Очищення духовки пором – опис та специфіка проведення

Приготування різноманітних страв у духовці не обходиться без забруднень. Найчастіше утворюються жирові відкладення. За високих температур вони згодом забарвлюються в чорний колір. Традиційними способами такий бруд уже не видалити. Тут нам допоможе приходять сучасні методи. У тому числі гідролізне очищення духовки. Розглянемо, що це таке і як відбувається процес позбавлення від забруднень.

як очистити духовку

Що таке гідролізне очищення духовки

Розглянемо, що ж таке гідролізне очищення духової шафи. Механізм, який покладено в її основу, знайомий нам ще зі шкільного курсу хімії. Пар із добавкою хімічних речовин розм'якшує жирові відкладення. Видалити їх після цього значно простіше. Пара утворюється при випаровуванні води, яку наливають у призначену для неї ємність. Він потрапляє на стінки та дозволяє частинкам жиру відходити від емалі.

очищення духовки гідроліз варіанти

Метод гідролізного очищення суттєво полегшує життя жінці за підтримки порядку. Мити духовку значно простіше. Внутрішні стінки шаф з функцією парового очищення покриті спеціальною емаллю, з якою легко прибирати бруд. Також вони стійкі до дії харчових кислот.

духова шафа очищення

Переваги та недоліки такого очищення

Метод використовується досить давно. Це дозволяє оцінити його плюси та мінуси. Розглянемо їх.

Переваги:

 • Метод може використовуватися для різних духовок, незалежно від їх виду, матеріалу, з якого вони виготовлені, та інших характеристик.
 • Такий спосіб досить дешевий. Необхідно прогрівання пристрою лише протягом півгодини, що не вимагатиме великих витрат електроенергії.
 • Метод безпечний, в ході прибирання не пошкоджуються елементи духової шафи.

гідролітична функція у дії

Недоліки:

 • Це не самоочищення. Після проведення гідролізу буде потрібна і ручна робота. Усе це робить процес досить тривалим.
 • При використанні спеціальних миючих складів можлива поява неприємного запаху. Тому не варто проводити експерименти із невідомими складами.
 • Такий метод не гарантує порятунку від складних застарілих плям. Для їхнього видалення доведеться провести гідроліз кілька разів. Але навіть це може допомогти.

спосіб очищення духової шафи

Функція гідролізного очищення

Функція гідролізу може бути навіть у недорогих моделях духовок. Це з тим, що вона напівавтоматичним методом очищення. Вона робить процес збирання забруднень простішим, але не очистить плиту за вас.

гідролізне очищення духовки

Ряд моделей мають додаткові функції. Наприклад, опцією Cleaning. Для роботи з нею знадобиться нанесення спеціального спрею, який виконує функції пари. При використанні цієї опції алгоритм є наступним:

 1. Нагріти духовку до 90 градусів Цельсія.
 2. Після чверті години нагрівання дверцята шафи відчиняться. Потрібно швидко обробити його внутрішні стінки спреєм та закрити дверцята.
 3. Далі пристрій працює ще чверть години.
 4. Після остигання плити можна виконати ручне очищення від бруду.

спосіб очищення духової шафи

Також є й опція Aqua clean. Для її запуску буде потрібна температура 50 градусів Цельсія.

спосіб очищення духової шафи

Гідроліз має кілька видів очищення, які при цьому не мають суттєвої різниці. Потім все одно знадобиться ручна робота. Не важливо, що було основною діючою речовиною: пара, спрей чи вода.

гідролізне очищення духовки

Як користуватися гідролізним чищенням

Таким очищенням може користуватися кожен. Навіть ті, хто мало розуміється на техніці. Однак перед застосуванням методу обов'язково прочитайте інструкцію. Алгоритм використання функції наступний:

 1. Спочатку приберіть усі внутрішні знімні елементи.
 2. Залийте рідину в призначене для неї заглиблення. Зазвичай об'єм води кожної моделі вказаний в інструкції. У дешевих моделях спеціальної ємності може не бути. Тоді просто налийте воду в жароміцну тару і поставте на ґрати. Тільки не знизу.

  гідролізне очищення духовки

 3. Виберіть відповідну програму на панелі керування.
 4. Якщо є можливість вибрати температуру та час, зробіть це. Рекомендовані параметри: 90 градусів Цельсія та півгодини чищення.

  як відмити духовку та решітки

 5. Запустіть процес.
 6. Коли цикл закінчиться, відкрийте дверцята і чекайте охолодження духовки.

  очищення духової шафи

 7. Коли плита охолола, можна розпочинати прибирання.
 8. Після того, як забруднення прибрані, необхідно залишити плиту сушитися з прочиненими дверцятами.

  парове очищення духовки ідеї

Інші способи очищення духової шафи

Крім гідролізу є й інші способи позбавити плиту від забруднень.

Каталітичний. Каталізатори – речовини, які прискорюють перебіг хімічних реакцій. Вони можуть діяти досить довго. Такі речовини є в покритті ряду моделей духовок. Метод не вимагатиме додаткової витрати електричної енергії. Жир починає інтенсивно розкладатися. Головне потім не забути протерти поверхню чистою ганчіркою.

каталітичне очищення духовки

Зверніть увагу! У такий спосіб не можна обробити скляні поверхні. Їм доведеться приділити більше уваги.

Піролітичний. Функція є лише електричними моделями. Для її використання знадобиться сильне нагрівання. За температури 500 градусів Цельсія згоряє весь жир. Коли пристрій охолоне, потрібно лише зібрати попіл. Однак таке сильне нагрівання можуть витримати далеко не всі поверхні.

піролітичне очищення духовки

Традиційні методи очищення. Це самостійна очищення стін духовки за допомогою різних миючих складів. Такий спосіб вимагає суттєвих витрат часу та сил.

очищення духовки содою та перекисом

Який спосіб чищення краще вибрати

Постає питання, який тип очищення духової шафи буде кращим. Чіткої відповіді на нього немає. Якщо духовка використовується нечасто, можна використовувати каталітичний метод. Речовини, які є в таких моделях, розраховані на 300 годин. Потім поверхню доведеться міняти.

каталітичне очищення духовки

Піролітичне очищення сприяє великим витратам електроенергії. Тому багато господинь віддають перевагу гідролізному або класичному очищенню. Рішення кожен приймає сам, враховуючи свої можливості та режим експлуатації духової шафи.

піролітичне очищення духовки

Як зменшити кількість забруднень

Якщо виконувати прості правила, чистити духовку доведеться значно рідше. Ось деякі з них:

 • Перед відправкою страв до духовки дістаньте з неї всі зайві елементи. Вони не допомагають при приготуванні їжі, але при цьому забруднюються.

духова шафа очищення фото

 • Виймайте страви вчасно. Це зменшить кількість жирових відкладень.

як очистити духовку від нагару

 • Використовуйте потрібну тару для приготування їжі. Майте на увазі, що при нагріванні обсяг продуктів стає більшим.

очищення духовки пором

 • Чистіть духовку щоразу після використання. Видалити жир відразу набагато простіше, ніж за кілька тижнів.

очищення духовки після кожного використання

 • Вибирайте правильну температуру. Чим вона нижча, тим менші негативні наслідки від забруднень.

парове очищення духовки ідеї

 • Якщо духовка електрична, не ставте їжу на дно і слідкуйте, щоб краплі жиру не потрапляли на нагрівальні елементи. Під час використання обладнання вмикайте вентилятор.

духова шафа очищення фото

Висновок

Гідролізне очищення духовки забирає жирові відкладення за допомогою використання пари. Для використання функції увімкніть відповідну програму на панелі інструментів.

Парова очищення є бюджетним методом, який можна використовувати навіть у найпростіших моделях. За рахунок хорошого співвідношення ціни та якості духові шафи з функцією гідролізу дуже популярні.

парове очищення духовки ідеї

ВІДЕО: Як провести гідролізне очищення духовки.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар