Очищаємо нагар зі сковорідки народними та іншими методами

Кожна господиня має улюблену сковорідку. Але дуже прикро, коли вона за постійним приготуванням обростає великим шаром кіптяви, видалити який стає важко. Варто розглянути способи, що дозволяють зняти нагар швидко та ефективно.

нагар на сковороді

Як відчистити чавунну сковороду від нагару (від товстого шару гару)

Важливо очищати сковороду з чавуну щадними способами. Варто розібрати кілька способів, які дозволять відчистити стару, але таку улюблену сковороду, не лише всередині, а й зовні.

нагар на сковороді фото

Як очистити сковороду від нагару знають дуже мало людей. Тому, коли нагар стає сильно великим і шар вже заважає користуватися цим кухонним начинням, настає момент, коли доводиться розлучатися з улюбленою «старенькою» і купувати нову. Дуже важливо вивчити можливості зробити свій звичний, але сильно закопчений кухонний посуд для смаження, майже як новий.

нагар на сковороді як очистити

Чому виникає нагар на зовнішній стороні: при дії великих температур, які створюються при відкритому полум'ї, відбувається нашарування кіптяви. Щоразу, коли сковорода ставиться знову на вогонь для приготування, новий шар спаюється зі старим і стає одним цілим. Просто видалити таку освіту вже непросто. А металеві терки або щітки можуть завдати шкоди поверхні, сильно її подряпати. Щоб зрозуміти, як очистити чавунну сковороду від багаторічного нагару, потрібно ознайомитися зі способами, які дозволять зробити це швидко і правильно.

нагар на сковороді чищення

нагар на сковороді фото чищення

нагар на сковороді чистка ідеї

нагар на сковороді чищення фото ідеї

Народні засоби

Багато господарок за старих часів користувалися чавунною сковородою, віддаючи перевагу саме цьому матеріалу. Вони виробили кілька засобів, здатних вичистити багаторічний пригорілий жир, який міг накопичуватись довгий час. При цьому кожна мала свій народний секрет, необхідний швидкого очищення. Кожен із них по-своєму ефективний та зручний до застосування.

нагар на сковороді почистити

Кальцинованою содою

Це спосіб нескладно провести в домашніх умовах. Для нього потрібно промити сковорідку від можливих залишків їжі. Налити в неї склянку води та насипати 1 столову ложку соди. Поставити ємність на вогонь. Після закипання зняти сковорідку і промити за допомогою губки під потоком теплої води протягом декількох хвилин. Можна у цю суміш додати господарське мило. Але тоді його потрібно натерти на тертці та додати у воду у невеликій кількості.

сода кальцинована

Харчовою содою та перекисом водню

Ще один надійний спосіб, як почистити сковороду від нагару за допомогою народних засобів – це використання соди та ліки нашатирю. Вони є у кожному будинку та є активними канцерогенами. Великий шар, що має підвищений рівень старого чорного нагару, можна знімати дуже швидко.

сода та перекис водню

Для цього потрібно налити 1 ч. л. нашатирного спирту в сковороду, додати туди склянку води та 1 столову ложку соди. Почекати поки що закипить. Якщо нагар є товстим і сильним, можна зменшити вогонь і прокип'ятити кілька хвилин. Після цього потрібно помити цей посуд.

Цей спосіб можна використовувати для зовнішнього шару. Тоді в каструлю великого обсягу потрібно налити води близько двох літрів. Додати 2 ч. л. нашатиря та 3 ст. л. харчової соди. Закип'ятити цю суміш і занурити в неї сковороду на 30 хв. Ця процедура допоможе почистити поверхню чавунного виробу.

Активоване вугілля

Цей спосіб ефективний для того, щоб усунути накип або відчистити застарілий підгорілий шар. Різний інвентар та його покриття можна відновити за кілька хвилин. Для цього потрібно взяти упаковку цих таблеток. Подрібнити до стану порошку і насипати на внутрішню поверхню посуду. Залишити у такому вигляді на 1 годину (при сильному забрудненні на 1.5 години). Після цього за допомогою губки підгорілий шар або накип змити під теплою водою.

активоване вугілля

Нашатир і бура

Цей метод не буде важким для більшості людей. Варто перед початком процедури надягти рукавички, щоб уберегти шкіру від попадання на неї деяких компонентів. Після цього налити в сковороду 1 ст. води, 10 гр. Бури та 2 краплі нашатиря. Акуратно перемішати. Залишити на півгодини для розщеплення. Потім надлишки потрібно прибирати губкою та водою.

нашатир та бура

Термічна обробка

Цей спосіб заснований на прожарюванні посуду при високій температурі. На самому початку потрібно вимити поверхню і змастити її олією (можна використовувати будь-яке інше масло). Після цього сковорідку потрібно прожарити на плиті кілька разів. Щоразу ця процедура повинна займати 10-20 хв. Щоразу між прожарюванням, потрібно протирати поверхню олією. Повторювати процедуру 5 разів.

прожарювання сковороди

Можна розжарити сковороду у духовці. Для цього шафу нагріти до температури 130-150 градусів. Перед поміщенням кухонного посуду в духовку потрібно його очистити від залишків жиру, промазати олією з усіх боків. У шафу сковорідку варто покласти догори дном. Гартувати близько години. Нагрів допоможе позбутися нальоту.

Механічна очистка (хімією)

Ця методика не така щадна, як запропоновані раніше. Для неї потрібно застосувати спеціальне обладнання та певні зусилля. Є три способи очищення: залізною щіткою, використовуючи дриль із металевими насадками, шліфувальною машиною. Чищення чавуну такими видами техніки та пристроїв дозволить очищати як внутрішню поверхню, так і зовнішню. Як правило, цей механічний метод допоможе провести порятунок товстого шару гару за короткий проміжок часу.

металева щітка

щітка по металу

щітка насадка на дриль

шліфмашина

Всі ці будинкові способи найкраще повинен робити чоловік. Використовувати для захисту очей найкраще окуляри та одягнути респіратор. Позбавлятися нагару найкраще на свіжому повітрі або в окремому приміщенні, яке не страшно забруднити залишками нагару. Сильно натискаючи машинку, потрібно проводити комплекс очищення, поки останні сліди не зникнуть.

чищення сковороди від нагару

Як почистити алюмінієву сковороду

Алюміній очистити звичайними способами дуже складно. Вона досить чутлива до механічного впливу її поверхню. Тому шліфувальна машина або звичайний металевий скребок може досить сильно її пошкодити. Миючі засоби, що містять луг, можуть виділяти шкідливі речовини, які можуть пошкодити алюмінієвий шар. Можуть також з'явитися чорні плями або поверхня перестане бути такою блискучою.

чищення алюмінієвої сковороди від нагару

Для того щоб позбавитися сильного нагару, потрібно застосувати прожарювання або зайнятися приготуванням розчину з підручних засобів: сода, мило, силікатний клей.

З антипригарним покриттям

Антипригарний шар неможливо відмити від застарілого жиру звичайним способом, інакше згодом їжа почне прилипати. Потрібно купити спеціальний засіб, який є у різних варіаціях у магазинах і застосовується лише для цих потреб.

засіб від нагару

засіб від нагару фото

засіб від нагару ідеї

засіб від нагару фото ідеї

Профілактика

Є кілька профілактичних заходів, які найкраще використовувати:

  • При експлуатації сковорідку з антипригарним покриттям не можна нагрівати понад 250 градусів;
  • При приготуванні помішувати металевими предметами вміст у сковороді не рекомендується. Залишаються тріщини, а в них забивається нагар;
  • Посуд для профілактики краще мити відразу після закінчення готування, прибирати надлишки їжі, які могли пригоріти.

чищення сковороди від нагару фото

Якщо вживати всіх заходів щодо профілактики, тоді не буде такої ситуації, коли сковороду важко відчистити і не знадобиться застосування лужних засобів. Головне, щоб сковорода після приготування вчасно очищалася, і тоді нагар накопичуватиметься не так сильно.

як прожарити сковороду

Відео: як очистити сковороду від багаторічного нагару

WowCracy
Додати коментар