кофемашин випускають власний харчовий силікон або вазелін. Важлива відмінна деталь – силікон не повинен змиватися з поверхні, оскільки призначений для захисту елементів.

Функція самоочищення

Найдорожчі моделі мають функцію самоочищення, тобто. власнику немає необхідності стежити за утворенням накипу та вирішенням проблеми. Подібні типи кофемашин самостійно активують функцію очищення гідросистеми при включенні або вимкненні апарата, або користувач налаштовує сам частоту. Є й моделі, в яких декальцинація є, але є напівавтоматичною. Чищення таких машин майже відрізняється від вищеописаних способів, т.к. користувач повинен залити в контейнер розчин, що чистить, і включити функцію самоочищення.

як промити кавоварку

Важливо: проводити процедуру очищення кавоварки від накипу слід, коли інструмент не використовувався, тобто. не нагрівався.

промивка кавомашини

Який засіб використовувати вирішує власник кавомашини. І все ж таки варто відзначити, що спеціальні засоби, незважаючи на дорогу вартість, має ряд переваг, оскільки вони:

 • “Заточені” під власну марку.
 • Не зашкодять ніжні деталі конструкції лугом (що призведе до втрати гарантії).
 • На внутрішніх стінках не буде залишків речовини після промивання.
 • Безпечні для людини.
 • Гарантія ефективності.
 • Захист від майбутньої корозії.
 • Дозування концентрату чітко визначено на упаковці (на відміну від рецепту з лимоном, де кількість кислоти розраховується самостійно).
 • Збільшують термін експлуатації.
 • Кава не матиме неприємного запаху чи присмаку.

очищення кавомашини від накипу

Особливості кофемашин різних марок

Час проведення процедури очищення може тривати від 20 хвилин до години. Більшість кофемашин мають однаковий алгоритм очищення:

 • Видалити залишки кавової гущі.
 • Приготувати розчин та залити його в контейнер для води.
 • Під капучинатор підставити порожню ємність.
 • Включити функцію самоочищення (або режим приготування еспресо) та повністю витрачати приготований розчин.
 • Промити бункер та ріжок під проточною водою.
 • Повторити процедуру з чистою (бажано фільтрованою) водою без засобу для чищення.

кавоварка чистка

При проведенні очищення необхідно дотримуватись інструкцій, оскільки в окремих моделях різних марок можуть бути свої нюанси.

Так, наприклад, у кофемашинах Saeco виробником передбачена програма очищення системи подачі молока, яка активується автоматично після кожного приготування кави з молоком. Капучинатор необхідно промивати проточною водою щодня, а раз на тиждень розбирати його і чистити кожну деталь. Наліт із варильної групи необхідно видаляти раз на місяць, для чого Philips випускає спеціальні таблетки.

кавомашина Saeco

Philips, крім таблеток для чищення накипу, випускає ще й спеціальне силіконове харчове мастило для деталей конструкції, що труться, які можуть швидко зноситися. Нехтувати цим пунктом догляду не варто, оскільки ущільнювачі можуть пересохнути, а система герметичності окремих вузлів може порушитись. Більшість виробників рекомендують проводити змащування елементів, що труться після кожних 300 чашок.

мастило для кавомашини

А ось Bosch пишаються своїми повністю автоматичними кофемашинами, в яких передбачено спеціальну програму для очищення від накипу. До того ж, моделі цієї фірми оснащені спеціальним індикатором, який після певної кількості приготовлених чашок нагадає про необхідність обслуговування. Також власник кавомашини цієї марки може самостійно встановити значення «жорсткості» води, що вплине на частоту чищення. Фірма також пропонує власні таблетки двох типів: очищаючі від накипу та захищаючі від корозії, та для очищення системи від кавового жиру.

чищення кавомашини Bosch

Швейцарська фірма Jura використовує автоматичне очищення води всередині самої машини завдяки спеціальному фільтру. Виробник стверджує, що при використанні цього фільтра очищення від вапняних відкладень солей проводити не потрібно. Необхідно лише міняти фільтр кожні два місяці. При цьому їх моделі оснащені спеціальними програмами промивання.

чищення кавомашини Jura

Для чищення кавомашини Delonghi концентрат, що чистить, заливається в бункер, після додається гаряча вода. Близько двох чашок «напою» проливається через трубку окропу. Після цього кран, що регулює подачу гарячої води, перекривається і триває приготування «кави». Коли вся рідина закінчиться, процедура повторюється, але з використанням холодної води. Дана марка випускає свій засіб для чищення Delonghi Eco, визнаний одним з найбезпечніших, екологічно чистих, біорозкладних і якісно справляються зі своїм завданням. До речі, цей засіб підходить для чищення кавомашини та інших марок, а також для звичайних кавоварок, чайників та інших кухонних приладів.

чищення кавомашини Delonghi

Фірма Krups, як і інші виробники, випускає власні таблетки для чищення накипу. У будь-якому випадку, головне – це дотримуватися інструкцій, адже кожна окремо взята модель має свою конструкцію механізму.

Підсумовуючи, слід зазначити, що основні моменти догляду за кавоваркою наступні:

 • Правильна експлуатація та дбайливе ставлення (не варто нехтувати інструкцією)
 • Використання фільтрованої води, або встановлення спеціального фільтра
 • Своєчасне чищення знімних деталей механічним способом
 • Регулярне змащення харчовим силіконом деталей, що труться.
 • Регулярне очищення від кавових олій
 • Регулярне чищення внутрішніх поверхонь від накипу

чищення кавомашини Krups

Саме регулярність догляду за будь-яким приладом гарантує його якісну та безперебійну роботу. До того ж більшість виробників оснащують свої апарати функціями самоочищення і випускають спеціальні засоби для чищення, що полегшують користувачеві завдання. Чищення кавомашини – це необхідна профілактика, яка продовжить термін експлуатації кухонного девайсу, адже деякі деталі можуть виявитися дуже дорогими. Власнику потрібно лише витратити близько півгодини раз на п'ять-шість місяців, щоб уникнути поломки. Головне, вибрати відповідний засіб для видалення накипу (фірмовий або народний) і дотримуватися інструкцій. При належному відношенні та своєчасному догляді кавоварка прослужить довго і смак напою залишиться насиченим.

ВІДЕО: Видалення накипу в кавомашині Delonghi.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар